szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Co ćwiczyć po porodzie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Goga66
2007-04-23
Email
tu jest świetny link do artykułu o utracie wagi. Co i jak i ile można ćwiczyć po porodzie. Kiedy wolno biegać a od kiedy pływać. Czego się wystrzegać i że możbna zaburzyć laktację przy nadmiarze i przesadzie. Poczytajci. Acha - tego nie ma - ale jeżeli dopuszcza się do zakwasów, dzieco pijąc Wasze mleko może mieć problem z brzuszkiem. http://www.rodzice.kobieta.pl/rodzice2/index.jsp?place=Lead03&news_cat_id=121&news_id=1507&layout=1&forum_id=567&page=text
Goga66
2007-04-23
14:56:36
Email
http://www.szpitalkarowa.pl/reha4.htm
Goga66
2007-04-23
15:07:37
Email
linki do ćwiczeń z nniemowlakiem na czas po skończonym połogu i z dzieckiem ponadrocznym umieściłam w dziale piękna mama. Mam nadzieję, że którejś z Was uda się skorzystać z tego i poprawić kondycję chociaż wiem, jak to jest z tym czasem między karmieniami. Pozdrawiam
Goga66
2007-04-23
15:15:58
Email
znalazłam coś fajnego dla mam z Wrocławia:http://www.activefitness.pl/promocje.htm
noemi
2007-04-23
15:48:29
Email
Goga, pewnie jeszcze nie raz podziękujemy Ci za te linki, ja zaczyam dziękować od dziś:) przeglądałam garderobę i naprawde nie wiem co na siebie wlożę jak urodzi się moja córka. uda giganty;) długie spacerki i ćwiczonka zapewne pozwolą szybciej zmieścić się w ukochane dżinsy. i jeszcze dobrze w nich wyglądać:)
Goga66
2007-04-23
21:33:51
Email
Noemi, jakiś czas będziesz musiała znieść jeszcze spory brzuch i trochę ciała. Przy karmieniu piersią najczęściej się traci na wadze. Lato sprzyja spacerom i zamiast siedzieć na ławce można z wózkiem robić kilometry np. po lesie kabackim, zwłaszcza jak "cyca" ma się ze sobą. Lekkostrawna dieta podczas karmienia też robi swoje. A po skończonym połogu można próbować trochę ćwiczyć, nawet w lesie - jakieś przysiady przy ławkach, drzewach. Niestety, prawda jest taka, że jednym te kg w oczach znikają, inne mają trudniej. Latem też można luźne sukienki nosić i ukryć conieco a jesienią już będzie lepiej :)
Joanna26
2007-04-24
09:50:50
Email
Mnie brzuch zniknal od razu,"ciala" w ogole nie mialam,choc w ciazy przybylo mi 15 kilogramow.Za to teraz przybieram i na brzuchu i na ciele,bo karmie i jem jak szalona.Waga mi rosnie szybciej niz w ciazy.Wiec najwyrazniej w tym temacie nie ma regul.Ale jakbym miala cos cwiczyc,to chyba bym zwariowala.W pierwszych tygodniach nie zawsze pamietalam o umyciu zebow!Chcialabym za to zaczac chodzic na basen,bo mi kregoslup wysiada,Goga,zdradz,od kiedy mozna,bo nie bardzo mi sie chce tej informacji szukac:)A,i jeszcze - nie a propos tego watku - do kiedy Zuzia z Toba spala?I czy trudno ja bylo od tego odzwyczaic?Moje Malenstwo chyba na stale zameldowalo sie w naszym lozku!Choc wcale tego na poczatku nie chcialam...Pozdrowienia:)
Goga66
2007-04-24
10:11:48
Email
Odpowiadam na pierwsze pytanie - pływać można już po zakończeniu połogu więc teoretycznie od 7 tygodnia, jeżeli wszystko dobrze się wygoiło i na zewnątrz i w środku. Jeżeli siada Ci kręgosłup, to może jednak spróbuj kupić chustę lub nosidełko do karmienia - takie sportowe ma red caste ale jest drogie. Mam gdzieś i muszę sprawdzić czy kompletne ew. mogę odsprzedać taniej, bo Zu nie znosiła ani chust ani nosidełek, nie lubiła być blisko twarzą więc prawie go nie uzywaliśmy (jest w kolorze beżowym ze środkiem szarobłękitnym.) Chusty są chyba tańsze. Zaraz zamieszczę foty ale w innych kolorach. To dobre nosidło i długo może służyć, ma świetne rozwiązania np. zmiana ramienia bez zdejmowania albo rózne pozycje dziecka, momożliwość noszenia od miesiąca do chyba póltora roczku albo i dwóch lat nawet. Dopasowywanie do każdego dosłownie wzrostu.. Ale co z tego, jak mój ssak nie tolerował? :( Chusty też są super tylko trzeba umieć wkładać i układać dziecko., ktoś musi pokazać. No cvhyba, ze kręgosłup siada Ci od karmienia na leżąco.
odpowiedz na drugie pytanie - do dziś nie wymeldowaliśmy Zu z łóżka - nadal je w nocy moje mleko. Najlepszy czas podobno jest do roczku a potem dopiero po skończeniu 2 lat. Między roczkiem a wiekiem 2 lat dziecko najgorzej znosi wyrzucenie z łóżka. ech. ja też miałam dziecka do łóżka nie brać. co innego się zakłada, co innego robi, życie weryfikuje nasze wyobrażenia o macierzyństwie, zachowaniach w tym czasie. W ogóle nie można sobie tego wyobrazić będąc w ciąży. To takie odmienne od tego, co wcześniej się przeżywało, zupełnie inne działania, inne potrzeby, inne priorytety, innem ożliwości. I organizm, który się czasem buntuje.
Uważaj Joasiu z jedzeniem! Zwiększony apetyt to normalne przy tak dużym zapotrzebowaniu kalorycznym ale lepiej jakieś lżejsze i mniej kaloryczne rzeczy jedz, bo potem jest naprawdę kłopot z gubieniem kilograMóW A WYGLąDASZ REWELACYJNIE NA ZDJęCIACH
Goga66
2007-04-24
10:13:05
Email
Acha, obiecane foty. Tu pozycja do karmienia

Goga66
2007-04-24
10:14:19
Email
Tu normalna ale jedna z wielu, bo starsze dziecko może tyłem siedzieć. Te nosidła mają dobrą renomę wśród lekarzy. Jest mnóstwo kolorów, tyle że nowe kosztuje chyba sporo ponad 200 zl

Goga66
2007-04-24
10:15:52
Email
tu tylem

Goga66
2007-04-24
10:37:33
Email
A co do ćwiczeń, to wersja optymistyczna oczywiście. Większość mam nawet nie ma czasu zjeść a co dopiero ćwiczyć. Dlatego najlepiej ćwiczyć trochę na spacerze, kiedy jest ciepło a dziecko śpi akurat w wózku, lub po prostu dużo dużo i daleko chodzić z wózkiem
pinkie
2007-04-24
10:53:47
Email
...to długie chodzenie z wózkiem , lub gdy dziecko śpi w czasie spaceru, to tez właściwie wersja optymistyczna... :))) Bądźcie dobrej myśli ;)))
Goga66
2007-04-24
10:57:33
Email
Mnie się udawało - mam las kabacki pod nosem. Robiłam kilometry z przerwami na karmienie i noszenie :)Oczywiście sprawa dotyczy 2-3 pierwszych miesięcy, potem następuje na ogół bunt niemowlaka i robi problemy z pozostawaniem w wózku. Wtedy dobrze mieć nosidło pod ręką i trochę listków i kwiatków pokazywać.
Goga66
2007-04-24
11:00:18
Email
No i ważna jest pora roku. Ja rodziłam w czerwcu i lato miałam przed sobą :) Mamom jesiennym i zimowym jest dużo trudniej.
pinkie
2007-04-24
11:08:31
Email
Ja tez mieszkam pod lasem, i co z tego? Mój synek nienawidził wózka od pierwszego spaceru. Zresztą nie tylko mój - sporo takich buntowników w dziale niemowlęta. Szczęśliwe mamy, których dzieci śpią na spacerach...
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum