szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - ŚŚwięto Miłości - Walentynki ???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Goga66
2006-02-03
Email
Daję ten temat, bo nurtuje mnie to od dawna a i z mężem wiele fajnych rozmów na ten temat odbyliśmy. Walentynki to święto, które wydaje mi się nieco plastikowe. Fakt, że każde świętowanie miłości jest OK. Ale pomyślcie - przecież mamy prawdziwe słowiańskie święto miłości, o ktorym media niewiele mówią i o którym coraz bardziej się zapomina. To wigilia Świętego Jana - Noc Świętojańska czyli Sobótka w nocy z 23 na 24 czerwca. Zalety? Już piszę. Pomijając, że to jakoś integralnie z nami słowianami powiązane, to - piękna pogoda, święto, które kiedyś zamieniało się w orgię jak Dionizje. Kwiatu paproci szukało się w PARACH ;) Święto pełne magii, z ogniem (ognisko). W czasach naszych praszczurów wrzucano do ognia jeszcze zioła, ktore odurzały, ludzie wpadali w trans, rozbierali się do naga i spółkowali. To dopiero jest święto miłości! Gdyby tak ktoś je rozpropagował :)) Nie chodzi mi o orgię i odurzanie się ziołami. Ale o urocze zwyczaje związane z ogniskiem, puszczaniem wianków, szukaniem kwiatu paproci. Byłoby inne od wszystkiego. Nie trywialny kwiatek, siedzenie w knajpce ale coś związanego z życiem przyrodą, tajemnicą, Co Wy na to?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum