szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - plamienie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
jula2
2006-08-25
Email
Cześć dziewczyny.Jestem w 14 t.c.Tydzień temu miałam krwawienie.Byłam 5 dni w szpitalu.Na USG wszystko było ok.,tylko lekarz stwierdził nisko położone łożysko.Po lekach krwawienie ustało.Martwię się trochę ponieważ od tamtego czasu mam bardzo słabe plamienie(nie krwiste,tylko takie jasno brązowe).Dodam,że nie mam żadnych bóli,ani skurczy.Biorę Duphaston,Nospę i kwas foliowy.Wizytę u lekarza mam w przyszłą środę.Nie wiem czy mogę czekać.Poradźcie mi.Dziękuję.
Oliwka
2006-08-25
09:58:56
Email
Julia, ja bym chyba nie czekała, tylko poszła do lekarza. Ale przede wszystkim nie denerwuj się! Jeśli masz taką możliwość to może zadzwoń najpierw do lekarza i zapytaj go. Moim jednak zdaniem każde plamienie jest powodem do wizyty, przede wszystkim po to aby się uspokoić. Twoje zdenerwowanie nie pomoże ani Tobie ani Dzidziusiowi.Trzymam kciuki i pozdrawiam
Mar-Tussia
2006-08-25
10:38:27
Email
Cześc Jula, zgadzam się z Oliwką, najlepiej skonsultuj się z lekarzem jak możesz to jeszcze w tym tygodniu,do środy jeszcze parę dni,a Twoje nerwy nic tu nie pomogą. To może być bzdura, plamienia w ciąży się zdarzają, ale najlepiej skonsultować to z lekarzem. Powodzenia i daj znać jak po wizycie.
hela
2006-08-25
15:14:42
Email
cześć. ja leżałam w szpitalu po krwawieniu 10 dni i prawie przez cały pobyt w szpitalu miałam takie rdzawe upławu, połozna powiedziała że to się oczyszcza po tym krwawieniu. ale ja byłam w szpitalu i dwa razy dzienie był u mnie lekarz, jak jesteś w domu to nie czekaj idz do lekarza. może musisz jeszcze iść do szpitala. nie ma żartów. pozdrawiam
moniczka
2006-08-25
16:48:32
Email
Biegaj do lekarza!Lepiej byc przewrazliwiona,niz cokolwiek zaniedbac.Pozdrawiam.Bedzie ok!
jula2
2006-09-08
14:58:48
Email
Witam ponownie.Dzisiaj wróciłam ze szpitala po prawie twutygodniowym pobycie.Moje niewielkie plamienia okazały się bardzo poważne.Okazało się że mam odklejone błony płodowe na odcinku prawie 5cm.Pocieszające było to,że nie odklejało się łożysko tylko błony płodowe z drugiej strony pęcherza płodowego.Byłam przerażona.Musiałam leżeć i dzisiaj jest już dużo lepiej,ale nadal muszę dużo wypoczywać.Teraż jestem w 16 t.c.i mam nadzieję ,że już więcej nie trafię do szpitala.Dziewczyny nie bagatelizujcie nawet najmniejszego plamienia,bo to może być coś poważnego.Za dwa tygodnie idę na kontrolę i mam nadzieję ,że będzie już wszystko dobrze.Pozdrawiam.
madziulek
2006-09-27
11:41:46
Email
Hej, jestem w 9 tygodniu. Od ponad miesiąca mam plamienia - ciemnobrązowe. Najpierw usłyszałam ze to krwiak. Brałam duphaston. Jednak po 2 tyg dostałam silnych bóli żołądka i lekarz zmienił mi te tabletki na luteinę. Na kilka dni przeszło, byłam na wizycie i usłyszałam ze krwiak się wchłonął. A tu co? Kilka dni temu znów sotałam plamień i to duzo bardziej obfitych... Dzis znów idę do lekarza. Martwię się bo mnie to wszystko przeraża. czemu nie mogę miec spokojnego przebiegu ciąży, bez problemów? Pozdrawiam wszystkie niespokojne mamusie!!!
bela
2006-09-27
16:02:42
Email
Madziulek niektore kobiety maja plamienia do konca 3 miesiaca.Wiec nie ma sie czym martwic.Jednak kazde plmaienie to wazna sprawa i nalezy powiadomic Dr.jezeli wszystko jest wg niego ok tzn ze jestes ta ktorej takie palmienia sie zdarzaja
jula2
2006-09-28
10:30:58
Email
Z tego co wiem i słyszałam w szpitalu po odklejeniu łożyska lub krwiaku plamienia mogą się utrzymywać przez dłuższy czas.Położne w szpitalu mówiły mi ,że jeżeli to są brązowe plamienia,a nie krwistoczerwone to nie ma się czym martwić(miejsce odklejenia oczyszcza się z krwi).Lepiej jednak nie lekceważyć żadnych plamień i skonsultować je z lekarzem.Pozdrawiam i trzymam kciuki.
jula2
2006-09-28
10:31:50
Email
Z tego co wiem i słyszałam w szpitalu po odklejeniu łożyska lub krwiaku plamienia mogą się utrzymywać przez dłuższy czas.Położne w szpitalu mówiły mi ,że jeżeli to są brązowe plamienia,a nie krwistoczerwone to nie ma się czym martwić(miejsce odklejenia oczyszcza się z krwi).Lepiej jednak nie lekceważyć żadnych plamień i skonsultować je z lekarzem.Pozdrawiam i trzymam kciuki.
jula2
2006-09-28
10:32:05
Email
Z tego co wiem i słyszałam w szpitalu po odklejeniu łożyska lub krwiaku plamienia mogą się utrzymywać przez dłuższy czas.Położne w szpitalu mówiły mi ,że jeżeli to są brązowe plamienia,a nie krwistoczerwone to nie ma się czym martwić(miejsce odklejenia oczyszcza się z krwi).Lepiej jednak nie lekceważyć żadnych plamień i skonsultować je z lekarzem.Pozdrawiam i trzymam kciuki.
niki811
2006-10-03
13:05:25
Email
Hej dziewczyny! Ja też spedziłam prawie tydzień w szpitalu z powodu plamienia.Teraz jestem już w domu, ale ciagle mam zalecenie żeby dużo leżeć. No i musowo duphaston i nospa:-) Po wyjsciu ze szpitala znów miałam delikatne plamienie, ale tym razem ciemnobrązowe. Trwało 3 dni, potem sie uspokoiło i mam juz spokój.Bardzo się boję o moje maleństwo ale staram sie być dobrej myśli. To naprawdę pomaga:-) Trzymam kciuki za wszystkie przyszle mamy w podobnej sytuacji!!!!
madesa
2006-10-03
19:02:27
Email
Witam. Ja rownież mam od paru dni plamienie(takie brązowe). Lekarz przepisał duphaston i leżenie w łóżeczku. Mam nadziję, ze to ustąpi i bedzie wszystko w porządku z moim dzidziusiem.Pozdrawiam
anusia
2006-10-05
18:20:56
Email
Witajcie, Ja jestem w 4 tyg. ciąży, też miałam lekkie plamienia, gin. przepisał 2x Duphaston i Luteinę na noc. Nie plamię. Ale mam dość częste średio bolesne skurcze (bóle), biorę NoSpę, ale jeszcze coś bra?
niki811
2006-10-06
09:19:48
Email
Anusia! Luteina i duphaston to są hormony. Jak leżałam w szpitalu to lekarz mi tłumaczyl, że plamienie czy powsawanie krwiaków to może być wada genetyczna macicy, albo zaburzenia hormonalne. Brałam wtedy 2 razy dziennie luteine, 3 razy dziennie nospe (to na bóle brzucha) i cyklonamine (to jet przeciw krwawieniu). Po wyjściu do domu przypisał mi 2 razy dziennie Duphaston i Nospe. Nic wiecej nie musisz brać. Ale dużo leż, wstawaj tylko do toalety albo żeby cos zjeść. Z doswiadczenia wiem, że to bardzo pomaga. Co prawda pupa mi już od leżenia puchnie, ale wazne jest zdrowie maleństwa. Pamietaj o nim, to bedzie Ci łatwiej...
anusia
2006-10-06
09:50:03
Email
Dzięki Ci Niki, za wspracie. Dobrze mieć kogoś, kto wie jak to jest. Dwa lata temu poroniłam w 9 tyg. i przez ten czas, od chwili kiedy już mogłam zachodzić, starałam się o ciążę i nic. Dzisiaj jest już trochę lepiej z tymi bólami, leżę sobie. Przy łóżeczku mam laptopa. Mężuś w pracy. A ja rozmyślam i ciąglę się boję o dzidzię. Acha jak jest z tymi bólami piersi. Jak byłam u gin. to powiedział, że dobrze, że bolą, bo mają boleć. A dziś jak mi jest ogólnie lepiej, to piersi prawie nie bolą, czy to dobrze?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum