szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Płeć i imię dzidziusia...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-05-26
Email
Witajcie! A wiecie może już jaką płeć mają Wasze maleństwa w brzusiach? :) Macie już imiona wybrane? Ja w 7 miesiącu dowiedziałam się, że noszę w sobie malusią dziewczynkę :) Miałam już wybrane imiona - Julia Wiktoria. Jestem szczęśliwa bo to bylo moje marzenie - mieć dziewczynkę, ubierać ją w słodkie sukienusie no i robić śliczne kiteczki :) Zresztą przyznam że mam niezły apetyt na słodycze i dość zbrzydłam na początku ciąży ;) hehe mówi się że dziewuszki zabierają urodę, chyba coś w tym jest ;) A jak bylo w Waszym przypadku brzuchatki? Ciekawiło Was co się kryje pod Waszym serduszkiem? :) Pozdrawiam.
mamaporazczwarty
2005-05-26
20:02:20
Email
Jestem w 33tc okazało się ,że będę miała czwartą córeczkę.Od dwóch lat żartowałam sobie ,że jeśli urodzę jeszcze kiedyś córeczkę dam jej na imię Rachelcia.Bardzo podoba mi się imię Rachela uważam,że jest piękne,ale zwolenników jest tyle samo co przeciwników.Wielu uważa tak samo jak ja,a inni mówią,że skrzywdzę dziecko.Mam już Wiktorię ma 13 lat.Też zastanawiałam się nad Julią,ale widzę,że to imię robi się zbyt oklepane.Także mam problem.Dla trzeciej córeczki nie mieliśmy imiena przez 2 tyg po porodzie,aż w końcu przypomniałam sobie o imieniu Kornelia i nie złuję,że daliśmy jej to imię
Julia
2005-05-26
20:28:29
Email
My z mężem nie chcieliśmy znać płci, chcielismy mieć niespodziankę przy porodzie. Chociaż czasem mnie kusiło, to warto było wytrwać i dowiedzieć się w czasie porodu :o) Wiele osób dziwiło się, że nie chcemy wiedzieć, to teraz chyba mało popularne.
Agata
2005-05-26
22:30:29
Email
Ja zawsze mówiłam sobie, że nie chcę znać płci dziecka przed urodzeniem. Jak byłam w ciąży to oboje z mężem byliśmy tak jakoś przekonani, że to chłopiec. W piątym miesiącu, kiedy poszłam na kontrolne USG, mąż do mnie mówi"...powiedz pani doktor żeby ci napisła płeć dziecka na karteczce, to chociaż ja będę wiedział, skoro ty nie chcesz..." Ale w końcu ciekawość mnie zżarła i sama się spyatłam o płeć i okazało się, że dziewczynka. SUPER!!! Bardzo się ucieszyłam (po cichu liczyłam jednak na córeczkę...na te kiteczki i sukieneczki)
Ale wiecie co...postanowiła sobie, że przy drugim dziecku nie chcę znać płci...chcę mieć niespodziankę
Co do imienia to mieliśmy juz od dawna wybrane dla dziewczynki - Sara, a dla chłopca - Mikołaj. Mimo to, tuz przed porodem zaczęliśmy wymyslać inne imiona i nie mogliśmy dojść do porozumienia...więc zostały te stare, dawno wymyślone imiona i nasza córeczka ma na imię Sara.
Anula
2005-05-26
22:47:34
Email
Przy 1-wszej ciąży nie chcieliśmy znać płci (było nam wszystko jedno).Chłopiec miał być Rafałkiem, dziewczynka Dagmarką.Urodził się chłopiec.Przy 2-giej ciąży miałam cichą nadzieję że będzie to dziewczynka (zmieniłam imię na Monika).USG potwierdziło dziewczynkę.Gdzieś w połowie ciąży przeglądając w pracy korespondencję, natchnęłam się na wniosek człowieka w którym wypisane były imiona 4 jego dzieci.Najmniejsze miało na imię Nikola. Słyszałam już wcześniej to imię (w klasie mojego siostrzeńca).Wysłałam do męża sms-a "Czy może być Nikola" a on mi odpisał "Może być".Szkoda tylko, że to imię spodobało się tylko nam i prawie nikomu z naszych rodzin.Została Nikolka a ponieważ nie ma tego imienia w kalendarzu, to imieniny obchodzić będzie 6.XII na Mikołaja (bo Nikola to żeńska Mikołajowa).A rodzina już zdążyła się przezwyczaić.Drugie imiona moje dzieci mają po dziadkach: syn-Jacek (teść) a córka-Maria (moja mama).
andzia
2005-05-27
10:32:15
Email
Hmmm u mnie lekarz powiedzial ze dziewczynka i potwierdzil to trzy razy. Maz chcial chlopca ale bedzie Wiktoria a imie wybral moj tata :) my mielismy duzo innych pomyslow ale zostanie Wiki a porod tuz tuz :)Pozdrawiam
Kornela
2005-05-27
16:38:35
Email
My z mężem też nie chcemy wiedzieć czy będzie chłopczyk czy dziewczynka, chcemy mieć niespodzianke. Choć wszyscy mówią,że wyglądam na chłopca i szczerze móiąc my też czujemy, że bedzie chłopiec. Teraz jak rodzice nie chcą znać płci dziecka to faktycznie wszyscy się dziwią, "co będzię" to najczęsciej zadawane pytanie przez ludzi a dopiero póżniej "kiedy". Co do imion to nie wiemy co wybrać, do dziewczynki podoba nam sie Oliwia i Julia ale zastanawiam się czy nie są juz zbyt oklepane a do chłopca może Dawid lub Kamil - choć też są dość znane, co myślicie o tym?
gigabyte
2005-05-27
20:04:49
Email
Witam serdecznie wszystkie brzuchatki i mamusie my tez bedziemy mieli corcie i tez Wiktorie pozdrawiam:))))))))
mati81
2005-05-28
05:44:35
Email
Witam brzuszki i mamuśki:) ja od samego początku chciałam znać płeć dziecka, mąż nie ale wymiekł jak usłyszał że już wiem ;)no i tak od 8 miesiąca czekamy na córcie Zuzanne:))))) Jestem już po terminie 22maja wg. OM, i przyznam że jestem już strasznie niecierpliwa no i niestety zmęczona:( może to już dzisiaj?? Acha dla chłopca myśleliśmy o Kacprze lub Maksymilianie. Pozdrawiam wszystkie LASECZKI:) i trzymajcie kciuki za szybkie i szczęśliwe rozwiązanie. papaśki
syl
2005-05-28
09:03:23
Email
Witam wszystkie mamusie .Jestem w 35 tygodniu ciąży i wiem ,że noszę pod serduchem dziewczynkę .Jestem już mamą prawie 5-letniego Aleksa , malutka będzie miała na imię Sonia -to imię zaakceptowalismy oboje z mężem , choć ja preferowałam Oliwię lub Olimpię. Gdyby nasz dzidziuś mimo wszystko okazał się chłopczykiem , to będzie mały problem z imieniem , bo ja bym obstawała za Maksymem lub Olafem , ale mój maż nawet słyszeć o tym nie chce .Wniosek stąd taki,że musi być córcia i już .
Dagmara
2005-05-28
23:13:07
Email
ja jestem w 23 tygodniu i jeszcze nie wiem co bedzie ale wszyscy podejrzewaja chlopca bo podobno ladnie wygladam no i odeszla mi ochota na slodycze a wczesniej bylam lasuchem. chlopcu damy na imie mateusz(podoba mi sie tez bartek ale juz jest w rodzinie)a dziewczynce izabela lub alicja choc maz bardziej obstaje przy izie. pozdrawiam
Nusia
2005-05-30
11:58:23
Email
Witam. Ja jestem w 31 tyg. i już od 20 tygodnia wiem, że mam w brzuszku chłopczyka na 1000%. potwierdziły to jeszcze 2 USG. Dla naszego Synusia wybraliśmy imię Jaś. Gdyby była to dziewczynka to byłaby Kasią. Planujemy jeszcze czwórkę dzieci, więc myślę, że i to imię wykorzystamy.
Dagmara
2005-05-30
13:58:50
Email
Niusia super imiona,tradycyjne i bardzo ładne. mnie podobają się imiona które u dzieci można zdrobnić. No i gratuluję decyzji-czwórka dzieci to już coś. ja myśle o trójce. ale narazie w drodze pierwsze. Pozdrawiam
Nusia
2005-05-30
17:18:51
Email
Źle mnie zrozumiałaś. Planujemy JESZCZE czwórkę dzieci więc w sumie piątkę. Początkowo chcieliśmy mieć trójkę, ale to chyba taka radość, że warto się poświęcić dla większej rodziny. U nas też w drodze pierwsze więc zobaczymy do kiedy nasze marzenia o piątce dzieci będą aktualne. Znajomi mówią, że szybko mi się to odwidzi. Buziaczki.
mamaporazczwarty
2005-05-31
09:37:45
Email
Nusia myślałam że to tylko ja jestem taka szalona jeśli chodzi o ilość dzieci.Z tym,że zawsze marzyłam o czwórce.Marzenia moje już sie spełniają bo za 5 tyg będziemy mieć czwartą dziewczynkę.Ściskam Cię mocno
sylwetka
2005-05-31
15:29:00
Email
Hmm ja marzę o trójce, ale to jeszcze negocjuję z mężem.Na razie mamy sliczna Agatkę a imię to wybraliśmy tuż na początku ciąży, choć płeć poznaliśmy na 3tyg. przed porodem. Chłopczyk będzie Maćkiem a dalej zobaczymy. Jest taki urok w wielodzietnych rodzinach, uwielbiam takie odwiedzać i przyglądać się im.Niestety sytuacje materialne wielu z nas nakazuje kalkulacje i rozsądne planowanie ilości dzieci. Szkoda:(
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum