szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - plamienia w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
słitka
2005-10-19
Email
Cześć. Jestem w pierwszych tygodniach ciąży i mam lekkie plamienia. Lekarz kazał mi brać luteine 50 jednak jak narazie plamienie nie ustępuje lub ustępuje na 2-3 dni i znowu wraca.Czy któras była w podobnej sytuacji i jak to się skończylo ?
Aśka
2005-10-19
19:27:26
Email
ja plamiłam w ok 5 tygodniu ciąży, to była sobota, nie miałam jeszcze swojego lekarza a że towarzyszyły temu bóle brzucha więc teściowa wezwała pogotowie i wylądowałam w szpitalu. Byłam na podtrzymaniu, po powrocie do domu przez kika tygodni tylko leżałam. A jak się to skończyło? dzisiaj mam juz cudowną, małą, roczną rozrabiarę. czego i Tobie życzę! Powodzenia!
słitka
2005-10-19
20:09:19
Email
Asiu dziękuję za wypowiedź. Mam nadzieję, że u mnie podobnie się skończy. Pozdrawiam
Edith22
2005-11-25
19:38:44
Email
Hej! Ja tez jestem w 5 tyg.ciazy i rowniez mam plamienia. Strasznie mnie to martwi! Bylam u lekarza. Przypisal mi TURINAL i przez tydzien kazal lezec w lozku. Zrobil mi tez usg i stwierdzil, ze z moja ciaza jak narazie jest wszystko w porzadku. Pomimo, ze zrobilam tak jak kazal, to plamienie nadal nie ustepuje, tzn.ustapilo na 3 dni i znowu sie pojawilo. Moze ktoras z Was miala taka sytuacje i powie mi do kiedy takie plamienie moze sie utrzymac i czy w tej sytuacji zawsze nastepuje poronienie? Bede wdzieczna za jakas odpowiedz. Pozdrawiam!
słitka
2005-11-26
19:08:10
Email
Edith22....tak jak pisałam w temacie również miałam plamienia (obecnie mój temat jest już nieaktualny). Brałam duphaston i po dwóch opakowaniach plamienie ustąpiło potem jeszcze brałam co drugi dzień luteine, obecnie już nic nie biorę (jestem w 14 tyg.c.)Plamienie które jest pod kontrolą lekarza absolutnie nie musi oznaczać poronienia.Plamienie zdarza się dosyć często na początku ciąży ale jak będziesz stosować się do zaleceń lekarza to wszystko będzie dobrze.
olad
2007-10-28
18:47:36
Email
hej.od kilku dni plamie - jestem w 11 tyg ciazy.niestety mieszkam w angli i tu lekarze maja wszystko w d.. martwie sie bo juz raz poronilam w 5tyg. poradzcie prosze bo juz niewiem co zrobic, we wtorek udam sie do mszpitala
bea1978
2007-10-28
20:17:31
Email
Ja radzę sie połozyc i wstawac tylko wtedy kiedy na prawde musisz. Lezenie na prawdę duzo pomaga, do tego leki na podtrzymanie ciąży np. duphaston ale to juz lekarz musi zapisac. Poki co leżec, leżec i jeszcze raz leżec. Trzymam kciuki, bedzie dobrze.Pozdrawiam
pinkie
2007-10-29
12:09:48
Email
Popieram - nie podnoś się z łóżka z byle powodu. Chodź tylko do łazienki. Ja tak leżałam 2 tygodnie. Najbardziej sprawnym organem niech będzie palec wskazujący !
bea1978
2007-10-29
12:41:28
Email
hehe dobre Pinkie z tym palcem. Ja leżałam ponad 3 miesiace i w pierwszej i drugiej ciąży, krew sie ze mnie lała jak z kranu i myślę że tylko dzięki intensywnemu leżeniu mam teraz dwójkę zdrowych dzieciaczków :)
olad
2007-10-30
11:49:27
Email
jestem w 11 tyg ciąży i jakieś dwa dni temu zaczęłam plamić . dziś byłam w szpitalu (mieszkam w UK) i z usg wyszło że płód jest za mały bo ma tylko 23mm . 9 listopada mam kolejne usg i powiedziano mi ze jeśli nie urośnie to już koniec? nie chcę stracić znowu dziecka(to moja druga ciąża)! co mam robić ?
bea1978
2007-10-30
12:35:48
Email
Moje dzieciaczki tez byly za male jednak udało sie ciążę utrzymac. Kurcze nie dali ci żadnych leków na podtrzymanie ciąży? Takie czekanie to normalnie dziadostwo! Jedyne co możesz zrobic to to co ci pisałyśmy wcześniej, leżec i odpoczywac. A powiedz czy na usg bylo widac bijace serduszko?Bo jeśli tak to jest spora szansa że wszystko będzie oki
olad
2007-10-30
16:06:14
Email
niestety nic nie przepisali ,nawet zwolnienia z pracy nie chcieli dać bo to jeszcze wczesna ciąża i albo będzie albo nie.chamy jedne . co do serduszka nie wiem nie widziałam , nie pokazali mi ale raczej na pewno chodź z tych nerwów to nawet nie wiem jak sie nazywam . pierdzielona Anglia-sorki za słowa ale mam już ich dosyc
bea1978
2007-10-30
16:19:57
Email
Jejku to ty jeszcze do pracy chodzisz! Moze weź zwolnienie od zwykłego lekarza, posciemniaj na grype czy przeziebienie, spróbuj chociaż tydzień zwolnienia wyciągnąć. Przez tydzień mogło by sie uspokoić to plamienie.
Piszesz, że plamisz - nie jest to zywa krew - wiesz taka czerwona? Chociaż to tez nie ma regóły, bo ze mnie lała sie czerwona krew a wszystko było dobrze. Kurcze jacy powaleni są lekarze w różnych krajach. Moja koleżanka z niemiec, zaczełą plamic, poszła do ginekologa a tam baba jej powiedziała ze ma czekac i ze albo ciaża sie utrzyma albo poleci. Nie dała żadnych leków tak jak to u Ciebie wyglada. A ze kumpela miała już wcześniej poronienie i podobnie jak ty nie chciała stracic kolejnego dziecka - wróciła do polski! Tu lekarze zajeli sie nią jak należy, teraz ma 2 letniego synka i drugie bobo w drodze. Moze warto sie jednak zastanowić nad powrotem do kraju, jeśli masz taka możliwość.
ciekawa
2007-10-31
09:19:20
Email
Olad a może polski lekarz??? Ponoć sa tam polskie przychodnie-może warto zapłacić i iść sie zbadać-z tą wielkością to różnie bywa nie jedna miała za mały płód a potem okazywało sie że wszytko dobrze.
pinkie
2007-10-31
13:46:57
Email
W Polsce jeżeli kobieta utraciła jedną ciąże, druga automatycznie nazywana jest 'zagrożona' i dostaje zwolnienie bez problemu. To przykre, o czy piszesz. Poszukaj polskiego lekarza albo wracaj!
Tola24
2007-11-01
13:53:27
Email
Plamienia nie ma co lekcewazyc. Trzeba isc na kontrole,jakiekolwiek by nie było.Ja miałam niewielkie plamienie w 29 tygodniu.Okazało sie ze pojawiła sie nadzerka i stad ta krew.Tez sie przestraszyłam.Musze teraz sie bardzo oszczedzac i głównie leżec. Pozdrawiam!
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum