szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - plamienie w 3 trymestrze


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
imagine32
2007-03-22
Email
Witam i zwracam się z ogromną prośbą o udzielenie mi w miarę możliwosci odpowiedzi .Jestem w 27 tyg ciaży.Od 10 tyg.ciąży miewam minimalne ,brunatne plamienia o róznej częstotliwosci.Bywa,ze nie pojawiają się nawet przez ok 20 dni,bywa ,że są i co drugi dzień.Szpital reaguje na to podając mi kaprogest ,po czym po 2 dobach wychodzę do domu.Plod rozwija się prawidlowo,łożysko jest też prawidłowo ułożone,z szyjką macicy też jest wszystko w porzadku.Aktualnie plamię czwarty dzień z rzedu(minimalnie),ale pani doktor prowadzaca poradziła,by w razie tak minimalnych plamień nie zgłaszać się do szpitala.Jestem pelna obaw i niepokoju.Nikt nie umie wytłumaczyć mi skad to się bierze i dlaczego.Co mam robić by tego uniknąć.Szpital nie zaleca leżenia.Mam normalnie funkcjonować.Bardzo długo starałam się o tę ciążę.Jedno dziecko stracilam w wyniku poronienia.Proszę o jakąkolwiek wskazówkę...
ciekawa
2007-03-22
19:16:34
Email
kurcze to ataka ciaza jak moja:( Słuchaj ja bym pojechala na konsultacje do innego gina-tak dla pewnosci. Moze to nic groźnego dlatego nie panikują ale znajac siebie napewno bym to skonsultowała. To napewno nic poważnego-nie martw sie ale skonsultuj. A pytałas dlaczego tak się dzieje?????
imagine32
2007-03-22
19:19:56
Email
Tak pytałam,wiele razy.Nikt nie umie udzielić mi odpowiedzi.Mówią,że powodów moze być 1000.Inny lekarz myslę też o tym.tylko obawiam się ,ze nie odpowie mi nic na ten temat po jednej wizycie.Ty też masz podobny problem?
ciekawa
2007-03-22
19:39:54
Email
Nie kochanie ja mam taki sam wiek ciąży. Powodow krawiania moze być zeczywiscie wiele. ale skoro dziecko rozwija sie dobrze i robili Ci usg i wszytsko z łozyskiem jest wpożadku to trzeba temu wierzyc. ja bym upierdliwie jeździła do tego szpitala a co, niech sie "gimnastykuja"-w szpitalu zawsze bezpieczniej. No trudno coś ci doradzić wiec pisze to co znajac mnie ja bym kombinowała.
bela
2007-03-22
19:42:09
Email
ja mialam to samo i tez nikt nie wiedzial skad sie takie plamienia biora. Przeszlam tysiace badan , pobyty w szpitalu , zakaz chodzenia. Jeden tylko dr stwierdzil ze to moze pekac jakas zylka pod zwiekszajacym sie ciezarem macicy. Plamienia ustaly ok 33 - 34 tygodnia
imagine32
2007-03-22
19:44:19
Email
Ciekawa,ja też kombinuję ,ale to trwa od 10 tygodnia ciąży i trochę już mnie to męczy....Wiesz jak traktuja nas w szpitalach,czasami mam wrazenie,że myśla ,że wymyślam sobie problem.Nie spotkałam szczerze mówiąc takiego przypadku jak ja.Dziękuję za dobre słowo i życzę Ci wszystkiego dobrego.Obyś bezproblemowo dotrwała do końca.A jeszcze trochę nam zostało;-)
ciekawa
2007-03-22
19:45:35
Email
Trzymaj się- to napewno nic groźnego i wszytsko bedzie dobrze:)
imagine32
2007-03-22
19:47:50
Email
Bela,jakże cieszę się ,ze znalazł się ktoś z takimi objawami,że nie jestem w tym sama.Jak rozumiem Twoja ciaża szczęśliwie dobiegła końca.To daje mi nadzieję.Ja też bardzo staram się oszczędzać,ale zauważyłam ,ze to nie bardzo ma związek z tymi plamieniami,ale wolę dmuchac na zimne.Dziekuję,że się odezwałas,nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy
bela
2007-03-22
20:14:42
Email
nie ma problemu. Mnie raz Dr powiedziala "pani ztymi swoimi plamieniami to mnie do szewskiej pasji doprowadza". No kurde taki tekst do osoby ktora cie prowadzi, ktorej sie ufa?? Bylam oburzona. bo ona wlasnie nie wiedziala skad to sie bierze. Ja tez nie widzialam zwiazku zadnego z moim wysilkiem bo plamienia wystepowaly nie wiadomo kiedy i po czym. Moze rzeczywiscie ten lekarz mial racje ze mam dosc ukrwina macice i pochwe i narastajacy ciezar dziecka powoduje jakies tam pekniecia
bela
2007-03-22
20:16:08
Email
aha a teraz moj synek ma 13 miesiecy :-)
Goga66
2007-03-22
20:16:57
Email
a jakiejś nadżerki czasem nie miałyście? Coś przez mgłę sobie przypominam, że jakieś plamienie lekarz u mnie na to zwalił
imagine32
2007-03-22
21:40:14
Email
bela pocieszyłaś mnie tym wszystkim,choć mam dzisiaj totalnego doła,przed chwilką sprawdzałam i nadal mam trochę brunatnych niteczek przy podcieraniu.Jeśli jutro coś takiego się wydarzy wybiorę się chyba ponownie do szpitala.Moja ginekolog własciwie lekcewazy ten problem.Maluch ma się raczej dobrze,kopie niemiłosiernie,ale kiedy pojawia się po raz kolejny plamienie jestem pełna najgorszych myśli.
imagine32
2007-03-22
21:43:45
Email
Goga 66 hmmm nadzerka została usunięta w zeszłym roku,myślę,że to więc jednak nie ma związku.Na początku zwalali winę na polipa.Stwierdzono go na poczatku ciąży.był to polip endometrialny.Ale okazało się ,ze już go nie ma,że się wchłonął a plamienia jak były tak sa...
imagine32
2007-03-22
22:06:22
Email
bela przy okazji proszę jak możesz napisz mi jeszcze,czy u Ciebie też zdażało się ,że plamienie zauważałaś przez kilka dni z rzędu?Czy było jednorazowe a potem długa przerwa?
bela
2007-03-22
23:09:06
Email
ja nie mialam zadnej nadzerki. A co do plamien mialam prze kilka dni potem przerwa np tydzien, znow plamienia, 2 lub 3 tyg przerwy i tak w kolko. Za kazdym razem ladowalam w szpitalu czyli tak srednio raz w miesiacu. Na dodatek mialam jeszcze przedwczesne skurcze
Goga66
2007-03-23
09:23:04
Email
też miałam polipa. Tylko z tego, co wiem one dojrzewają i odpadają :) Mój odpadł. Na początku plamiłam z polipa. Ale potem pojedyncze jakieś plamienia miałam podobno z nadżerki. Wiem, że te ciemne brunatne raczej nie są groźne. Czysta krew może być niepokojąca bardziej
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum