szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - przeziębienie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
punta
2005-01-25
Email
Wiecie co to się nazywa pech. Byłam dzisiaj rano u gina. Całkiem zdrowa wróciłam do domu. Jest wieczór i pojawił się problem. Bierze mnie katar i zaczyna boleć gardło. No i co tu zażyć, bo zostało mi 5 tygodni do porodu, a nie chciałabym wylądować na septycznym po urodzeniu, bo to żadna frajda. Niestety mój internista (nie obrażając innych lekarzy)nie jest w stanie nic doradzić poza lekami homeopatycznymi. Niestety one żadko pomagają.Doradźcie, może miałyście takie same problemy.
Aska
2005-01-26
08:34:16
Email
chyba Ci wiele nie pomogę bo ja akurat w ciąży brałam leki homeopatyczne przy przeziębeniach - pomagały
sylwetka
2005-01-26
08:52:54
Email
Ja też nie wpisuję konkretnej rady, ale wiem,że ten temat przewijał się już na forum i proponuję zajrzeć do archiwum
Isia
2005-01-26
14:24:31
Email
Punta, pech to pech i koniec. Ja jestem w 12 tygodniu i też przeszłam przeziębienie w zeszłym tygodniu. Przy takiej pogodzie to chyba nieuniknione. leki homeopatyczne to najlepsze rozwiązanie. Życzę zdrówka, Brzuchatko!
Jagoda
2005-01-26
14:39:28
Email
Jeśli będziesz miała gorączkę, możesz wziąć paracetamol i nic innego. Nie wolno Ci brać aspiryny ani ibuprofenu, ani tym podobnych leków - mogą one spowodować zbyt wczesne zamknięcie przewodu Botala w sercu Twojego dzieciątka - zapewnia on prawidłowe krążenie krwi i normalnie zamyka się w pierwszych minutach po narodzinach, gdyby zamknął się za wcześnie, mogłoby to prowadzić do bardzo dużego obciążenia serca, nadciśnienia płucnego a nawet śmierci maluszka. Z naturalnych leków stosowanych przy przeziębieniu niewielkie ilości aspiryny zawierają maliny (liście, owoce, sok) i lipa - tego unikaj. Ja w trzecim trymestrze złapałam zapalenie krtani - leczyłam się miksturą zrobioną w sposób natępujący: zmiażdżone 2 ząbki czosnku roztarte z solidną łyżką miodu (albo dwoma, jeśli płynny) i sokiem z połówki cytryny zalewa się połową szklanki wody i zostawia w temperaturze pokojowej na 24 godziny. Tę miksturę pije się rozcieńczoną wodą - 1 łyżka/szklankę. Mnie pomogło. Wracaj do zdrowia! Pozdrawiam.
punta
2005-01-26
21:11:13
Email
Serdeczne dzięki za rady!!! Już wczoraj zabrałam się do działania zajadając ząbek czosnku i popijając gorącym mlekiem z masełkiem i miodkiem. Po jednym dniu jednak nie mogę nic stwierdzić. Mam nadzieję, że pomoże. Jagoda zaraz zabieram się do robienia twojej mikstury, jestem w stanie zjeść wszystkie paskudztwa świata, aby być zdrową. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam
Kamila
2005-01-27
10:38:26
Email
Chyba każdą z nas dopada przeziębienie w ciązy... mnie też uratowała homeopatia... plus herbata z malinami, cytryną, miodem... czosnek tfuuuuuu i jakoś przeżyłam :)))))
Agata
2005-01-27
14:34:35
Email
Ja tak samo jak Kamila leczyłam się lekami homeopatycznymi. Niestey nie pomogły mi i skończyło się na zastzrykach. Ale gorąco polecam herbatkę z miodem i cytrynką!!!!! Aha...ja jeszcze nacierałam sobie szyję i kark Wic Vapo Rub nie wiem jak się to pisze...
punta
2005-01-27
21:43:50
Email
Dzięki Agatko napewno posmaruję się "Wickiem", nie robiłam tego wcześniej bo bałam się, działa on przecież wygrzewająco, a ja jestem z zagrożoną ciążą. Ale spróbuję. Na razie nie jest źle, katar się trochę uspokoił, już mnie nie kaszle, ale jeszcze troszkę drapie w gardełku. Mam nadzieję, że i to szybko minie.
Agata
2005-01-28
08:54:37
Email
Punta ja też miałam zagrożoną ciążę ale pytałam się lekarki czy mogę go stosować i powiedziała, że tak. Mnie osobiście pomagał...po nasmarowaniu owijałam sobie szyję i kark czymś ciepłym. Pozdrawiam i wracaj szybciutko do zdrowia.
Jagoda
2005-01-31
19:42:31
Email
Punta, jak tam Twoje przeziębienie?
punta
2005-01-31
21:24:15
Email
Dzięki już jest dobrze. Przeziębienie dostało po nosie i zwiało, tylko katarkiem zaraziłam mojego synka i teraz on biedaczek kicha, ale na razie nie jest źle. Cieszę się, że mi przeszło, bo powiem ci szczerze, że już mam dość tych wszystkich specjałów (choć mleko i czosnek lubię). No i jestem zdrowa!!! Na przyszłość polecam wszystkim brzuchatkom podobne kuracje.
Ania W
2005-09-21
17:23:59
Email
Hej jestem w 12 tygodniu ciąży i mam zimno na wardze.Wczesniej bylam przeziebiona,ale mi przeszlo.Boje sie o moje dziecko czy nic mu nie grozi.
Dominika
2005-09-21
22:48:08
Email
Aniu W nie musisz sie niczym martwic, ja w ciagu trwania calej ciazy mialam dwa razy zimno na wardze i bylam trzy razy przeziebiona i podobnie jak ty umieralam ze strachu ze moze to zaszkodzic mojej kruszynce... ale na szczescie tak sie nie stalo i jestem mama cudownego i zdrowiutenkiego Kubusia ktory w piatek skonczy 2 tygodnie... takze glowa do gory napewno wszystko bedzie ok
ilona81
2005-09-26
20:12:44
Email
Hej panienki..Jestem w 11 tygodniu ciąży, i zaczełam odczuwać dziś ból gardła..pojawił sie lekki katar.. nie wiem co brać.. zaczęłam od środków homeopatycznych, ale zawsze pomagało mi też chlorchinaldin - czy mozna stosować go podczas ciąży?
Daria
2005-09-28
11:21:59
Email
Ja po raz drugi jestem przeziębiona w ciąży, a jestem teraz w 35 tygodniu. Właściwie to już mi przechodzi te przeziębienie. Na mnie działa herbata z cytryną, EFERALGAN C,wit. C (potwierdzone z lekarzem rodzinnym =- można w ciąży ) i ogólnie leżenie pod kołdrą - co najmniej 2-3 dni. Wypoce się po tej herbacie, zmieniam bielizne i tak trzy dni. Może Tobie też pomoże,na pewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam Ciebie i maluszka :)
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum