szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - fenoterol


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-02-13
Email
Dziewczyny, mam problem.Jestem w 34 tygodniu,wszystko niby jest ok,morfologia swietna,cisnienie ok,mocz tez, ale od kilku dni czuje sie baaardzo slabo cokowiek zrobie, po chwili wysilku boli mnie brzuch. Nie jakos strasznie, ale boli.Moja lekarka powiedziala, ze tak nie powinno byc, ze takie bole moga wywolac kilka skurczy, a to moze sie skonczyc przedwczesna akcja porodowa i zapisala mi fenoterol.Wiem, ze wiele kobiet w ciazy ten lek stosuje i stad moje pytanie do Was.Cala jestem po nim rozedrgana (biore od wczoraj), poza tym lekko boli mnie glowa - jestem przekonana, ze to po tym leku.Jak myslicie, co powinnam zrobic? Brac go dalej i czekac, az sie organizm przyzwyczai? Boje sie odstawic i nic nie brac, zeby rzeczywiscie nie doszlo do jakichs komplikacji. Wprawdzie juz sie na dzidzie nie moge doczekac, ale jeszcze kilka tygodni niech posiedzi:) Napiszcie, prosze, co o tym myslicie.
asonta
2007-02-13
14:03:46
Email
Też do niedawna brałam fenoterol ale razem z nim rowniez izoptin Z moim serduchem tez były małe problemy wiec lekarz kazał mi brac po połowie albo nawet po ćwiartce ale częściej Ja brałam dwie tabletki a pożniej po jednej na dobe po połówce i polepszyło mi sie zdecydowanie Poza tym nie wyobrazam sobie funkcjonowania bez fenoterolu musiałabym chyba cały czas leżeć Na poczatku po założeniu szewku bardzo stawiałą mi sie macica i ciągął mnie brzuch w dół dopiero fenoterol ustabilizował ten stan. Z lekarzami różnie bywa są lepsi i gorsi ale pod tym względem powinno sie swojemu zaufac tym bardziej ze fenoterol to lek powszechnie stosowany w przypadku zagrożeń przedwczesnym porodem. Pozdrawiam
Joanna26
2007-02-13
17:09:51
Email
Zadzwonilam do pani doktor,objawy niepozadane mina,dawka jest minimalna,dzidzi w zaden sposob nie szkodzi,brac dalej i sie nie przejmowac.No to raz jeszcze - uff...Dzieki dziewczyny za wszystkie wpisy!Pozdrawiam:)
marchewka79
2007-02-14
14:23:55
Email
Ja brałam od 25 tygodnia fenoterol.Zawsze napocżtku są drgawki i nie ma się czym przejmować.U mnie dopiero po kilku dniach to ustapiło a trzęsące się ręce miałam prawie przez cały czas brania(aż do 37 tygodnia).Mi lekarz dodatkowo perzepisał staveran własnie na kołatanie serca i drgawki ale go nie brałamUrodziłam dwa tygodnie po odstawieniu.Dzidzia była zdrowa.Życze powodzenia
Joanna26
2007-02-15
09:14:36
Email
Wiecie co,juz zupelnie nie wiem,co mam myslec i robic.Biore ten wstretny fenosterol,niby to ma byc przeciw skurczom, a prawie caly czas mam twardy brzuch.Nie boli,ale co sie pomacam, to twardy.Czasami jak kamien.I nie wiem-skurcze to sa,czy co?Jest sie czym martwic?Nie ma?(oczywiscie sie martwie) Nie wiem,czy powinnam isc do lekarza,troche sie boje,bo moze mi zwiekszy dawke fenoterolu,a to i tak nie pomoze,albo nie daj boze wyladuje w szpitalu,a w sumie nic mi chyba nie jest... Doczekac do kolejnej wizyty za trzy tygodnie?Wiecej chodzic?Wiecej lezec?Moze w ogole sie tym nie przejmowac?Wrrrr....Joanna 35tc.
venuss
2007-02-15
09:19:55
Email
Joanna ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza i powiedziała dokładnie o wszystkich obawach. Lekarz z pewnością wszystko Ci wyjasni, bo wie jakie moga byc objawy ewentualnie niepożądane po pewnym czasie przyjmowania leku. Najwazniejsze to przestan sie zamartwiać, przeciez jest dobrze:) Pozdrawiam V.
bela
2007-02-15
09:47:13
Email
Joanno dokladnie mialam to samo.Bralam fenoterol a i tak mialam tzw skurcze tylko ze ja od 27 tyg c.Potem zwiekszali mi dawke az do maxymalnej. Nie martw sie bo masz 35 tydz wiec nie jest tak zle a nawet dobrze.Wkrotce go odstawia.Po fenoterolu bardzo ciezko sie rodzi mam na mysli bardzo slabo postepujace rozwarcie.na szczescie bierzesz go krotko wiec moze nie bedzie tak zle.
Joanna26
2007-02-15
09:49:06
Email
Ale Bela, jak myslisz - isc jutro do lekarza z tym twardym brzuchem,czy wytrzymac te trzy tygodnie do kolejnej wizyty?
marchewka79
2007-02-15
11:46:31
Email
jeśli się bardzo martwisz to idż napewno niezaszkodzi,może poproś żeby Cię lekarz skierował na ktg na zapisie wyjdzie jak częste masz skurcze i jak mocne.Ale myslę że niepotrzebnie się zamartwiasz,Ja miałam skurcze od 25 tygodnia,brałam fenoterol a mimo to bywały dni że od rana do nocy pojawiał się skurcz za skurczem.Odpoczywaj duzo,nie podnoś ciężarów,zrelaksuj się bo stres Ci nie pomoże wręcz przeciwnie zaszkodzi,Myśl o tym że jeszcze troszkę a będziesz ze swoim maleństem.Nastaw się pozytywnie (-:
Joanna26
2007-02-15
14:22:52
Email
A KTG robia tylko w szpitalu,tak?
bela
2007-02-15
15:25:02
Email
jezeli ma cie to podniesc na duchu to oczywiscie idz.Po 37 tyg odstawia sie fenoterol wiec juz niedlugo.
Joanna26
2007-02-16
17:04:02
Email
Bylam u lekarza,glupia jestem i przewrazliwiona.Nie mam zadnego twardego brzucha,a skurcz to cos,co boli i nie da sie tego przegapic.Wszystko jest w jak najlepszym porzadku - za wyjatkiem glowy moze;)Kamien spadl mi z serca!
bela
2007-02-16
17:15:33
Email
Joanno nie jestes przewrazliwiona.To normalne zachowanie matki.Mi moj Dr mowil ze skurcz nie zawsze boli i wlasnie twardnienie jest tez tym skurczem.Ale nie masz sie czym martwic jesli bylas u dr i powiedzial ze jest Ok
Joanna26
2007-02-16
17:23:15
Email
Okazalo sie,ze to,co ja bralam za twardy brzuch i podejrzenie skurczu,to brzuch w jak najbardziej normalnym stanie.A ja sie non-stop obmacywalam i nie majac w zasadzie zadnego punktu odniesienia wymyslalam sobie nie wiadomo co.Przez kilka dni trulam sie czyms,czego nie ma,co na pewno sie nie przysluzylo mojej dzidzi.
Kasiulka32
2007-02-22
17:19:34
Email
Brałam fenoterol od 6 miesiąca....moja córcia ma cudowne włoski i miała piękne po urodzeniu.Myślę,że "dopisujecie" obfite owłosienie lekowi a to nie ma nic wspólnego.Moja szwagierka dwie ciąże na fenoterolu i też nie bylo "małpiego" owłosienia ani nadmiernej długości włosków na głowie...a poza tym co to komu przeszkadza, na pewno nie kochającej matce...a najważniejsze by donosić ciąze...każdy tydzień w brzuszku to sukces.Faktycznie odczucia po zażyciu fenoterolu ze strony serca to niesamowite przeżycie...ale dziwię sie ,że lekarz natychmiast nie przepisał wraz z fenoterolem leku,który przeciwdziała ubocznemu działaniu fenoterolu..drżeniu rąk,kołataniu serca...to ispotin...mój lekarz zapisał mi jedno i drugie i powiedział,że to nieodłączna para,podobnie moja szwagierka miała.Także to żadne uczulenie to efekt uboczny działania fenoterolu.Ja przeleżałam pod pompą z fenoterolem kilka razy w szpitalu i również podawano mi w szpitalu isoptin.Najważniejsze,że skurcze się zmniejszyły a dziecko donosilam do 35 tygodnia a mogłam je urodzić nawet nie myślę....Pozdrawiam
Joanna26
2007-03-02
08:52:15
Email
Czy jesli dzidzia bedzie dosc zdeterminowana,to moze sie urodzic pomimo fenoterolu branego w dawce 1/2tabl. 4 razy dziennie?Bylam wczoraj na usg i dr powiedzial,ze ciaza jest donoszona,sredni czas ciazy z usg wyszedl 38 tydzien i lekarz wiescil mi rychle rozwiazanie - wydawalo sie wrecz,ze nie zdziwilby sie,gdyby sie dzidka pojawila na swiecie juz w przyszlym tygodniu.Pech polega na tym,ze lekarz prowadzacy ciaze (czyli ten,z ktorego polecenia biore fenoterol) i lekarz od usg to dwie rozne osoby.A u tego pierwszego wizyta dopiero za tydzien.Nie chcialabym tego swinstwa brac za dlugo,ale przeciez sama go nie odstawie!Niby to tylko kilka dni,ale wiadomo jak to jest z cierpliwoscia na finiszu ciazy;)
bela
2007-03-02
09:01:39
Email
no to dziwne bo fenoterol odstawia sie nie pozniej niz 37 tydzein. Potem ma jakies tam dzialanie ( juz nie pamietam) i powoduje ciezki porod!!!! Jeli jestes juz w 38 to skontaktuj sie ze swoim Dr.. niech ci odstawi ten lek!!
Joanna26
2007-03-02
09:08:41
Email
Zadzwonilam do mojej dr,mam odstawic w niedziele i obserwowac,co sie bedzie dzialo z brzuchem.Ale powiedziala tez,ze jesli przyjda skurcze porodowe,to i maksymalna dawka fenoterolu nie przeszkodzi.Ale mi glupio,ze tak do niej wydzwaniam,ciagle mam jakas sprawe,a to drzace rece,a to twardy brzuch,a to moje wlasne zalecenia odnosnie fenoterolu;)jezyk mi sie platal;)
bela
2007-03-02
09:35:26
Email
nie przejmuj sie!! Masz prawo pytac o wszystko co cie interesuje.Dr po to jest i za to bierze kase!! Ja wiem ze fenoterol moze nie powstrzyma c skurczy ale nie wolno go tak dlugo stosowac bo potem moze zahamowac akcje porodowoa w sensie rozwarcia. Ja mialam go o chyba tydzien za dlugo i nie chcialo mi sie zrobic rozwarcie choc wody juz daawno odeszly a skurcze byly i to regularne i bolesne. No i musiala byc prowokacja - nic przyjemnego. Z reszta polozne tez mowily ze jak sie bierze fenoterol to albo po odstawce zaraz sie rodzi albo ma sie potem diuze problemu tym bardziej jak zbyt dlugo podawany
Joanna26
2007-03-02
09:53:42
Email
No wlasnie,tak mi sie wydawalo,ze tak moze byc,mala dawka bo mala,ale lepiej na zimne dmuchac.I ciesze sie,ze za chwile juz bede miala to swinstwo z glowy.Dzieki Bela za wsparcie:)Milego dnia:):)
bela
2007-03-02
10:11:38
Email
nie ma za co. Pozdrawiam i czekam kiedy juz pochwalisz sie malenstwem
Joanna26
2007-03-09
08:27:06
Email
Bela,musze Ci sie pochwalic - mam 3 cm rozwarcia!:)Bylam wczoraj u lekarza,ponoc wszystko jest super przygotowane,dzidzia mocno na wychodnym i teraz to kwestia kilku dni.Czekam wiec na jakies skurcze,albo na odejscie wod:):):)Pozdrawiam:)
Joanna26
2007-04-21
12:52:32
Email
No to chwale sie:) Emilka spi mi wlasnie na rece:)Porod nie byl zly,ale bez oksytocyny sie nie obeszlo.Pozdrowieniadla cioci Beli,pocieszycielki fenoterolowych mam:)

bela
2007-04-21
15:18:54
Email
no widzisz Asiu jak to szybko minelo....A dzidzius sliczny i jak ladnie ubrany!! Buziaczki i gorace pozdrowienia
bela
2007-04-21
15:24:13
Email
i zaloz Emilce topik w dziale za zdjeciami
Joanna26
2007-04-21
21:00:08
Email
Minelo,minelo,Emilka konczy jutro 6 tygodni:)
Gochana
2007-05-06
00:34:47
Email
witajcie kochana.ja tez jestem fenoterolka..i czytalam sobie tak to foru...gratulacje dla joanny26, ale mam jedno pytanie, za dlugo brac fenoterol tzn ile to jest za dlugo bo ja np biore od poczatku marca...zmniejszalam sobie dawki a zaczynalam 8*1 a doszlam do 4*1 i znow lekarz mi zwikszyl bo cos zaczelo sie dziac.boje sie ze akcja nie pojdzie najlepiej bo to leci juz 3 miesiac jak lykam to swinstwo...
bela
2007-05-06
14:40:51
Email
zbyt dlugo - chodzi o koniec ciazy. Powinno sie odstawiac w 36 tyg. Im pozniej tym gorzej
Gochana
2007-05-06
23:44:04
Email
ja w sumie juz zgłupiałam w którym tygodniu jestem...wg okresu w 34 a wg usg 36 i komu tu wierzyc??
bela
2007-05-07
14:38:28
Email
wg okresu. USG czesto sie myli
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum