szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - biznes mamy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
sylwetka
2006-07-04
Email
Czy któraś z piszących tu mam jest może biznes mamą?Oprócz naszej Adminki, oczywiście. Tj. czy prowadzi własną firmę? Bo ja mam takie marzenia i chciałabym se pogadać. Pozdrawiam
andzia
2006-07-04
12:07:08
Email
Ja mam swoja wlasna działąlnosc handlowa od kilku miesiecy, generalnie zajmuje sie wszystkim maz ja tylko papierami i szukaniem pracy bo ten biznes co mamy jest jednoosobowy :))
sylwetka
2006-07-04
12:17:30
Email
Brawo Andzia, czy nie było tak,że po porodzie dziecko zmobilizowało Cię do własnej aktywności? Wiesz jak chcesz to pogadamy na gg 8808452
sylwetka
2006-07-04
13:15:44
Email
Dziewczyny a Wy jesteście zadowolone ze swych zawodów? Ja przechodzę kryzysa buu buu
Michalina
2006-07-04
14:13:20
Email
Ja prowadzę działalnosć w formie spółki cywilnej, ale ta działalność została odziedziczona po moim ojcu i prowadzona wciąż w tej samej formie w celu uniknięcia płacenia podatku od spadku (taki jest przepis). Generalnie nie czuje tego i nie rozumiem. Jestem w tej chwili na małym rozdrożu. Dwa miesiace temu dostałam 3-misięczne wypowiedzenie po 10 latach pracy :( i zastanawiam się co by tutaj dalej robić. Praca na etat już mnie chyba nie interesuje.
Kamila
2006-07-04
15:33:54
Email
Prowadzę działalność od lutego tego roku - solarium. Dodatkowo pracuję na 2. etaty ;-) na razie radzę sobie, mąż też ma firmę, dokumenty prowadzi nam biuro, wcześniej jak nie pracowałam, robiłam papiery, ale teraz.. niestety, nie dałabym rady. Ah to na to Sylwetka Ci potrzebne 30tys? ;-) co chcesz otworzyć?
sylwetka
2006-07-04
21:25:43
Email
BA żeby tylko 30tys. Kamilo! co do pomysłu na biznes, to mam ich za dużo i nie mogę się zdecydować.Niektóre weryfikuje mi mąż,który zna mentalność mińszczan, bo ja obca, nadal obca, ,,wciąż jeszcze obca tu" lalala -ot wątek muzyczny. A poważnie to nie mając kasy na biznes a wielkie chęci to i strach przed plajtą większy.
katka
2006-07-04
21:53:25
Email
A ja mysle o własnym biznesie i sen mi to spedza z powiek. Kwota mnie zabija bo na samo wyposażenie pójdzie pewnie jakies 70 tys+remont.
21Aneta
2006-07-05
09:44:10
Email
My też chcieliśmy z mężem otworzyć własny biznes, mieliśmy super pomysł, biznesplan, hale i zatowarowanie od zaraz... ale musimy przełożyć nasze plany na przyszły rok.. Nie dało się teraz. Okazało się, że załozenie własnej firmy zajmuje naprawdę duzo czasu. Pieprzona biurokracja...
Kamila
2006-07-05
14:00:38
Email
Aneto, jeśli chodzi o dokumenty związane z założeniem działalności to nie trwa to aż tak długo. Wpis do ewidencji można dostać zaraz na drugi dzień po złożeniu dokumentów w Urzędzie Miasta a regon wystawiają od ręki. Chyba, że to biznes w formie spółki, to wtedy może i dłużej to trwa. My jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu na kolejną inwestycję :-) jeśli się uda, to od razu Wam powiem co chcę zrobić, na razie nie chcę zapeszać..
Kajka
2006-07-05
15:23:51
Email
ja planuje otworzyc wlasny biznesik:) wiem ile kasy trzeba i tez jestem swiadoma ze mam duze szanse na 80%zwrot z uni:) tylko musze jeszcze troche poczekac i certyfikaty porobic i trzeba bedzie otwierac:)
Kamila
2006-08-31
19:51:53
Email
Czy jest wśród nas mamusia, która prowadzi własny biznes? Dziś się dowiedziałam, że mimo tego, że pracuję na 2. etaty (pełne) i prowadzę działalność to gdy urodzę dziecko i pójdę na macierzyński to będę musiała płacić całą składkę ZUS!!! Jestem strasznie tym oburzona!!! CO za kraj!!! Mimo tego, że i tak dodatkowo płacę składkę zdrowotną w kwocie ok 170zł miesięcznie plus potrącają mi (tak jak każdemu z umowy o pracę) składki.. to jeszcze dodatkowe składki! Przecież gdy urodzę to nie pracuję, to z jakiej racji mam płacić?? Muszę albo zlikwidować działalność albo zawiesić.. likwidacja nie wchodzi w grę, za dużo zainwestowałam, pozostaje zawieszenie.. dziewczyny, poratujcie!
ciekawa
2006-08-31
20:20:25
Email
Uważaj z tym zawieszaniem-wiele osób dostało potem wezwania do zapłaty zaległych skałdek razem z odsetkami!!!!Ludzie dostawali psecjalne druki w zus wypełniane przy zawieszaniu- a potem taki zonk!!!:( Kwestia tych zawieszeń jest dyskusyjna, ale jedno jest pewne ludzie przegrywali w sądach z ZUS. Poczytaj: gazeta prawna piatek-niedziela z 23-25 czerwca 2006r. Moj maz też zawieszał działalnosc i powiem szczeze boje sie iśc do ZUS i spytać czy wszystko wpożadku;( Moga odezwac sie nawet po kilku latach:( Swojego czasu głośno było o tej sprawie w programie radiowym Wajsa.
weridiana
2006-09-02
09:16:53
Email
Kamilo ja prowadzę własną działalność i nie ma problemu jestem na macierzyńskim i płacę tylko zdrowotne bo takie są przepisy. Macierzyńskie mam do 5. 10 a od 18 września rozpoczynam drugą działalność ale macierzyńskiego nie przerywam, bo to i tak kilka dni więcej.
weridiana
2006-09-02
09:18:59
Email
Minus prowadzenia działalności to że nie można iść na wychowawcze. No i trzeba maluszka oddać w moim przypadku na kilka godzin (4-5)niani. Chyba ja będę to bardziej przeżywać niż moje maleństwo
Kamila
2006-09-02
11:27:29
Email
Weridiano.. czy zawiesiłaś działalność?? Skoro można płacić tylko zdrowotne, to nie rozumiem, dlaczego moja księgowa każe mi zawieszać lub likwidować?? Ciekawa, z "zawiasami" to różenie, mój brat jeździł na taksie, zawieszał często, teraz już zliwkidował działalność i wszystko jest ok, sprawdzałam w ZUS i US. Tylko, że On był na karcie ryczałcie.. możliwe, że jak ktoś jest na zasadach ogólnych to wtedy są problemy... koleżanka wczoraj coś wspominała, że Ona nie płaciła podczas macierzyńskiego całej składki, że można to obejść, tylko trzeba to zrobić z głową. Ma mi powiedzieć co i jak :)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum