szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zabobony


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Asteria
2005-05-21
Email
Witam, ja w sumie chcialam wkleic jeden maly poscik. O czyms co wydaje sie odlegle naszemu zyciu a jednak towarzyszy nam codziennie. Zabobony i przesady. Co o nich myslicie i jak na nie reagujecie, szczegolnie teraz w ciazy. Ja dzis dostalam nerwowki, ktos brutalnie odebral mi radosc. Moja mama przyslala mi wozek dla mojego malenstwa. Kupiony w Polsce, bo u nas strasznie drogo. Babcia mojego meza przyszla (daleko nam do przyjazni wiec niczego dobrego sie po niej nie spodziewalam) i oczywiscie musiala skrytykowac zeby mnie wkurzyc. Wozek ladny, ale ... Dlaczego kupiony zanim sie dziecko urodzilo. Przeciez dla jego dobra nie powinno sie kupiowac, wozka czy rzeczy wczesniej. Stary zabobon, nigdy w to nie wierzylam. Ale tym razem zakulo. MOze dlatego ze ktos osmielil sie kwestionowac dobro mojego maluszka. Ja sama z siebie jestem juz wystraszona i przejeta, takich "rad" mi nie trzeba. A jak to jest z wami? Kupowalyscie wozki i rzeczy przed porodem, ktora wierzy w zabobony babc?
Aniś
2005-08-29
09:02:48
Email
Dzieki renya za słowa otuchy mam nadzieje że masz racje i nic nie bedzie ale w rodzinie mojego męża uważają ten przesąd za PRAWDE i jak mu powiedziałam o tym incydencie to wyskoczył na mnie i bardziej mnie to zaniepokoiło bo miałam nadzieje że on mnie pocieszy a nie jeszcze bardziej zdołuje i oskarży że jak dziecko będzie miało coś gdzieś to wyłącznie z mojej winy a nie dlatego że było mu w brzuszku ciasno JA niewierze w przesądy osobiście , bo niewierze że kobiety się przez całą ciąże nigdy nie przestraszyły niczego, wiem sama po sobie że w tym stanie jestem bardziej wrażliwa i bardziej się przestraszam wszystkiego
Aniś
2005-08-29
09:14:23
Email
Dzieki renya za pocieszenie to się okarze dopiero w listopadzie jak urodze czy moje obawy były słuszne? mam nadzieje że nie bo ja niewierzę w to ale wiesz jak to jest w ciąży jeszcze jak mążzamiast mnie pocieszyć to bardziej mnie zdołował i powiedział że jak coś będzie miało to tylko przezemnie
emka
2005-08-29
14:04:57
Email
Aniś W ogóle się takimi głupstwami nie przejmuj. Ja tyle razy beczałam w ciąży, parę razy się oparzyłam i nic się nie działo. A nawet jeśli być coś było - jakieś znamie - to i tak przecież Twoje maleństwo będzie najpiękniejsze dla Was na świecie. I nie dawaj się wpędzić w jakieś poczucia winy etc. Głowa do góry! Buziaki
emka
2005-08-29
14:06:23
Email
To nie zależy od tego czy sie czegoś przestraszysz lecz jest uwarunkowane genetycznie. Więc równie dobrze mąż może być winny :)
wika
2005-08-30
14:24:28
Email
cześć! Ja nie wierzę w przesądy a też będąc w ciąży nasłuchałam się ich wielu. w czwartym miesiącu ciąży przestraszyłam się okropnego pająka i krzycząc złapałam się za szyję. nie wierzę w przesądy ale jakoś myśli mimo woli powracały do tamtego zdarzenia. jednak mój synek urodził się bez zadnego znamienia czy myszki. więc po co te przesądy , człowiek tylko niepotrzebnie się stresuje! z Waszych wypowiedzi też wynika, że nie mają one (przesądy ) nic wspólnego z rzeczywistością. pozdrawiam
Aniś
2005-09-02
08:35:54
Email
DZIEWCZYNY DZIĘKUJE ZA SŁOWA OTUCHY TEGO MI TERAZ POTRZEBA MOŻE DLATEGO TAK SIĘ ZAŁAMAŁAM BO MIESZKAM NA WSI A TAM W PRZESĄDY WIERZĄ JAK W BOGA A TO JEST NAJGORSZE BO NIKT CIĘ NIE POCIESZY TYLKO JESZCZE ZDOŁUJE NAWET MÓJ MĄŻ TO ZABOBONIARZ I JESTEM PEWNA ŻE JAKBY COŚ NIE TAK(NIE DAJ BOŻE) TO OCZYWIŚCIE "JA" BĘDE WINNA ALE MODLE SIE CODZIENNIE O ZDROWIE DLA MOJEGO MALEŃSTWA BO JEST TO MOJE PIERWSZE DZIECKO BARDZO PRZEZEMNIE UPRAGNIONE I UKOCHANE OD SAMEGO POCZĘCIA POZDRAWIAM WSZYSTKIE BRZUCHATKI
klyttek
2009-03-02
22:07:47
Email
A ja bardzo wieże wzabobony. Strasznie mnie to fascynuje Ostatnio czytałam taki artykuł w gazecie że spadająca gwiazda na prawde przynosi szczęście . Osobiście, ja w to wierze Raz nawet, jak byłam w ciąży pomyślałam sobie żeby moje dziecko było chłopakiem i miało blond włosy No i ma . : )
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum