szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Temperatura jako objaw ciązy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
mama_mikiego
2007-04-10
Email
Dziewczynki. jeszcze takie pytanie. jak wysoko i jak dlugo powinna sie utrzymywac podwyzszona temperatura zeby byc uznana za objaw ciazy??
ciekawa
2007-04-10
17:50:30
Email
Nie ma takich ostatecznych pewnych odpowiedzi. Ja miałam poniżej 36,6 i to duzo. To tylko jeden objaw i okreslany jako mogący wystapić-ale nie musi wcale-sama musisz wiedziec jak masz temperaturke i czy cos z nia jest ostatnio inaczej.
katarzyna_j
2007-04-10
21:27:21
Email
Ja miałam temperaturę do około końca czwartego miesiąca zawsze wieczorem przez około godzinę, czasami dłużej. Nie wiem, jaką, bo nie mierzyłam, ale jakąś niewysoką. Czy ktoś miał taki objaw? A na początku ciąży miałam trochę podwyższoną. Ginekolog kazała mierzyć, miało być powyżej 36,8. Ja miałam różnie, zależnie od godziny, o której wstałam. I miałam straszny stres, że to już po ciąży.
Mathilda
2007-04-10
21:42:49
Email
Pomiar jest wiarygodny tylko wowczas, jesli mierzylas wczesniej i znasz swoj cykl. Mierzy sie zawsze rano przed wstaniem z wyrka o tej samej porze (wachania 30 min do godziny). Najlepiej w pochwie. Wyzsza temperatura powinna sie utrzymywac do terminu miesiaczki, a nawet dalej, bo przed wystapieniem miesiaczki spada. Mierzenie od czasu do czasu, po poludniu, pod pacha zupelnie nic nie daja. Mozna sie naciac. Ja np.wiem, ze ogolnie jestem niskotemperaturowiec. Temp.w ciazy powinna oscylowac w okolicy 37 st.C, a ja mialam 36 z kreskami. Jakbys miala jakies pytania, to wal smialo :) Powodzenia :)
Mathilda
2007-04-10
21:45:18
Email
Aaa!! A mierzenie temp w ciazy tez jest ryzykowne. Czesto sie waha i mozna najesc sie strachu. Dopiero porzadniej widoczny spadek na wykresie moze wzbudzic niepokoj. Najlepszy sposob na sprawdzenie czy jest sie w ciazy: test ciazowy albo beta hcg z krwi.
pinkie
2007-04-10
22:00:41
Email
Temperatura waha sie o różnych porach dnia u każdego człowieka. ALe podobno powyżej 17 dni po jajeczkowaniu, gdy temeratura utrzymuje sie tak samo wyżej (mierzona o tej samej porze w tym samym miejscu) może świadczyć o ciąży. To co napisała Mathilda jest prawdą, ja też sie o tym uczyłam. Jednak mierzenie w pochwie równiez moze być niedokładne, bo można trafic w próznię ;) Mnie lekarka kazała mierzyć pod językiem (cytuję: "Niech ksiądz kaze swojej żonie w pochwie mierzyć"). Nie tyle jest ważna dokładna temperatura co do pół kreski, ile wahania temperatury w czasie całego cyklu. Czyli nie ważne, czy mierzy się pod jezykiem, w pachwinie, czy w odbycie, czy w pochwie, ważne jest, zeby mierzyc w tym samym miejscu i o tej samej porze, najlepiej rano przed wstaniem z łóżka i wypiciem lub zjedzeniem czegokolwiek.
bela
2007-04-11
09:10:55
Email
ja stosowalam mierzenie temp ale w ustach i swietnie mozna zaplanowac dziecko. Temperatura wskazujaca na ciaze powinna byc powyzej 37 stopni ale moze zdarzyc sie nizsza. wszystko zalezy od organizmu i wysokosci podstawowej temperatury. Jesli takowa utrzymuje sie przez 18 dni "oznacza, że prawdopodobieństwo ciąży jest duże". Polecam te stronke: http://embrion.pl/npr/
katarzyna_j
2007-04-11
14:16:13
Email
Ja przed ciążą nigdy nie mierzyłam sobie temperatury. Mój tryb życia nie pozwalałby mi na wiarygodne obserwacje, zresztą do niczego nie było mi to potrzebne. W ciąży mam niedobór progesteronu, więc gin na początku kazała mi mierzyć, żeby konotrolować sytuację, ale to się zupełnie niesprawdziło. Tylko stres niepotrzebny przeżyłam. Wystarczyło, że wstałam nad ranem, nawet godzinę dwie przed obudzeniem do toalety, a już była niższa.
Mathilda
2007-04-11
20:17:07
Email
O prosze :) Na wszystkich forach, od instruktorow npru i z ksiazek dowiadywalam sie, ze najlepiej mierzyc w pochwie, a tu cos nowego. W ustach lepiej. No coz. Czlowiek uczy sie cale zycie! Ja nie mierzylam temp.zbyt dlugo. Mialam bole okoloowulacyjne, regularne cykle, jajeczkowanie w 12 dniu, miesiaczka w 14 dpo. Wszystko prawie jak na dloni. A tmperatura nieraz szalala, ze nic z niej nie wiedzialam-zbyt nieregularny tryb zycia. Na potwierdzenie ciazy najlepszy test i beta. Naprawde. Z temperatura mozna sie niezle wkrecic.
spidi
2007-06-25
22:00:24
Email
witajcie.planujemy dziecko ale jakos nam nie wychodzi.Chociaz,może sie udało.Mierze sobie temp.od jakiegoś juz czasu.Od 6 dni mam podwyższoną czyli 37.1 lub 37.4(mirze w pochwie)wczoraj zrobiłam test i nic.Okres ostatnio miałam 26 maja.Może za szybko zrobiłam test?napiszcie coś
bela
2007-06-25
22:40:03
Email
mniej wiecej w polowie cyklu temp podnosi sie i spada dopiero przed kolejnym okresem. Jezeli temperatura wyzsza (pow. 37 st) ytzrymuje sie dluzej niz 16 dni wtedy wskazuje na cize. Niestety 6 dni o ktorych piszesz to jeszcze za malo
bela
2007-06-25
22:42:06
Email
chyba ze zle cie zrozumialam i jest to 6 dni po dniu spodziewanej miesiaczki...
spidi
2007-06-26
09:40:17
Email
Okres miałam ostatnio 26 maja,różnie to jest czasami co 30 a czasami 37 dni wiec musze jeszcz poczekac.Zobaczymy.pa
spidi
2007-07-02
19:59:34
Email
Nie wiem co sie dzieje u mnie temp.ciągle 37.4 ale drugi test jest tez negatywny.Okresu nie na.Do lekarza ide w sobote.jak myslicie ciaza czy nie?
bela
2007-07-02
20:13:45
Email
spidi a ile jest dni tej temp powyzej 37 ????
bela
2007-07-02
20:17:32
Email
mi wychodzi 13?? To jeszcze troszke za krotko a i test tez negatywny. Moze cos sie z roznych wzgledow (stres, wyjazd, choroba) poprzestawialo??
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum