szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - 13 lipiec


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
adka1
2005-12-03
Email
hej dziewczynki, czy któraś z WAS ma może termin na lipiec? Chętnie porozmawiałabym o tym z Wami... to moja pierwsza ciąża i się boję o nią... pozdrawiam
Agata
2005-12-03
16:26:21
Email
Adka śmiało mozesz pytać nas wszystkie ...ja akurat jestem już mamą...ale też bardzo bałam się o moją ciążę. Pozdrwiam serdecznie
Kasienka
2005-12-04
13:43:27
Email
czesc! ja mam termin pod koniec czerwca, okolo 25. Jak znosisz ciaze? ja dobrze sie czuje, nudnosci niekiedy miewam, ale nie wymiotuje. Tez jest to moja pierwsza ciaza. Pozdrawiam
adka1
2005-12-04
13:47:11
Email
witaj,dziękuję za wpis.mam 30 lat, to moja 1 ciąża. lekarz zrobił mi usg w 6 tygodniu od zapłodnienia i zaniepokoił mnie bardzo. stwierdził w wyniku usg "widoczny pęcherzyk żółtkowy bez wyraźnego echa zarodka".akurat dzień wczesniej zmarł mój teść i byłam sama i ginekologa bo mąż pojechał do mamy, która została sama ponad 200km stąd.strasznie to przeżyłam. po kolei jak się to mówi, nieszczęścia chodzą parami.lekarz powiedział że jest szansa że wszystko będzie w porządku gdyż miwałam cykle kilka razy powyżej 32 i 34 dni.ale jest i opcja że ciąża się nie rozwija...czy ktoś miał podobny przypadek,że ciąża, zarodek rozwijał się wolniej niż książkowo? jak to sę skończyło dla WAS? proszę o pomoc. idę na usg dopiero w czwartek.
adka1
2005-12-04
13:49:17
Email
kasieńko witam cię.ja nie miałam żadnych dolegliwości, wymiotów czy itp. tylko często siusiam, czułam też w brzuchu takie bąbelkowanie, jakby mi coś tam jeździło. pić też więcej mi się chce.aha i o 5 rano już byłam głodna...
Kasienka
2005-12-05
10:09:17
Email
czesc! nie spotkalam sie z taka sytuacja jak ty. ja mialam robione usg i wtedy lekarka stwierdzila, ze jest to bardzo wczesna ciaza i wszystko jest w prawidlowym porzadku. dopiero 15 grudnia bede miala ponowne usg. ja mam 26 lat i to jest moja pierwsza ciaza. martwie sie czy wszystko w porzadku. do tej pory czuje sie dobrze. tez czesto siusiam i apetyt mi dopisuje. przytylam juz 3 kg. pozdrawiam.
olufal
2005-12-05
11:58:42
Email
adka1 : nie wiem dlaczego lekarz nie wyslal Cie od razu by zrobic Beta hcg -hormon ciazy trzeba go obserwowac przez min 3 dni. tzn np pobieraja ci krew w poniedzialek wychodzi jakis tam wynik a potem w srode znowu uciekasz do pobrania krwi jezeli beta hcg rosnie znaczy to iz wszystko jest OK!Jezeli rosnie lecz nie zbyt gwaltownie to znowu za 2 dni trzeba beta hcg powtorzyc! Pozdrawiam Ola
andzia_01
2005-12-05
12:05:50
Email
Ola ma rację, jeżeli lekarz miał jakiekolwiek wątpliwości powinien dla pewności skierowac Cię na oznaczenie beta hcg i za 2 dni na kontrolne oznaczenie, trzymaj się cieplutko!!!
adka1
2005-12-05
18:12:59
Email
witajcie dziewczynki. ja miło poczytać cieplutkie słowa...dziękuję za wsparcie i cenne informacje.idę w czwartek do lekarza, wiec zapytam o to badanie, jeżeli dalej bedzie coś nie tak.pozdrawiam WAS.
Kasienka
2005-12-07
18:33:37
Email
czesc dziewczyny! faktycznie nie mialam takiego badania. musze zaczac chodzic prywatnie do lekarza, bo ci lekarze panstwowi sa beznadziejni!!! czekaja aby na pieniazki. nawet cytologii nie chcial mi lekarz zrobic!!! i panstwowo nie zrobiono mi. a tym bardziej, ze przed ciaza mialam bakteryjne zapalenie pochwy. a zeby bylo smieszniej to jeszcze lekarz nie chcial mnie przyjac, oczywiscie juz jak bylam w ciazy! w sumie lekarz sie zgodzil, ale pani pielegniarka miala wiecej to powiedzenia, bo juz nie ma wolnych terminow, a najblizszy byl za ponad miesiac. jestem tym wszystkim wkurzono, bo zastanawiam sie za co mi potracaja pieniazki z pensji!
adka1
2005-12-07
22:29:25
Email
witajcie dziewczynki.ja miałam taki problem jak kasienka z kardiologiem.mam wypadanie płatka z zastawki-okresowe. i co jakiś czas kontrolę.a teraz dostałam skierowanie z racji ciąży.dzwonie więc do lekarza,odbiera akurat pan doktor i mówi że w tym roku już mnie nie przyjmie, ja się upieram że muszę być bo jestem w ciąży i boli mnie serce,a on na to że przyjmuję oprócz tych zapisanych pół roku wcześniej 4 osoby które pierwsze przyjdą do niego, ale kolejka się ustawia już o 4 rano. wię ja mu na to że jam mam w ciązy na tym zimnie stać 3 godziny?a on żebym przysłała mamę albo męża.tak nikt mnie dawno nie rozbawił. ręce opadają!!!!chcą by rodziło się więcej dzieci, a kobiety w ciąży są traktowane przez lekarzy jak ostatnie zło, które im się przytrafia.koszmar. poszłam prywatnie- 80 zł.jutro idę na usg.mam nadzieję że usłyszy to echo zarodka i bicie serduszka...trzymajcie kciuki.buziaki

Kasienka
2005-12-08
14:33:32
Email
adka koniecznie napisz jak po usg. slyszalas bicie serduszka? ja mam usg za tydzien w czwartek i jestem ciekawa.
olufal
2005-12-08
17:56:58
Email
Jak tam adka1? trzymalam mocno kciuki! Jak po usg? Pozdrawiam Ola
adka1
2005-12-09
09:32:44
Email
no niestety...nie słyszałam bicia serduszka,dalej nie ma echa zarodka.lekarz powiedział że nie widzi szansy na pozytywne zakończenie ciąży.na tym etapie jak jest to 8 tydzień od zapłodnienia,jest to raczej niemożliwe.jestem w rozsypce.na sam koniec roku tyle tragedi mi się przytrafia :-((((idę dziś jeszcze do drugirgo lekarza na 12.byyłam u niego rano is twierdził że tamten lekarz podejrzewa że ciąża się nie rozwija.kiedyś myślałam że to jest łatwiejsze,ale jak tego doświadczam wcale tak nie jest.stwierdził tez że jak się potwierdzi że jest pusta, to nie czekałby na samoistne poronienie tylko usunął szyciej. boję się strasznie nigdy wczesniej nie leżałam w szpitalu,sama wizja tego mnie przeraża. a święta idą tuż tuż,nie wiem jak ja to wszytsko przeżyję...może zdarzy się dziś cud? ale ja chyba juz w nie nie wierzę...dziękuję za miłe słowa, kochane jestescie.dziękuję że jestescie.

agnes_76
2005-12-09
14:27:26
Email
jezu jak ty sie musisz martwic.....ale badz dzielna bede trzymac kciukasy , ja mam termin na 16 lipiec miło by było gdybysmy tak razem dochodziły...tez dzis bylam na usg doktorowa sie gapiła w ten ekran ale mine miala nie za wesoła, za tydzien powtorka, wole sie nie martwic na zapas,pozdrawiam:DD
olufal
2005-12-09
14:40:21
Email
Adka wiem co czujesz poniewaz poronilam ciaze w lutym tego roku-mialam lyzeczkowanie :(- dzis jestem w 7 miesiacu ciazy z calkiem zdrowa Amelia w brzuchu :) Nie mozesz sie obwiniac i musisz do tego podejsc od tej strony ze lepiej poronic ciaze ktora sie zle rozwija niz w przyszlosci miec dzidzie z wadami wrodzonymi... I jak po mnie widac-to ze raz sie nie udalo nie swiadczy o tym ze nastepnym razem sie nie uda :) Zycze Ci powodzenia i pozdrawiam goraco! Buzka Ola
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum