szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wczesna ciąza-usg


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
zdezorientowana
2005-07-08
Email
czesć dziewczyny, mam pytanie!Po jakim czasie (dniach)można wykryć ciązę badaniem usg (dopochwowym).Moj gin wykluczył ciąze badając mnie w ten sposób, po czym po paru dniach od wizyty robiłam test i wynik pozytywny.Cieszę się bardzo, ale pogubiłam się w obliczeniach.Biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki jestem już prawie 4 tyg ale to nie możliwe bo mojego męża nie było!Proszę, pomóżcie bo czuję się bardzo zagubiona i zdezorientowana.
Maria
2005-07-08
11:48:24
Email
Ja najpierw zrobiłam test, był pozytywny, to było tak ze 4 dni po terminie miesiaczki. Poszłam do gina i na USG jeszcze nic nie było widać, więc skierował mnie na badanie z krwi, ktore potwierdziło, ze jednak byłam w ciąży. Czyli we wczesnej ciąży USG moze nie wykazać.
zdezorientowana
2005-07-08
12:25:57
Email
Maria,Dzięki za odp ,ale właśnie jak wczesna ciąża da się wychwycić przez usg?Tygodniowa czy dziesięciodniowa?Bardzo mi na tym zależy?Piszcie proszę.
ila
2005-07-08
13:13:09
Email
moje pierwsze usg to był 6/7 tydzień i było bardzo dobrze i jednoznacznie widać.
anaisia
2005-07-08
13:13:41
Email
Ja byłam u gina w 4 tyg - wyszły mi testy i test z krwi ale wtedy nie chciał nawet robić usg bo powiedział, ze nic nie wykaże. Ponownie byłam w 7 tyg i wtedy na usg było już widać pęcherzyk.
anika
2005-07-08
16:53:20
Email
Moja lekarka w 6 tygodniu kazała zrobic badanie krwi, a na USG skierowala mnie dopiero po 10 tygodniu mimo,że testy które robiłam w domku wyszły mi pozytywnie. Chyba nie ma co sie spieszyc z tym USG.
kyja
2005-07-09
00:26:43
Email
jak miesiączka spóźniała się ok. 5-6 dni, zrobiłam test-pozytywny, na 2 dzień byłam u gina-stwierdził przy badaniu,że zauważalne jest rozpulchnienie szyjki, na usg nic nie wyszło, kazał przyjść za tydzień-już było widać pęcherzyk ciążowy z białym punkicikiem-to był Misiutek;-))
Dorka
2005-07-09
13:31:16
Email
Ja byłam u gina jakies trzy tygodnie po zaplodnieniu mniej wiecej (dwa dni wczesniej test wypadl pozytywnie) i mówil, ze nic nie bedzie widac, ale bylo. Kolezanka u tego samego gina odrobinke pozniej, ale nie bylo widac, dopiero tydzien pozniej. Mysle, ze to troche indywidualna sprawa. Pozdrawiam PS - wiem, ze po 6 tygodniach od zaplodnienia widac na pewno
Jagoda
2005-07-10
01:15:44
Email
Dobry ultrasonografista na dobrym sprzęcie potrafi znaleźć ciążę nawet w 2 tygodnie po zapłodnieniu. Standard to 5-6 tydzień ciąży, czyli 3-4 tygodnie po zapłodnieniu.
Ela
2005-07-11
12:23:52
Email
ja byłam 3 tyg po zapłodnieniu i było pieknie widać ciążę na USG endovaginalnym a lekarka mierząc wielkość pęcherzyka podała mi tydzień ciąży tak samo jak wynikało z moich obliczeń
asiq
2005-08-03
14:37:35
Email
ja zrobiłam test, bo spóxnial mi się 2 tygodnie i wyszedł pozytywnie, a na USG nic nie wykazało, musze przyjść za pare dni, może wtedy będzie coś widać, ale mój gin powiedział, że to wczesna ciąża
robii
2005-08-03
17:12:13
Email
Testy moga sie mylic moja koleżanka robiła 3 i były negatywne dopiero krew potwierdzila tę cudowna nowine ale ona sie cieszyła bo juz stracila nadzieje bo testy OUICK sa podobno niezawodne . Pozdrawiam WAS
sandrusia
2008-05-29
09:21:12
Email
hej chcialam sie zapytac czy mozliwe jest zapołodnienie przez reke jezeli chlopak mnie tam dotykał jezeli bylaby na niej sperma ( czego nie mam gwarancji bo prawdopodobnie chloap ją wytarł) chcialam dodac ze byl to 9 dzien przed okresem... martwie się prosze o odpowiedz...??:(
ciekawa
2008-05-29
10:43:49
Email
Mozliwe jest oczywiscie teraz tylko pytanie czy dotykał samo krocze-wtedy szanse malutkie bo ten biedny plemniczek dopiero miał by mega zadanie dostac sie do pochwy, przemierzyć ją, potem dopaśc jajeczko i zapłodnic;) Inna sprawa czy aby chłopak nie wprowadził na palcach spermy do pochwy-no wtedy to juz wieksze szanse. Wbrew pozorom nie tak łatwo zajsc w ciaze nie denerwuj sie tak. A następnym razem uważaj.
sandrusia
2008-05-29
16:04:48
Email
dziekuje za odpowiedz... nie nie wprowadzil. a jezeli na reku nic nie mial tzn mial ale wytarł to nie ma mozliwosci?? musialby miec na reku sperme?? a i mam pytanie jeszcze jedno :) bylam u ginekologa robila mi usg dopochwowe to bylo 5 tyg po zdarzeniu powidziala ze nie jestem w ciazy ale wyczytalam ze po 5 tyg. nie koniecznie musi byc widac..to prawda?? a i czy 9 dzien przed okresem to dzien nie plodny? z góry dziekuje za odp...
ciekawa
2008-05-29
17:49:05
Email
Myśle ze ginekolog jeśli nawet miał gorszy sprzęt to w 5 tygodniu juz by cos wykrył. Poza tym 9 dni przed miesiączką???? Zalezy jak długie masz cykle. Dni płodne to tak mniej więcej na środku cyklu.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum