szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Gdzie rodzić w W-wie? Pomóżcie!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Eli
2005-06-14
Email
Jestem na półmetku(20 t.) i zaczęłam myśleć o porodzie -to mój pierwszy. No i problem, gdzie rodzić żeby nie zostać potraktowaną "jak przedmiot" i bezpiecznie urodzić zdrowe dzieciątko? Myślimy z mężem o porodzie rodzinnym, ew. 1 os. sali + opłacona położna. Przejrzałam już chyba wszystkie opinie na stronie fundacji "Rodzić po ludzku" oraz wyniki ich akcji - niestety z 2000 r. gdzie wygrał szpital na Żelaznej. Nie jestem przekonana czy i teraz cieszy się tak dobrą opinią. Dodam jeszcze że mój lekarz prowadzący nie pracuje w żadnym szpitalu. Czy któraś z Was Warszawianek ma podobny problem? Czy jesteście już zdecydowane, a jeśli tak to na który szpital lub szkołę? Będę bardzo wdzięczna za odzew.
andzia
2005-06-14
19:18:21
Email
Witaj, ja takze przed porodem duzo czytalam o szpitalach w wawie tez na stronie Rodzic po ludzku i wybralam szpital na Inflanckiej (prowadzil mnie ordynator tego szpitala ) jestem bardzo zadowolona ceny przystepne (porod rodzinny 500zl znieczulenie 500 sala prywatna 200) opieka super naprawde kazdy pomocny Kobieta od laktacji rewelacja. Ja oceniam ten szpital na 5+
anika
2005-06-15
23:02:14
Email
Eli, ja rodziłam w sierpniu zeszłego roku na ul.Wołoskiej w szpitalu MSWiA. Nie jest to szpital specjalizujący się w położnictwie, ale miałam do niego poprostu najbliżej z domu. Rodził sie w tym szpitalu moj teść, mąż i teraz córeczka. Przed porodem chodziłam tam do szkoły rodzenia(400zł), dzięki czemu dostałam za darmo pojedyncza sale do porodu. Chociaz wszystko zależy od ilości rodzących w danej chwili. Położną trafiłam superową, chociaz jej za nic nie płaciłam to naprawde okazała mi wiele serca i została z nami do koca mimo ze jej dyzur dawno sie skonczył. Sam pobyt w szpitalu po porodzie wspominam całkiem miło. Czyste sale i prysznice, mili lekarze chociaz czsem traktowali nas troche przedmiotowo, szczegolnie na obchodach. Z opieki nad dzieckiem bylam bardzo zadowolona. Pani pediatra zawsze odpowiadala na wszystkie moje pytania i chetnie udzielala wskazowek. Generalnie jesli sie zdecyduje na drugie dziecko to pewnie tez bede tam rodzic. Pozdrawiam i zycze wytrwałości w noszeniu ciązy :-)
Eli
2005-06-16
12:29:12
Email
Cześć Andzia, z forum wiem że rodziłaś niedawno i że napiszesz o porodzie jak dojdziesz do siebie - tym bardziej dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję że z malutka i mamusia są zdrowie i szczęśliwe :-)) Dobrze że zadowolona jesteś ze szpitala i opieki na Inflanckiej. To co słyszałam i czytałam: że tam robią rutynowo nacięcie krocza, które potem źle zaszywają i się trudno goi - wiem że to może nie najważniejsze, ale ja się tego strasznie boję, bo na mnie się wszystko źle goi i chciałabym bardzo tego uniknąć w miarę możliwośći. Może jakoś to będzie.
Eli
2005-06-16
12:40:04
Email
Anika, wiesz, ja sama urodziłam się na Wołoskiej tzn. wtedy Komarowa i też mam stosunkowo blisko. Czy pamiętasz może jak się nazywała położna, która się Tobą zajmowała? Rodziłaś w tej sali pojedyńczej, czy Cię przenieśli na koniec? Dzięki. Pozdrawiam.
anika
2005-06-16
13:38:22
Email
Eli właśnie problem polega na tym,że nie pamiętam nazwiska tej położnej, w czasie porodu nie myślałam jak się nazywa a potem jakoś zapomniałam. To chyba z emocji :-) Strasznie mi teraz głupio bo mogłam jej po wszystkim chociaz kwiatki kupić :-( Sale pojedyncza miałam od poczatku i chyba dlatego tez tak dobrze wspominam ten okres, bo nikt nam nie przeszkadzał, tylko położna sprawdzała co jakis czas moje postępy. Jest tam tez prysznic tylko toaleta jest wspolna z sala dwuosobowa.
iga
2005-06-17
19:45:39
Email
Witajcie czy ktoraś z Was słyszała coś o szpitalu Bielańskim w Warszawie? Pierwsze dziecko urodziłam w Instytucie MAtki i Dziecka, obecnie - jestem w ciaży po raz drugi - zastanawiam się nad Bielańskim. A może ktoraś z Was, albo Waszych znajomych w ciąży chodziła do prof. Dębskiego? pozdrawiam iga
kotka
2005-06-20
09:59:10
Email
Witam, moim zdaniem jednym z naj. szpitali pod wzgledem opieki w Wa-wie jest szpital na Starynkiewicza im Dzieciątka Jezus. Gorąco polecam! Personel miły ,fachowy i zaangażowany.Rodziłam tam dwoje dzieci a ostatnio niestety również poroniłam i także byłam na oddziale. Naj.lekarz - docent Wielgoś.
Mettaxxa
2005-09-23
14:21:12
Email
Witajcie, ja wybrałam szpital na Żelaznej. Prowadzi mnie lekarz z tego szpitala. I szpital i lekarza wybrałam po wysłuchaniu różnych opinii a ostatecznie przekonała mnie moja kuzynka która pierwsze dziecko rodziła na Madalińskliego a drugie właśnie na Żelaznej. Stwierdziła ze każdej kobiecie poleciłaby właśnie ten drugi. Jestem w 29 tyg. ciąży z lekarza prowadzącego jak i z lekarza który robi mi usg jestem bardzo zadowolona.....niestety wizyty są prywatne ale chyba każda z Nas a przynajmniej większość wie jakie są w tej chwili realia ..... Mam nadzieje ze dokonałam słusznego wyboru, ale to okaze sie za "moment":)) Pozdrawiam
danerja
2005-09-24
21:25:32
Email
Witam serdecznie, ja właśnie zastanawiam się nad szpitalem na Żelaznej. Moja koleżanka tam rodziła i była bardzo zadowolona. Pierwsze dziecko rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka, ale moja obecna lekarka prowadząca pracuje właśnie na Żelaznej. Mam pytanie do mojej poprzedniczki, czy możesz mi powiedzieć jaki lekarz z tego szpitala Ciebie prowadzi i czy jesteś zadowolona? Ja również jestem w 29 tygodniu, może spotkamy się jeszcze w tej ważnej w życiu chwili. Pozdrawiam
Kamilka
2005-09-25
15:51:11
Email
polecam wam Karowa profesjonalne podecie do rodzącej i szybkie porody bynajmniej jak ja rodziłam 2 lata temu bylam tam tylko 2 dni.
Mattaxxa
2005-11-04
11:57:22
Email
Do Danejry. Długo nie zagladałam na forum ale mam nadzieje że Ty zagladasz regularnie:) Prowadzi mnie doktor Siekierski ordynator oddziału połozniczego na Żelaznej natomiast usg dr Makowski. Jestem an prawdę bardzo zadowolona z opieki obu Panów. W tej chwili jestem w 35 tygodniu ciąży i juz dni odliczam....wiem ze to jeszcze "chwila" ale chyba niecierpliwość jest uzasadniona:)Niedługo bedę miała załozona dokumentację medyczną do porodu, żeby w czasie skurczy nikt nie pytał mnie kiedy miałam pierwsza misiączkę, tak to właśnie określił lekarz prowadzacy moja ciążę. Na kiedy masz wyznaczony termin porodu????
Mattaxxa
2005-11-04
11:57:56
Email
Do Danejry. Długo nie zagladałam na forum ale mam nadzieje że Ty zagladasz regularnie:) Prowadzi mnie doktor Siekierski ordynator oddziału połozniczego na Żelaznej natomiast usg dr Makowski. Jestem an prawdę bardzo zadowolona z opieki obu Panów. W tej chwili jestem w 35 tygodniu ciąży i juz dni odliczam....wiem ze to jeszcze "chwila" ale chyba niecierpliwość jest uzasadniona:)Niedługo bedę miała załozona dokumentację medyczną do porodu, żeby w czasie skurczy nikt nie pytał mnie kiedy miałam pierwsza misiączkę, tak to właśnie określił lekarz prowadzacy moja ciążę. Na kiedy masz wyznaczony termin porodu????
anula
2006-01-23
16:42:21
Email
Witam, co do Karowej to polecam ten szpital tylko paniom mającym problemy zciążą bp oniwyspecjalizowali się tylko w Patologii ciąży i tylko takie pacjentki przyjmują, co do innych szpitali to miałam do czynienia ze szpitalem na Inflanckiej - bardzo złe wspomnienia, m.in. odciąganie porodu, nawet przy częstych skurczach, na bielanach prezdmiotowe trakowanie i bardzo niemili lekarze szczególnie Wieczorek; i Żelazna - byłam tam raz niestety nie udało się uratować dzidziusia, ale co do kompetencji lekarzy i położnych nie mam żadnych wątpliwości, są jesszcze miejsca gdzie do człowieka podchodzi się z sercem, zarówno przed, w trakcie jak i po porodzie (chociaż w moim przypadku nieudanym). W tej chwili jestem w ciąży 20tydz. i nie wyobrażam sobie innego miejsca do porodu w Wwie jak Żelazna. Mam nadzieję że nic się nie zmieni, chociaż co do cen nie jest to najtańsze miejsce...
Goga66
2006-01-23
19:21:39
Email
rodziłam na Żelaznej w morelowej sali :) Miałam jeszcze tego dnia do wyboru - wiśniową i pomarańczową. Naprawdę wspaniałe wspomnienia :) Odwiedziła mnie nawet pani z recepcji. Polecam
Aneczka7
2006-01-24
14:10:29
Email
Witam przyszle mamusie!Jestem szczęśliwą mamusią 4,5 miesięcznego bobaska. Rodzilam swoje szczęście przy Wołoskiej w Wawie i jestem BARDZO zadowolona z wyboru szpitala.Wybralam ten szpital ze względu na SUPER POLOŻNĄ (Hanna Wroniewicz - mam do niej kontakt).Opieka polożnej kosztuje 650 zl, ale warto! Robila wszystko żeby się obylo bez nacinania krocza i udalo się! Rodziliśmy z mężem w osobnej bardzo przytulnej sali, mąż byl przy mnie caly czas i byl traktowany przez personel medyczny bardzo dobrze,po narodzinach naszego synka mógl być z nim w trakcie mycia i mierzenia i odrazu wziąć go na ręce. (Jeżeli się uda to zalącze zdjęcie) W szpitalu bylam 2 dni przed porodem (wysokie ciśnienie) i 8 dni po porodzie (synek mial wysoki poziom bilirubiny) i wspominam ten czas bardzo mile, pediatrzy jak i doradca laktacyjny byli naprawdę bardzo życzliwi i odpowidali na każde, nawet glupie pytanie. Bardzo polecam ten szpital. Pozdrawiam Ania
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum