szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Luteina


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Eryka
2005-04-26
Email
Witajcie:) Mam pytanie. Do czego służy Luteina? Mam brać 2 razy po 2 tabletki dopochwowo. Moja gin nie poinformowała mnie dlaczego. Jestem w 17 tyg. ciąży. Nie miałam wcześniej jakichś problemów, nawet nudności. Kazała mi się zgłosić normalnie na wizytę za miesiąc. I tak się zastanawiam po co ta Luteina? Dziękuję za odpowiedź.
nosek83
2005-12-01
19:13:39
Email
Aby unormowac miesiaczke lek. gin prepisalmi luteine doustnie pod jezyk, kazal przyjmowac od 12 do 26 dnia cyklu, jestem w trakcie zazywania tabletek (dokladnie 8 dzien) a plamie.czy to jest normalne?
ada
2005-12-01
19:21:50
Email
a ja jestem na luteinie czwarty dzień ,czuję się strasznie grubo...jak balon...Luteina ma wywołac okres,ale juz sie nie mogę doczekać.Czy Wy tez się tak czujecie????Mam straszny apetyt
Asik
2005-12-02
13:41:47
Email
Ja biorę luteine już drugi cykl (mialam bardzo nieregularne). Miesiączka ma pojawić się 2-3 dni po zakończeniu brania. U mnie pojawiła się po 2 tyg. po pierwszym braniu a przy drugim o tydzien za wczesnie. Zastanawiam sie czy to jest ok, ze od razu sie nie stabilizuje regularnosc?
Haty
2005-12-05
22:44:46
Email
wlasnie bede brac luteine z tego samego powodu i moja lekarz powiedziala mi,ze okres powinnam miec mw 2,3 dni po zakonczeniu 10-o dniowego cyklu brania,jesli bowiem pojawi sie w trakcie,badz pozniej niz 2,3 dni po,oznacza to ,ze kuracja jest nieskuteczna.tzn tak powiedziala mi moja pani doktor ;) p.s.mam pytanie:czy po tym sie tyje? :D
Asik
2005-12-07
10:18:54
Email
Ja po wzięciu dwoch tur nie zauwazylam u siebie znaczących zmian jesli chodzi o wagę. A moja lekarz kazala mi brac dalej, uzasadniła to tym ze widocznie moj organizm potrzebuje wiecej czasu.. juz sama nie wiem...
julianos
2006-01-24
13:47:46
Email
Witam! Wiec tak… byłam ostatnio po raz pierwszy u ginekologa(mam prawie 17lat), powiedziałam mu o moich problemach z miesiączką (mam strasznie nieregularnie…ok. co 2 m-ce, bardzo obwite i bolesne) przepisał mi Luteine. Nie wiedziałam co to jest.. nie myślałam, że to jakiś hormon, tylko po prostu niczemu nie szkodzące jakieś tabletki. Ale poczytałam trochę o nich i nie jestem pewna czy to tabletki dla mnie. Podobno mogę przytyć-czego bym bardzo nie chciała. Już słyszałam ze tabletki antykoncepcyjne mają swoje minusy.. ale te to chyba mają wiecej wad. A może się mylę? Pomóżcie!
Malina
2006-01-25
07:10:05
Email
hm... nie wiem jak to jest z tą luteiną, nie brałam nigdy. ale skoro to hormon, który jest wytwarzany naturalnie przez organizm w określonych warunkach, to chyba nie jest szkodliwy. co do tabletek antykoncepcyjnych, to jestem zywym przykładem, że one świetnie regulują okres co do dnia. nawet po ich odstawieniu okres zachowuje zegarmistrzowską regularność:) czy sa niebezpieczne?? nie wiem, ja po odstawieniu bez problemu zaszłam w ciąże. brałam MINULET, ale wiem, że HARMONET ma niższą dawkę hormonów. przyznam, że nie tyłam po tych tabletkach, a okres przed ich braniem to był koszmar, ból niesamowity, po prostu się wiłam, ryczałam. to były dni wycięte z życiorysu. no i lało się ze mnie jak z kranu, potworność. podczas brania tabletek ból został wyeliminowany prawie do zera-minimalny w pierwszym dniu. jedna tabletka panadolu czy apapu wszystko załatwiała, ponadto zmniejszyła się intensywność krwawień. okres dalej trwał 5 dni, ale były to dni o wiele bardziej komfortowe. moja gin zrobiła mi szereg badan krwii zanim przepisała tabletki, wiem, że min jakies tam wątrobowe. ale to było 8 lat temu, więc nie pamietam:/ pozdrawiam
pinkie
2006-01-25
11:37:03
Email
Acha, dziewczyny! Jeżeli bierzecie luteine podjęzykową, to na prawde trzymajcią je pod językiem aż sie rozpuści. Mnie podali w szpitalu, ale nikt nie powiedział, ze mam tak robić, więc łykałam przez 2 tygodnie, zupełnie niepotrzebnie, bo lek się nie wchłaniał, tylko obciażał wątrobę. Luteina służy do uregulowania cyklu miesięcznego, przygotowuje do przyjęcia zarodka invitro, w ciaży znosi samoczynne skurcze macicy, podtrzymuje zagrożona ciażę, ma jeszcze inne zalety, o czym można przeczytać w ulotce. Można po niej przytyć jak i schudnąć, zależy od organizmu.
Dagmara
2006-04-09
14:33:58
Email
Dziewczyny odatawilam tabletki antykoncepcyjne po 3 latach brania i już prawie 2 miesiące nie mam miesiączki . w ciazy raczej nie jestem na 100%.nie wiem czy czekać jeszcze na okres czy iść do lekarza a moze wlasnie ta luteina mi wywola okres.Nie wiem co robic w sumie objawy mam nieraz tak jak przed okresem ale nie mam krwawienia. prosze o porade.
donia1
2006-04-09
16:13:53
Email
Cześć dziewczyny,które biorą Luteinkę.Ja zaczęłam plamić w 6tygodniu i do tej pory to trwa.Jestem w 9tygodniu.Biorę 3xdziennie duphaston i na noc dopochwowo luteinę.Czuję się dobrze i myślę,że wszystko będzie ok.To moja 3ciąża.Mam śliczne 2dziewczynki i czekam na syna,ale przede mną jeszcze badania genetyczne.
Kasia :)
2006-04-10
15:03:03
Email
Hejka!!! Dagmara,na wlasna reke nic nie bierz,a najlepiej idz do ginia,ja mialam kiedys taka sytuacje zbadal mnie i dal duphaston na wywolanie i podzialalo :). Donia1 pociesze Cie ze ja od 13 biore luteinke a jestem teraz w 33 :),trzymam kciuki za tego chlopca :)
donia1
2006-04-10
16:24:58
Email
Cześć Kasiuniia.Dzięki za slowa otuchy.Dzisiaj mam fatalny dzień.Czy Ty też plamilaś i do kiedy?Pozdrawiam
SPIDI
2006-06-27
22:11:22
Email
HEJ moj gin.tez zapisał luteine dopochwowo ,jestem w 6 tyg.jest to wczesna ciaza a dokładnie peczeżyk ciążowy,czasem mnie bolał brzuszek wiec dlatego biorę.
hela
2006-06-28
11:53:52
Email
cześć kobiety, ja bralam luteine jak starałam sie o dziecko, to hormon, jak zaszlam w ciąze plamilam lekarka powiedziala ze nie jest zwolenniczka luteiny w ciazy, dostalam duphaston to ten sam hormon, w tabletkach co prawda kosztuje dwa razy tyle co luteina ale lepiej przyswajalny przez organizm. po luteinie mnie strasznie bolala glowa i mndlilo mimo ze nie bylam w ciazy. jestem w 14 tygodniu i czly czas biore duphaston na podtrzymanie. a jak plamilam to poszlam do szpitala i tam tez dostawalam duphaston. Jezeli plamicie dluzszy czas idzcie do szpitala, nie trzeba skierowania, moja siostra przez lekceawżenie plamień poronila w 6 miesiącu. trzymam kciuki pozdrawiam.
Iwon
2006-07-01
12:38:07
Email
Czesc.Ja mam pytanko.Predzej brałam luteine pod język bo miałam zagrożoną ciąże, krwawiłam.Teraz znowu mi lekarz przepisał luteine, tylko tyle że dopochwowo.Luteina pod język miała kształt okragły z kreseczka i ta dopochwowo wygląda tak samo.Czy te dopochwowe nie powinny mieć inny kształt?
madziulek
2006-09-21
19:15:23
Email
Hej, własnie jestem po wizycie u lekarza. Dwa tygodnie temu dowiedziałam sie ze mam krwiaka. Dostałam duphaston, ale od kilku dni mam straszne bóle zołądka, zazwyczaj po południu albo wieczorem. Lekarz zmienił mi duphaston na luteinę, bo moze to ten lek podrażnił mi żołądek? Szczerze mówiąc mam nadzieję ze jutro sie obudzę i wreszcie brzuszek boleć mnie nie będzie... Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko
aniapamid
2006-09-23
13:34:44
Email
Jestem w 34tyg ciązy, mój gin zaleciła mi luteinę 2 razy dziennie pod jezyk, mam załozony szew podtrzymujący na szyjce macicy, czy branie luteiny nie spowoduje że przenoszę ciaze. Prosze odpowidzcie na mój mail aniapamid@wp.pl
edyta
2006-10-20
15:13:40
Email
czesc dziewczyny, mam pytanie bo jestem podłamana, jestem w 4 tygodniu ciąży, bardzo długo niemoglam zajsc w ciąże, wszystko bylo ok do dzis, dostalam krwawienia, od wczoraj lekarz kazał mi brac luteinę, biore 2 tabletki dziennie, dzis po wystapieniu tych krwawien zadzwonilam do lekarza i powiedzial ze jak mi nie przejda do jutra to mam isc do szpitala a on zadecyduje co dalej, boję sie ze to jest poronienie, nigdy nie bylam w ciązy i nie wiem jak wygląda poronienie, pomozcie mi, czy mialyscie moze taką sytuację ? niechcialabym stracic dzidziusia. a dodam ze mam torbiela wielkosci 2 cm,
pinkie
2006-10-20
18:33:35
Email
To może być,ale i nie musi być poronienie. Musisz iść do szpitala, bo jeżeli będzie trzeba podtrzymać tę ciąże, to zalecą Ci odpowiednie leki.Tu nikt Ci nie pomoże, trzeba sie zwrócić do specjalisty. Ja miałam duży krwotok w 10tym tygodniu, pojechałam natychmiast do szpitala, poleżałam 2 tyg w łóżku, brałam leki i dziś Tomuś jest ze mną ;) Głowa do góry.
pinkie
2006-10-20
18:35:51
Email
A jeżeli tę torbiel wykryli Ci dopiero w ciąży, to nie jest torbiel, tylko ciałko żółte w jajniku. Tez to miałam i mówili, ze to torbiel, zawsze tak mówią. W 12tyg 'torbiel' się unicestwiła.
pinkie
2006-10-20
18:37:15
Email
I przypomnę jeszcze raz: luteiny się nie łyka, tylko rozpuszcza pod językiem (lub wkłada do pochwy). Łykanie nic nie daje.
ciekawa
2006-11-02
14:38:29
Email
hm. Poczytałam sobie o tej luteinie. I zaczynam mieć wątpliwosci. Mnie lekarz powiedział, ze przepisuje je wszytskim bakom tak jak witaminki dla zasady ale mnie kuża to, ze mam ja stosowac do pochwy 2 razy dziennie i ze jest taka droga!! Poza tym cały dzień brudze wkładki jak mi wycieka-zmieniam kiedy mam możliwosc ale to i tak nie utrzegło mnie od odparzenia i pokrzywki:( Poza tym zdażyło mi się ze wyciekło sporo akurat jak byłam na dworzu i zanim doszłam do domu okropnie zmarzłam:( Jutro będe domagać sie tabletek do ustnych. Co myslicie?????
Kasia:)
2006-11-02
15:28:24
Email
hejka,Ciekawa-masz racje ja tez bralam luteine w sumie od 13 tyg do prawie konca,ale tą doustna,ktora lekarz powiedzial ze mozna i stosowac dowcipnie :)A ta doustna jest tansza..Powiedz ze chcesz ta doustna bo jest tansza i wiesz ze mozna ja stosowac i tak i tak,powodzonka!!!
ciekawa
2006-11-03
14:21:30
Email
szału mozna dostać to mi odstawił luteine a dał ten duspason czy coś. Do pochwowo oczywiscie a mnie chodziło o to zeby nic dowcipnie nie brac. Po cholere to ma sie mazac i wyciekac wrrrrrrrrrrrrrr:(:(:(
jagusia230
2006-12-18
09:32:14
Email
czy jeżeli rok temu poroniłam, obecnie jestem w 19 tyg. ciaży i nic mi się nie dzieje?tj. nie boli mnie nic i ani nie leci krew, to czy jest koniecznośc brania luteiny?
ciekawa
2006-12-18
11:15:35
Email
Luteina jest na podtrzymanie ciąży skoro raz poroniłaś pewnie dostajesz ja na wszelki wypadek. Lepiej bierz ten lek nie szkodzi a bardzo pomaga. Ja brac nie musiałam a przestałm po zmianie lekraz bo tamten to nabijałkase producentom.Ale na twoim miejscu bym pobrała.
vita83
2007-12-04
21:30:04
Email
Cześć dziewczyny!Mnie tez lekarz przepisał luteinę na uregulowanie miesiączki i na bóle miesiączkowe.Ja nie jestem zwolenniczką przyjmowania hormonów,poza tym boje się, że po tej luteinie pogorszy mi się cera,a juz i tak mam z nią problemy.A i jeszcze czytałam w opisie tego leku, że może wywołac sennosć i objawy depresji, ja juz i tak często bez tego jestem senna i przygnebiona, nie chcę by to jeszcze bardziej sie pogłebiło.Bardzo proszę piszcie jeśli coś wiecie na ten temat. Z góry dziekuję:)
pinkie
2007-12-05
07:41:25
Email
Z tego co wiem, to luteina to hormon 'żeński', a brzydką cerę ma się od hormonów 'męskich'. Trądzik najlepiej leczy się hormonalnie, gdyż właśnie brzydka cera jest skutkiem złej gospodarki hormonalnej organizmu. Zatem to może Ci tylko pomóc.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum