szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - MATKI PALACZKI!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
anaisia
2005-04-19
Email
Dziewczyny, powiedzcie mi dlaczego niektóre kobiety są tak głupie, egoistyczne i nieprzewidujące i palą w ciąży jak smoki? Spotkałam wczoraj kolejną znajomą w ciąży, której rosnący brzuch nie przeszkadza zaciągać sie jedną fajką za drugą. Jak pytam czy pomyslała o dziecku, słyszę ze i tak sie ogranicza, życie stresuje, a nałóg to nałóg, nic nie poradzisz. Jak dotrzeć do tych idiotek??? Zncie jakieś strony gdzie opisany jest wpływ palenia na dziecko? Co wy robicie jak widzicie kobietę w ciąży z petem? Normalnie ręce opadają!
Agata
2005-04-19
11:21:22
Email
Mnie to ręce opadają jak wogóle widzę kobietę z papierosem, a jak już ciężarną to dopiero!!! Rozumiem, że to nałóg...ale jak się chce, to można go pokonać. A potem, jak z dzieckiem jest coś nie tak...to załamywanie rąk i mówienie...przecież ja wszystko robiłam dobrze i tak o nie dbałam....a nie pomyślą, że palenie w ciąży to wstrętne paskudztwo. KOBIETY NIE DAJCIE SOBIE POZWOLIĆ ABY PAPIEROSY BYŁY WAŻNIEJESZE OD DZIECIĄTEK!!
kyja
2005-04-19
20:08:29
Email
Moja mama paliła , niestety, jak była w ciąży z moją młodszą siostrą.Paliła kilka papierosów dziennie-zaraz po porodzie lekarka od razu zapytała mamę czy paliła-poznała po łożysku( nie wiem jak).Siostra w szkole miała problemy z koncentracją przy nauce, z trudem przychodziło jej przyswojenie nowej wiedzy.Mama podejrzewa,że to od papierosów, które paliła w ciąży i ma wyrzuty sumienia.Mnie też trafia, jak widzę palaczki, chociaż sama kiedyś sobie popalałam.Teraz tego w ogóle sobie nie wyobrażam!wystarczy mi jeden nałóg-kawa;-)ciężarne palaczki powinny same wybrac co jest dla nich ważniejsze: dziecko czy uleganie swojemu nałogowi, który szkodzi, nie tylko dziecku ,ale i matce.I otoczeniu.
Julia
2005-04-19
21:12:08
Email
Mi się jeszcze nie zdarzyło widzieć kobiety w ciąży palącej papierosa, ale czasem widzę na spacerze mamę z wózkiem i papierosem w ustach. Okropnie to wygląda. W ogóle często widzę takie ładne, młode dziewczyny z papierosem. To im odbiera cały urok, nawet czasem mam odczucie, że to tak wulgarnie wygląda. Co do mam i kobiet w ciąży, to nie rozumiem, jak można robić coś tak złego swojemu dziecku. Mówienie, że to nałóg i jest silniejszy od zdrowego rozsądku to dla mnie głównie wymówka. Wiadomo, że z nałogu jest ciężko wyjść, ale są teraz różne środki zastępcze jak się chce rzucić palenie. Na pewno można to zrobić. No i przede wszystkim jeśli kobieta mówi, że nałóg jest silniejszy od niej, to znaczy, że jest też silniejszy od chęci czynienia tego, co jest najlepsze dla własnego dziecka, a tego juz nie pojmuję.
kyja
2005-04-20
07:22:31
Email
aa, zapomniałam dodać: moja siostra obecnie pali papierosy:-(((jestem ciekawa co będzie, jak kiedyś zajdzie w ciążę...
kasik
2005-04-21
12:37:49
Email
dziewczyny!!! Jestem w 27 tygodniu ciazy. Paliłam jak smok 6 lat, dwie paczki juz pod koniec. I razem z mezem stwierdzilismy, ze czas na dziecko. Rzucilam z dnia na dzien za pomoca plastrow. Cztery miesiace pozniej zaszlam w ciaze, nie pale i nie ciagnie mnie w ogole. Mam na uwadze dobro dziecka i to wygralo ponad wszystko to, co dzialo sie w miedzy czasie. Jest to powazny nalog, ktory trzeba znienawaidzic, ja osobiscie lubilam palic i to bardzo. Teraz jestem przeciwniczka i udaje mi sie namowic osoby do sprobowania rzucenia. A kobieta w ciazy z fajka TO NIE MATKA.
Asteria
2005-05-09
10:52:24
Email
Tak sobie czytalam dawne tematy i trafilam na ten :) Mnie do zagorzalych palczy zaliczyc nie mozna, jeszcze dwa lata temu, mozna bylo mnie spokojnie zaliczyc do zagorzalych przeciwnikow. Zarzekalam sie, ze nigdy tego swienstwa do ust nie wezme. Ale stwierdzilam ze to co studiuje nie jest moim marzeniem, popatrzylam wstecz i jakos tak wydalo mi sie ze wszystko szare, dziwne i nie moje,jednym slowem, problem poganiajacy problem. Chyba kazda z nas przechodzi w zyciu taki moment zadumy i refleksji nad soba. Wyjechalam do znajomych w Grecji, zeby sie wyciszyc i ulozyc. Juz wtedy po bagarzu chowalam paczki papieroskow. Nigdy nie palilam duzo, paczka starczala mi na 3, 4 dni. POnadto, czasem przez tydzien, dwa nawet miesiac nie siegalam po papieros wcale. Potem poznalam swoja druga polowke. Palacz...zaparlam sie ze pomoge mu rzucic palenie (bylam w tym niepalacym okresie ;)) Wyszlo na odwrot, ze zaczelam palic, nie pomagaly jego prosby zebym wywalia to swinstwo. Oczywiscie znow "podpalam" ale papieros to papieros, nie ma wymowek!! No i kiedy zaszlam w ciaze, z dnia na dzien odstawilam nikotyne. W czwartym miesiacu ciazy cos mi odbilo i siegnelam znow po papierosa. Jeden na dzien, czy na tydzien, ale jednak. Otrzasnelam sie kiedy zaczelam szukac po internecie informacji na tamat szkodliwosci palenia w ciazy. Z dnia na dzien tak jak na poczatku, zostawilam to swinstwo, pozostaly tylko wyrzuty sumienia. Wiec jaki z tego moral. Palenie w ciazy mozna rzucic!! Moze nie nalezalam do tych nalogowych, dlatego latwo mi powiedziec, ale uwazam ze wszystko to wynik silnej woli. A palenie w ciazy to jak najbardziej wielki egoizm! Bylam taka egoistka przez krotki okres i do tej pory czasem strasznie mi przykro. Teraz juz wiem, bede sie trzymac z dala od papierosow. Teraz czy potem, tak samo szkodza zdrowiu :):)
Jagoda
2005-05-09
12:40:35
Email
Dziewczyny, jak myślicie, czy jest potrzeba napisania artykułu o paleniu w ciąży? Myślę o czymś dla mamuś, które szukają motywacji, nie są do końca przekonane, że powinny rzucić, szukają wsparcia albo innych mamuś z tym samym problemem?
Współpracuję z jedną z organizacji pozarządowych i myślę, że mogłabym coś takiego przygotować i zamieścić na ich stronie.
A, i jeszcze jedno - czy potrzebne jest, Waszym zdaniem, forum dla Tatusiów i Mam palących w ciąży, palących Babć i Dziadków?
mati81
2005-05-09
12:55:24
Email
Cześć Jagoda, osobiście uwazam ze taki artkuł mógłby dac wiele do myślenia palacym matką i cięzarnym, a może niektóre nawet by zmobilizował do walki z nałogiem:) Ja od zawsze jestem ogromną przeciwniczką papierosów i każdy sposób walki z nimi popieram!!!!! Nie zaszkodzi równiez pozostałym członkom rodziny uświadomić ze paląc trują maleństwa przebywajace w domu. Wciąż jeszce o skutkach palenia mówi się z przymrużeniem oka w naszym społeczeństwie, niestety:(
Eryka
2005-05-09
15:58:49
Email
Cześć Jagódko! Ja jestem jak najbardziej za!!! Też jestem przecwniczką papierosów, podobnie zresztą jak mój mąż. Muszę się pochwalić, że mam wspaniałych Rodziców, bo odkąd dowiedzieli się, że będą mieli wnusiątko (pierwsze!!!) to przestali palić, a palili nałogowo od wielu lat. Wiem zatem, że da się, chociaż jest to trudne. Pozdrawiam gorąco. Trzymam kciuki za te mamy, które próbują walczyć z tym straszliwym nałogiem.
Agucha
2005-05-09
16:05:05
Email
Ja też Jagódko uważam, że to bardzo dobry pomysł !!! Palenie to największe świństwo na świecie moim zdaniem chyba gorsze nawet niż alkohol bo dodatkowo truje fizycznie innych ludzi :( Nieraz spacerując po parku i wdychając świeże powietrze mija mnie grupka palaczy zoatawiając za sobą smuge dymu, który przy okazji dostaje sie do moich płuc ( miałabym ich ochote pobić w takich momentach). O palących mamach w ciąży pozwolicie, że nawet się nie wypowiem bo obawiam się, że mogłyby mnie ponieść nerwy. Taki artykół warto byłoby poprzeć różnymi zdjęciami np. wód płodowych palącej matki albo tego jak wygląda jej łożysko, wizualne efekty zawsze dają dużo do myślenia. A forum dla tatusiów hihi świetny pomysł....
Asteria
2005-05-09
17:21:02
Email
Jagodko w pelni Cie popieram i szczerze zycze powodzenia w realizacji pomyslu!
ala
2005-05-09
18:18:35
Email
Jagoda świetny pomysł.Może to wreszcie uświadomi ludziom palącym,że to od nich zależy zdrowie ich dzieci i nie mówię juz tylko o tych jeszcze nienarodzonych ale i tych, które już są na świecie. Dla nich też nie jest obojętne wychowywanie wśród palących rodziców a czasem nawet i dziadków. Pozdrawiam serdecznie.
Jagoda
2005-05-09
18:28:39
Email
Dobra - to biorę się do roboty. A temat na forum będzie - na 100%. To forum rusza za kilka dni, jak już ruszy - podam link :))))
Dorka
2005-05-09
21:20:25
Email
Jagoda jestem z Tobą! Tak jak was wszystkie bulwersuje mnie temat ciężarnych i młodych matek palących zwłaszcza nad wózkiem. kiedyś studiowałam z dziewczyną, która na każdej przerwie pod koniec ciąży wypalała kilka papierosów. Niech ja nie określę słowami, jakie instynkty się we mnie wtedy budziły na jej widok! Jagoda pisz, bo w naszym kraju dzieje się nienormalnie: kilka razy trafiłam już na "poradę", czy też artykuł, w którym pisali LEKARZE!, że nałogowe palaczki powinny dalej palić podczas ciąży (ale mniej), bo nagłe odzwyczajanie się od nałogu to szok dla dziecka i organizmu matki. A ja w to nie wierzę!!!
Agata
2005-05-09
22:51:27
Email
jagódko...trzymam kciuki
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum