szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Luteina


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Eryka
2005-04-26
Email
Witajcie:) Mam pytanie. Do czego służy Luteina? Mam brać 2 razy po 2 tabletki dopochwowo. Moja gin nie poinformowała mnie dlaczego. Jestem w 17 tyg. ciąży. Nie miałam wcześniej jakichś problemów, nawet nudności. Kazała mi się zgłosić normalnie na wizytę za miesiąc. I tak się zastanawiam po co ta Luteina? Dziękuję za odpowiedź.
Julia
2005-04-26
17:10:52
Email
Eryka o ile pamiętam, to pisałaś coś o infekcji (swędzenie itp). To na pewno na to.
małgorzata
2005-04-26
18:38:49
Email
luteine podaje sie w przypadku zapłodnienia invitro, na podtrzymanie ciąży i przy zaburzeniach hormonalnych (prolaktyna)- ale to ciebie nie dotyczy
Eryka
2005-04-26
19:29:02
Email
Luteinę dostałam tydzień po zaleczeniu infekcji, a po kilku dniach od jej brania infekcja wróciła:(
Julia
2005-04-26
21:33:25
Email
Eryka najlepiej zapytaj Jagodę, albo idź jeszcze raz do lekarza, jeśli się martwisz.
Agata
2005-04-26
21:52:01
Email
Eryka ja brałam Luteinę w ciaży 2 razy dziennie - ale u mnie brałam to z powodu plamienia i na podtrzymanie ciąży. Jeżeli jesteś zdrowa i nic ci nie dolega, to skontaktuj się raz jeszcze z lekarzem i zapytaj dlaczego masz ten lek stosować? W ogóle biorąc jakiekolwiek leki w ciąży powinnaś być poinformowana o wszystkim, dlatego pytaj śmiało swego lekarza...ja bym tak zrobiła. Tu w końcu chodzi o Ciebie i o maluszka...masz prawo wiedzieć. Pozdrawiam.
Jagoda
2005-04-26
22:57:10
Email
Luteina to progesteron, hormon wytwarzany w jajnikach i w łożysku po 3 miesiącu ciąży - podtrzymuje ciążę, zmniejsza wrażliwość mięśnia macicy na to, co ją kurczy. Agata ma rację - tylko Twoja gin wie, czemu Ci ją zapisała i ona ma obowiązek Ci to wyjaśnić :). Pozdrawiam.
dorka
2005-04-27
19:06:48
Email
Eryka! Luteina zapobiega poronieniom. Sama biorę ją od 7 tygodnia ciąży, bo byłam przeziębiona. teraz mam bóle więc moj gin zwiększył mi dawkę. "To pomaga" - to jego słowa utrzymać dobrze rozijającą się ciążę w dzisiajszych czasach coraz częstszych poronień. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Brzuchatki!
Eryka
2005-04-27
22:01:51
Email
Dziekuję Dziewczynki za tak szybką odpowiedź. Poszłam dzisiaj do innego lekarza i usłyszałam, że nie ma żadnego powodu, aby brać Luteinę. Ta gin nie wiedziała, dlaczego tamta druga mi ją przepisała:). Wszystko jest w porządku i mam poprzestać na witaminkach. Pozdrawiam serdecznie:)))
broszka
2005-06-24
15:59:09
Email
Witam Was serdecznie! Jestem w ciąży-pierwszy miesiąc i mam torbiel na jajniku, no i moja gin. zaleciła mi luteine. Ja natomiast nie jestem do końca pewna czy jest ona niezbedna, (nie chcialabym brac zadnych hormonow)i nie wiem, czy jest bezpieczna dla NAS
Jagoda
2005-06-24
17:06:42
Email
Jest. Ginekolog ot tak sobie w ciąży leków nie zapisuje...
Dagmara
2005-06-26
10:42:27
Email
Ja brałam luteinę do 3 m-ca i niestety przez te 3 pierwsze m-ce przytyłam po niej 6kg.
Muminka
2005-07-18
20:36:15
Email
moja koleżanka leży w tej chwili w szpitalu w 8 tyg. ciązy i ma w macicy krwiaka powiekszającego sie z tygodnia na tydzien teraz ma 36mm. przy czym zarodek rozwija się swoim rownym tępem.CZy tan krwiak może sie wchłonąc czy jak rosnie to nie jakie są szanse donoszenia zdrowej ciąży??? ONa tez 3 razy bierze LUTEINe i no-spę na podtrzymanie.
olka
2005-08-26
12:25:45
Email
Proszę o pomoc, zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie, poszłam do lekarza gin. który stwierdził, że jestem najprawdopodobniej w 5 tygodniu ciąży, zrobił usg, ale nic nie było jeszcze widać, z raci tego, że rok temu poroniłam po 7 tygodniach pierwszej ciąży, lekarz przepisał mi do stosowania dopochwowo laktoinę 2 razy dziennie, bez żadnych badań, czy słusznie postąpił, czy mam zażywać ten lek? Proszę o odpowiedź.
Agata
2005-08-26
17:56:09
Email
Czy chodziło ci o luteinę? Wydaje mi się, że skoro pierwszą ciążę poroniłaś to lekarz już asekuruje drugą ciąże...by nic złego się nie stało. Luteina jest lekiem podtrzymującym ciążę. Ale nie wiem czy chodzi ci o Luteinę czy o inny lek - bo w poście jest inna nazwa??
aneta
2005-09-15
21:56:46
Email
Olka, lekarz przepisał Ci proflatycznie przyjmowanie Luteiny, z tego powodu, ze masz obciążony wywiad ginekologiczny /jak Oni to nazywają/- pierwsza ciąża-poronienie. Ja byłam prawie w identycznej sytuacji, pierwszą ciążę poroniłam a przy następnej, mimo ze wszystko było w jak najlepszym porządku, to moja pani Doktor, do której mam Pełne Zaufanie zleciła mi przyjmowanie Luteiny 2x dziennie tak profilaktycznie, do ok. 18-20 tygodnia.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum