szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - genetycznie zmodyfikowane produkty


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
mlodamamapolka
2008-01-22
Email
Prasa podaje , że nasz Rząd chce pozwolić na sprzedaż w Polsce żywności genetycznie zmodyfikowanej (GMO). Czytałam wypowiedzi niezależnych naukowców i lekarzy, że żywność ta stanowi zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dzieci. Mam półroczną córeczkę i nie chcę żebyśmy zostały zmuszone do jedzenia czegoś co nie wiadomo jaki ma wpływ na zdrowie i rozwój dziecka :( Może jako matki zorganizujemy jakiś protest przeciwko eksperymentach na nas i naszych dzieciach? Na razie znalazłem list otwarty do Rządu w tej sprawie na http://gmo.icppc.pl/index.php?id=284
mlodamamapolka
2008-01-23
14:54:04
Email
Jak można regulować np. wiatr, albo pszczoły czy motyle żeby nie przeniosły pyłków roślin genetycznie zmodyfikowanych na uprawy "naturalne" ?? jakieś pomysły? Czy nie wystarczy ze w Stanach jest tak dużo upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych? Niech oni sobie GMO jedzą i na sobie eksperymentują. Nie chciałabym żeby moje dziecko nie miało wyboru za niedługo bo jak wprowadzimy GMO do naszych małych gospodarstw to sąsiedzi gospodarstw z uprawami genetycznymi dostaną GMO gratis! czy to będzie dobre dla naszych dzieci? sami naukowcy się kłócą :( a firmy biotechnologiczne chcą KASY a nie DOBRA LUDZKOŚCI
Goga66
2008-01-23
15:39:41
Email
A nie przeszkadzają Ci konserwanty, sztuczne nawozy i inne świństwa w żywności? A sztuczne barwniki w zabawkach, ubrankach, pościeli? Kleje i farby w mebelkach dla dzieci? Myślisz, że tak ogromną liczbę ludzkości nakarmisz poletkami przydomowymi? Ja nie wiem, czy chemia, którą są nasycone warzywa jest lepsza niż modyfikacja pozwalająca nie dawać tej chemii bo roślina sama się obroni? Gdyby genotyp w żywności miał tak fundamentalne znaczenie, to zasadniczo musieliby się różnić wegeterianie od mięsożerców. Na razie naukowcy się spierają czy zmiany genetyczne szkodzą, a w imię powiększania m.in. pól uprawnych by wyżywić ludzi wycinane są puszcze tropikalne, które mają fundamentalne znaczenie dla życia całej ziemi, klimatu, natlenienia itp. Zrezygnujemy ze wzmacniania roślin to wytniemy więcej tych lasów, bo gdzieś te mniej wydajne rośliny trzeba hodować. Postęp cywilizacyjny, szczeg. medyczny przedłużający nam życie zmusza nas do szukania bardziej wydajnych roślin, bardziej mięsnych zwierząt itp. Może nam się to nie podobać ale tak jest.
Używasz płynu do mycia toalety, proszku do prania? Szkodzisz swojemu dziecku i całej ludzkości, bo to mocno nieekologiczne. Mam nadzieję, że przynajmniej foliowych torebek nie używasz i jeździsz małolitrażowym samochodem, bo w przeciwnym wypadku szykujesz kiepską przyszłość dla swoich dzieci.
ciekawa
2008-01-23
21:41:40
Email
Matko toć to wszytko o czym piszemy juz dawno tu jest tylko nielegalnie! Oczywiście masz racje o tych wiatrach, pszczołach itd. dlatego do USA nie wjedziesz np. z jabłkiem. Daltego zamiast stawiac na nie i mieć to samo nielegalnie raczej trzeba to zalegalizowac i stosowac jaks kontrole. zanim wprowadzi sie do uprawy modyfikowane rosliny to nie takie chop-tylko nam tak to sie wydaje. Latami prowadzone są eksperymenty-oczywiście nie wierze ślepo naukowcom ale komu mamy wierzyć.
mlodamamapolka
2008-01-24
07:46:33
Email
Zanieczyszczenia chemiczne da się usunąć. Ziemia się oczyszcza. natomiast zanieczyszczeń genami innych organizmów nie da się usunąć, bo to jest na poziomie DNA. A jak się okaże za 30 lat, że to GMO jest bardzo-chorobotwórcze to co zrobimy? Biotechnologia jest bardzo nową nauką i czy nie lepiej poczekać na testy niezależnych naukowców? Do tej porty testy żywności genetycznie modyfikowanej przedstawiały firmy które ją produkują. Czy według Was to jest wiarygodne? ;(
Goga66
2008-01-24
15:30:06
Email
ależ kobieto, karmisz dziecko schemizowaną żywnością. I nikt Ci nie da 100 proc. gwarancji, że jakieś świństwo, które się rozwinie (życzę żeby nigdy się nie rozwinęło) nie jest z tego powodu. Smarujemy się różnymi kremami w ciąży, czy po, robimy różne zabiegi, kiedy karmimy dziecko. Jedni lekarze mówią, że to nie szkodzi, inni dokładnie odwrotnie - dlatego używam do dziś głównie kosmetyków dla małych dzieci. I jeśli ci drudzy mają rację i jeśli przytrujesz tym dziecko też nie będziesz nawet o tym wiedziała. Odrobinę niższy iloraz inteligencji niż był przez geny planowany? Nie będziesz wiedzieć, że miało być inaczej.
Jasne, że fajnie by było żeby moje dziecko oddychało powietrzem sprzed 500 lat a nawet 300, jadło nawożone naturalnie jedzenie i miało ubranko barwione barwnikami tylko naturalnymi. Ale tak nie jest i nie będzie. Obawiam się, że pod naszą nieuwagę i do fastfoodów nam się dzieciaki już w podstawówce wybiorą i będą spędzać nadmiar czasu przed komputerem.
Ze zgrozą patrzę jak matki kupują telefony kom. 6-latkom. To dopiero uderzenie mikrofali w mózg. Nie wiemy nawet, co z naszymi, rozwiniętymi mózgami będzie za dziesiąt lat. A rozwijające się mózgi małych dzieci nagrzewane do krytycznej temperatury atakowane przez uwalniające się pod tym wpływem toksyczne białko? Nawet nie chcę o tym myśleć...
mlodamamapolka
2008-02-01
10:36:40
Email
A co powiecie na taką informację? " Myszy karmione GM Bt ziemniakami miały zniszczony układ pokarmowy. Karmienie GM ziemniakami które produkują toksynę BT zapoczątkowało nienormalny i nadmierny rozwój komórek w jelicie krętym. Podobne objawy u człowieka powodują nietrzymanie moczu lub symptomy grypy, świadczą też o stadium przedrakowym. Badanie obaliło tezę jakoby toksyna Bt była niszczona podczas procesu trawienia i nie jest biologicznie aktywna u ssaków." źródło: "Genetyczna Ruletka" J.M. Smith to są wyniki badań a te ziemniaki są w sprzedaży :( na szczęście nie u nas - jeszcze!
ciekawa
2008-02-01
10:40:23
Email
no widzisz a u nas nie mozna wykonać takich badań bo nie zezwala na to ustawa!
Goga66
2008-02-01
10:42:34
Email
podobne badania masz nt. żywienia się produktami sztucznie barwionymi i sztucznie dosmaczanymi oraz z długotrwałym terminem przydatności czyli konserwowanymmi, że hej! Poszukaj trochę a znajdziesz nie takie kwiatki. Szczególnie w opracowaniach naukowych zachodnich. Poczytaj sobie, co robią organizmowi ukochane przez Polaków chipsy ziemniaczane, niektóre gumy do żucia i wiele innych chętnie spożywanych produktów, którymi mamusie namiętnie zapychają swoje pociechy. SMACZNEGO :)
mlodamamapolka
2008-02-07
08:52:52
Email
Polecam fimik http://www.youtube.com/watch?v=SFAIRMV4d0c
Goga66
2008-02-07
09:46:36
Email
Wolisz owadobójcze preparaty od niesprawdzonej tak naprawdę żywności genetycznie modyfikowanej (jedne badania na tak, inne na nie - kiedyś badania np. wykazały, że pomidory są absolutnie zabójcze, inne, późniejsze, że absolutnie dobre dla zdrowia, to samo było z ziemniakami, nie mówiąc już o tysiącu innych produktów żywnościowych obecnie wychwalanych, kiedyś ganionych i odwrotnie)? Zakwaszone gleby nie regenerują się w ciągu trzech czy czterech lat. Zakwaszone gleby Ukrainy -w okresie przynależności do ZSRR, kiedyś przecież spichlerza Europy, już nie dają odpowiednich plonów. Zakwaszone ziemie dają truciznę. Pestycydy kontra genetyka? No mnie wiem Młoda Matko Polko Chcesz zdrowej żywności dla dziecka? Walcz też ze środkami owadobójczymi i fastfoodami, do których Twoje dziecko choćby ukradkiem będzie chodzić i które dają naprawdę rakotwórcze jedzenie. Walcz z chipsami ziemniaczanymi i wysokotłuszczowymi i wysokocukrowymi produktami dla całkiem małych dzieci. Czemu tylko żywność genetyczna? Klapki z oczu i do WALKI. Tobie proponuję na początku: http://www.stow-czystawoda.pl/publi66.php A to prasa polska, w której trochę tego jest. I to tylko malutka rozgrzewka. Nie mam czasu szukać bardziej drastycznych artykułów ale było trochę takich. Poszukaj też w zachodniej prasie medycznej czy niezależnej naukowej- dowiesz się większych cudów.
mlodamamapolka
2008-02-12
15:06:09
Email
Dobrze wiem, że jest mnóstwo problemów, i często jeden z drugim się łączy. Dla mnie żywność jest bardzo ważna. Uważam, że kierunek na "ekologiczne metody upraw" to zarówno zdrowsze społeczeństwo, mniej skażona woda itp. A zdajesz sobie sprawę ze rośliny genetycznie modyfikuje się głównie dlatego żeby móc więcej pestycydów i herbicydów używać? A więc uprawy GMO to bardziej zanieczyszczona woda :( Robie co mogę zeby w swoim środowisku propagować odpowiedzialne podejście do zakupów itp. A masz jakiś pomyśl na "walkę z fastfoodami" itp. Ja po prostu tam nie chodzę. Myślę, że najwięcej możemy osiągnąć dając właściwy przykład.
Goga66
2008-02-12
17:01:42
Email
Ty nie pójdziesz, ja nie pójdę ale nasze dzieci tam trafią. I to na pewno. Za sprawą swoich kolegów. A odmówisz uczestnictwa w urodzinach ulubionej koleżanki zorganizowanych np. w Macdonaldzie? Jak zabronisz, pójdą ukradkiem i będą to uważać za podwójnie atrakcyjne. Ekologiczne uprawy na zakwaszonych przez lata ziemiach? Hmmm.... Ile jest dobrej gleby? Dla wszystkich wystarczy tych upraw? Jak tak uważasz to walcz. Będę trzymać za Ciebie kciuki
mlodamamapolka
2008-11-17
08:51:04
Email
GMO zagraża płodności ludzi oraz bezpieczeństwu żywności Badania austriackiego rządu potwierdzają, że genetycznie zmodyfikowane uprawy zagrażają płodności ludzi oraz bezpieczeństwu żywności. Wezwanie do natychmiastowego zakazu genetycznie modyfikowanej żywności i upraw. (13 listopada 2008) Długoterminowe badania zlecone przez Austriacką Agencję ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, zarządzaną przez Austriackie Federalne Ministerstwo Zdrowia, Rodziny i Młodzieży, a prowadzone przez Uniwersytet Weterynaryjny we Wiedniu, potwierdza że zmodyfikowana genetycznie (GM) kukurydza poważnie wpływa na zdrowie reprodukcyjne myszy. Przeciwnicy GMO, którzy ostrzegali o niepłodności i innych zagrożeniach dla zdrowia, domagają się prowadzania natychmiastowego zakazu dla GMO w celu ochrony zdrowia ludzi i płodności kobiet na całym świecie. Badania prowadzone przez Uniwersytet Weterynarii w Wiedniu dowiodły, że karmienie myszy genetycznie modyfikowaną kukurydzą firmy Monsanto doprowadziło do niższej płodności i mniejszej masy ciała. Jeden z prowadzących badanie profesorów prof. Zentek powiedział, że była bezpośrednia zależność między spadkiem płodności a dietą GM, i że myszy karmione tradycyjnym zbożem rozmnażały się w bardziej efektywny sposób.. Podczas badania austriaccy naukowcy wykonali kilka długoterminowych prób w ciągu 20 tygodni z myszami laboratoryjnymi karmionymi dietą zawierającą 33% kukurydzy GM (NK 603 x MON 810), albo podobnej kukurydzy nie-GM używanej w wielu krajach. W porównaniu do grupy kontrolnej, statystycznie istotna wielkość miotów i spadki wagi szczeniąt zostały udokumentowane w trzecich i czwartych miotach myszy żywionych kukurydzą GM. źródło: http://www.responsibletechnology.org/GMFree/MediaCenter/ReleaseAustrianGovernmentStudy/index.cfm
mlodamamapolka
2009-04-23
20:45:17
Email
Jeśli nie chcesz być królikiem doświadczalnym i chcesz mieć dostęp do dobrej żywności wyślij TERAZ list do Prezydenta a następnie poproś swoich znajomych aby zrobili to samo! Dziękujemy wszystkim co wysłali list do Prezydenta... Potrzebujemy znacznie więcej takich i podobnych listów. To ostatnia szansa aby uchronić polskie rolnictwo i środowisko od nieodwracalnego skażenia genetycznie zmodyfikowaną kukurydzą MON810 a konsumentów od niebezpiecznej żywności z GMO. Rząd RP nie akceptuje woli społeczeństwa i nie reaguje na nasze inicjatywy, których celem jest wprowadzenie jasnego zakazu na MON810. !!!Dlatego zwracamy sie do Prezydenta. Gotowy list do wysłania na http://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=489 (wystarczy wpisać swoje dane) Od roku interweniujemy w tej sprawie u Ministra Rolnictwa, Ministra Środowiska, Rzecznika Praw Obywatelskich i również Premiera RP. W tej sprawie prowadzona była również 20 dniowa głodówka. Jednak Rząd RP nie akceptuje woli społeczeństwa i nie reaguje na nasze inicjatywy. !!!Prosimy o nagłośnienie tej akcji i maksymalną mobilizację. ========================== ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum