szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - mdłości


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
kaszu
2005-03-14
Email
To znowu ja! Powiem Wam szczerze,że dopiero dziś odnalazłam tę stronkę w necie i jestem tak nią zafascynowana,że wchodzę do każdego tematu i piszę!! Oj nie macie pojęcia jak stałyście się dla mnie bliskie! Przechodząc do rzeczy: czy któraś z Was miała mdłości?? Ja jestem teraz w 12 tygodniu ciąży i mam mdłości od samego początku. Trwają one u mnie cały dzień! Najgorsze jest to,że ja niczego nie zwracam - co moim zdaniem jest jeszcze gorsze,ponieważ wciąż jest mi niedobrze, nie potrafi mi się odbić a zwymiotować nie potrafię! Wiem,że to może wstrętne o czym piszę,ale to wszystko dotyczy stanu w jakim jesteśmy1!
Agucha
2005-05-20
18:22:49
Email
Dziewczyny jestem załamana :(( Jestem już w 21 tygodniu ciąży a dalej mam nudnośći wprawdzie mniejsze ale jednak dają mi sie jeszcze we znaki czasem nawet wymiotuję, kiedys czytałam, że bywają żadkie przypadki kiedy kobieta cała ciąże ma te przykre objawy i zaczynam juz panikować, że ja do tych żadkich przypadków należę. Napiszcie kiedy wam przeszły te mdłości i wogóle napiszcie coś na ten temat ku pokrzepieniu :)) Buziaczki
andzia_01
2005-05-20
18:58:44
Email
Agucha nic się nie martw! Na pewno niedługo mdłości Ci przejdą! Moja przyjaciółka, która jest obecnie w 33 tyg. ciąży tez była załamana, bo mdłości jej nie przechodziły. W 20 tyg. ciąży miała ich już serdecznie dość. Zaczęła wtedy zażywać Rennie-lek na nadkwasotę żoładka, który można stosować w ciąży /zgodnie z zaleceniem p.dr gin, która też była troszeczkę zdziwiona, ze te mdłości nie przechodża/. I dolegliwości minęły! Na pociechę powiem Ci, ze nasza ww. Dr gin /bo ja też do niej chodziłam i w I trymestrze ciąży miałam POTWORNE nudności i wymioty/ zawsze powtarzała mi, ze to świadczy o tym, ze z ciążą jest wszystko w porządku! I tak było. Ale zapytaj o Rennie swojego ginekologa i dopiero zastosuj!
Agucha
2005-05-20
19:02:18
Email
Dzięki Andzia już mi troszke lepiej jak sie dowiedziałam, że nie jestem jedyna :))
Anula
2005-05-21
00:47:05
Email
Ja miałam identycznie jak Kaszu. Przy pierwszej ciąży wymioty a przy drugiej mdłości (co uważam też że jest o wiele gorsze od wymiotów).Doprowadzały mnie do tego, że nie byłam w stanie do południa zwlec sie z łóżka (a akurat wzięłam sobie urlop na sprzątanie i przeprowadzkę).Minęło po pierwszym trymestrze.Pocieszałam się, ze skoro mam mdłości a nie tak samo jak za pierwszym razem-wymioty, to pewnie będzie dziewczynka (bo synka juz mam).I sprawdziło się:-)A tak na powaznie to czytałam w którejś z gazet o dzieciach, że mdłości i wymioty są dobrym objawem.Organizm tak reaguje na "ciało obce" (ciążę) i w jakiś tam sposób chroni zarodek przed odrzuceniem (poronieniem).Nie wiem na ile jest to prawdziwa teoria. Aha a ponieważ wtedy bardzo pogłębiła się moja choroba lokomocyjna, dowiedziałam się od gina, że są czopki (nie pamiętam nazwy) dla ciężarnych właśnie p-ko wymiotom. Kilka razy przed podróżą brałam je i pomagały a nie szkodziły tak jak Aviomarin.
izi 24
2005-05-23
19:44:16
Email
Hey ja jestm w 7 tygodniu ciąży i mdłości mam juz po dziurki, ale pomogły mi w tym kropelki VOMITUSHEel.Serdecznie polecam.
andzia
2005-05-24
11:23:34
Email
mnie tez meczyla zgaga i nadal czasami wraca polecam RENNIE lekarz powiedzial ze moge brac i ulotka tez o tym informuje mi ulzylo
elisabetta
2005-09-03
21:44:33
Email
Witam wszystkich!!! Kobiety pomóżcie!!! Raptem dwa miesiące temu miałam łyżeczkowanie, lekarz zalecił ostrożność przez okres 6 miesięcy... a tu miesiączka mi się spóźnia już 3 dzień!!!! I do tego podwyższona temperatura!!! O Boziu, tak się boję.. a jak zaszłam i znów się nie uda bo za wcześnie... Pomóżcie, proszę podnieście mnie na duchu, bo chyba oszaleję!!! Już nie chcę znowu trafić do szpitala... Pozdrawiam Ela
żygowinka!
2005-09-20
11:05:08
Email
Cześć kobitki! Ja jestem w 16 tygodniu i przytyłam dopiero 0,5 kg. zresztą co sie dziwic jak nic nie moge jesc bo zaraz zwracam!Słyszałam że takie objawy są w pierwszym trymestrze, a ja jestem już w drugim i nic nie przechodzi a co najgorsze doszło jeszcze że trace przytomnosc na ulicy:( Już czasami gdy tak leże na podłodze po ostrym "żyganku" zastanawiam czy poród nie jest lepszy niz ta trwająca męczarnia (juz 4 miesiące)! Jestem juz tym wszytskim zmeczona, nie jem nie pije, nie spie po nocach i boje sie wychodzi z domu nawet do sklepu! Ktos napisał że to samo minie tylko jak długo mam jeszcze czekac i to wszytsko znoscić?!?!?!
kachna27
2005-09-20
12:55:55
Email
skąd ja to znam!!! Do 12 t.c miałam mdłości przez caaały dzień. Bez wymiotów. Schudłam 6 kg (ważyłam 50 kg), pomaga robienie przerwy między piciem a jedzeniem conajmniej 0,5 godz. Od 13 tyg. wszystko ustąpiło ufffff. Teraz jestem w 17 t.c i ładnie się zaokrąglam :))
Aśka
2005-09-21
19:08:53
Email
czulam się podobnie. chwilami mnie to przerastalo. mialam serdecznie dosyc. bywaly dni kiedy nie mialam sie sily ubrac - cale dnie spędzalam nad muszlą. Nie wierzylam w gadanie, ze samo przejdzie. Mialam wrażenie, że tak już będzie zawsze. Ok 16-17 tyg. minęlo doslownie z dnia na dzien.
Karolcia
2005-09-27
21:39:26
Email
Witam(:(:(:(:Ja poczatki ciąży przechodzilam bardzo cieżko,nawet sie nie spodziewałam,że tak wogule moze być!Przez pierwsze 3 mieś.nie wychodzilam praktycznie z łózka non stop wymiotowałam nie potrafiłam jeść i starałam sie spać by tak nieczuć,tego wszystkiego.Lekarz przepisal mi jakies tabletki na mdłości bo strasznie schudłam(a jadłam na siłe,choć zaraz leciałam wymiotować!)pewnie nazwa nic by nie mówiła bo mieszkam w Niemczech i pewnie przepisuja całkiem co inngo.No ale taki stan trwal do 4 miesiąca):Potem wymiotowałam co 2 dzień,ale juz jakoś umiałam jeść(:Te tabletki to tylko wziełam 2 razy bo mimo wszystko sie bałam,ze maleństwu zaszkodzi!Teraz mam 26tydz.i jak narazie od 3tyg.nie wymiotuje no i niemam az tak częstych i silnych mdłości(:Więc juz chyba będzie z górki(:Ale jeszcze troszke i dzidzia bedzie z nami(:POZDRAWIAM CIEPLUTKO(:
majacz
1999-04-11
20:38:44
Email
Jestem w 7 tc i juz mam dosc! Ciagle jest mi niedobrze i chce mi sie rzygac, ale nic z tego.Boli mnie glowa, ciagle bym spala i lezala! Te nudnosci sa dobijajace!!!
aania
2005-11-18
16:14:13
Email
cześć, widzę, że nie jestem sama, jestem w 7 tc. i nic nie mogę zjeść, czuję się jakby cały czas ktoś przyciskał mi palec do gardło, non-stop- niedobrze, nie mogę się juz doczekać tego dnia w którym to tak cudownie mija, ale boję się tej głodówki, bo na pewno źle to wpływa na malucha,,
anett
2005-12-09
10:13:40
Email
Mam pytanie.Czy to mozliwe zeby dopiero w 12 tygodniu dopadły mnie mdłości?Zaznaczam,ze wczesniej nie miałam zadnych objawów..z gory dziekuję
jaga 33
2006-01-02
23:57:40
Email
6 t.c -od samego początku mam ogromne mdłości, ślinotok i jadłowstręt popołudnia (!)spędzam w ładzience na "rozmowach" z klopem koszmar; nic nie pomaga w 1 ciązy pomagały cytryny i herbatka z imbirem . pocieszam się że za parę tygodni to sie skończy i będzie super
bela
2006-01-03
09:56:47
Email
Mozliwe Anett.Mnie zaczelo mdlic pod koniec 3 mc, a na te mdlosci mialam oprzepisane czopki "tprecan"
Ika
2006-01-04
11:54:21
Email
Niestety mnie równiez nie ominęły te parszywe mdłości, chciałabym wymiotować, ale nie potrafię, co męczy mnie jeszcze bardziej. Na szczeście jem, ale tylko dlatego, ze w momencie gdy jem nie czuję, ze jest mi niedobrze, gorzej gdy już skończę. Masakra! Nie wiem co z tym zrobić. A taką miałam nadzieję, ze mnie to ominie.Pozdrawiam wszystkie cierpiące z tego powodu.
TERESA
2006-02-01
14:27:15
Email
jestem w dziesiatym tygodniu ciazy jestem juz bardzo zmeczona tymim mdlosciami
pinkie
2006-04-25
21:36:13
Email
Podciagam dla behatki

behatka
2006-04-26
09:32:42
Email
Dzięki Pinki, przeczytałam wszystkie historie o mdłościach i przynajmniej tyle dobrze ze nie czuje sie juz taka samotna:))) mam 13 letnia córke wiec dawno zapmonialam juz jak to jest zreszta jak ja rodzilam sama bylam jeszcze baaardzo młoda i nie mialam zadnych przykrych dolegliwosci w ciazy. jesli to prawda ze mdlosci to znak ze z ciaza wszystko Ok to chwala Wam dziewczyny za takie info bo ja mam wciaz plamienia pomimo ze biore Dufaston. To dopieto 7 tydzień a w sierpniu mailam martwa ciąze.Ale wierze ze teraz bedzie wszystko szczesliwie pozdrawiam mocno
lena20
2007-10-25
12:53:18
Email
Witajcie, mam pytanie: czy mozliwe zeby mdłości i omdlenia (calodniowe,ale najwieksze rano) pojawily sie juz w kilka dni po zaplodnieniu?? wiem, ze to malo prawdopodobne, ale cos tak dziwnego dzieje sie z moim cialem, ze nie wiem juz co robic. test wyszedl negatywny, ale jestem dopiero 4 dni po ewentualnym zaplodnieniu(a test dziala po 7) niepokojace objawy pojawily sie niecale dwa dni po stosunku.
noemi
2007-10-25
15:45:23
Email
LEno, nie wiem czy Cię pocieszę, ale ja zaraz na następny dzień czułam się całkowicie inaczej i wiedziałam, ze jestem w ciąży. nie miałam mdłości, ale byłam jakaś taka osłabiona i w ogóle wszystko było inaczej. w dzień spodziewanej miesiączki zrobiłam test - pozytywny. a dziś jestem mamą 5-miesięcznej Lenki:) mam nadzieję, że nie przestraszyłam Cię. spokój i powtórz test za trochę. pozdrawiam i trzymam kciuki, żeby wynik testu był taki jaki byś chciała
ania-wu
2008-12-20
15:00:22
Email
HEY DZIEWCZYNY ....JESTEMM W 15 TYGODNIU CIĄZY BLIZNIACZEJ!!!TO MOJA 1 CIAZA....I DO 13 TYGODNIA CZUŁAM SIE SWIETNIE,ALE ZACHOROWALAM NA NERKI...STRASZNY BOL PRAWEJ NERKI 4 DNI GORACZKI 38,5 st .BRAŁAM 7 DNI ANTYBIOTYK:-( I PRZESZŁO JAK REKA ODJAŁ...MINAŁ TYDZIEN OD ZAKONCZONEJ KURACJI A JA ZNOW MAM BOL PRAWEJ NERKI(NARAZIE NIE AZ TAKI MOCNY) ALE JUZ BEZ GORACZKI 3DZIEN....JESTEM ZALAMANA.NIE CHCE ZNOW ANTYBIOYTYKU.POZATYM DZISIAJ 1WSZY RAZ WYMIOTYWAŁAM-NIE WIEM DLACZEGO I NIE WIEM CZY TO NORMALNE ?W 15 TYG?1WSZY RAZ?...
ania-wu
2008-12-20
15:01:08
Email
HEY DZIEWCZYNY ....JESTEMM W 15 TYGODNIU CIĄZY BLIZNIACZEJ!!!TO MOJA 1 CIAZA....I DO 13 TYGODNIA CZUŁAM SIE SWIETNIE,ALE ZACHOROWALAM NA NERKI...STRASZNY BOL PRAWEJ NERKI 4 DNI GORACZKI 38,5 st .BRAŁAM 7 DNI ANTYBIOTYK:-( I PRZESZŁO JAK REKA ODJAŁ...MINAŁ TYDZIEN OD ZAKONCZONEJ KURACJI A JA ZNOW MAM BOL PRAWEJ NERKI(NARAZIE NIE AZ TAKI MOCNY) ALE JUZ BEZ GORACZKI 3DZIEN....JESTEM ZALAMANA.NIE CHCE ZNOW ANTYBIOYTYKU.POZATYM DZISIAJ 1WSZY RAZ WYMIOTYWAŁAM-NIE WIEM DLACZEGO I NIE WIEM CZY TO NORMALNE ?W 15 TYG?1WSZY RAZ?...
niusiek
2008-12-21
20:04:01
Email
sprawdzonym przeze mnie "lekiem" na mdlosci jest herbatka ze swiezego imbiru. mi pomaga :)
ciekawa
2008-12-22
08:07:16
Email
Aniu natychmiast do lekarza! Lepiej wziać antybiotyk niz mieć stan zapalny zwłaszcza nerki-to bardzo niebezpieczne dla dziecka. A wymioty jak najbardziej prawidłowo-niektórzy mają całą ciaze i też jest prawidłowo-tutaj nic nie poradzisz aczkolwiek o wszytskim mów lekarzowi.
Kami91
2014-04-23
00:09:58
Email
Cześć Kobietki!! bardzo cieszę się że znalazłam ten portal ponieważ nie ma jak to porozmawiać z Wami które przechodzicie albo przeszłyście ciąże;) dużo Wasze komentarze mi pomołgy bo już czasami myślę że zwariuję;( jestem w 11 tygodniu ciąży a nudności i wymioty trzymają mnie już ponad 4 tygodnie o jedzeniu lepiej nie wspomnę na samą myśl również robi mi się nie dobrze;/;./ co zjem wszystko zwymiotuję i tak wkoło(do tego jeszcze że nic nie jem potrafię w nocy obudzić się i zwymiotować już nawet żółcią z żołądka) w tym czasie mój ginekolog przepisał mi tabletki,a jak nie pomogły to dostałam po dwóch tygodniach czopki na których również się zawiodłam były to ostatnie leki które lekarka mogła mi przepisać i które oczywiście nie szkodziły dzidziusiowi,a po dzisiejszej wizycie dała mi moja ginekolog skierowanie na pare dni do szpitala na kroplówki wzmacniające i po Waszych opisach widzę że to pomaga bardzo bym już chciała powrócić to normalnego stanu nie dość że nic nie jem to jeszcze tracę na wadzę a straciłam już w sumie 7 kg. Dodatkowo dochodzi mały stresik że mieszkam w Niemczech a mój niemiecki jest nikły ale mam nadzieję że będzie ok;) Napiszcie proszę jeśli maiłyście lub macie podobny przypadek czy taka kroplówka pomoże już do końca ciąży? czy może zdażyć się tak żę będę musiała je powtórzyć? Pozdrawiam serdecznie;)
ciekawa
2014-04-27
17:46:16
Email
Kami trzymaj się. Ja jestem w drugiej ciąży i czuje jak bym piła przez rok a teraz odreagowywała kacem. Nie wymiotuje ale wciąż mnie trzęsie i nudzi czuje się fatalnie. Pobolewa mnie brzuch i trochę brudzę....ehhhh nie mam nastroju
inea
2015-03-27
09:36:46
Email
Ja jestem w 28 tygodniu ciąży :( i czuje się jak bym nie wiem, wypiła wczoraj 2l vodki bo od rana tak mnie rzuca po ubikacji :// czytalam o mdlosaciach w ciazy: http://www.biomedical.pl/ciaza/poranne-nudnosci-i-wymioty-w-czasie-ciazy-934.html ale zeby az tak?! jestem w pierwszej ciazy, wiec nie mam jakiegos innego doswiadczenia... mialyscie az takie mdlosci?? w takim okresie ciazy?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum