szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Co ćwiczyć po porodzie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Goga66
2007-04-23
Email
tu jest świetny link do artykułu o utracie wagi. Co i jak i ile można ćwiczyć po porodzie. Kiedy wolno biegać a od kiedy pływać. Czego się wystrzegać i że możbna zaburzyć laktację przy nadmiarze i przesadzie. Poczytajci. Acha - tego nie ma - ale jeżeli dopuszcza się do zakwasów, dzieco pijąc Wasze mleko może mieć problem z brzuszkiem. http://www.rodzice.kobieta.pl/rodzice2/index.jsp?place=Lead03&news_cat_id=121&news_id=1507&layout=1&forum_id=567&page=text
Goga66
2007-04-24
11:09:24
Email
fakt chociaż jednak większość śpi i to chętniej niż w domu
Joanna26
2007-04-24
11:28:03
Email
Moja w domu ssie:)Odsypia wlasnie na spacerze.Placze podczas ubierania,za drzwiami natychmiast usypia.Tfu tfu bez uroku!To samo w samochodzie,silnik zapuszczony dziecko spi:)A spacery robie dwu-trzygodzinne,lasu nie mam,ale zwiedzam okoliczne osiedla domkowe,zeby wykorzystac te jej wlasciwosc:)Ciezarowki,porzadne buty to podstawa po porodzie!:)
Joanna26
2007-04-24
11:30:02
Email
A kregoslup wysiada mi ogolnie,zawsze wysiadal,wiec to nic nowego.Nosidelko chyba by niewile zmienilo.
ciekawa
2007-04-24
15:17:13
Email
Joasiu a w którym miejscu boli Cie kregosłup??? Jeśli chodzi o bóle pleców przeszłam chyba wszytko;)(a twu) Pomagałam sobie odpowiednimi ćwiczonkami. Odrobina dobrej woli a można sobie naprawdę bardzo pomóc.
Joanna26
2007-04-24
23:02:42
Email
Glownie odcinek szyjny,od dawna,po jakims wysilku,jak za dlugo siedze itd.A odtatnio tez ledzwiowy.I w ogole plecy mnie bola.Niewygoda karmienia + ciagle zmeczenie.Basen,basen moze nas uratowac!:):)
ciekawa
2007-04-25
09:07:53
Email
W sumie nie ma sie co dziwić-9 miesiecy zniana pozycji stojacej, obciażenie leżdżwiowe i teraz pewnie przy kamieniu naciągasz szyje pochylając sie do dziecka. Basen to zeczywiście dobry pomysł ale w żadnym wypadku żabka przy bólach lędźwiowych-polecam kraula lub strzałkę-no ale z basenem musisz poczekać aż sie zagoisz. Na lędźwiowy: stań w rozkroku(szerokość bioder), wykonaj skłon do przodu ale nie taki jak najniżej jak w szkole do ziemi-tylko taki w samym kręgosłupie(nie stawach biodrowych)-podobnie jak w kocim grzbiecie. Tylko na początek powolutku. W tym ćwiczeniu chodzi o rozciagnięcie przykurczy mięsni przykręgosłupowych-wiec nie staraj sie dotknąć rekami podłogi. Druga wersja tego ćwiczenia-jak już sie skłonisz, zakręć tułów raz na prawo do nogi raz na lewo-musisz czuć ze rozciągasz kręgosłup. Tego ćwiczenia robi sie w każdej wersji po kilkadziesiąt-zacznij spokojnie zobacz ile dasz rade-jeśli jestes osłabiona moze ci sie kręcić w głowie-poprostu sie poobserwuj. Gwarantuje ci ze jeśli zrobisz dwie serie dziennie to po kilku dniach najpóźniej poczujesz ulgę. Poza tym kocie grzbiety-koniecznie. Na szyję-najlepiej jak by Cie ktoś nastawił ale trudno prze net nie dam rady:):) W każdym razie wszelkiego rodzaju krażenia, odchylenia na boki, do przodu i do tyłu. Powinnaś spać na wałeczku tak aby przestrzeń szyjna była dobrze podparta. taki zestawik ćwiczeń zajmie ci 10-15 minut a na pewno pomoze:) Co do szyi-często ludzie sami uszkadzają sobie ścięgna i kręgi wykonując coś ciągle na jedną rękę-poobserwuj czy nie nosisz małej częściej na jednej stronie lub oglądając telewizje nie podkładasz reki tylko z jednej strony-czasem wystarczy drobna zmiana przyzwyczajeń.
Joanna26
2007-04-25
19:21:22
Email
Wow,Ciekawa,jestes niesamowita!Dziękuję za wszystkie wskazówki,postaram sie zastosowac.
ciekawa
2007-04-25
19:42:37
Email
:) Staram sie;):) To co Ci napisałam jest wynikiem wieloletniej walki z bólem pleców, są to wskazówki mojego profesora który stawiał mnie na nogi i trochę z kursu na masażystę-wiec spokojnie info sprawdzone;)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum