szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - poszukują przepisu na sałatkę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
aśka
2005-12-09
Email
ale nie tę tradycyjną - jarzynową. Mam ochotę na coś innego, co mogłabym zrobić na święta. Jakie jeszcze robicie sałatki? podzielcie się przepisami.
Goga66
2005-12-09
15:59:34
Email
pyszna jest: puszka kukurydzy, żółty ser w kostkę pokrojony i ananas z puszki (2/3 puszki) plus majonez i troszeczkę pieprzu. Moja mama robi fantastyczne buraczki z orzechami włoskimi do tego chyba majonez (a może śmietana) - upewnię się jeszcze i sporo czosnku
roma
2005-12-09
16:12:44
Email
Ja bardzo lubię taką:posiekana kapusta pekińska,starta grubo marchewka, pietruszka, może być seler, pora,papryka czerwona koniecznie pokrojona cebulka,można dodać trochę ryżu lub kukurydzy - w zależności jak kto lubi.. plus przyprawy..sól, pieprz, papryka, kilka kropel soku z cytryny, troszkę cukru, może byc troszkę musztardy..no i zmieszac wszystko z majonezem.
agnieszka74
2005-12-09
16:29:20
Email
Tą robiłam na Kubusia urodziny : kapusta pekińska, puszka brzoskwiń w syropie, rodzynki, 1 łyżka curry, sól, pieprz, majonez + smietana.
A tą o której pisze Goga tez robiłam na urodziny tylko dodałam czosnku...opędzlowali wszystko !!!:))))

Doti
2005-12-09
17:27:58
Email
makaron np.świdry, tuńczyk, czarne oliwki, czerwona fasolka z puszki, kukurydza, ogórek świeży, papryka kolorowa, ser feta, czosnek. Ogóra, paprykę i fetę pokroić w dużą ok.1 cm kostkę. Wszystko wymieszać delikatnie. Makaron oczywiście ugotować...
Doti
2005-12-09
17:33:40
Email
Pieczarki w pół plasterki, ogórek świeży starty na grubej tarce i odcedzić nadmiar soku. Dużo koperku posiekanego, majonez, sól, pieprz.
ADA
2005-12-09
19:30:43
Email
Sałatka warstwowa:2 paczki ryżu,posmarować ketchupem,pora pokrojona drobno,posmarować majonezem,puszka groszku,majonez,puszka kukurydzy,majonez,2-3jabłka w kostke,majonez,ogórki kiszone w kostkę,majonez,6 jajek ugotowanych na twardo pokrojonych w kostke,majonez.Super.Zawsze jak są w rodzinie jakieś imprezki to proszą mnie o jej zrobienie.Życze smacznego
Kamila
2005-12-10
08:59:52
Email
Sałatka z zupek chińskich :) 2. łagodne zupki chińskie kurczakowe, kapusta pekińska, papryka czerwona i zielona (po 1. sztuce), szynka pokrojona w kostkę. Kapustę siekamy, dodajemy pokrojoną szynkę i paprykę. Makaron z zupek kruszymy, dodajemy kapustę i pozostałe składniki, mieszamy, posypujemy przyprawami z zupek. Na koniec dodajemy musztardę i majonez do smaku. Cała sałatka musi postać z godz., aby makaron napęczniał. Pychota!!! I zawsze to coś innego. Pozdrawiam!
Asteria
2005-12-10
12:02:19
Email
Moja ulubiona to ...ser gouda starty na grubej tarce, kukurydza, groszek, pora i gotowane jajko. Proporcje dowolne mieszac do smaku i wrzucac co sie chce :) Tak robie ja :) no i oczywiscie majonez, bezwzgldnie kielecki :)
asteria
2005-12-10
12:05:28
Email
no i zapomnialam typowa grecka salatka, ktora serwuje sie codzien. Pomidor, ogorek, papryka, czerwona cebula, odrobinka zelonych oliwek, feta oregano sol pieprz i oliwa z oliwek :)
andzia_01
2005-12-11
11:27:53
Email
Mam dwie ulubione: 1) makaron kokardki /takie mniejsze/, kukurydza z puszki, ser żółty starty na tarce, szynka w kostkę, ogórek konserwowy w kostkę, MOżna dodac jeszcze gotowane jajko w kostkę i kiełki, plus oczywiście majonez, sól, pieprz; 2) Pieczarki pokroic w kostkę, podsmażyc na masełku, dodac gotowane jajka w kostkę oraz groszek z puszki, szczypiorek /zamiast szczypiorku można dac ogórek konserwowy w kostkę/, plus majonez i przyprawy. Smacznego!
roma
2005-12-11
22:52:37
Email
Ja też zapomniałam o ulubionej, bardzo prostej i lekkiej francuskiej sałatce...posiekana sałata, pokrojone gotowane jajko, kawałki sera żółtego, oliwa z oliwek, oliwki. Świetnie smakuje zwłaszcza przy obfitym obiadku plus winko...:)
aśka
2005-12-12
15:43:40
Email
dzięki dziewczyny!
paren1
2005-12-13
11:52:55
Email
Ja w związku ze świętami proponuje "śledzie pod pierzynką" pyyyychaaaa, jesli któraś z Was kocha sledzie jak ja!!!to jest sałatka warstwowa: na poczatek pokrojone płaty sledziowe (wcześniej potrzymane trochę w wodzie, by nie były za słone), na to drobno pokrojona cebula, potem sos zrobiony z majonezu i śmietany (tak pół na pół), potem ugotowane i starte buraki na tarce (grube oczka), na to znów sos z majonezu i śmietany, potem ugotowana i starta na tarce marchewka, znów sos, potem ugotowane i starte na tarce jajka i na to szczypiorek bądź bez szczypiorku. Sałatka jest pyszna i wbrew pozorom szybka do zrobienia. a tak w ogóle to ja uwielbiam sałatki, a najbardziej taką z kapusty pekińskiej, pomidora, ogórka, kukurydzy, może być rzodkiewka, czerwona cebula i pierś z kurczaka wcześniej doprawiona ziołami i ugrillowana bądź usmazona (bez panierki) na patelce!!! pycha do tego troszkę ziół prowansalskich i obowiązkowo czosnek-wszyscy się nią zajadają!!!
paren1
2005-12-13
11:54:51
Email
Ja musze wypróbowac Wasze przepisy na sałatki z makaronem, który też uwielbiam!!!myślę, że to super pomysł by wymieniać się też takimi sekretami;-))))pozdrawiam
katarina
2005-12-20
13:03:54
Email
Ja mam kilka przepisów na sałatkę, które poprostu uwielbiam: 1. STARTY W PASECZKI ŻÓŁTY SER(nie za dużo), ale jak kto woli; PUSZECZKA MANDARYNEK (oczywiście pierwej odsączyć sok do szklanki - nie wylewać bo się przydaje na koniec do sałatki); POKROJONE W MALE KOSTECZKI ANANASY (nie cała puszka); DUUŻAAA ŁYŻKA MAJONEZU; nie cała puszka KUKURYDZY; na koniec WCISNĄĆ 1 LUB DWA ZĄBKI CZOSNKU (w zależności ile kto woli - ale nie przesadzać - 2 ząbki góra); na koniec stoszeczkę dolać soku z mandarynek i ananasa, ale nie dużo, 2-3 łóżki, aby potrawa była taka namoczona troszkę... I GOTOWE, PYSZNA POTRAWKA !! 2. "sałatka z brokułów" - BROKÓŁY (2 DUŻE GŁOWY) poodcinać na małe kawałki i ugotować - tak by nie rozgotować bo się zrobi mamałyga; sos TZATZYKI - jeśli ktoś wie o co chodzi, ale nie w słoiku tylko w porebce, rozrobić ten sos i do niego dodać STARTEGO OGÓRKA ZIELONEGO - w zależności jak kto ile lubi ja daje nie całego długiego ogórka; MIGDAŁY W PŁATKACH - koniecznie muszą być takie, je na patelnie i podprażyć - mieszając by się nie spaliły, jak już się podprażą, nie będą mokre tylko chrupiące, przesypać do garnuszka by ostygły. Teraz na dużą misę- najlepiej by to był długi tależ nie zapłytki i nie zagłęboki wyłożyć nasze ugotowane i ostudzone brokółki jedną obok drugiej, na to wylać nasz sos TZATZYKI i na koniec posypać sprażonymi płatkami migdałów. Na koniec jeszcze wsadzić na godzinkę do lodówki, aby się troszkę sałatka zziębiła i gotowe, palce lizać. 3. "Sałatka z tuńczykiem" Dwie puszki tuńczyka, ser biały-kostka, jajka - 4-5, kukurydza-puszka,majonez lub śmietana - lepszy majonez light i przyprawy, doprawić wedle swych smaków, ostatnio dodałam odrobinę cukru do majonezku, soli, pieprzu, majeranku, wyszło znakomite. wszystko wymieszać!!! Smacznego !!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum