szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - PYTANIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
milena
2005-03-31
Email
Witajcie.Nazywam się Milena.Wiem ze mnie nie znacie.Znalazłam tą stronę w wyszukiwarce internetowej.Poczytałam trochę i widze że sobie bardzo pomagacie.Ja tez mam pytanie.Mam nadzieję ze mnie nie pogonicie...Osobiście nie jestem w ciąży...W każym razie nie planuję.Powiem wprost...Jestem z facetem.Chcemy uprawiać seks.Myślę o zabezpieczeniach...Co sądzicie o stosunku przerywanym?Biorąc pod uwagę że facet zdąży (że tak brzydko powiem) to niemożliwe jest zajście w ciążę, prawda? Prosze odpwiedzcie mi!Bardzo mi zalezy.Pzrepraszam że tak wprost...Prosze dajcie mi znać...Bardzo mi zależy, prosze, odpowiedzcie...
BAS
2005-04-09
14:11:18
Email
Ja uprawiam stosunek przerywany od 5 lat z moim mężem.Jestem z tego zadowolona.Chodz zaszłam raz w ciążę nie żałuję .Ciesze się że mamy diecko.Nadal tak się kochamy ,a mój kochany niema przez to nerwicy jak sądzą inni.Polecam.Przynajmniej nie trzeba brać hormonów i się ;tróć;.
BAS
2005-04-09
14:12:55
Email
Uważam że jest to dobra metoda.A propo moja córka ma na imię MILENA.
Jagoda
2005-04-09
14:36:19
Email
To się nazywa mieć farta! ;)
Eryka
2005-04-10
15:51:57
Email
Witajcie! Też jestem katoliczką, praktykującą i podpisuję się pod refleksjami Jagody na temat naturalnych metod planowania rodziny. Pozdrawiam gorąco:)
milena
2005-04-12
09:25:01
Email
Dziękuję za odpowiedzi.Szczególnie tobie,Jagoda:-)Bardzo chciałabym stosowac metody naturalne.Przezcytałam na ten temat masę stron.Mam jednak jeszcze masę wątpliwości.Prosze,poradźcie coś.Wiem ze moje pytania mogą wydawać się głupie.te strony wiele mi wyajśniły, ale jesli chodzi o samą technikę użytkowania karty obserwacji-niewiele.Powiedzcie jak dokąłdnie się to robi.Rozumiem, że w pierwszej tabelce-zaznaczamod pierwszego dnia miesiaczki do ostatniego.Po ostatnim dniu miesiaczki już nie zaznaczma nic w tej rubryce?Czy ma znaczenie jak zaznaczam, są jakieś ozanczenia do tej rubryki?Co oznacza "Coitus P/N"? A co zaznaczam w "Dzien tygodnai" a co w "dzień miesiąca"? To tyle na temat tabelki-miesiączka.Dalej temperatura?Rozumiem, że zaznaczam to linią-wykres.Ale jaki wykres wskazuje dni płodne, a jaki niepłodne.Jaka temperatura wskazuje dni płodne?Podwyższona, czy właśnie niższa?Od którego dnia zacząc obserwację temperatury?Tuż po miesiaczce?Czy w czasie?Czy przed?O śluzie zupełnie nie mam pojęcia...Od jakiego dnia zacząc obserwację?Pzred miesiaczką?Tuż po miesiączce?Pomóżcie.Bardzo zależy mi by trzymać sie naturalnych metod.Jestem jeszcze młoda-mam 23 lata i chciałabym jeszcze poczekać z dzieckiem,bo uwazam że to ardzo odpowiedzialna decyzja.Niedawno wyszłam za mąż, studiuję-zostały mi 2 lata.[żeby było zabawniej studiuję teologię,dlatego to o czym mówi Jagoda znam i jest mi bliskie].Dopiero po moich studiach planujemy z mężem pociechę:-).Pomóżcie mi w tym...P.S.W załączeniu przedstawiam podzielną na fragmenty kartę obserwacji.

milena
2005-04-12
09:39:52
Email
No i z tego wszytskiego zapomnaiałam zapytac o obserwacje szyjki macicy.Jak to się wszystko robi?POMOCY...
Jagoda
2005-04-12
14:39:15
Email
Milena, najlepiej zrobiłabyś zapisując się na kurs (na stronie www.lmm.pl są terminy i miejsca). 1.W rubryce miesiączka nic nie zaznaczasz, to jest rubryczka do zaznaczania krwawień. Może się zdarzyć krwawienie śródcykliczne (zobacz obrazek - to nie jest rzeczywista karta, tak tylko maznęłam, żeby pokazać, jak zaznaczać). 2. Możesz zaznaczać kropkami, plamkami, kreskami - jak chcesz, byle odzwierciedlało to intensywność krwawienia. 3. Coitus - łac. stosunek, P/N lub PN - pozostałość nasienia

Jagoda
2005-04-12
14:52:15
Email
O temperaturze i o śluzie napiszę później, moja mała obudziła się i krzyczy :))
Jagoda
2005-04-12
22:07:18
Email
Jeśli stosujesz metodę objawowo-termiczną, to patrzysz na oba zjawiska, i śluz, i temperaturę. Temperatura podlega większym wahaniom, więc sama metoda termiczna jest niewystarczająca. 1. Mierzenie temperatury zaczynasz pierwszego dnia cyklu czyli pierwszego dnia miesiączki. Codziennie, o tej samej godzinie mierzysz temperaturę w ustach, pochwie lub odbycie. Najbardziej wiarygodna jest ta mierzona w odbycie. Jeśli mierzysz w ustach, termometr trzeba włożyć głęboko pod język. Pomiar powinien być zaraz po obudzeniu, najlepiej na leżąco, po przynajmniej 6 godzinach snu (dopuszczalne jest krótkie karmienie dziecka czy wstanie na siusiu). Przed pomiarem w ustach nie wolno nic pić ani jeść (ale jak napijesz się w srodku nocy wody to nie wpływa to na poranny pomiar). Jeśli mierzysz temperaturę zwykłym rtęciowym termometrem lekarskim czas pomiaru wynosi 8 minut, jeśli owulacyjnym - 4 minuty. W fazie wzrastania pęcherzyka dominują temperatury niskie, po owulacji temperatura rośnie. Może być tez tak, że przez kilka dni na początku cyklu temperatura jest trochę wyższa, potem spada i znowu rośnie po owulacji. Jeśli nie ma wzrostu, to oznacza, że owulacji nie było.
Jagoda
2005-04-12
22:15:38
Email
Śluz zaczynasz obserwować tuż po ustąpieniu miesiączki. Na początku może nie być go wcale, nie odczuwasz też na wargach sromowych żadnej wilgotności ani śliskości. Potem pojawia się biały lub żółtawy, nieprzezroczysty i lepki, kleisty. Zaczyna się zmieniać na coraz bardziej śliski, przezroczysty, rozciąg liwy - jak białko jajka, odczuwasz mokrość, wilgotność albo śliskość. Potem zanika - stopniowo albo z dnia na dzień, może być przez pewien czas biały lub żółty. Im bardziej rozciągliwy i przezroczysty śluz, tym bardziej płodny. Bardzo ważne są też odczucia. W okresie okołoowulacyjnym jest wilgotno, ślisko, śluz jest przejrzysty. Ostatni dzień śluzu płodnego, dobrej jakości, nazywa się dniem szczytu.
Jagoda
2005-04-12
22:23:37
Email
Śluz obserwujesz na bieliźnie i na papierze toaletowym przed oddaniem moczu przy każdej wizycie w łazience. Jeśli jednego dnia występują dwa różne rodzaje śluzu, np rano półprzezroczysty i kleisty a po południu przezroczysty i też kleisty, to zapisujesz ten jakościowo lepszy - tu przezroczysty, kleisty. Obserwacje wewnętrzne śluzu prowadzi się przy samobadaniu szyjki macicy. Ginekolodzy radzą by stosować tę metodę po urodzeniu pierwszego dziecka. W okresie okołoowulacyjnym szyjka unosi się, a jej ujście się otwiera. Badanie szyjki nie jest konieczne do określenia płodności i jest dość trudne: nauczenie się tego zajmuje kobiecie kilka miesięcy.
Jagoda
2005-04-12
22:41:08
Email
Obserwacje śluzu i temperatury prowadzisz równolegle. Określasz dzień wzrostu temperatury (tzn. np. do tej pory było codziennie ok. 36,3 a teraz nagle jest np. 36,7). Zaznaczasz 6 temperatur przed wzrostem (np. 36,25 36,3 36,3 36,4 36,15 36,35). Jeśli żadna z nich nie jest zakłócona, to ok. - przez najwyższą z nich prowadzisz sobie prostą (tu, na przykładzie - 36,4 - to jest Twoja podstawowa temperatura ciała). Prowadzisz sobie prostą 2 kreski wyżej - to poziom wyższy. I teraz sprawdzasz, jak wyglądają obserwacje śluzu. Jeśli stwierdzisz objaw szczytu, czekasz do 3 dnia po nim. jeśli temperatura jest wyższa lub równa poziomowi wyższemu, to znak, że rozpoczął się okres niepłodności bezwzględnej, jest już więcej niż 24 h po jajeczkowaniu (oczywiście z bardzo dużym prawdopodobieństwem), jeśli nie - trzeba poczekać do 4 dnia. Temperatura nie musi wówczas być na poziomie wyższym, ale powinna być powyżej poziomu podstawowego ( w tym przykładzie może być np 36,55). Objaw szczytu śluzu nie musi pokrywać się ze wzrostem temperatury, tzn zawsze decyduje objaw późniejszy. Jeśli np. szczyt śluzu był 1 dzień przed wzrostem temperatury, to niepłodność rozpoczyna się najwcześniej 3 dnia po wzroście temperatury, a jeśli szczyt śluzu był np. 2 dni po wzroście temperatury, to okres niepłodny rozpoczyna się najwcześniej 5 dnia po wzroście temperatury (=3 dnia po szczycie śluzu).
Jagoda
2005-04-12
22:45:37
Email
Na początku, kiedy para uczy się rozpoznawania plodności, wyznacza się tylko niepłodność bezwzględną; jak już para nabierze doświadczenia, można wyznaczać niepłodność względną, na początku cyklu. Milena, nie traktuj tego co napisałam jako "podręcznik", ale jako wskazówki. To jest tylko ogólny zarys. Kup sobie podręcznik albo - jeszcze lepiej - zapiszcie się oboje na kurs.
Jagoda
2005-04-12
22:46:07
Email
I przepraszam, że się tak rozpisałam.
milena
2005-04-15
20:59:41
Email
Jagoda, bardzo Ci dziękuję za wszystkie informacje.Wyjaśniłas mi to bardzo dokładnie.Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję.Pozdrawiam.Milena
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum