szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Pampersy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
olufal
2005-12-02
Email
Jako niedoswiadczona przyszla mama dopiero powoli odkrywam swiat dzidzi :) Wiem ze beda mi potrzebna tony pampersow ale jakich???Na pewno macie wieksze doswiadczenie w tej kwesti wiec prosze napiszcie czy istniej pampersy z wycienciem na pempek? polecacie Pampers czy Huggies?a moze jakos inna firme? Dodam ze chodzi mi o pamprsy dla nowo narodzonej dzidzi -zaczynam szykowac torbe do szpitala ;) Pozdrawiam Ola
karol_ina
2005-12-02
09:36:46
Email
ja również interesuje sie tym tematem, choc na spakowanie torby mam jeszcze 3 miesiace ;)))) zasiegalam opini kolezanek-młodych mam i wszystkie zgodnie twierdza: pampers new born (opakowanie chyba zółto zielone).
dota
2005-12-02
09:53:49
Email
Cześć!! ja też oczekuję dopiero na dzidzię i nie za bardzo na tym sie znam, ale moja kumpela ma już prawie roczną dzidzię i mówiła mi żeby nie oszczędzać i nie wybierać innej firmy niż Pampers, bo to tylko pozorna oszczędność, tamte sa mniej chłonne i po prostu nie warte swej ceny, bo aż takie tanie nie są. a dla nowonarodzonej dzidzi sa pampers newborn. a to stronka z produktami pampersa http://niemowle.onet.pl/produkty.html pozdrawiam dota :D
MoNiSiA
2005-12-02
10:09:00
Email
Był tu kiedyś temat o nazwie Ranking Pieluch, więc jeśli macie czas to zajrzyjcie do archwium (ale nie na: ciąża, tylko: niemowlę). Ja osobiście używam Pampersów i nigdy nie zmieniałam na inne (czasem zmiana może wywołać uczulenie) i jestem bardzo zadowolona! Na początku ceny są dość przystępne, opakowanie duże :) A z czasem cena coraz wyższa, a opakowanie mniejsze... Słyszałam, że pampersiki Huggies też są warte ceny. W pierwszym okresie maluszek może mieć skłonności do odparzeń. Ja złączyłam Pampersy z kremikiem na odparzenia Nivea i rewelacja!!! Przy Sudocremie wciąż były jakieś zaczerwienienia, jest mniej tłusty, ale niektórym dzieciom bardzo pomaga... Pozdrawiam :***
Goga66
2005-12-02
10:29:22
Email
No cóż - ja jestem innego zdania. Np. pieluchy Tesco (jeżeli u kogoś w pobliżu jest supermarket TESCO) w fioletowym (koniecznie a nie białym) opakowaniu są tańsze i bardziej chłonne niż pampersy a np. pieluszki Happy - mniej chłonne ale za to wyższe z tyłu i kupy mniej przeciekają. Używam też czasem huggies - zwłaszcza te pierwsze, najmniejsze są dobre. Ale tylko wtedy, kiedy jest promocja, bo świństwo drogie jest wielce. Moja rada. Na początek malutkie !!! paczki, bo niektóre mogą uczulać i szkoda wyrzucać. I trzeba wypróbować. Także jest, to indywidualne, które nam matkom odpowiadają. Buziaczki dla początkujących mam.
paren1
2005-12-02
10:57:10
Email
Ja pierwsze pieluszki jakie zakupiłam dla Martynki to były Huggiesy Baby New Born i byłam bardzo zadowolona: były bardzo chłonne, brak odparzeń i innych świństw na pupci Małej,a poza tym na szkole rodzenia panie uprzedzały nas, ze podobno Pampersy uczulają częściej niż Huggiesy, ale jak wynika z wcześniejszych wpisów wszystko zależy od skóry maluszka. Teraz (zresztą dzięki info z forum "Happymum") używamy pieluszek z Carrefoura, obecnie wielkośc midi i Mała od poczatku bardzo dobrze je toleruje-brak żadnych kłopotów ze skórą, zapięcia są wytrzymałe i jest ok, a cena znacznie różni się od tych firmowych...wiem na dziecku w zasadzie nie powinno się oszczędzać, ale to są przecież "tylko" pieluszki i skoro Mała "nie narzeka"...;-)))
dota
2005-12-02
11:31:15
Email
cześć!!! Goga66 jestem bardzo ciekawa [bo choć jeszcze sporo mam do porodu lubię ze wszystkim być na bieżąco] tych pieluszek z tesco [mam w poblizu ten sklep [i w sumie niektóre produkty mają dobre] czy to tylko dla starszych dzieciaczków czy dla noworodków też coś mają i czy stosujesz na pupcie też jakieś kremy jeśli tak to jakie?? jestem bardzo za dobrymi radami, bo do tej pory nie słyszałam zadnych wypowiedzi na temat innych pieluszek wszyscy znajomi tylko pampersy zachwalają - ale jeśli można zaoszczędzić a dzidzi krzywda sie nie dzieje, to czemu nie :D buziaczki
słitka
2005-12-02
11:41:03
Email
Cześć. Ja również dopiero oczekuję maleństwa a opinia jest moich koleżanek. Na początek ( do szpitala ) najlepiej Pampersa nawet w niektórych szpitalach wymagają by to były właśnie te pieluchy. Potem używają pieluchy z Biedronki ( chyba DADA ale nie jestem pewna ) podobno są świetne i w niczym nie ustępują Pampersom.Jest to opinia koleżanek nie z mojego doświadczenia.
andzia_01
2005-12-02
11:48:50
Email
Ja też jestem za Pampersami. Do szpitala- nr 1 -Newborn, ale nie robic sobie zapasu, bo np. szybko okazało się ze mój synek potrzebuje większych. Jedyny minus Pampersów jaki zauważyłam to to, ze nie mają z tyłu gumeczki, tak jak to jest w Happy czy Huggisach. Kupka może "wypłynąc" na plecki(:. ALe poza tym są bardzo chłonne, nie odparzają, nie słyszałam, zęby któras z moich znajomych skarżyła się, zeby powodowały uczulenia, przylepce dobrze trzymaja no i są wyprofilowane b. dobrze. Moze są troszkę droższe od innych, ale w supermarketach często są niezłe promocje i naprawde wychodzi taniej, a uważam,ze są warte ceny. Na początek dla dzidziusia w połączeniu z maścią witaminową- pupka super gładka, Sudocrem nie sprawdził się, miałam wrażenie, ze podrażnia. Inne pieluszki: Huggies- niestety nie jestem zwolenniczką, kilkakrotnie próbowałam, ale nie ma się wrażenia suchej pieluszki, niestety, poza tym jak dziecko zasiusia to robią się takie grudy w pieluszce, co też moze byc dyskomfortem dla dziecka. A te niby ulepszone, które pojawiły się ostatnio- jeszcze są gorsze moim zdaniem. I wcale nie są tańsze od Pampersów, w przeliczeniu na sztukę nawet może wyjśc drozej. No i od kilku koleżanek słyszałam o uczuleniach na Huggiesy. Jeśli chodzi o Happy- to w sumie mogą byc, cena też przystępna. Nie próbowałam Tescowych pieluszek, więc nie wiem, za to próbowałam te z TIP-a, kupowane w Realu- takie sobie, no i mają b. słabe przylepce, które się odklejają. Te firmy chyba nie robią pieluszek z wycięciem na pępuszek, ale w szpitalu gdzie leżałam położne miały pieluszki właśnie z wycięciem- firmy Fixies, podobno b. dobre, nie jestem pewna czy przypadkiem nie widziałam ich ostatnio w Tesco? Pozdrawiam
anika
2005-12-02
13:24:00
Email
Więc chyba będe pierwszą mamą która skrytykuje tak uwilbiane pampersy. W przypadku mojej córeczki nie zdały one wogóle egzaminu. Kupiłam jej do szpitala to opakowanie New Born i mąż musiał nam dowozić inne bo odparzenia i uczulenie były okropne. Sto razy lepsze są pieluszki Happy. Są chyba nawet lepiej chłonne niż pampersy, a napewno niż Huggisy. Ale Happy używam dopieo od jej 11 miesiąca życia. Wcześniej kupowałam pieluchy w takiej budzie z pieluchami dla dzieci i dorosłych sprowadzanymi z niemiec. Takie "NoName". I muszę powiedzieć że były rewelacyjne. No i kosztowały superowo bo za karton 120szt. płaciłam 50zł. Pozdrawiam i sugeruje kupić na początek najmniejsze opakowania i sprawdzić jak dziecko reaguje na różne pieluchy nie zawsze trzeba kupować najdroższe.
kyja
2005-12-03
15:40:40
Email
hej! przez pierwszych 7 miesięcy życia Misia zakładałam mu tylko oryginalne Pampersy, zgodzę się z Gogą66 ,że Hugggies mają bardzo dobry pasek z tyłu, aby zawartość nie wyciekła;-))Później Misio używał pieluszki firmy Bella-Happy, są ok, i cena jest w miarę normalna, od ponad miesiąca używamy pieluszek z Lidla-firmy Cien-są mniej "papierowe" od Happy, mają pasek jak Huggies, są bardzo tanie ( mała paczka-14 sztuk za 7 PLN), niedawno kupiłam Misiowi paczkę Pampersów -w porównaniu do Happy i Cien bardzo szybko nasiąkają!no i ta cena! byłam zaskoczona, bo kiedyś uważałam je za dobre pieluchy,hmm, może dla starszych maluchów już tak się nie starają?Ale na początek są ok-zwłaszcza dla noworodka-polecam.Pozdraiwam;-))
Agata
2005-12-03
16:25:07
Email
My cały czas jedziemy na Pampersach (Sara ma praiwe rok) i nogdy nie zmieniałam. jedynie po porodzie w szpitalu dawali nam Happy i też były całkiem fajne...Osobiście jestem z Pampersów bardzo zadowlona - sara jeszcze nigdy nie miała odparzonej pupy (odpukuję PUK PUK)
Goga66
2005-12-03
17:08:28
Email
Dota, chyba dla noworodków też Tesco coś ma. Ja zaczęłam później ich używać. Kup na próbę. Ale tylko w FIOLETOWYCH opakowaniach. W białych są trańsze ale obawiam się, że i gorsze, bo z folią. Tesco są bardzo chłonne, mają gumkę z tyłu i są dość wysokie. Do pupy używam alantanu w kremie na zmianę z kremem nivei. Jak jest trochę zaczerwieniona to tormentiolu. Tak mnie nauczono w szpitalu i to się sprawdza i jest niedrogo. Alantan i tormentiol kupuję w aptece. Sławny sudocrem w naszym przypadku raczej szkodzi niż pomaga. Na początku używałam haggisów newborn i były niezłe ale są piekielnie drogie i dość krótkie z tyłu. Możesz spróbować niedrogich happy. Też dopiero teraz używam i nie są złe ale wg mnie mniej chłonne za to mają przyjemne papierowe wnętrze.
MoNiSiA
2005-12-03
18:09:23
Email
Hmmm a co myślicie na temat pieluszek DADA? Fakt - mi troszkę idzie pieniążków na te pieluszki, może warto zmienić je na tańsze? ;> Chociaż spróbować :) Co polecacie? Jak cenowo stoją Happy i Dada? Pozdrawiam :***
sylwia
2005-12-03
19:13:53
Email
Aga74 stosowala dla swojego Kubusia pieluszki Dada i tak nam je zachwaliła, że teraz też ich używamy. Sa w bardzo przystępnej cenie, ale nie pamiętam teraz dokladnie ile, bo juz jestesmy na etapie sedesu, a pielucha tylko na spacer. Wcześniej caly czas stosowalismy pieluchy Happy i tez byliśmy zadowoleni, jednak zmieniliśmy ze wzgledu na cenę. Ja do roku czasu Kubie przy każdej zmianie pieluszki smarowałam pupę linomagiem i mial ja pieknie gladziutką. Goga jestes pierwsza osoba, która znam, a ktora podważyla wspaniałą moc dzialania sudokremu, az milo mi się zrobilo, bo myslałam, ze jestem odosobniona :))
ADA
2005-12-03
19:44:38
Email
Od początku stosowałam Pampersy i nie narzekam.Oliwka ma teraz 3 m-ce i w tej chwili używam Huggies Super Flex.Jestem z nich zadowolona.Dobrze przylegają,są wysokie i mają szerokie zapięcie.Chciałam spróbować Happy,ale na moje nieszczęście nie mogę dostać rozmiaru,którego używa Oliwka.A co do Sudocremu to jak do tej pory zdaje egzamin.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum