szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - WZW typu B


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-07-15
Email
(jeszcze raz) Dziewczyny czy któraś wie coś na temat WZW typu B? Ja czytałam na ten temat w internecie i co nieco już wiem ale chodzi mi o to, jak z tą chorobą funkcjonuje się na codzień, w kontaktach z bliskimi i wogóle. Czym to się leczy i jak długo... Okazało się, że ktoś z mojej rodziny zachorował i bardzo mnie to zastanawia.. Zastanawiamy się z meżem czy się teraz zaszczepić bo mały napewno już był zaszczepiony jako noworodek. Ale doczytałam też, że okres wylęgania może trwać nawet do pół roku do wykrycia choroby więc może też już to w sobie mamy... jednak tym się zaraża przez jakieś uszkodzenie skóry "przerwanie ciągłości tkanek". Kurcze... strasznie się martwię... Jeśli ktoś z waszych bliskich to miał to opiszcie mi tę chorobę i jak z chorym postępować... Ryczeć mi się chce...
Goga66
2006-07-17
10:39:24
Email
Anetko, sporo wiadomości masz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_zapalenia_w%C4%85troby_typu_B
katka
2006-07-17
10:40:22
Email
Anetko, ładnie opisane to masz na www.zdrowie.med.pl/wzw. Głównym objawem jest wyrażne zażółcenie skóry,oczu +objawy niespecyficzne,grypopodobne itp.Badanie krwi daje informacje o tym,czy ktoś chorował, choruje lub był szczepiony. Też miałaś takie badanie w ciąży.Nosiciel nie jest chory ale może być potencjalnym żródłem zarażenia. Zabiegów medycznych nie należy się bać bo obecnie operuje się głównie sprzetem jednorazowym. Wyjątki oczywiście się zdarzają dlatego aby tego uniknąć należy sie zaszczepić. Grożniejsze są tatuaże, zabiegi kosmetyczne bo tam często o sterylizacji, sprzęcie jednorazowym nie słyszeli.
21Aneta
2006-07-17
11:08:59
Email
Dzięki dziewczyny za informacje. Poczytam sobie też te linki, które mi dałyście. Teraz na dniach idziemy z meżem zbadać sobie krew, i jeśli wynik na hbs będzie ujemny to sie zaszczepimy. Dominiś już był szczepiony więc przynajmniej o niego - najważniejszego przecież - jestem spokojna. I jeszcze jedno pytanie - ile mniej wiecej kosztuje badanie krwi w kierunku hbs i szczepienie przeciwko WZW?
Goga66
2006-07-17
11:22:31
Email
Anetko, ja miałam szczepienie szczepionką skojarzoną przeci Ai B razem. Było to b. drogie, niestety chyba ok 100 zł jednorazowo. Ale sama B chyba była o połowę tańsza. Spytajcie się w pierwszej lepszej aptece, to podadzą Wam cenę szczepionki. Nam kazano np. samym sobie kupić. Musi być jednak skierowanie i recepta od internisty. Co do badania krwi, niestety nie wiem.
21Aneta
2006-07-17
11:51:47
Email
"Rodzina i najbliższe otoczenie chorego może liczyć na darmowe badania oraz szczepienia przeciw HBV w ramach profilaktyki" tak jest napisane w wikipedii. Jak myślicie - czy jeśli będąc u lekarza powiem mu, że w mojej bliskiej rodzinie jest nosiciel to faktycznie da mi skierowanie na badania i szczepienia nieodpłatnie?
Goga66
2006-07-17
12:04:20
Email
jeżeli blisko się z nim stykacie, to chyba teoret. powinien. Spróbujcie. A po drodze w aptece na wszelki wypadek spytajcie się o cenę szczepionki :) Trzeba ją niestety przemnożyć x 3, bo tyle dawek w sumie weźmiecie. No i x 2 bo oboje :( Ale warto się raz zaszczepić i mieć z tym spokój.
katka
2006-07-17
13:47:18
Email
myśle że chodzi o osoby mieszkające pod jednym dachem i pewnie dużo bedzie zależało od danego oddziału nfz- na darmoche raczej nie licz bo nfz nie lubi wydawac pieniedzy
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum