szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - studia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
jagodkag
2006-03-03
Email
Witam wszystkich 6 miesiecy temu zostalam mama i mimo trudnosci jakie mam jestem szczesliwa.Jestem studentka stomatologii na uniwersytecie Atenskim w Grecjii.Mieszkam tutaj od 15 lat i bardzo tesknie za krajem ale nie wiem czy umialabym juz tam wrocic na stale.Teraz nie UCZESZCZAM NA PRAKTYKI ANI NA WYKALDY tylko na niektore egzaminy.Jest mi dosc ciezko ale zalezy mi abym miala jakis zawod i byla niezalezna .Mam nadzieje ,ze kiedys ukoncze te studia.Wiem tez ze za nic w swiecie nie zrezygnowalabym z bycia mama.Urodzilam zdrowego slodkiego chlopca i on dodaje mi sil.Napiszcie jakie wy macie dylematy.


Goga66
2006-03-03
17:40:28
Email
Ja nie przerwałam studiów (historia kultury zaocznie) Na początku mąż jeździł ze mną i z Zuzią do szkoły, spacerowali przez 8 godzin w sobotę i niedzielę a ja wybiegałam ją karmić między wykładami. Zrobiło się zimno i mąż siedzi z córeczką w domu a ja ściągam na te dwa dni mleko. Tylko coraz trudniej się uczyć - Zuzia już raczkuje, staje przy meblach, wszędzie jej pełno. Wyrywa mi książki i kartki z ręki, bo fajnie szelszczą i można zjeść, co potem widać w postaci niestrawionych kawałków papieru w kupkach :) A sesja letnia i 9 kobylastych egzaminów przede mną, a ja mam problem z jednym w sesji zimowej, który zdaję pojutrze :( W zeszłym roku zdawałam większość jesienią, bo w trakcie sesji rodziłam - załapałam się nawet na stypendium naukowe ale w tym roku będzie duzo trudniej :(
Goga66
2006-03-03
17:43:36
Email
to moja rozrabiara

Kornela
2006-03-03
17:48:01
Email
Gosiu nareszcie jakieś nowe zdjęcie Zuzi, duża panienka już z niej :-)))
jagodkag
2006-03-03
18:09:45
Email
Goga66, Zuzia jest slodziutka. Moj maz niestety pracuje od rana do wieczora a zaocznych studiow nie ma na tej uczelni.Ucze sie w kazdej wolnej chwili aby egzaminow nie stracic.Maz pomaga jak skanczy wczesniej ale to nie zawsze jest mozliwe.Gdybym chodzila na zajecia musialabym o 6 wstac a wracalabym o 18,wiec przymusowo nie ma rady.Dobrze ze medal ma dwie strony,przynajmniej naciesze sie synkiem.trzymam za ciebie kciuki gogog66.
Goga66
2006-03-03
18:23:16
Email
oj Kornela - przez te studia zaniedbuje sie w sprawie fotek
Goga66
2006-03-03
18:29:58
Email
dzięki Jagoda - kciuki mi się przydadzą - historia literatury w zakresie baroku i renesansu oraz klasycyzmu :) Sporo tego, nurty filozoficzne, religijne epoki plus pisarze i lektury. A mnie ciągle spać ostatnio się chce
jagodkag
2006-03-03
18:39:54
Email
NO TO NORMALNE NAUKA I DZIDZIA.MOJ MALY MA PIERWSZY ZABEK I BARDZO SIE Z TEGO CIESZE.
Goga66
2006-03-03
18:49:06
Email
A moja bezzębna

Goga66
2006-03-03
19:10:43
Email
Młodszy ten Twój maluszek od Zuzi a może już pochwalić się ząbkami. I cudownie na tej focie wygląda - takie pulchniutkie bobo
Goga66
2006-03-03
19:11:29
Email
No tak... Mama przyszły stomatolog musi mieć co oglądać u synka :)
21Aneta
2006-03-03
19:15:47
Email
Witam Was drogie mamusie!W zeszłym roku we wrześniu urodziłam synka i nie mogłam rozpocząć studiów. W tym roku bardzo bym chciała zacząć studiować (mój mały będzie miał wówczas roczek) ale muszę znaleźć pracę, żeby je sobie opłacić... Mam ogromny dylemat - dziecko do opiekunki, ja w tygodniu do pracy a w weekendy na uczelnie... Boję się, że to mnie przerośnie.Jestem najlepszą matką jaką potrafię być ale pragnę czegoś też dla siebie - wykształcenia i kontaktów z ludzmi (od pół roku siedzę w domu, no i jak byłam w ciąży to też byłam w domu). Potrzebuję wsparcia i kogoś kto powie mi, że też mi się coś należy...

21Aneta
2006-03-03
19:16:30
Email
a jak dodac zdjecie?
Goga66
2006-03-03
19:43:49
Email
Udało Ci się dodać zdjęcie - jest odrobinę za jasne - może masz za bardzo przyciemniony monitor - ważne, że jest i widać ślicznego chlopczyka w CAŁEJ okazałości :) Tak - masz prawo i studiować, i pracować. Nie wiem, jaką masz sytuację - męża czy nie, mieszkasz z rodzicami czy nie? W weekendy daje się to jakoś załatwić przy pomocy rodziny, zwłaszcza, ze zazwyczaj zjazdy są co drugi weekend. Myślę, że dasz radę to pociągnąć ale musisz mieć świadomość, że z małym dzieckiem to naprawdę ciężka sprawa - znaleźć czas na naukę. Może lepiej byłoby poczekać aż maluch pójdzie do przedszkola ale jak masz potrzebę studiowania już teraz, to idź na studia. W każdym razie zacznij od pracy i zorientuj się jak sobie dajesz radę dziecko - praca, bo wiem z własnego doświadczenia, że praca i studia, to nie jest proste a jeszcze dziecko. Ja nie pracuję a i tak naprawdę jest ciężko. Jeszcze kwestia poziomu studiów i liczby egzaminów i zaliczeń. Zwróć uwagę - ile będziesz przedmiotów zaliczać - u mnie jest 9 i to jest masakra, kiedy skumuluje się na koniec. Musisz spokojnie i bez emocji do tego podejść. Znaleźć pracę, w której zagwarantują Ci urlop przed sesjami, bo inaczej nie dasz rady. A może jakaś praca na pół etatu, żebyś więcej czasu mogła spędzać z dzieckiem - żeby nie umknęły Ci najpiękniejsze lata z jego życia? Przemyśl - Trzymam kciuki
anka74
2006-03-04
15:37:01
Email
A ja was wszystkie studiujace podziwiam, mam to za sobą (naukę) gdybym miała teraz przy Stasiu zacząć studia to wiem, że coś byłoby na pół gwizdka a nie chciałabym tak. Jak wróce do pracy a Staś będzie miał roczek to zdecyduje się na naukę (podwyższenie kwalifikacji)ale przy brzdącu do roku nigdy.Trzymajcie się.
andzia
2006-03-04
21:43:57
Email
I sesja letnia zbliza sie WIELKIMI KROKAMI BRR ....To bedziemy mialy stres i dzidziusie na glowach :)POWODZENIA
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum