szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - dziwna wysypka...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Dorota
2007-05-23
Email
Dziewczyny pomóżcie...Gretę od ok. miesiąca męczy dziwna wysypka. Na początku dermatolog leczył Detreomycyną+Tormentiol, oczywiście bez poprawy...Następnie Locoid, tu nastąpiła poprawa ale wróciło na drugi dzień po tym jak przestałam ją tym smarować. Następny był Exoderil - od poniedziałku..dziś znowu odwiedziłam dermatologa, bo policzki Grety wyglądały poprostu okropnie, kazała smarować Emolium krem specjalny i dawać Clemastinum w syropie. Jutro wybieram się do alergologa.
Zrobiłam zdjęcie tych jej policzków - w rzeczywistości te zmiany są jeszcze bardziej czerwone, zaognione. Może któraś z Was przeszła coś takiego i mi pomoże. Nie mam pojęcia skąd jej się to wzięło.


mkkrycha27
2008-11-17
10:04:45
Email
Nie mam pojecia od czego moze byc taka wysypka, moge Ci jedynie doradzic jak lagodzic takie obiawy.Polecam na wszelkie problemy skorne Masc z witamina A lub tez Masc ochronna z witamina A (do nabycia w aptece, cena ok. 2zl), a do kapieli najlepiej uzywac czystej wody z dodatkiem oleju z pestek winogron lub oleju sojowego, 3-4 lyzki na wanne. Mozna tez przemywac dziecku skore kilka razy dziennie lekkim krochmalem, kapiel krochmalowa tez jest dobra. Kolejnym naturalnym sposobem jest dodawanie do wody w kapieli sody oczyszczonej (paczka sody na wanne). Mozesz rowniez ugotowac platki owsiane na papke i to dodac do kapieli (owies bardzo dobrze lagodzi swiad, zaczerwienienie), kolejnym sposoben jest tez dodanie do kapieli wodnego maceratu korzenia prawoslazu (zalewasz lyzke stolowa prawoslazu szklanka przegotowanej letniej wody, odstawiasz to na ok. 6 godzin i dolewasz do kapieli. Ja doradzalabym odstawienie wszelkich kosmetykow i srodkow myjacych jak zele do kapieli, one wysuszaja skore. Przyczyn moze byc wiele, jedna z nich moze byc za duza ilosc weglowodanow w diecie synka lub tez uczulenie na gluten. Mi ostatnio wieczorem wyskoczyla na ciele pokrzywka strasznie swedzaca, pierwszy raz w zyciu mialam cos takiego. Wzielam kapiel z dodatkiem oleju z pestek winogron i wysmarowalam sie mascia z witamina A, rano po wysypce nie bylo sladu.
kaprysna
2008-11-17
13:36:33
Email
Ciekawa, zaczelo sie od ukaszenia, ale na skroni ladnie jej zniknelo a na policzku przeksztalcilo sie w wysypke. Potem wysypalo jej cale czolo i drugi policzek. Ona tego nie drapie,jedynie na nozce. Dzis ladnie zbladlo, ale krosciska zostaly. Kapalam ja w krochmalu, nabial odstawilysmy, kupie ta masc z wit. A. Zobaczymy. Dziekuje Wam za porady.
kaprysna
2008-11-17
13:36:33
Email
Ciekawa, zaczelo sie od ukaszenia, ale na skroni ladnie jej zniknelo a na policzku przeksztalcilo sie w wysypke. Potem wysypalo jej cale czolo i drugi policzek. Ona tego nie drapie,jedynie na nozce. Dzis ladnie zbladlo, ale krosciska zostaly. Kapalam ja w krochmalu, nabial odstawilysmy, kupie ta masc z wit. A. Zobaczymy. Dziekuje Wam za porady.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum