szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - PYTANIE ?????????????


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
gigabyte
2005-03-02
Email
Witam wszystkie mamusie te przyszłe i te terazniejsze:)zaczol mi sie 5 miesiac wczoraj bylam u gina na wizycie jak co miesiac zwazyl mnie i wyszlo 56 mam 155 cm wzrostu a ostatnim razem czyli miesiac temu wazylam 53 czyli przez 1 miesiac przytylam 2 kilo czy to tak strasznie duzo bo gin mowi domnie ze za duzo a ja w szoku bylam bo nie jem duzo ani sie nie opycham jem tak jak przed ciaza , nie mam zadnych zachcianek naprawde sie zdziwilam ta waga a gin myslal ze ja moze sie obrzeram i mowi zebym tyle slodkiego nie jadla a ja nie jem wcale czy to normalne ze tyle przytylam ? jak Wy dziewczyny tylyscie w ciazy plis czekam na odpowiedz i z gory dzieki pozdrawiam.
Isia
2005-03-04
12:47:08
Email
Rany, "dziękuj Bogu" miało być w poprzednim poście! Wyszłam na heretyka... :D
agnieszka74
2005-03-04
13:47:49
Email
ISIA NIE ŚCIEMNIAJ ZE NIE MASZ NA NIC OCHOTY !!! A PETITKI TO KTO WYKUPUJE ZE SKLEPÓW ???? HIHIHI
Isia
2005-03-04
13:51:27
Email
Mój mąż...No dobra, petitki może tak, ale to nie zachcianka... chyba...Agnieszka, @-o!!
gigabyte
2005-03-04
14:15:41
Email
Czesc Isia pozdrawiam Cie serdecznie i wszystkie mamusie , moje motylki jeszcze sa takie zadkie i leciutkie ze musze sie nad nimi skupic aby poczuc je dokladnie nie martw sie i ty poczujesz pewnie niebawem bedziecie szczesliwi zapewniam , a imiona na poczatku chcialam miec corcie ale wszyscy z rodziny mowia ze to bedzie chlopczyk i tak czuja , ja sie wkoncu do tego przyzwyczailam i tak zostalo ze to moze bedzie chlopiec mowie o nim "on" no i wszyscy terz.Ale teraz gdy mam cos z ta kosmowka to sie troche przestraszylam ze moga byc problemy pozniej wiec juz mi obojetnie co bedzie oby zdrowiutkie bylo, jeszcze nie wiem co to bedzie usg prze demna gdzies pewnie w kwietniu a teraz te imiona dla chlopczyka WIKTOR LUB BASTIAN ale z tym drugim to bedzie problem czy mi ochrzsci ksiadz ? nom ale to jeszcze daleko do tych zmartwien a dla dziewczynki WIKTORIA LUB KLAUDYNKA . Serdecznie cie pozdrawiam jeszcze raz i zycze ci duzio zdrowka i szybkich motylkow w brzusiu :) czekam na twoja odp .
Maja
2005-03-05
14:12:01
Email
Cześć Sylwetka. Mamy przybliżony termin porodu bo ja mam na 6 kwiecień-czyli jeszcze niecałe 5 tyg. nie wim jak to jeszcze ze mną będzie do końca, bo jestem na tabletkach tokolizyjnych. w środe idę do lekarza, będzie mierzył i oglądał dzidziusia(jego płuca itp.) bo jezeli wszystko będzie z maleństwem ok to powiedział, że mi tabl. tokolizyjne odstawi i nie wiem jak długo jeszcze pochodze.Bo może być i tak, że urodzę wcześniej(tzn przed 6.04).Ja osobiście nie mam internetu i jeżeli długo nie piszę to sorki, ale w miarę możliwości będę się starała do Was zaglądnąć.
Isia
2005-03-07
12:59:55
Email
Gigabyte, dzięki za wieści...Wygląda na to, że jesteśmy w podobnej sytuacji- i ja i mój mąż marzymy o córeczce (miałaby na imię Weronika, po mojej ukochanej śp babci), ale wszyscy naokoło twierdzą, że będzie chłopak i koniec.Ciekawe. Mój lekarz twierdzi, że jest na to 50% szans (dowcipniś, co?). Acha, na ostatnim USG doktorek postawił chwiejną diagnozę na temat płci dzidka. Stwierdził mianowicie, że maluch ewidentnie dłubie w nosie i w związku z tym to będzie chłopak, bo estetyczne i dobrze wychowane dziewczynki tak nie robią... Hi hi, wygląda na to, że podczas każdej wizyty mam ubaw z doktora- albo on ze mnie. Ostatnio moja ciocia (w dobrej wierze ponoć, jak zwykle) doradzała mi zmianę lekarza. Bo ten jest młody (przystojny- to już ode mnie :D ) i może być jeszcze niedoświadczony. A ja kategorycznie odmówiłam, bo nie mam do niego ŻADNYCH zastrzeżeń, a lekarzy z tzw. doświadczeniem (czytaj rutyniarzy) się boję. Ten się stara, to widać. I nie mam zamiaru go zmieniać! (Jeżeli tego posta będzie czytać agnieszka74, to niech się nie waży go komentować!Bo uduszę!)Co do motylków...Hmmmm...Ostatnio zauważyłam takie łupnięcia w brzuchu, wcale nie motylki. Ale czy to może być dzidek? Sama nie wiem...Poza tym mój mąż wczoraj kompletnie mnie rozwalił- kazał mi się położyć na plecach, przystawił ucho do mojego brzucha, stwierdził wielkie bulgotanie i wygłosił mowę do dzidka! Zaczynała się od słów "Cześć kochanie, tu tatuś.." WYMIĘKŁAM. I to tyle z najnowszych wieści. Aha, jutro idę do lekarza!! :D
Morgana69
2005-03-07
16:46:20
Email
Wagą nie masz się co aż przejmowac. Wszystko to zależy od indywidualnych predyspozycji przeszłej mamy. Kontroluj tylko, czy nie przeybywa Ci za dużo w ciągu tygodnia mimo, że jesz normalnie. Szybki wzrost masy ciała i dodatkowo np. obrzęk twarzy lub wysokie ciśnienie może wskazywac na zatrucie ciążowe. Wtedy musisz szybko zgłosi się do lekarza. Jeśli wszystko jest w normie, to nie masz się czym martwic - przecież Twój dzidziuś rośnie, przybywa Ci wód płodowych, krwi, a to wszystko waży. Poza tym leżysz, jak ja, więc kiedy i gdzie masz to wszystko spalac? Nie martw się, będzie dobrze!
gigabyte
2005-03-08
13:25:14
Email
Morgana zle zrozumialas ja nie leze i nie musze naszczescie, lecz moze i tak byc ale mam nadzieje ze nie, mam nie przesunietom kosmowke jak sie nie przesunie to mi grozi lerzenie.Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo zdrowka:)
gigabyte
2005-03-08
13:43:15
Email
Witam Cie Isia u mnie po staremu ja mam wizyte dopiero 29 a usg dopiero bedziemy ustalac date na wizycie poniewarz lekarz jest na miejscu a na usg dojezdzam , a z tym nadsluchiwaniem co dzieje sie w brzusiu to frajda dla naszych chlopcow , sama chcial bym posluchac jak tam slychac szum fal kture powstaja w wyniku brykania naszy maluszkow:))))))))))))), moj chlopak czasem terz mowi np dobranoc maluszkowi ale czesciej slucha. N dzis to wszystko czymajcie sie cieplutko i zdrowo czekam na relacje z wizyty .
Isia
2005-03-09
11:12:08
Email
Gigabyte, pozdrawiam Cię serdecznie- i całą resztę Brzuchatek również! U lekarza OK, patrzył na moje wyniki badań i stwierdził że wszystko w normie. Opisałam mu moje odczucia na temat prawdopodobnych ruchów maleństwa, oczywiście się uśmiał. On często ma ubaw ze mnie...To się nazywa dobry kontakt z lekarzem prowadzącym! USG będę mieć za dwa tygodnie, już nie mogę się doczekać!!!! No i ważę teraz 63,800. Co oznacza zwiększenie się mojej wagi przez ostatnie dwa tygodnie o nieco ponad kilogram. I teraz ja zaczynam się zastanawiać- czy to nie za dużo? Ciśnienie mam nadal powalające: 110/50. Lekarz już nawet się nie spodziewa innego.. To na razie tyle, głaskam wszystkie brzuszki i znikam!
monia
2005-03-09
11:28:03
Email
Czesc wszystkim! Jestem w 16 tygodniu ciazy. Juz nie mam nudnosci ale boli mnie glowa od czasu do czasu i jak chodze to ciagnie mnie w dole brzucha i boli w kregoslupie.Napiszcie jak Wy czujecie sie w tym samym tygodniu ciazy co ja. Co sadzicie o szkolach rodzenia, czy warto chodzic ? Pozdrawiam serdecznie i czekam na wasze odpowiedzi.
gigabyte
2005-03-10
15:40:09
Email
Pozdrawiam cie Isia i wszystkie MAMCIE:) fajnie ze wszystko ok u ciebie i maluszka , a z ta waga to ja se juz dalam spokuj przeciesz jestem w ciazy to normalne ze sie tyje wiec i Ty sie nie przejmuj u mnie po staremu terz nie moge sie doczekac usg choc jeszcze data nie ustalona jak na razie to wszystko pozdrawiam Cie jeszcze raZ . Acha jak mozesz to podaj mi swoja date porodu ja mam wg usg na 19 sierpnia a wg miesiaczki na 5 sierpnia :).

Isia
2005-03-11
11:29:30
Email
Czołem! Chyba był już jakiś temat o datach porodów i nawet coś tam pisałam. Ale nie ma sprawy- 7 sierpnia wg ostatniej miesiączki. Poza tym u mnie nic nowego, jestem ciągle głodna. Na szczęście częściej łapię za jabłko lub mandarynkę niż za czekoladkę. Chociaż zapasy są niezłe- wszak był dzień kobiet...Pozdrawiam!
gigabyte
2005-03-12
14:04:35
Email
POZDRO DLA WSZYSTKICH MAMUSIOW I DLA CIEBIE ISIA dzieki za odp ,czyli bierzesz pod uwage date wg miesiaczki ? bo ja to juz sie gubie z tymi datami jeszcze gin mi co wizyte zmienia kresli te date bo nie moze sie doliczyc , a tak to po staremu jak cos nowego to dam znac , aha a masz moze lekkie skurcze macicy takie nie bolesne i nie czeste, bo mi sie zdazaja ale gin nic na to nie mowil czyli chyba maja byc? napisz jak tam u ciebie czy takie cos wystepuje pozdrawiam Was serdecznie:)
mAGDA
2005-03-12
20:28:37
Email
CZESC !!! Hej, a kto ma termin na polowe lipca? U mnie leci 22-gi tydzien :-):-) i dopiero teraz czuje ze brzusio rosnie:-) na razie przytylam 4 - 5 kg !!! pozdrawiam Was i Wasze Malenstwa :-) aha ...kopanie czuje od 18 tygodnia
kaszu
2005-03-14
14:38:04
Email
Witam Was Brzuchatki! odnośnie samopoczucia w pierwszym trymestrrze to ja akurat mogę opowiadać! Jestem w 12 tygodniu ciąży,ale mdłości mam straszne...Jestem wciąż zmęczona a smaki..cha! Teraz lubię wszystko,czego wcześniej nie cierpiałam. Nawiasem mówiąc cytryny to mogłabym jeść jak pomarańcze,wszystko musi być kwaśne: kapusta kiszona, sok grapefruitowy,itd. Jednak ogólnie,żeby się objadać-to nie! Nie jem dużo,bo mniej niż przed ciążą,ale jestem teraz bardzo wybredna. To, co smakuje mi jednego dnia - drugiego już odpada! Jutro ide znowu do gina i jestem ciekawa co powie. Byłam u niego miesiąć temu,zresztą cały czas jestem na chorobowym,ponieważ istnieje pewne zagrożenie: mam obok macicy krwiaka i łożysko przodujące,poza tym na samym początku ciąży miałam plamienia. Niezmiernie się cieszę,że znalazłam ten adres internetowy i Was!!! Nareszcie będę mogła dzielić się swoimi obawami i mnie zrozumiecie! Pozdrawiam Was i Wasze cudeńka!!
justycha
2005-03-15
21:33:08
Email
Hej Magda!Ja mam termin na początek lipca,ale kto wie ...może urodzimy w tym samym czasie.Zazdroszę Ci tych Twoich kilogramów.Ja przytyłam dwa razy tyle:(Trochę mnie to stresuje ,ale niestety nie pozbawia apetytu.Od początku ciąży miałam ochotę na jedzonko,żadnych mdłości(niestety)i takie są tego efekty.Do tej pory nie miałam kłopotów z wagą, a teraz ...szkoda gadać.Napisz ile masz wzrostu.Ja jestem b. wysoka (180) i tłumaczę sobie ,że to normalne,że utyłam więcej niż niskie dziewczyny.Poza tym(jak na obżartucha przystało!)mam anemię i muszę brać dużo kolorowych tableteczek.Głównie żelazo i inne witaminki.Niestety rozchorowałam się na nery(antybiotyki),ale teraz juz jest ok.Poza tym mam świetny humor,kocham mojego małego Szymka(który coraz silniej rozpycha się nóżkami)i jestem najszczęśliwsza na świecie.Pozdrawiam Cię J.
Gadzia
2005-03-20
18:25:58
Email
Witam, Mam pytanko a nawet kilka tj.: chodze do gina raz na miesiac czy to wystarczy? Ponadto odczuwam lekkie uklucia w roznych czesciach brzuszka, wg.lekarza to maciczka sie rozciaga...? W 14 tygodniu robi sie USG na Downa,tak mowi gineq ale co ma niby pokazac USG...? O!! i jak czesto robi sie USG?? Buziaki
gigabyte
2005-03-21
12:01:19
Email
Witam Cie Gadzia ja terz chodze do gina co miesiac , uklucia terz mi sie zdarzaja to normalne mowil gin a usg mialam do tychczas 2 razy jestem w 19 tygodniu i w kwietniu wybieram sie na kolejne usg , a co do zespolu downa przez usg to pierwsze slysze ? pozdrawiam serdecznie
maa_dzia
2005-03-21
12:30:11
Email
Witam mam pytanie bo od mojego ginekologa trudno jest się czegoś dowiedziec.Jestem w 24 tyg. na usg wyszło mi,że łożysko mam z prawej strony,czy to dobrze?czy mogą byc z tym problemy podczas porodu?
Jagoda
2005-03-21
13:25:53
Email
Prawa czy lewa - nie ma znaczenia. Ważne czy wysoko, czy nisko.
Isia
2005-03-21
13:53:22
Email
gadzia, polecam kwietniowy numer miesięcznika "Mam dziecko"- tam ciekawe artykuły też dla Brzuchatek! Na przykład o badaniach w czasie ciąży!
Jagoda
2005-03-22
09:02:25
Email
Gadzia - co miesiąc - ok. W ostatnim trymestrze może być częściej, nawet co 2 tygodnie. Po terminie - bywa, że co 2 dni, a KTG codziennie. Ok. 14 tyg. mierzy się przezierność karku, bywa zwiększona nie tylko w zespole Downa, ale i w innych. Nie pytaj o normy, zapytaj ginekologa, czy wszystko dobrze (przezierność zależy od wieku ciąży). Częstość usg - różnie. 3 razy wystarczy, ale gin może chcieć przyjrzeć się bliżej dziecku - co też nie oznacza, że coś złego się dzieje.
mAGDA
2005-03-23
22:45:08
Email
czesc Justycha:-) ja nie jestem taka wysoka jak ty - niestety!! mam tylko 163 cm :-) za to moj maz nadrabia wszystko - bo ma 2 m:-):-) no i mam coraz lepszy apetyt i juz mnie pani doktor ostrzegla ,ze w ostatnim miesiacu chyba troche za duzo jem!(teraz konczy mi sie 23 tydzien)ale po prostu jem wtedy kiedy jestem glodna! i tylko to co lubie! .... no i zaczna sie w koncu spacery , bo w pracy ciagle siedze a teraz juz WIOSNAAA! ...aha - Żelazo mam ok! jem tylko falwit... a co do antybiotykow , to troche sie rozlozylam na zatoki i tez mialam antybiotyk , ale temperatury nie mialam wyzszej niz 37,5 ...szybko mi minelo! no i teraz walcze ze soba - jestem ciekawa plci , ale na razie prosilam p. doktor zeby nam nie mowila! ale kopie jak zawodowy pilkarz buziaki , napisz cos
BECIA
2005-04-09
15:59:57
Email
Hej wszystkim przyszlym mamuskom.Nazywam sie Beata i jestem w 16 tygodniu drugiej ciazy.Zaczyna mnie niepokoic fakt ze nie czuje jeszcze regularnych ruchow maluszka.Od czasu do czasu cos tam mi zie wydaje ale sama nie wiem czy to to.W pierwszej ciazy zaczelam czuc ruchy tez w 16 tygodniu, ale jak sie zaczely to juz na maxa i w miare regularnie.Czy ktoras moze mi odpowiedziec na pytanie jaka jest norma tzn. od ktorego do ktorego tygodnia przepisowo powinno zaczac sie ruszac dzieciatko?Z gory dziekuje.Pa.
kasik
2005-04-09
21:51:59
Email
Czesc dziewczyny tu KAska, pisze pierwszy raz i chyba zaczne bo coraz czesciej jestem sama w domu. Maz niestety ciezko pracuje a ja na zwolnieniu. Wiec jakis kontakt z ciezarnymi mi sie przyda. Czytałam Wasze wpisy imacie te same akcje, nerwy co ja. To ze nie czulam ruchow, to ze tyje itd. Weic jestem z Wami dziewczyny. 25 tydzien mi sie zaczal i ruchy sa niesamowite. Jeszcze nie wiemy jaka to plec ale ostatnio takie mam smaki, ze normalnie szok.Pozdrawiam!
kasik
2005-04-09
21:55:30
Email
Czesc dziewczyny tu KAska, pisze pierwszy raz i chyba zaczne bo coraz czesciej jestem sama w domu. Maz niestety ciezko pracuje a ja na zwolnieniu. Wiec jakis kontakt z ciezarnymi mi sie przyda. Czytałam Wasze wpisy imacie te same akcje, nerwy co ja. To ze nie czulam ruchow, to ze tyje itd. Weic jestem z Wami dziewczyny. 25 tydzien mi sie zaczal i ruchy sa niesamowite. Jeszcze nie wiemy jaka to plec ale ostatnio takie mam smaki, ze normalnie szok.Pozdrawiam!
trika13
2005-05-11
17:22:39
Email
Witam wszystkie mamy, chciałam zapytać o ułożenie łozyska - na usg w 22 tyg. wyszło mi, że jego górny biegun znajduje się w dnie, a dolny 14 mm od UW.Idę oczywiście z wynikami do ginekologa, ale zanim tam dotrę, denerwuję się, że grozi mi łożysko przodujące...Czy tak jest i czy jest szansa, że jego ułożenie jeszcze się zmieni na lepsze?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum