szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Po terminie:((


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-02-09
Email
Dziewczyny. Wczoraj mialam termin. A mój synek nie spieszy sie na świat. Nic sie nie dzieje. Jest mi juz cięzko. Może są jakies sposoby by go trochę popędzić na własną rękę ( nie farmakologicznie bo to ostatecznośc)
Goga66
2006-02-09
13:43:45
Email
Madzia - już pisałam - mycie podłogi na czworakach niektórym kobietom pomaga. Jak to nic nie da, to co drugi dzień a potem nawet codziennie musisz jeździć na KTG od 3-4 dnia po terminie
polishgirl
2006-02-09
13:44:19
Email
Maminka, a próbowałaś sprzatania, mycia podłóg, okien. Słyszałam że to pomaga. No i seks tez pomaga, to napewno. Moze w ten sposób... ;-))
Gosia
2006-02-09
13:54:31
Email
he he no seks pomaga.U nas podziałało o 3 w nocy bylam już w szpitalu z dwutygodniowym wyprzedzeniem he he .Pozdrawiam. Ale wysiłek tez pomaga. Pochodz po schodach troche...Albo zaraz zajrze do ksiaki tam chyba cos bylo na ten temat:)
Magdalenka
2006-02-09
14:02:28
Email
jakbym czytala o sobie. ja urodzilem 2 tygodnie po terminie. tez sprzatalam, co 3 dni mylam ona, pucowalam wszystko, szafki, podlogi itd. robilam to tak skutecznie, ze wody mi odeszly a ja tego nie poczulam! najwidoczniej lekko ciurkaly a nie bylo "chlusniecia ". na wszelki wypadek rob czesto badania ktg i usg. ja dzieki temu, ze przez kilka dni chodzilam bez wod, miedzy innymi, skonczylam cesarka.
Gosia
2006-02-09
14:47:54
Email
W ksiązce nic nie było ale znalazłam wydanie specjalne magazynu " Dziecko" Jesli zatem mija termin wyznaczony przez lekarza a nie dzieje sie nic nie pokojacego staraj sie wykorzystac ten czas dla siebie. Wykonuj jak najwiecej cwiczen rozciagajacych, chodz na spacery,itd... Jesli jednak masz dosyc czekania to tak jak pisza dziewczyny seks, seks seks...wielu lekarzy to doradza...wiec chyba cos w tym jest:) he he heSperma zawiera hormon zwany prostaglandyną wywołujący skurcze macicy....Pomóc może również masowanie sutków (uwalnia sie oksytocyna) lub chodzenie po schodach w gore i w dól. Ale nie przemeczaj sie za bardzo bo wazne jest to zebyś miala tez siły przy porodzie i po urodzeniu sie dziecka- a uwierz mi bo potem na odpoczynek mało bedzie czasu. Pozdrawiam cie Madziu i szybkiego porodu raz jeszcze zycze:)
Goga66
2006-02-09
14:59:40
Email
Dziewczyny - nie mylcie orgazmu ze zwyczajnym seksem. Seks nie jest wskazany - jeżeli gdzieś już jest nieszczelność pęcherza płodowego - łatwo wprowadzić bakterie. Każdy lekarz raczej mi odradzał seks. Można masować za to brzuch i piersi - wtedy faktycznie wytwarza sie oxytocyna i może przyspieszyć poród.
bondyrka
2006-02-09
16:45:08
Email
Gogus,a jak to jest z odejsciem wod plodowych??? Moze sie zdarzyc,ze chlusnie ze mnie np.jak bede w sklepie,lub w nocy wszystko ze mnie wyleci(mam nowiutka sypialnie;lozko i materac jak wyleci tego z 3kg.to wszystko do wywalenia) Jak to jest z tymi wodami?
Goga66
2006-02-09
17:44:36
Email
no niestety mmoże tak być. Mnie zaczęly lecieć właśnie w łóżku. Tyle, że na leżąco to może nie ma takiego ciśnienia jak na stojąco. Kup sobie pod prześcieradło taką folię jak na materacyk dziecięcy, bo faktycznie możesz przemoczyc. Inna sprawa, że wody są prawie bezbarwne, chyba, że od razu polecą z krwią. Mnie akurat odpływały przez cały poród i w nocy obudziłam się jak miałam cały mokry odkład (spałam w domu brata na jego nowej kanapie, hih) Za chwilę drugi podkład miałam mokry ale już z krwią. Łóżka na szczęście nie pobrudziłam. Te chlusnięcia, tak silne, że robi się kałuża pod nogami nie są takie bardzo częste ale się zdarzają. Ale wiesz, że jakoś się wtedy nad tym nie zastanawiałam, że może mi się to np. w sklepie przytrafić :)) Śmiałam się, że w czasie egzaminu i profesor zemdleje z wrażenia ;) Cóż jest róznie - czasem wody w ogole nie lecą a skurcze są silne i lekarz przekłuwa pęcherz. Trzymaj się i nie martw się.
Maminka Madzia
2006-02-09
19:10:20
Email
Idąc za waszymi radami wysprzątałam dzis na maksa całe mieszkanie, łącznie z szafkami w kuchni na kolanach, umyłam podłogę, zjadłam fasolkę po bretońsku, mąz wymasował mi brodawki a wieczorem mam zamiar go wykorzxystać. Czy coś jeszcze??:) Pozostaje czekac. Mam jakies pojedyńcze króciutkie i rzadkie skurcze w dole brzucha i wtedy nie moge sie wyprostowac lub wstac ale to tylko co jakis czas. To chyba najgorsze w tym porodzie ze nic nie wiadomo na pewno, żaden objaw nie daje 100%pewności a liczyc na to ze chlusną mi wody po pas byłoby zbyt dużym optymizmem. Dzięki za to że jestescie. Nie czuje sie osamotniona w swoich rozterkach.
Goga66
2006-02-10
15:48:52
Email
no, Maminka Madzia, czyżby się udało? :)))
Maminka Madzia
2006-02-10
18:54:33
Email
Niestety trzeba czekac. Byłam właśnie na ktg i mam skierowanie na 15 do szpitala, czy tak czy siak. Weekend może z męzem wykorzystamy na jkaies kino czy dobrą restauracyjkę. Nic na siłe.
Goga66
2006-02-10
19:26:52
Email
No, Madzia - coś kiepsko sprzątałaś ;))) Ale masz rację - weekend dobrze wykorzystaj - kino, restauracja. Potem będzie ciężko z tymi przyjemnościami :)
Doti
2006-02-10
20:07:51
Email
W kinie ciężko wysiedzieć..
Goga66
2006-02-10
21:29:00
Email
Ja jakoś super ciążę widocznie przeszłam, bo kiedy byłam w 9 miesiącu to nawet 36 stopni C na uczelni mi nie przeszkadzało bardziej niż innym. No ale brzuch miałam do końca nieduży i 2 tygodnie przed porodem byłam na jakiejś idiotycznej komedii amerykńskiej
Basia 26
2006-02-11
20:03:19
Email
Maminka, a ja urodziłam 5 lutego mojego szkraba, Miłoszka. ważył 3800 i mierzył 57 cm:) teraz jest już cięższy, bo pomimo spadku wagi zaraz po porodzie, to w dniu wypisu znów miał 3800:)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum