szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Bank Krwi pępowinowej


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
ka_ma
2006-03-02
Email
Cześć dziewczynki! Słuchajcie jestem w dziewiątym miesiący ciąży i już niedługo powitam na świecie mojego drugiego synka. Bardzo poważnie zastanawiam sie nad pobraniem krwi pępowinowej. Może któraś z was pobierała krew. Czytałam sporo na ten temat i dzwoniłam do dwóch banków. Myślę że mam o tym ogólne pojęcie. Jestem ciekawa jaką ilość komórek macierzystych udaję się pozyskać z krwi pępowinowej. Wiem że jest różnie. czasem jest ich za mało żeby zamrażać, czasem nie są materiałem jałowym i zawierają jakąś bakterię. W dwóch bankach podano mi sprzeczne informacje. W jednym jeżeli komówek macierzystych jest za mało materiał jest niszczony a w drugim zamrażają bo liczą na to że za kilka lat naukowcy nauczą się mnożenia tych komórek. W jednym zamrażają tylko jałowe komórki w drugim zamrażają nawet te niejałowe, licząc na to że jakiś antybiotyk zniszczy bakteria jeżeli bedzie taka potrzeba. jakie są wasze doświadczenia? Pozdrawiam
anika
2006-03-02
18:45:14
Email
Ka_ma jedno co mogę na ten temat powiedzieć.....przereklamowane. W dodatku banki komórek maciezystych stoja pod znakiem zapytania. Wiem że taka krew jest zbierana, ale nie dla indywidualnych osób a do ogólnej puli potrzebujących. Poza tym tej krwi jest za mało aby kiedyś ja wykorzystac dla dorosłej osoby. Myśle, że niewarto inwestować tak dużych pieniedzy w tak niepewną sprawę. Co chwilke słyszy sie o aferach zwiazanych z bankami krwi.
Goga66
2006-03-02
18:59:01
Email
My zaryzykowaliśmy - Zuzi krew jest w banku krwi. Są różne zdania, doświadczenia i opinie na ten temat. My wyszliśmy z założenia, że jeżeli stać nas na to (była promocja), to czemu nie spróbować
Ka_ma
2006-03-02
20:20:00
Email
Goga a jaką ilość komórek macierzystych udało się pozyskać od Twojej Zuzi. jak to przekłada się na kilogramy? Ktoś mi mówił że czasem tych kmórek jest tak dużo że starczy dla odoby ważącej 12-140 kg. W jakim banku macie krew? Pozdrawiam
Goga66
2006-03-02
21:48:49
Email
Kama w chwili wolnej sprawdzę i podam. Jutro albo pojutrze :)
ka_ma
2006-03-02
22:17:04
Email
ok, z gory bardzo dziękuje
Basia 26
2006-03-03
07:54:59
Email
ja słyszałam, że do tej pory to ta krew była zbierana jakoś... hm...nie w porozumieniu z NFZ czy coś takiego, i jak uchwalą coś tam o pobieraniu krwii pepowinowej, to wtedy wszystkie do tej pory zebrane próbki będa "nieważne" nie wiem, czy wtedy je zniszczą, czy co... no i też słyszałam, że dla dorosłego to raczej nie starczy tych komórek... już sama nie wiem..
Goga66
2006-03-03
09:06:02
Email
Tak pisał Ozon ale byłaby z tego wielka chryja więc nie sąsdze żeby to zrobili.N FZ nie ma nic do tego, bo grosza nie daje, musieliby udowodnic, ze zle byla przechowywana a to malo prawdopodobne. Ja czytałam zachodnie artykuły , gdzie leczyli już przy pomocy tej krwi. Poza tym namnażać to się ona może w olbrzymim tempie i ilościach, że i dla dorosłego starczy. Poza tym czasem choruje na białaczke Twoje dziecko - to lepsze niż przeszczep od obcej osoby. Jak to będzie wyglądać w naszym "cudownym" kraju - kto to wie. Generalnie, to co wyprawiają to jest SKANDAL! Jeżeli pozwolili na rejestrację banków krwi - niektóre działają przy państwowych szpitalach - nie mogą ich teraz zamknąć. Państwo nie wypłaciłoby się z odszkodowań. Byłabym pierwsza, ktora zakłada sprawę!
Goga66
2006-03-03
10:04:31
Email
Już sprawdziłam - pobrano 49 ml komórek. Dziecko ważyło 3200 i nie wiem, czy to ma coś wspólnego. Żywotność WBC 89 proc. Po zamrożeniu - objętość 23 ml. Mamy w Polskim Banku Komórek Macierzystych. Razem z wynikami przyslali nam sliczną bluzeczkę dla Zuzi :) To był miły akcent.
Betti
2006-03-03
10:57:00
Email
A ja mam pytanie: jakiego rzędu są to koszty? jak się skontaktować? i w ogóle jak to wygląda?
Goga66
2006-03-03
11:10:32
Email
Rocznie to ok. 400 zl ale na dzień dobry trzeba wydać około 2 tyś. Mój szpital współpracował z tym bankiem ale przed porodem trzeba bank zawiadomić, że jest się zainteresowanym i położną, która odbiera poród, żeby pobrała krew. Płaci się za to szpitalowi (chyba 100 albo 200 zl) ale nasza położna była miła i nic nie wzięła. Kiedy jedziesz do szpitala zawiadamia się Bank, że będziesz rodzić i oni kogoś przysyłają ze specjalnymi pojemnikami a potem odbierają je. To w zasadzie działo się poza nami. Najlepiej jak sprawdzisz w internecie Banki krwi - zadzwonisz i dowiesz się, który działa na Twoim terenie i jakie są procedury. My zdecydowaliśmy się w trakcie porodu ale naogół jest wtedy za późno. Jednak mieszkam w Warszawie i dużo łatwiej załatwić takie rzeczy, jeżeli Bank jest "pod nosem"
Goga66
2006-03-03
11:15:27
Email
Mogę polecić Ci tylko mój Bank - krew przechowują w Centrum Zdrowia Dziecka. Telefony mam tylko warszawskie ale może u Ciebie też mają oddziały (nie wiem, gdzie mieszkasz) tel. (22) 436 40 50. strona netowa www.pbkm.pl.
Goga66
2006-03-03
11:18:49
Email
Zajrzałam na stronę - tylko w jednym województwie ich nie ma - a więc pewnie możesz skorzystać z "mojego" banku. Obejrzyj stronę - tam jest b. dużo informacji
Goga66
2006-03-03
11:20:52
Email
To krok po kroku co trzeba zrobić
Jeśli jesteście zainteresowani pobraniem i przechowywaniem krwi pępowinowej prosimy o kontakt z nami. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.
W przypadku gdy nie będziecie mogli spotkać się z nami osobiście, prześlemy kompletne informacje pocztą. W pakiecie znajdziecie formularz umowy.
Po podpisaniu umowy prześlijcie dwa egzemplarze do nas wraz z dowodem wniesienia opłaty wstępnej. Niezwłocznie dostarczymy Wam zestaw pobraniowy, który prosimy przechowywać i zabezpieczyć do dnia porodu.
O planowanym pobraniu krwi pępowinowej Waszego dziecka, zawiadamiamy szpital, w którym odbędzie się poród.
W dniu porodu zestaw pobraniowy zabierzcie do szpitala i przekażcie położnej.
Po narodzinach i odpępnieniu dziecka, położna lub lekarz pobierze krew pępowinową.
Po pobraniu krwi pępowinowej personel medyczny powinien nas poinformowac. Oczekujemy tej informacji również od rodziców dla pewności, że krew zostanie jak najszybciej odebrana.
Krew Waszego dziecka przewieziemy do naszego laboratorium w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
W laboratorium krew zostanie poddana specjalistycznym badaniom, odpowiednio spreparowana i zamrożona.
Otrzymujecie Certyfikat zdeponowania komórek macierzystych Waszego nowonarodzenego dziecka dziecka w naszym Banku. Certyfikat zawiera podstawowe dane i wyniki badań pobranej krwi.
Goga66
2006-03-03
11:25:55
Email
jeszcze infolinia 0 608 200 777
Kamila
2006-03-03
18:35:50
Email
Myślę, że to doskonała "inwestycja". Żałuję, że sama nie zdecydowałam się na to.. znam historię małżeństwa z mojego miasta, którego dziecko zachorowało na białaczkę.. przebaladali całą rodzinę i niestety nikt nie mógł być dawcą szpiku.. zdecydowali się na drugie dziecko, głownie po to, żeby pomóc temu pierwszemu.. i właśnie krew pępowinowa uratowała życie starszemu bratu :)
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum