szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zaparcia i ich następstwa-HEMOROIDY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Anula
2005-02-13
Email
Dziewczyny pomóżcie bo chyba zwariuję!Od 2 tygodni zalecono mi leżeć i biorę FENOTEROL.A od tygodnia mam takie zaparcia,że aż mi wylazły hemoroidy.Nie mogę siedzieć, leżeć, załatwić się. Nie pomagają suszone śliwki,kefir,razowiec,kasza gryczana.Jeden lekarz zalecił mi TYTANOREINĘ-czopki i PROCTOGLYWENOL-krem oraz dosustnie DETRONEX 2x.Biorę tydzień i nic żadnej poprawy-w dodatku zaczęły krwawić.Drugi lekarz kazał 2x dziennie pić FROLEX-saszetki na przeczyszczenie żeby nie dopuścić do zaparć,a tym samym do hemoroidów.Wypiłam 6 saszetek i nic, żadnego rozluźnienia ani przeczyszczenia.Pocieszył mnie że to minie dopiero po porodzie a 2 m-ce się jeszcze przemęczę.A ja dopiero teraz przeczytałam, że nie wolno brać żadnych przeczyszczających bo mogą spowodowac skurcze,a ja przecież jesetm na FENOTEROLU. Teraz (po tygodniu bezskutecznego leczenia)biorę tylko te dousne,bo kazał mi je brać cały czas i smaruje się tym kremem.Boje się czy to bezpieczne dla dziecka.Pomóżcie co mam robić bo nawet przed kompem nie moge usiedzieć.
agnieszka74
2005-02-13
23:54:26
Email
hej !!! cięzko mi cos doradzić ... może zajrzyj na te stronki: http://czytelnia.esculap.pl/med_rodz/2000/02/16.html.......http://wolna-strona.republika.pl/zaparcia.htm......http://resmedica.pl/zdart5016.html....http://www.rodziceonline.pl/bizz/rodzice/a/index.jsp?place=bizz_rodzice_menu&news_cat_id=166 ..... http://zdrowie.onet.pl/1168512,2039,,dzial.html
agnieszka74
2005-02-13
23:56:06
Email
WYDAJE MI SIE ŻE MUSISZ DUZO PIC.. WTEDY SIE ROZLUŹNIĄ STOLCE...
sylwia
2005-02-14
08:03:58
Email
rano na czczo spróbuj pić wodę mineralną, unikaj słodyczy. Ja piłam kompot ze śliwek, ale samych nie jadłam bo mają dużo cukru. Zalewałam suszone śliwki wrzątkiem i potem piłam, głównie rano.
Agata
2005-02-14
10:40:51
Email
Ja miałam pod koniec ciąży te same problemy. Ból i swędzenie nie do wytrzymania. Nawet pisałam o tym na starym forum. Gin zapisała mi maść Posterisan H - pomagała głównie przy bólu i swędzeniu. Smarowałam kilka razy dziennie. Zapisała mi też syrop Lactulosum - ale go nie brałam, za to jadłam mnóstwo suszonych moreli, śliwek, rodzynek. Pocieszę Cię tym, że po porodzie hemoroidy zniknęły.
agnieszka74
2005-02-14
12:10:36
Email
JA W CIĄZY NIE MIAŁAM HEMOROIDÓW ... WYSZŁY DWA MIESIĄCE PO PORODZIE :-), ALE JUZ JAKBY SIE TROCHE WCHŁONELY..
agnieszka74
2005-02-24
13:47:57
Email
HIHIHI ..POETYCKI OPIS..JAK TO MÓWI ISIA..
amicitia23
2005-04-04
16:30:06
Email
Mam to samo :( w aptece powiedzieli mi, że nie mogę nic brać, bo wszystkie czopki powodują zarost naczyń tętniczych u dziecka :( lekarz przepisal mi maść posterisan - to ma nie zaszkodzić dziecku
maa_dzia
2005-04-05
10:39:33
Email
Cześć ja miałam zaparcia na początku ciąży i mama kazała mi wcinać jabłka i pomogło,więc jedz ich ile tylko możesz.Ja na początku jadłam koło 6 dziennie a teraz jem 2-3 i jak na razie pomaga-polecam.Pa
Justi
2005-04-24
09:37:10
Email
Jestem w 24 tygodniu, i też miałam już okazję spotkać się z tym problemem!!!Jak narazie wydaje mi się, że znalazłam sposób na jego rozwiązanie. Zupa mleczna na śniadanie: muesli z ziarnkami + mleko (3,2%), dodatkowo w ciągu dnia jem dużo orzechów i pestek (dynia, słonecznik). SPRÓBUJCIE, MOŻE WAM TEŻ POMOŻE!!!
andzia
2005-05-12
21:21:27
Email
Hej Kobietki! Ja juz 38 tydz ii od kilku dni czuje bol w odbycie nie ma swedzenia tylko bol to chyba te okropne hemoroidy. Nie mam zatwardzenia tzn wczesniej wczesniej mialam teraz jest juz ok. Powiedzcie co mam robic? krepuje to moje ruchy ciezo mi siadac. Czy mam isc z tym do swojego gina tuz przed rozwiazaniem?Czy macie na to jakas metode?
dagmara
2005-05-19
20:36:34
Email
hej,pisze pierwszy raz. ja jestem w piatym miesiacu i tez mialam problemy z zaparciami.mnie takze pomagaja jablka.zwoze je do domu kilogramami i pomagaja.pozdrowionka!
Nusia
2005-05-20
18:00:20
Email
Hej. Mi pomaga chleb razowy z ziarnami. Jak leżałam w szpitalu z powodu skurczów to dostawałam magnezin - po nim mimo leżenia nie miałam problemów z zaparciami - wręcz przeciwnie. Lekarka powiedziała, że on jest bez witaminy B6 i słabo się wchłania, więc może zapobiegać zaparciom i na pewno nie zaszkodzi dziecku, działa też rozluźniająco na mięsień macicy.
Anula
2005-05-21
00:32:43
Email
Ponad 3 miesiące minęły od mojej propozycji tego tematu a widzę że nadal jest dla wielu Was aktualny.Na pocieszenie powiem Wam że u mnie nie trwało to aż tak długo (ok.tygodnia).A gin straszył mnie że minie dopiero po porodzie (czyli wtedy dawał mi 2 m-ce).Z leków które mi pomogły a o których pisałam wcześniej-to czopki i maści (te które są bezpiecznie w ciąży) i Detralex (źle wtedy napisałam nazwę-gin uważał że można brać i w ciąży i podczas laktacji, który obkurcza naczynia krwionośne-czyli jak to nazywają żylaki odbytu:-).Codzinnie piłam kefir,jadłam pieczywo razowe i po kilka suszonych ślwek.Horony i ponieważ leżałam ponad 2 m-ce (przedwczene skurcze)moja przemiana materii była mocno rozregulowana. I pewnie dlatego tuż przed porodem te cholerstwa znowu mnie dopadły.Zdążyłam je na szczęście wyleczyć bo nie wiem jak bym rodziła i parła.Teraz jest już wszystko ok.Nie martwcie się - to się w ciąży b.często zdarza i potem często mija bez śladu.Chociaż rozumiem Was i wiem że potrafi utruć życie.
słoneczko
2005-12-15
13:25:46
Email
Czy czopki prosterisan H i prosterisan można brać w czasie ciąży ( 25 tc)? Czy czopki są to bezpieczne dla dziecka?
Iwona2481
2005-12-21
14:48:42
Email
ja tez jestem w paitym miesiacu ciąży,hemoroidy bardzo dokuczaja,ginekolog zalecił mi bra c czopki POSTERISAN ale nie bardzo pomogły,koleżanka poleciła robic nasiadówki z naparu z siana,ale tez nie bardzo pomaga bo na krótko.Jestem załamana,nie wiem co robić,stolec mam lużny i nawet regularny ale te guzki wystaja i bolą:(
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum