szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - luteina


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
mi
2005-10-16
Email
Cześć, minął rok od mojego poronienia(tzw.ciąża biochemiczna). Teraz jestem w 7/8 tyg. drugiej ciąży i ponieważ zaczęłam plamić na kolor brązowo-brunatny, a lekarz odkrył krwiaczek i odklejający się trofoblast przepisał mi luteine, polecił nie dzwigać i nie współżyć, ale poza tym pozwolił mi robić wszystko...Poza dyskomfortem ze strony gorzkiej niemiłosiernie luteiny nic mnie nie boli, ale..Czy branie luteiny zagwarantuje przetrwanie ciąży czy nadal mam się liczyć z ryzykiem poronienia?? Czy to plamienie mimo luteiny może się utrzymywać? A jeśli nie powinno to po jakim czasie powinno ustać???Czy zupełny brak objawów ciażowych w ciąży (poza powiększonym biustem)nie powinien niepokoić? Żadnych mdłości, bólów brzucha...Czytałam, że z martwym płodem można "chodzić w ciąży" tygodniami i szczerze mówiąc ta świadomość mnie dręczy - gotowa byłabym codziennie robić usg żeby się upewniać, że serduszko bije...
ADA
2005-10-17
19:34:52
Email
Droga Mi!Moja mała ma teraz 6 tygodni.Ja również musiałam brać Luteine,ala nie z powodu plamienia,a dlatego,że odklajała mi się kosmówka i miałam 2 torbiele.Jak ją bierzesz doustnie?Ja bralam doustnie,ale zadzwoniłam do swojego ginekologa i powiedziałam,że nidobrze mi od niej i kazal brać dopochwowo.Lepiej się czulam i efekt był lepszy.Torbiele zniknęły,a przez resztę ciąży czułam się dobrze.Oprócz tego,że mój mąż musiał pić kawę na balkonie,bo myślałam,że od jej zapachu zwymiotuję.Luteiny nie brałam cała ciążę.O ile dobrze pamiętam to do 3-4 miesiąca, Oliwka urodziła się śliczna i zdrowa.Pamiętaj,najważniejsze jest Twoje nastawienie.Mysl tylko o dziecku,dużo wypoczywaj,chodź na spacery, na pewno będzie dobrze.Pozdrawiam:-)
ADA
2005-10-17
19:36:08
Email
Droga Mi!Moja mała ma teraz 6 tygodni.Ja również musiałam brać Luteine,ala nie z powodu plamienia,a dlatego,że odklajała mi się kosmówka i miałam 2 torbiele.Jak ją bierzesz doustnie?Ja bralam doustnie,ale zadzwoniłam do swojego ginekologa i powiedziałam,że nidobrze mi od niej i kazal brać dopochwowo.Lepiej się czulam i efekt był lepszy.Torbiele zniknęły,a przez resztę ciąży czułam się dobrze.Oprócz tego,że mój mąż musiał pić kawę na balkonie,bo myślałam,że od jej zapachu zwymiotuję.Luteiny nie brałam cała ciążę.O ile dobrze pamiętam to do 3-4 miesiąca, Oliwka urodziła się śliczna i zdrowa.Pamiętaj,najważniejsze jest Twoje nastawienie.Mysl tylko o dziecku,dużo wypoczywaj,chodź na spacery, na pewno będzie dobrze.Pozdrawiam:-)
ADA
2005-10-17
19:48:10
Email
Droga Mi!Moja mała ma teraz 6 tygodni.Ja również musiałam brać Luteine,ala nie z powodu plamienia,a dlatego,że odklajała mi się kosmówka i miałam 2 torbiele.Jak ją bierzesz doustnie?Ja bralam doustnie,ale zadzwoniłam do swojego ginekologa i powiedziałam,że nidobrze mi od niej i kazal brać dopochwowo.Lepiej się czulam i efekt był lepszy.Torbiele zniknęły,a przez resztę ciąży czułam się dobrze.Oprócz tego,że mój mąż musiał pić kawę na balkonie,bo myślałam,że od jej zapachu zwymiotuję.Luteiny nie brałam cała ciążę.O ile dobrze pamiętam to do 3-4 miesiąca, Oliwka urodziła się śliczna i zdrowa.Pamiętaj,najważniejsze jest Twoje nastawienie.Mysl tylko o dziecku,dużo wypoczywaj,chodź na spacery, na pewno będzie dobrze.Pozdrawiam:-)
mi
2005-10-17
20:18:31
Email
Droga Ado :) dzieki za słowa otuchy. Ja luteinę biorę doustnie i niestety z dnia na dzień coraz gorzej ją znosze-jest mi niedobrze więc chyba pójdę za Twoim przykładem i poproszę lekarza o zmianę na dopochwowo. Ja niestety też mam torbiel - krwotoczną(brzmi groźnie) i też odkleja mi się troche trofoblast, no ale lekarz uspokoił, że powinno się przykleić. Aczkolwiek, profilaktycznie nie założył mi jeszcze karty ciąży bo pewnie mimo wszystko istnieje ryzyko poronienia. Mam jedną tylko wątpliwość - wiem, że niektóre kobiety na te same problemy dostają duphaston, a niektóre luteinę, a niektóre i jedno i drugie. Ciekawe czy oba te leki mają podobne działanie czy nie...Może wiesz coś na ten temat?
ADA
2005-10-18
19:16:25
Email
Niestety,ale nie mam pojęcia,czy te leki mają podobne działanie.Szczerze mówiąc to nazwe tego drugiego pierwszy raz słyszę.Najlepiej zapytac ginekologa.Trzymam kciuki.Pa
Cyganka
2005-11-20
22:48:01
Email
Witam, Jestem juz w 14 tyg cc. Luteine bralam od 6 tyg, kiedy pojawilo mi sie krwawienie. Bralam wtedy dopochwowo 2x dziennie. Krwawienie ustalo dopiero w zeszlym tygodniu, ale zmienialam luteine na dosutna bo jest o polowe tansza. Moja gin mowila ze to bez roznicy w jakiej postaci przyjmuje. Krwawienia przeszly jak zaczelam brac (z polecenia gin) witamine "C" 500mg w kapsulkach 2xdziennie. I uzupelnialam duza iloscia herbaty z cytryna. pozdrawiam, MOnika
słitka
2005-11-21
15:09:29
Email
Ja również około 6 tyg. zaczęłam plamić i brałam duphaston i plamienie przeszło po 2 opakowaniach.Teraz profilaktycznie biorę co drugi dzień luteine. Z tego co wiem duphaston i luteina mają takie samo działanie tylko luteina jest słabsza. Teraz jestem w 12 tyg. i wszystko jest OK. Pozdrawiam
Agata
2005-11-22
10:24:54
Email
Moje Drogie - ja brałam luteine podczas ciąży z tych samych powodów - plamiłam i krwawiłam. Jak widać pomogło bo moja córcia ma juz prawie roczek.
Przez pewien czas brania luteiny nadal plamiłam - ale po kilku tygodniach plamienia ustały. Ja brałam luteinę dopochwowo. Teraz dokładnie nie pamietam - musiałabym zajrzeć w kartę ale chyba 2 razy dziennie (rano i wieczorem)
emcia
2005-11-22
18:19:41
Email
Ja brałam duphaston od 3 tc a dodatkowo dostawałam zastrzyki kaprogestu co 2 dzień. Musiałam leżeć do końca 3 m-ca ale pomogło. Mam teraz 17 m-ną córeczkę. Z tego co się dowiedziałam to duphaston jest lepszy od luteiny, tak mi powiedziała lekarka. Pozdrawiam
Martita
2006-03-03
11:59:12
Email
Witajcie Kochane Ciężarówki!ja tak jak Wy,przez pewien czasd przyjmowałam luteinę ale doustnie,podjęzyk.Przyjmowalam ją przez jakieś 2miesiace a to z tego wzgledu,ze ma działanie wzmacniające ciąże.Rok temu poroniłam w 6tydoniu ciazy i teraz gdu powiedzialam o tym mojemu gin to od razu przepusal mi profilaktycznie luteine.Na szczescie nie mialam zadnych problemow, i jak dotad ich nie mam.Luteine odstawilam bo wywylywala u mnie wymioty co jest naturalnym dzialaniem tych tabletek.Teraz jestem w 17tygodniu ciąży.Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie!
mika07
2006-03-03
16:02:30
Email
czesc dziewczyny! ja tez biore luteine i rano mam dziwne krwawienia (a moze upławy- takie brazowe) nie wiem co mam robic?? czy cos jest nie tak?? pomocy
pinkie
2006-03-03
16:43:59
Email
Mika, musisz sie skontaktować z lekarzem. Każdy przypadek jest inny. Tylko lekarz moze tu coś orzec.
Kasia :)
2006-03-03
17:47:44
Email
Mika,dzwon do lekarza,krwawienia w ciazy nie powinno sie bagatelizowac,a luteine tez biore,w sumie to juz dlugo od ok 13 tyg a jestem w 27 :)
lidi
2006-03-06
16:20:01
Email
czesc!jestem w 8 tyg ciąży. biorę luteinę dopochwowo bo po duphastonie mialam silne reakcje ze srtony ukladu pokarmowego i przez tydzien nie bylam w stanie ruszyc sie z łóżka. duphaston zaczelam brac w 6tc gdy wystapily plamienia. dawka 4 tabletki na dobe przez 2 dni spowodowala ze plamic przestalam. po tygodniu zmienilam na luteine i znow zaczelam plamic wiec byc moze faktycznie duphaston jest bardziej aktywny. jednak postac doustna jest slabo przeze mnie tolerowana wiec pozostane przy luteinie mimo ze zdarzaja sie plamienia i nie moge rowniez brac calej dawki luteiny od razu. łamię tabletki i biore czesciej po pol. a moze wrocic do duphastonu i tez brac po poł??zastanowie sie. ciesze sie ze macie zdrowe malenstwa. mnie czekaja badania prenatalne ale jestem dobrej mysli.
monika30
2006-04-06
22:46:47
Email
witam.Ja luteinke biorę od ok 8 tyg ciąży.Jest to moja druga ciąża więc myślałam że będzie wszystko ok tak jak w pierwszej a tu w 17 tyg poleciała mi krew:-(.Szybko do szpitala (zastrzyki,tabletki itd.)Nikt z lekarzy nie wie co to było ,i dlaczego i po wyjściu ze szpitala nadal biorę luteine podjezykowo(można ją rownież brac dopochwowo jak kto woli)ale doszło mi do tego jeszcze kilka leków.Jestem wrogiem jakichkolwiek leków ale po zmniejszeniu dawki biore fenoterol i isoptin(po których wali mi serce i trzesą mi się ręce)ale jak na razie jet 22 tydzien i jest wszystko ok.To chyba z dwojga złego lepiej bra te cholerne leki co rozwalają wątrobę.Bierzecie luteinkę i do przodu.Ja już w sierpniu.Pozdrawiam
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum