szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - RATUNKU CZERNIAK :(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
natalka86
2006-07-12
Email
dziewczyny pomozcie mi swoimi wiadomosciami na temat czerniaka.jestem w 27tg. i wczoraj zauwazylam taka kuleczke w miejscu intymnym.pokazalam to mamie bo ona mialam juz troche problemow ginekologicznych i jest obcykana troche w tych sprawach i stwierdzila ze to czerniak.powiedziala ze nie mam sie tym przejmowac bo one sie czasami robia i same pekaja po jakims czasie,ale ja sie boje czy jest on grozny w czasie ciazy i czy powinnam cos z tym zrobic czy czekac az peknie?pomozcie dziewczyny!!!
ciekawa
2006-07-12
08:50:23
Email
Kochana czerniak to rak bardzo złośliwy wiec Twoja mam chyba nie bardzo wie o czym mówi. Tylko lekaz dermatolog lub onkolog może stwierdzić czy to jest czerniak czy tylko pieg lub przebarwienie. Koniecznie to pokaż lekarzowi. Z tego co pisza w poradnikach to czrniaki maja nieregularne kształty ale i tak trzeba to pokazac. I w zadnym wypadku tego nie ruszaj. Czerniaki też nie pekaja i nie wylewaja sie-to jakaśbzdura-moz etwoja mama miała na mysli wagra czy jakiś pryszcz.
katka
2006-07-12
09:35:10
Email
pokaż to ginekologowi przy następnej wizycie i nie słuchaj głupich rad osób z doświadczeniem,nawet jak to jest własna mama
natalka86
2006-07-12
10:03:42
Email
to jest duzo wieksze niz przebarwienie i wagier wiec watpie zeby to bylo to.to bardziej wyglada jak nabrzmiala żyła.
natalka86
2006-07-12
10:04:00
Email
to jest duzo wieksze niz przebarwienie i wagier wiec watpie zeby to bylo to.to bardziej wyglada jak nabrzmiala żyła.
ciekawa
2006-07-12
11:19:48
Email
no własnie lekarz i to szybko!!!! Zadne złote rady. Z całym szacunkiem dla mamy ale nazywać coś CZERNIAKIEM i do tego mówić ze masz sie tym nie przejmować(?????) gdzie tu logika!!! To zeczywiscie moze być coś niegroźnego) ale lepiej sprawdzić.
Dominika
2006-07-12
17:04:12
Email
twoja mama miala na mysli czyrak a nie czerniak...to dwie bardzo rozne rzeczy...i z tego co opisujesz to wyglada mi na czyraka ktory tak jak powiedziala Ci mama po jakims czasie peka...wiec nie panikuj...
Dominika
2006-07-12
17:09:07
Email
czyraki moga umiejscowic sie na kazdym skrawku ciala...moj brat mial czyraka na czole i poszedl z tym na pogotowie i pielegniarka po odkazeniu miejsca poprostu go wycisnela...ale nie radze Ci tego zrobic ,lepiej poczekac az sam peknie i sie oczysci...to poprostu jest zgromadzona w nadmiarze ropa...
Goga66
2006-07-12
17:29:01
Email
na miejscach intymnych robią się czasem takie jakby ropniaczki, tylko, ze z krwawą zawartością. Nie wiem, jak to się nazywa, bo to ani nie czyrak ani broń Boże czerniak. Czerniak to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów. Jednak jesteś w ciąży więc lepiej niech obejrzy to lekarz. Z całym szacunkiem dla Twojej Mamy, ale nie ma ona pojęcia o schorzeniach dermatologicznych.
ciekawa
2006-07-12
18:32:18
Email
No a ja nie pomyślałam o czyraku bo zeczywiście to moze być to-hyba. Ja kiedyś miałm taki ropny gózek wtym miejscu ale był jasny. Po kilku dniach w kompieli poprostu go nacisnełam i sam pękł. Moja kolezanka miała czyraka na pośladku-kurcze nie mogła siadać to jej dermatolog nacinał drania i teraz ma tm mialą blizne.
Goga66
2006-07-12
19:19:03
Email
Czyrak:" sinoczerwony, bolesny guzek, na jego szczycie po kilku dniach pojawia się krosta, wypełniona białą ropą, która wkrótce pęka, co powoduje oddzielenie się znajdującego się pod nią czopa martwiczego; w okresie powstawania zmiany są bardzo bolesne; lokalizacja może być bardzo zróżnicowana"
Natomiast te ciemnoczerwone, prawie czarne zmiany na narządach rodnych bywają bolesne ale są stosunkowo miękkie - czyrak jest twardy i często gorący. Ale jak udasz się do lekarza, to i ja chętnie się dowiem, co to jest, bo ze 2 x w życiu to miałam. Podejrzewam wirusa opryszczki - jeżeli tak, to w ciąży mogłoby być niedobre. Więc nie lekceważ i pokaż ginekologowi!
Kati
2006-07-12
19:58:29
Email
natalka, kurcze, to w końcu co ci ta mama powiedziała?? czerniak czy czyrak?? bo albo mama ma słabe jednak pojęcie o tych sprawach, albo ty nie rozrózniasz. no nie mieści mi się w głowie taka pomyłka... coś mi się wydaje, że przekręciłaś. z całym szacunkiem, ale jak można czerniaka z czyrakiem pomylić. rety, to juz takie młode matki mamy na tym świecie??
Goga66
2006-07-12
20:54:00
Email
Kati, troszkę delikatniej. Dziewczyna ma prawo się pomylić, jej mama też. Może jest trochę wystraszona, że coś jej się zrobiło a jest w ciąży. Matką będzie na pewno dobrą. I każdy może o czymś nie mieć zielonego pojęcia. Każdy czegoś nie wie zanim się nie dowie.
ciekawa
2006-07-12
21:56:48
Email
no pewnie sie pomyliła a my tu szumu narobiłysmy z rakiem:)
natalka86
2006-07-13
08:39:57
Email
no pewnie ze sie pomylilam mialo byc czyrak :) a ze nie znam sie na tym to nie odrozniam.Kati jakbys wiedziala to czesto inteligencja nie jest adekwatna do wieku bo ludzie sa rozni i wcale nie jestem tak mloda mama bo sa duzo mlodsze.ale co sie okazuje znajoma lekarka stwierdzila ze to poprostu nabrzmiala żyła,ktora urosla,a ze miejsce intymne jest teraz mocniej ukrwione to tak sie dzieje czasami.dziekuje za pomoc dziewczyny.a czy ktoras z was miala cos takiego jak taka żyłke?
ciekawa
2006-07-13
11:02:27
Email
E nie przejmuj sie:) czasem każdy ma zły dzien i zdaza mu sie nawarczeć na innych:) mnie dzisiaj kapie z nosa (alergia) i z tej okzaji moge ugryżć:) a co do żyłki hm... miałam kiedys zapalnenie żyły ale po operacji-uaa ale bolało. I groźne bywa jak sie nie leczy. Ale jak cie nic nie boli to moze lepiej to zostawić-moze cos ala żylak sie zrobiło.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum