szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - plamienie w 3 trymestrze


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
imagine32
2007-03-22
Email
Witam i zwracam się z ogromną prośbą o udzielenie mi w miarę możliwosci odpowiedzi .Jestem w 27 tyg ciaży.Od 10 tyg.ciąży miewam minimalne ,brunatne plamienia o róznej częstotliwosci.Bywa,ze nie pojawiają się nawet przez ok 20 dni,bywa ,że są i co drugi dzień.Szpital reaguje na to podając mi kaprogest ,po czym po 2 dobach wychodzę do domu.Plod rozwija się prawidlowo,łożysko jest też prawidłowo ułożone,z szyjką macicy też jest wszystko w porzadku.Aktualnie plamię czwarty dzień z rzedu(minimalnie),ale pani doktor prowadzaca poradziła,by w razie tak minimalnych plamień nie zgłaszać się do szpitala.Jestem pelna obaw i niepokoju.Nikt nie umie wytłumaczyć mi skad to się bierze i dlaczego.Co mam robić by tego uniknąć.Szpital nie zaleca leżenia.Mam normalnie funkcjonować.Bardzo długo starałam się o tę ciążę.Jedno dziecko stracilam w wyniku poronienia.Proszę o jakąkolwiek wskazówkę...
Goga66
2007-03-23
09:24:46
Email
Inna sprawa, ze nie należy lekceważyć. Przy polipie dostawałam Duphaston.
imagine32
2007-03-23
09:50:40
Email
Dzięki kobietki za Wasze wpisy..Jak coś Wam się jeszcze przypomni to napiszcie koniecznie...A odnośnie przedwczesnych skurczy to hmm nie wiem czy to co mam to skurcze.Pierwszy raz jestem tak daleko w ciąży,więc nie za bardzo mam w tym doświadczenie .Jak trochę posiedzę ,lub położę się na chwilę i poźniej wstaje to brzuch napina mi się i robi twardy,ale to za chwilkę przechodzi.Czy to też mogą być skurcze?
imagine32
2007-03-23
09:53:19
Email
bela napisz mi jeszcze proszę,czy Ty bardzo się oszczędzałaś,czy leżałaś,czy starałaś się normalnie funkcjonować?
bela
2007-03-23
10:19:35
Email
mialam zakaz chcodzenia i sexu. Musialam obiecac ze bede lezec w domu bo jak nie to szpital. A te skurcze to wlasnei takie twardnienia brzucha. Jesli jest wiecej niz 4 w godzinie to koniecznie powiedz lekarzowi. Ja bralam na to fenoterol + inne leki. Pytaj jesli cos jeszcze bedziesz chciala wiedziec.
bela
2007-03-23
10:20:24
Email
aha i wlasnie cale dnie spedzalam w lozku - nigdzie nie wychodzilam a plamienia i skurcze i tak byly
imagine32
2007-03-23
10:55:36
Email
Dzięki bela.Pytałam o to leżenie,dlatego,że mnie nie kazali się specjalnie oszczedzać,mam normalnie funkcjonować,oczywiscie oszczedzajac się jak kazda kobietka w ciąży.ale sama myslalam nad tym czy nie zaundować sobie do końca lożka,choć jak zauważyłam ,plamienia i tak występują bez wzgledu na to czy chodzę czy leżę.Ty jak piszesz też tak miałaś...Dzisiaj odzyskałam nastrój bo plamienie ustało.Ciekawe jak długo....?
Goga66
2007-03-23
11:40:26
Email
Na pewno zrezygnuj z seksu. Często to on powoduje krwawienia, może też powodować dodatkowe skurcze.
imagine32
2007-03-23
12:29:08
Email
Goga a co to sex?;-)Od poczatku musiałam o nim zapomnieć.Ale czegóż się nie robi dla dobra wyższego no nie?Tak naprawdę to miałam od poczaku zakaz,bo jak pisałam miałam polip,też brałam duphaston,nawet gdybym mogła to chyba wolałabym dmuchać na zimne.Mąż troche usycha ,ale przeżyje.Pozdrawiam;-)
Goga66
2007-03-23
12:32:19
Email
Mój przeżył :) Trzymaj się i jak najmniej stresuj. Stres może też przyczyniać się do burzy hormonów a w efekcie do plamień. Łatwo powiedzieć, hehe ;)
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum