szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - fenoterol


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-02-13
Email
Dziewczyny, mam problem.Jestem w 34 tygodniu,wszystko niby jest ok,morfologia swietna,cisnienie ok,mocz tez, ale od kilku dni czuje sie baaardzo slabo cokowiek zrobie, po chwili wysilku boli mnie brzuch. Nie jakos strasznie, ale boli.Moja lekarka powiedziala, ze tak nie powinno byc, ze takie bole moga wywolac kilka skurczy, a to moze sie skonczyc przedwczesna akcja porodowa i zapisala mi fenoterol.Wiem, ze wiele kobiet w ciazy ten lek stosuje i stad moje pytanie do Was.Cala jestem po nim rozedrgana (biore od wczoraj), poza tym lekko boli mnie glowa - jestem przekonana, ze to po tym leku.Jak myslicie, co powinnam zrobic? Brac go dalej i czekac, az sie organizm przyzwyczai? Boje sie odstawic i nic nie brac, zeby rzeczywiscie nie doszlo do jakichs komplikacji. Wprawdzie juz sie na dzidzie nie moge doczekac, ale jeszcze kilka tygodni niech posiedzi:) Napiszcie, prosze, co o tym myslicie.
ciekawa
2007-02-13
11:12:37
Email
Asia weź Ty zadzwoń do lekarki moze masz alergie na jakis skałdnik???? Czytałałas skutki uboczne-jest tam cos takiego?? Dla pewnosci lepiej spytac czy tak moze być. moja koleżanka reagowała straszna trzesawka na syropy:pini, tusi i tusipini-a okaząło sie ze ma alrgie na jakis skałdnik. Wiesz zeby nie zaszkodzic bardziej bo skutek moze byc odwrotny. napewno lek ma zamiennik albo cos podobnego co mozna wypisac w takiej sytuacji.
pinkie
2007-02-13
11:27:23
Email
Jak wpiszesz w wyszukiwarce fenoterol, to dowiesz sie, ze sa takie reakcje na fenoterol. A może masz jakąś anemie, skoro Ci słabo?
noemi
2007-02-13
11:27:28
Email
Joanno26, wpisz sobie w wyszukiwarkę forum fenoterol i szukaj w tytułach. jest kilka tematów i ztego co widzę u wszystkich sa objawy podobne do Twoich, więc to chyba normalne
Joanna26
2007-02-13
11:31:22
Email
Nie,wlasnie anemii nie mam na pewno,dlatego wlasnie lekarka sie dziwila,ze skoro wyniki takie swietne i cisnienie i w ogole,to nie powinnam sie tak czuc,a skoro sie czuje, to trzeba temu zapobiec.W ulotce jest napisane,ze moze wystapic rozedrganie i rzeczywiscie dziewczyny tez o tym pisaly,czyli jak uwazacie - brac dalej?
pinkie
2007-02-13
11:34:53
Email
Może niech się wypowie któraś z dziewczyn, która brała i miała takie reakcje, ja brałam Diprophilinum i tez trzęsłam sie cała, ale to przeszło i brałam dalej. Ten lek jest jednak delikatniejszy od fenoterolu.
pinkie
2007-02-13
11:38:32
Email
Ale oczywiście najpierw zadzwoniłam do lekarza i upewniłam się, czy mam brac dalej.
Joanna26
2007-02-13
11:39:05
Email
A wiesz co, pinki, w tych starszych tematach jedna z dziewczyn napisla, ze sie jej dzidzius urodzil z bujnymi czarnymi wlosami i jak sie PONOC okazalo - to po fenoterolu wlasnie. He he, o tym w ulotce nie pisali;) Ale teraz to juz nie ma sily, potworna zgaga, fenoterol, moja dzidka sila przesadow jest skazana na bujne skrety;)
pinkie
2007-02-13
11:45:41
Email
...no... marz dalej... :) Widziałam ostatnio dziewczynkę, która urodziła się z długimi bujnymi włoskami. Jak zaczęły sie jej te włoski 'wycierać' w okresie niemowlęcym - wyglądała FATALNIE: długie czarne włoski i łysy placek z tyłu głowki.
Joanna26
2007-02-13
11:56:25
Email
No,tak slyszalam,ze nawet jak sie dzidzia urodzi z wloskami,to sie zaraz wycieraja.Mnie specjalnie nie zalezy,jak odziedziczy wlosy po mnie to i tak jeszcze bedzie je miec, gorzej jak po tatusiu;)Wazne zeby sie zdrowo urodzila i na to czekam najbardziej.
bela
2007-02-13
12:14:15
Email
JOANNO ja bralam fenoterol i isoptin.To co piszezsz to typowe objawy po tym leku. JA rowniez czulam sie slabo cala drzalam, rece najbardziej, czulam sie slabo. Ten stan trwal ok 2 tygodni. Potem organizm sie przyzwyczaila i bylo lepiej. Bierz fenoterol bo jest potrzebnya co do reakcji organizmu to musisz przecierpiec i poczekac az sie przyzwyczai.
Joanna26
2007-02-13
12:23:11
Email
Dwa tygodnie??Myslalam,ze najwyzej kilka dni.Ale Bela,dziekuje Ci,uspokoilas mnie.Zwykle dobrze znosze wszelkie leki i troche sie zmartwilam ta reakcja.Ale skoro to typowe,to naprawde mi ulzylo.Na wszelki wypadek zadzwonie jeszcze do lekarza,ale mysle,ze to najwyrazniej tak ma byc i juz.
bela
2007-02-13
12:45:00
Email
u ciebie okres przyzwyczajania moze trwac krocej.U mojej szwagierki to bylo pare dni.Wszystko zalezy od organizmu.Nie martw sie dla dobra twojego dzieciatka.Pozdrawiam Bela i Tomus ( dzis konczy roczek)
Joanna26
2007-02-13
13:37:21
Email
Oj, cudnie! :) W takim razie zyczenia wszystkiego najlepszego dla malenstwa, ale i dla Ciebie - w koncu to i Twoje swieto.Wszystkiego naj!:)
NIECHA
2007-02-13
13:42:07
Email
hej ja braam fenoterol w pierwszej ciąży i miałam identyczne objawy.Leżałam wtedy z tydzień w szpitalu i wiele dziewczyn to brało. U każdej była taka sama reakcja. Lekarze mówili, że to normalna reakcja organizmu. Po kilku dniach minęło.Także się nie martw, na pewno przejdzie.
Joanna26
2007-02-13
13:46:48
Email
No prosze,czyli niepotrzebnie sie martwilam.Szczerze mowiac zdziwilo mnie, ze lekarka mnie nie uprzedzila o mozliwych dzialaniach niepozadanych.Gdyby cos powiedziala,bylabym spokojniejsza.Tym bardziej,ze zwykle uprzedza wszelkie niespodzianki,ktore moga spotkac i niemile zaskoczyc babke w ciazy.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum