szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Imiona


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Emilka
2005-04-16
Email
Witam serdecznie! Jestem tu od niedawna choć to już 21 tydzień ciąży, kilka dni temu byłam na usg. Lekarz powiedział, że to chyba synek. Nie mam kompletnie pomysłu na imie, szczerze mówiąc nic nie podoba mi się na tyle, aby nazwać tak swoje dziecko. Narazie jedyny typ to Pawełek po tatusiu, tylko to może być kłopotliwe. Może któraś podda mi jakiś pomysł? Pozdrawiam.
Eryka
2005-04-16
15:52:34
Email
Witaj Emilko! Mam podobny problem:) Każdemu wm mojej rodzince mnie, mężowi, ciociom, babciom i dziadkom podobają się inne imiona. Każdy inaczej doradza:) Wiem, że sami z mężem zadecydujemy, ale też nie mam konretynych pomysłów. Dla chłopca podoba mi się: Adrian, Andrzej, Grzegorz, Daniel, Karol, Konrad i Mateusz. Pozdrawiam serdecznie:)
Katecat
2005-04-16
19:00:08
Email
Witaj! Mnie również nie podobały się żadne imiona, rozważałam ewentualnie Norberta, Bartka, potem podobał mi się Oskar, ale zrezygnowałam ze względu na nazwisko - miałby inicjały OB ;), w końcu jest Miłosz Błażej (żeby drugie było święte), zdecydowałam się w połowie 8 miesiąca. I myślę, że dobrze. Teraz mówimy na niego Miłoś, Miłoszek, Miły albo... Żółw (bo jak podnosił na początku główkę i wypinał pupcię do góry to wyglądał jak mały Żółwik). A jak mieszkał w brzuchu (bo teraz ma już 5 miesięcy - od jutra) to był Misiu, teraz tatuś tak na Niego czasami mówi.A zanim nie znaliśmy płci to mówiliśmy, ze jak chłopiec to będzie Konrad, jak się dowiedziałam to przestało mi się podobac ;).
Emilka
2005-04-16
21:11:04
Email
Dzięki za podpowiedzi. Szczerze mówiąc bardzo mi się podoba Oskar, ale mojemu mężusiowi nie, no i mam trochę obawy, że jest takie zbyt wymyślne imie. Sama nie wiem naprawde. Na drugie chcę, żeby miał Mikołaj,(bo z wyliczeń wynika, że wtdy został poczęty). Dałabym tak chętnie na pierwsze ale ostatnio chyba dużo tych małych Mikołajów. Mam jeszcze ponad 4 miesiące, może jakieś imie spodoba nam się na tyle aby być pewnymi. Pa pa
Sylwia
2005-04-17
11:17:24
Email
Najpiękniejsze imię chłopięce to Kubuś :). Pozwoliłam sobie na ten żart, bo mój synuś ma na imię Jakub Mateusz. Nie bierzcie tego poważnie :). Pozdrawiam wszystkie brzuchatki.
Nika
2005-04-17
19:12:05
Email
Ja też mam wielki dylemat, jestem w 31 tygodniu ciąży i nie postanowiliśmy jeszcze jak dać na imię naszemu drugiemu synkowi.Nasz pierworodny ma na imię Aleksander,nazywamy go Olek i na tym limit najładniejszych dla nas imion dla naszego chłopca się wyczerpał.Co innego dla dziewczynki,ale nie udało się ,nie ukrywam, rozczarowałam się bardzo.
asia
2005-04-23
10:01:49
Email
poszukuję adresów sklepów z odzieżą ciążową w Kielcach
kaszu27
2005-04-26
13:43:34
Email
Witam serdecznie Kochane Brzuchatki!! Jeśli Bóg da i moje maleństwo wytrwa i urodzi się zdrowe to dla dziewczynki wybrałam imiona Vanessa Zofia, a dla chłopczyka Patryk Marek.Obecnie jestem w 18 tygodniu ciąży.
mab
2005-04-26
14:35:30
Email
Jest taka strona www.skarbczyk.com gdzie jest opisane 1500 imion od dobrze nam znanych po hmmm ... co najmniej dziwaczne (bo kto by chcial sie nazywac Andron czy Spycimir?), wraz z ich pochodzeniem i znaczeniem. Mysle, ze znajdziesz tam jakas inspiracje. Jesli nie, to jestes baaaardzo wymagajaca ;-) My z mezem wybieralismy droga selekcji. Kiedys w "Dziecku" byly dodatki: 100 imion dla chlopcow i 100 imion dla dziewczynek. Ja wypisalam swoje "dopuszczalne" typy i on. A potem porownywalismy. Czesc wspolna nie byla zbyt duza, bo kilka fajnych imion bylo juz zajetych w najblizszej rodzine. Przy trzecim dziecku bylo juz naprawde trudno - nie mielismy "czesci wspolnej" dla chlopaka i ... urodzila nam sie slodka dziewczynka. Udanych wyborow. Magda
Andzia
2005-04-27
21:09:32
Email
Cześ Kochane! Dla mnie najpiękniejszym imieniem dla chłopca jest Michał :) oczywiście dlatego, ze tak ma na imię mój synek. Też miał byc po tatusiu: Pawełek, ale stwierdziliśmy, że może to byc trochę kłopotliwe. Na drugie ma Wojtuś- bo urodził się na Wojciecha. Jeszcze podobało mi się imę: Łukasz, ale mój maż nie zaakceptował. Pozdrawiam!
Andzia
2005-04-27
21:10:11
Email
Cześ Kochane! Dla mnie najpiękniejszym imieniem dla chłopca jest Michał :) oczywiście dlatego, ze tak ma na imię mój synek. Też miał byc po tatusiu: Pawełek, ale stwierdziliśmy, że może to byc trochę kłopotliwe. Na drugie ma Wojtuś- bo urodził się na Wojciecha. Jeszcze podobało mi się imę: Łukasz, ale mój maż nie zaakceptował. Pozdrawiam!
olenka77
2005-07-05
13:54:56
Email
Ja prawdopodobnie będę miała córeczkę. Dwukrotnie lekarz potwierdził to, więc chyba jest pewny. A jestem w 31 tyg.c. Zresztą dla chłopca jeszcze nie mamy z mężem wybranego imienia (tak na wszelki wypadek), ale jak urodzi się dziewczynka to chcemy jej dać na imię Zuzia.
emka
2005-07-05
22:58:08
Email
Link do stronki z imionami
http://www.skarbczyk.com/
pozdrawiam :)
emka
2005-07-05
23:02:47
Email
My bardzo długo nie moglismy się zdecydować. Z chłopcem nie było problemu tylko co jakiś czas je zmienialam :) A z dziewczynką nic nam się nie podobało tzn. jak podobało się mi to nie podobało się mężusiowi lub odwrotnie. W końcu cos tam wybraliśmy. Gdy w 35 tygodniu okazało się że to dziewczynka, nagle zmienilismy decyzję i jestem z niej baaardzo zadowolona i mam swoją Annę Marię czyli Anię Manię :)
kyja
2005-07-06
08:29:10
Email
też, uważam,że Michał to jedno z fajniejszych imion dla chłopczyka-oczywiście mam w domu Michałka:-)))jak byłam w ciązy to do brzuszka mówiliśmy:Praksa( zdrobnienie od imienia Prakseda, imię babci mojego męża), żartowaliśmy ,że tak damy na imię córeczce;-)))Ale tak na poważnie, to w przypadku dzieczynki-Madgalena Anna ( 2 imię po mojej mamie), chłopiec-Michał Eligiusz( 2 imię po dziadku).No i mamy Michutka-Elutka;-).Żeby było śmieszniej, to mój mąż ma na 2 Michał i w rodzinie wszyscy mówią tak na niego. Bardzo podoba mi się jeszcze imię Kamil i Mikołaj, i Gabriel.
Anna
2005-07-06
14:49:30
Email
Ja myślę, że nawet najdziwniejsze imie może się podobać jeśli jego posiadacz jest miłym i sympatycznym człowiekiem. Mnie od zawsze podobało się imie Kubuś chociaz w śród moich rówieśników nie było zbyt popularne. A teraz mamy prawdziwy wysyp Kubusiów (podobno po części za sprawą serialu "Na dobre i na złe"). Na dodatek tuż przed narodzinami mojego synka pojawił się Kubuś w naszej najbliższej rodzinie. Zdecydowaliśmy sie więc na Miłosza Jakuba. Mam nadzieję, że będzie lubił swoje imię.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum