szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - glukoza w moczu???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
wika
2007-02-14
Email
Witam! Jestem w 32 tc. Dziś odebrałam wyniki badania moczu, i wyszło że mam glukozę w moczu 100,0mg/dl. 5 dni temu też robiłam wyniki moczu , bo miałam obecne moczany, i wtedy glukozy nie było w wyniku, Miesiąc temu miałom robione badanie po obciążeniu 50g glukozy, wtedy po godzinie wynik wyszedł mi 129(nie pamiętam jednostek), ale lekarz prowadzący stwierdził, ze jest ok.Kiedyś (w 20/21tc) sama mierzyłam nad czczo glukometrem , było 109. Czy to możliwe zebym miała cukrzycę ukrytą która teraz się ujawniła? Okropnie się boję o małą! jutro idę na badania do szpitala, mój lekarz mówił ze może to byc nietolerancja glukozy, w ciąży tak nieraz jest, ale warto to sprawdzic. Proszę napiszcie cos z własnych doświadczeń czy któraś z Was drogie mamuśki miała taki problem???? Proszę o wpisy.
ciekawa
2007-02-14
18:46:43
Email
Mam w rodzinie i w domu cukrzyków. Ze mną narazie ok ale tez może mi sie przydazyć. Powiem ci tylko tyle ze poziomy o jakich piszesz nie sa ekstremalnie wysokie(choc ewidentnie nieprawidłoe)wiec puki nie zrobia ci wszytskich badan spokojnie ten poziom glukozy nie jest bardzo zły. a swoja droga koniecznie napisz po badaniach jak tam bo bardzo by mnie to interesowało.
anika
2007-02-14
23:19:49
Email
Hejka. Myśle, że nie masz co panikować. Ja ten problem przechodze juz drugi raz (druga ciąża). Ostatnio wyszło mi w badaniu moczu ze glukoza przekracza 189mg/dl. Wystarczyło, że na dwa dni przed nastepnym badaniem ograniczyłam spożycie cukru i wyniki były już OK. Taki wynik nie musi świadczyć o cukrzycy, a o słabszej filtracji nerek. Polecam przed nastepnym badaniem przestać słodzic herbate i jejsc słodycze, nawet ograniczyc owoce, a napewno bedzie dobrze. Zresztą, możesz sobie poczytac w necie o cukrzycy ciażowej i sprawdzić czy jesteś w grupie ryzyka. Po co sie martwić na zapas. Pozdrawiam.
wika
2007-02-15
14:42:07
Email
dzięki Wam dziewczyny za wpisy! Miałam robioną krzywą cukrową w szpitalu. Wyniki nie sa zbyt dobre: Na czczo 90 mg/dl, po godzinie 169mg/dl, a po 2 dodzinach 168mg/dl. Mam skierowanie na konsultację diabetologiczną. Przyczyna może tkwic w tym, ze obniża się próg nerkowy w ciąży, trzeba przejsc na ścisłą dietę lub insuline. Najcześciej to po ciąży mija . Jest mi smutno i boję się o małą. Anika , Ty miałaś robioną krzywą cukrowa, ? jakie miałas wyniki?
ciekawa
2007-02-15
16:53:04
Email
Wika broń sie przed insulina-zawsze powinno sie odsuwac moment pierwszego wstrzykniecia-apokojnie niec dziecku nie bedzie. Ma poprostu słodka mauśke;) Trzymaj sie diety rygorystycznie a wszytsko wóci do normy-pisze bo wiem jakie efekty daje normalnemu cukrzykowi-dieta dieta dieta-a moze uda sie uniknac insuliny.
Goga66
2007-02-15
19:59:25
Email
Jakaś część kobiet miewa cukrzycę ciążową, co nie oznacza, że tak Ci już zostanie. Jeżeli jednak masz taką cukrzycę (czy inną), to powinnaś być pod ścisłym nadzorem lekarza i na diecie ze względu na dziecko. Nie wiem, gdzie mieszkasz ale np. w Wawie jest szpital, który specjalizuje się w porodach dzieci cukrzyków. Często bywają duże ale niedożywione więc ustalenie postępowania i diety z lekarzem byłoby niezbędne.
Goga66
2007-02-15
20:02:50
Email
Ciekawa, insulinę jak trzeba brać to trzeba w ciąży. Jeżeli jest to cukrzyca ciążowa, to się ją odstawia zaraz po porodzie. Jeżeli wystarczy dieta to lepiej ale najważniejsze jest dziecko, bo wbrew pozorom słodka, jak piszesz, mama nie jest obojętna dla malucha.
ciekawa
2007-02-15
20:25:40
Email
Gogga niewiedząc czemu chyba tylko czekasz na zbombardowanie jaką swoja mondrościa moich wypowiedzi-trudno najwyraźniej masz taką potrzebę -Twoja sprawa:) Wika.....To co pisze o diecie wynika z tego że jak wspomniałam w mojej rodzinie jest kilku cukrzyków.(mój tata rózwnież) Dlatego wiem ile można zdziałać odpowiednia dieta-niektórym przez wiele lat udawało się uniknąc wstrzyków ilnsuliny. A to lek ostateczny potem to juz tylko regulowanie dawek. Moja ciocia przez kilka lat opóźniała wprowadzenie insuliny właśnie odpowiednią rygorystyczna dieta i lekami doustnymi. Tak czy siak dieta w cukrzycy to PODSTAWA niezależnie co oczywiscie zalcie od zaleconych leków. Wystarczy zjesść coś nie odpowiedniego a juz odzywa sie to na dawce insuliny jaką trzeba podać. Oczywiscie Gogga,że jeśli specjalista zaleci dziewczynie insuline to musi ja brać-zakładam ze dziewczyna jest inteligentna i nie trzeba jej tego pisać dużymi literami rzeczy oczywsitych! Ja tylko z doświadczenia bliskich uzmasławiam ile można zdziałać dietą. Pod kontrolą lekarz-oczywiście. Nie każdy dotąd zdrowy człowiek zdaje sobie sprawę co to jest cukrzyca i albo zbytnio się jej boi widząć w tym przysłowiowy "koniec świata" albo bagatelizuje. Wika Powtarzam nie martw się tylko sumiennie wypełniaj zalecenia diabetologa a wszytsko bedzie dobrze z Toba i maluszkiem:)Koniecznie napisza co powiedział specjalista-poprostu koniecznie. Trzymaj się;) Wiec Gogga czytaj dokładniej i odrobina dobrej woli w czytaniu napewno Cię nie zabije:)
Goga66
2007-02-15
20:31:35
Email
Ciekawa, bez takich wstawek jakbyś miała kompleksy i wszystko brałą do siebie. Jednak w takich sytuacjach z "dobrymi radami" lepiej sie wstrzymać, bo Twój tata nie nosi w sobie dziecka a ja miałam koleżanki z cukrzycą ciążową i akurat sie nasłuchałam. Stwierdzenie, że to nic - dziecko będzie miało słodką mamę nie jest zbyt... Ale nie wpisałam się tu żeby z tobą dyskutować. Po prostu na bieżąco byłam informowana przez koleżankę a rodziłyśmy miesiąc po miesiącu. Gdyby chodziło tylko o słodką mamę to nikt by tak obowiązkowo nie kazał pić ciężarnym glukozy.
Kamila
2007-02-15
20:42:31
Email
Wszystko zależy od organizmu. Jedna moja kumpela miała cukrzycę w ciąży (wcześniej nie), była w poradni dla diabetyków, tam porady i takie tam różne... dostała aparat do pomiaru cukru. Musiała tylko kontrolować cukier no i nie podjadać słodkości (normalka). Wszystko było oki, dzidziuś urodził się zdrowiutki. Natomiast cukrzyca po porodzie znikła. Znowu druga moja koleżanka, także kontrolowała cukier, dzidziuś także urodził się zdrowy, ale jej znowu cukrzyła została... także wydaje mi się, że u każdej babeczki inaczej :) Goga ma rację, cukrzyca to zbyt poważna sprawa, żeby ją lekceważyć i jest to bardzo ważne badanie w trakcie ciąży. Wika, myślałam, że już urodziłaś! A tu jeszcze chyba ze 2. miesiące :) Zbieraj siły! Bo z 2. maluchów w domu to... walka o przetrwanie :) Pozdrawiam!
ciekawa
2007-02-15
20:58:43
Email
wybacz ale dalsza dyskusja miedzy nami jest zbedna dla dobrej atmosfery na forum.
Goga66
2007-02-15
21:08:22
Email
Traktujesz forum jak arenę do popisywania się wiedzą? Piszemy tu żeby się wspierać i wspomóc a nie żeby prześcigiwać się, kto jest MUNDRZEJSZY. Dziwię się, że tak do tego podchodzisz. Uważam jednak, że właśnie na tym forum bardzo trzeba uważać, co się radzi jeżeli nie jesteśmy lekarzami a chodzi przecież o zdrowie tego co się w nas rozwija lub tego, co już jest na świecie - kruchego bezbronnego stworzonka. Do bólu można dyskutować i spierać się, jaki wózek jest lepszy czy jakie miejsce na wakacje jest fajniejsze. Rady w sprawie zdrowia jednak powinny być conajmniej wyważone, ponieważ nawet najinteligentniejsza osoba gdy dowiaduje się, że coś może dziać się z jej zdrowiem czy dzieckiem ma prawo przestać myśleć do końca racjonalnie i zdać sie na nasze rady zamiast na lekarza.
anika
2007-02-17
22:47:18
Email
Wika nie maiłam robionej krzywiej cukrowej, poniewaz zawsze odpowiednia dieta całkowicie eliminowała mi cukier z moczu. W przyszłym tygodniu ide na badanie tolerancji glukozy i okaze sie jak w tej ciazy organizm reaguje. Oczywiście idz do diabetologa bo naprawde odpowiednia dieta to podstawa. Trzymam kciuki i napewno bedzie dobrze. Dzis medycyna jest juz tak rozwinieta ze pod odpowienia kontrola ani dziecku ani Tobie krzywda sie nie stanie.
wika
2007-02-18
19:23:56
Email
Witam! Dzieki za wpisy! Jestem juz po wstępnej wizycie u diabetologa. Jutro idę na dobę na oddział do szpitala w Bydgoszczy , bede miała ustalaną dietę i badanie poziomu glukozy za pomoca glukometra. Do końca ciaży bedę musiała miezyć sobie poziom glukozy i stosować się do wskazówek diabetologa. Mogę robić wszystko , byleby Mała była zdrowa . Moi rodzice nie mają cukrzycy, miała ją tylko babcia, ale lek. diabetolog mówiła ze bierze sie pod uwagę tylko rodziców, inne osoby nie mają znaczenia. Napiszę po powrocie ze szpitala. Pozdrawiam
ciekawa
2007-02-18
20:30:15
Email
Trzymaj sie Wika zobaczysz wszytsko bedzie dobrze i ani Tobie ani maluszkowi nic sie nie stanie. Oby wystarczyła kontrola i dietka-tego Wam obu życze. Pozdrawiam
wika
2007-02-22
13:52:59
Email
Czesc wszystkim. Jestem już w domu po 2 dniowym pobycie w szpitalu. Jest już dobrze . Mam ustaloną dietę , 7 posiłków na dzien i żadnych słodyczy i cukru. Mierzę poziom glukozy 4 razy dziennie, na czczo i 1 godzinę po posiłku. mam nadzieję że bedzie dobrze, do końca zostało mi dobrych 6 tygodni. Pozdrawiam!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum