szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - nazwisko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
aureliasun
2005-07-20
Email
czesc dziewczyny glupie putanie ale doradzcie , w koncu sie chajtam we wrzesniu , pojde z duzym brzuszkiem bo teraz to 7 miesiaci mam dylemat czy wziasc nazwisko po mezu czy dwuczlonowe? jak tam u was nie szkoda wam bylo aszego nazwiska? jak wygodniej?
sylwia
2005-07-20
15:00:12
Email
Wygodniej (tak mnie sie wydaje) jest miec jedno nazwisko, ale mam podwójne, bo szkoda mi było rozstać sie ze swoim, a tym bardziej, ze jestem jedynaczką i nikt więcej go nosił nie będzie, to chociaz ja jeszcze. Jednak przy podpisywaniu dokumentów bywa to kłopotliwe, zwłaszcza gdy musisz jakąś umowę podpisać trzy razy. Teraz tez nie żałuje, bo jak pomyslę, że miałabym nazywać sie tylko tak jak wredna teściowa, brrrrrr :) Pozdrawiam
polka
2005-07-20
15:19:59
Email
tez byloby mi szkoda nazwiska i mimo, ze poki co nie mam w planach malzenstwa mysle, ze zdecydowalabym sie na to podwojne...chociaz z drugiej strony wydaje sie mniej wygodne. ale jednak, MOJE tez by zostalo ;)
Agata
2005-07-20
16:47:08
Email
Ja zdecydowałam się na nazwisko męża...chociaż...czasami myślę, że mogłam zostawić dwuczłonowe...zwłaszcza, że moje było dość oryginalne
Gdybym miała drugi raz wybieać to chyba zdecydowałabym się na dwuczłonowe.Pozdrawiam
Basia
2005-07-20
19:01:32
Email
Ja zdecydowałam się na nazwisko męża i wcale nie żałuję, że nie zostawiłam swojego. Co prawda nie mogłam sie na początku przyzwyczaić, ale teraz, po 2 latach, jest ok. Z doświadczenia powiem ci, że koleżanki, które mają podwójne nazwisko i tak raczej używają jednego ze względu na wygodę, szczególnie w pracy, gdzie podpisują dużo papierów. Ale decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam!!!
Michalina
2005-07-21
10:27:53
Email
Ja też mam nazwisko po meżu. Moje nazwisko było krótkie, męża jest krótkie i przy dwuczłonowym głupio by to brzmiało.
Sinitta
2005-07-21
11:50:38
Email
Cześć!A ze mną to było tak.Cały czas przed ślubem mówiłam sobie, że będę miała podwójne nazwisko i twardo przy tym stałam.Ale nadszedł dzień kiedy trzeba było się wybrać do USC.Tam Pani zadawała nam masę pytań i w pewnej chwili powiedziała:"A teraz najważniejsze - jakie nazwisko będzie Pani nosiła?"A mój - obecnie już od 2 lat mąż - powiedział wtedy, że nie podlega dyskusji i oczywiście jego.Ja zanim wyksztusiłam z siebie, że nie, że chcę mieć dwuczłonowe nazwisko - to Pani już napisała, że ywbieram nazwisko męża.I tak już jestem nie Pani K tylko Pani P.Pozdrawiam serdecznie ale ja wybrałabym dwuczłonowe.
Nusia
2005-07-21
12:17:41
Email
Małżeństwo to dla mnie jedność dwóch osób. Mój mąż jest dla mnie najważniejszy, rodzice i reszta rodziny zeszli na dalszy plan. Ja zdecydowałam się na nazwisko męża i zdecydowanie NIE żałuję. Poza tym ważna jest tu wygoda i nie raz widzę jak męczą się kobiety z podwójnym nazwiskiem. Jeśli zdecydeujesz się na podwójne to musisz być już konsekwentna i na wszystkich dokumentach wpisywać oba nazwiska. Pozdrawiam.
andzia
2005-07-21
15:26:52
Email
Ja chcialam dwuczlonowe niestety moj maz ma dos trudne nazwisko dwuczlonowe (jest obcokrajowcem) i wzielam nazwisko meza. Troche glupio by wygladalo nazwisko z trzech czlonow i tak mam problem w urzedach z nazwiskiem obcojezycznym :)
mati81
2005-07-21
15:43:20
Email
Ja równiez chciałam zostać przy swoim nazwisku ale jest ono długie tak jak nazwisko męża więć nie mieściłabym podpisu w rubrykach;) długo upierałam się że chcę mieć tylko swoje nazwisko mąż nie zgadzał się na to (bo co z dziećmi i to tak jakbyśmy nie byli oficjalnie rodziną itp.) ale też mnie pan zaskoczył pytaniem w USC i wybita z kontekstu podałam nazwisko męża i tak już zostało, już sie przyzwyczaiłam choć nie ukrywam wolałabym swoje;)
kyja
2005-07-21
19:11:21
Email
ja nie miałam wątpliwości-wybrałam nazwisko męża-jest krótsze, łatwe do zapamiętania.Moje panieńskie było długie, zawsze u lekarzy,w urzędach było przekręcane, poza tym nie jest polskie.Poza tym, znudziło mi się już;-)))
Asteria
2005-07-22
01:46:59
Email
Ja mam nazwisko dwu-czlonowe, meza i swoje. Nie wiem czemu tak jakos mi odbilo, zeby zachowac troszke tej polskosci. Nazwisko meza jest bardzo ladne i zdecydowanie lepiej sie prezentuje od mojego. Swojego zreszta cale zycie nie znosilam, bo po ojcu a on nas zostawil. Ale jak przyszlo co do czego okazalo sie ze cieko bylo sie z nim rozstac... To juz czesc mnie, cos co mnie okresla. Choc to tylko nazwisko. I zrobilam tez na zlosc tesciowej, ktora nie uznaje podwojnych nazwisk i imion. Synka tez ochrzcimy dwoma imionami ;P
Julia
2005-07-22
09:53:45
Email
Ja zgadzam się z tym, co napisała Nusia. Przyjęłam nazwisko męża, dla mnie jest w tym jakiś urok i romantyzm. I rezygnacja z własnego nazwiska wcale nie oznacza dla mnie utraty czegokolwiek, a już na pewno nie własnej niezależności.
Emilka
2005-07-22
13:01:09
Email
Ja się nawet nie zastanawiałam żeby zostawić swoje nazwisko i nie żałuję. Moje było długie, po mężu też długie i ciężko się wymawia żeby ktoś kto takiego nie zna zrozumiał. Więc nie wyobrażam sobie łamania języka podwójnym członem. I po prawie roku w ogóle nie brakuje mi mojego panieńskiego. Zresztą po kilku dniach od ślubu w pracy przedstawiałam się już nowym nazwiskiem bez żadnych pomyłek i problemów, a przedstawiać to ja się musiałam wiele razy dziennie, więc szybciutko się przyzwyczaiłam...
kyja
2005-07-23
22:55:57
Email
Emilka, ja tak jak Ty, często musiałam przedstawiać sie w pracy i miałam z tym przez jakiś czas problem;-))a potem-byłam w ciąży-zostałam odsunięta od normalnych obowiązków i problem z myleniem sie w nazwisku przy przedstawianiu jakoś się rozpłynął;-))teraz już nie mam problemów,czasem muszę podpisać się starym nazwiskiem-gdy płacę kartą-i wtedy mam problem:odruchowo chcę podpisać się obecnym nazwiskiem;-)))
Ewka25
2005-07-24
07:42:04
Email
Ja mam 2-nie wyobrażam sobie, abym miała "zrzec" się mojego panieńskiego nazwiska, poza tym wychodząc za mąż byłam już znana w środowisku, w którym pracuję i byłby chyba problem na początku.Poza tym moje jest ładniejsze.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum