szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Bank Krwi pępowinowej


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,
Napisano: Treść:
ka_ma
2006-03-02
Email
Cześć dziewczynki! Słuchajcie jestem w dziewiątym miesiący ciąży i już niedługo powitam na świecie mojego drugiego synka. Bardzo poważnie zastanawiam sie nad pobraniem krwi pępowinowej. Może któraś z was pobierała krew. Czytałam sporo na ten temat i dzwoniłam do dwóch banków. Myślę że mam o tym ogólne pojęcie. Jestem ciekawa jaką ilość komórek macierzystych udaję się pozyskać z krwi pępowinowej. Wiem że jest różnie. czasem jest ich za mało żeby zamrażać, czasem nie są materiałem jałowym i zawierają jakąś bakterię. W dwóch bankach podano mi sprzeczne informacje. W jednym jeżeli komówek macierzystych jest za mało materiał jest niszczony a w drugim zamrażają bo liczą na to że za kilka lat naukowcy nauczą się mnożenia tych komórek. W jednym zamrażają tylko jałowe komórki w drugim zamrażają nawet te niejałowe, licząc na to że jakiś antybiotyk zniszczy bakteria jeżeli bedzie taka potrzeba. jakie są wasze doświadczenia? Pozdrawiam
bela
2006-03-07
22:39:30
Email
Dota ja kupilam wozek za 480zl z rabatem .Normalnie kosztowal 507 zl.To wozek firmy ARO.MAm model PINOKIO.Jest bardzo fajny i wazy ok 13,5 kg.Mozesz zobaczyc na strone http://www.aro.czest.pl/o_pl/pinokio.html
dota
2006-03-10
22:17:37
Email
Hej!! Dziękuję bardzo za informacje!!! Strasznie ciężkie te wózki ...szczególnie ten Polaka. Mieszkamy na 5 piętrze bez windy :( Teraz zaczynamy jeździć po sklepach i oglądać, ale na razie nie spotkałam się z firmą ARO. no zobaczymy. cieszę się że jednak jest ktoś kto poleca wózki tańsze, bo tu raczej wszyscy mówią o tych droższych. hehe wczoraj w sklepie sprzedawca tak zachwalał fotelik za 600 zł więc co tu się wogóle rozpisywać. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :D
Goga66
2006-03-10
23:15:07
Email
foteliki coneco są tanie i sprawdzają się - są też na allegro. Ja mieszkam na 3 piętrze bez windy ale mam wózkarnię - wózek sprowadzam o schodkach i przyczepiam do rury takim zapięciem do rowerów. Może masz wózkarnię? Wózek Polaka o tyle jest dobry, że nic nie odpada w nim ale na pewno nie do noszenia na 5 piętro. Drogie wózki bywają lżejsze. Z tanimi lekkimi różnie bywa, bo pewnie dużo w nich plastiku. Może pomyśl o jednofunkcyjnym - tylko głebokim a potem kupisz spacerówkę a ten wstawisz do jakiegoś komisu.
dota
2006-03-10
23:37:46
Email
Hej!! No właśnie już wymyśliłam!!! Wózkarnia jest tyle, że kradną ponoć. Prawdopodobnie bedziemy robić tak ze rano mąż będzie znosił mi wózek do wózkarni (aż strach zostawić tam na noc) w dzień sobie z maluszkiem będę spacerować, a on po pracy ...albo po wspólnym spacerze wózek do góry. Inaczej sobie tego nie wyobrażam :D chyba jakoś będzie. drogiego wózka nie chcemy, a z kolei o tanich lekkich słyszeliśmy ze po każdym spacerze trzeba je prostować :) więc dziękuje bardzo. Dzięki za podpwiedz jeśli chodzi o foteliki ...ech na pewno coś znajdziemy odpowiedniego :D pozdrawiam
Doti
2006-03-11
07:09:19
Email
Dota a używanego fotelika nie chcesz?Ja mam Maxi-cosi citi 0-13kg, kupiony na Allegro za 200zł. Bardzo fajny fotelik.
dota
2006-03-11
19:44:48
Email
Hej Doti!! Już kilka sklepów mamy za sobą i na razie upatrzyliśmy fotelik Arti. Nie wiem czy to dobry wybór, jeszcze zobaczymy co w innych sklepach powiedzą. Te droższe foteliki z tego co słyszeliśmy są po prostu droższe bo dają się wpiąć na stelaż wózka, a nam to niepotrzebne. Ale dzięki za podpowiedz. A w tych dwóch sklepach co byliśmy w jednym nam facet proponował wózek firmy Nestor, a w drugim Prampol. Na razie więc nie widzieliśmy ani aro ani Polaka. Ale może jeszcze spotkamy. Pozdrawiam :D
Goga66
2006-03-11
20:01:10
Email
Maxi-cosi zdaje się jest b. dobry. A w wózkarni wózek przypinam zapięciem do roweru, takim grubym wężykim - dopinam do rur, które tam biegną. Gondolka jest na górze, a komu potrzsebnnu zdekompletowany wózek :)?
Goga66
2006-03-11
20:04:17
Email
Właśnie dziś obserwowałam may z tymi zachodnimi wózkami na stelażach i są b. fajne ale słabo osłaniają dzidzię zimą. Mój wózek naprawdę jest ciepluchny osłania mocno dookoła niemowlę. Trzeba to brać pod uwagę. Na spacerówkę wielofunkcyjny przerabia się mniej więcej kiedy dzidzia kończy 8 miesięcy (jeżeli gondolka jest duża np. 88 cm jak moja) Warto zobaczyć czy w chłodne dni jest ciepła osłonka na nóżki - najlepiej wysoka w spacerówce.
dota
2006-03-12
21:29:15
Email
Tak bez wężyka się nie obędzie, ale na noc i tak trzeba bedzie wziąć do domku ...bo niestety rowery przypięte tym też zniknęły ...nie wiem czy komuś się akurat przyda wózek ...no ale lepiej nie kusić losu i mam nadzieje choć ze w dzien nie zniknie :D Na razie wszystko o czym piszesz jest w tym wózku nestora, ale jakbym zobaczyła wózek polaka w jakims sklepie, to z chęcia bym go porównała ...tyle że na razie wszystkie jakieś inne firmy no ale zostały nam jeszcze 3 sklepy ...więc zobaczymy. dziekuję bardzo za te wszystkie cenne rady. pozdrawiam dota :D
Goga66
2006-03-13
11:07:15
Email
Dota, nie wiem czy Ci pisałam, że warto zwrócić uwagę na to, czy buda składa się bezgłosnie - wiele zamyka się z okropnymi trzaskami budzącymi dziecko. Ale o Twoim wózku czytałam przychylne opinie, o moim też :))
dota
2006-03-14
11:27:40
Email
Nie pisałać nic o tym ale sprzedawca zwrócił na to uwagę i składa się bezgłosnie :) ale dziękuję ze o tym też wspomniałaś. juz sie zdecydowaliśmy na ten wózek ...teraz pozostało wybranie odpowiedniego kolorku :) a gdzie czytałaś te opinie bo ja nie moge nic na temat tego wózka znaleźć? pozdrawiam :D
aga.rendak
2012-03-20
13:17:45
Email
po tym jak Activision zniknal z rynku, jasno widac ze lepiej przechowywac w solidnej firmie, najlepiej w Szwajcarii w banku Salveo, ich strona www to salveo.com
aga.rendak
2012-05-02
14:02:32
Email
hej, teraz jest tez mozliwosc przechowywania komorek macierzystych w szwajcarskim banku komorek macierzystych Salveo, oni odbieraja komorki macierzyste pobrane w Polsce i przechowiuja je w Szwajcarii, maja tez miec jakies fajne promocje w zwiazku z wejceim na polki rynek, trzeba sledzic na www.salveo.com
Strona 3 - poprzednia, 1, 2, 3,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum