szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - dziwna wysypka...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Dorota
2007-05-23
Email
Dziewczyny pomóżcie...Gretę od ok. miesiąca męczy dziwna wysypka. Na początku dermatolog leczył Detreomycyną+Tormentiol, oczywiście bez poprawy...Następnie Locoid, tu nastąpiła poprawa ale wróciło na drugi dzień po tym jak przestałam ją tym smarować. Następny był Exoderil - od poniedziałku..dziś znowu odwiedziłam dermatologa, bo policzki Grety wyglądały poprostu okropnie, kazała smarować Emolium krem specjalny i dawać Clemastinum w syropie. Jutro wybieram się do alergologa.
Zrobiłam zdjęcie tych jej policzków - w rzeczywistości te zmiany są jeszcze bardziej czerwone, zaognione. Może któraś z Was przeszła coś takiego i mi pomoże. Nie mam pojęcia skąd jej się to wzięło.


katka
2007-05-23
22:25:50
Email
u mnie podobnie wygladało uczulenie na mleko
kasiarys7
2007-05-23
23:13:20
Email
No właśnie.Mnie też to podchodzi pod skaze białkową .A jakie mleko pije Greta?Może trzeba zmienić a i nabiał odstawić i zaobserwować przez pare dni.Mnie się wydaje że to właśnie to.Ale odwiedz alergologa on napewno ci powie co to jest.Aż dziwne że dermatolog się nie może poznać chyba to lekarz od tak sobie.Pewnie ma wiedze książkową a mało praktyki...Napisz jak już będzie wiadomo co to za uczulenie...
Dorota
2007-05-24
13:42:49
Email
Już po wizycie u alergologa...to jednak skaza. Miałyście rację!!!! pozdrawiamy z Gretą!!

katka
2007-05-24
22:31:59
Email
Jakoś mam marne zaufanie wobec dermatologów. Zazwyczaj zapisują kolejne maści tak,jakby zdawali sobie sprawe,że żadna nie pomoże. A wysypka ,jeśli zniknie,to i tak wróci. W sumie najspokojniejsza specjalizacja lekarska.Dobrze,że sie wyjaśniło-teraz dietka i po sprawie.
pinkie
2007-07-19
11:59:00
Email
Tomek dostał dziwnej wysypki: na karku, pod pachami i schodzi na klatke piersiową. Mam nadzieje, ze to tylko potówki (ostatnio bardzo gorąco było i możliwe, ze się zapocił w foteliku.) Nie wiem jak odróżnić potówki od innych krostek. Są też czerwone plamki - jak pokrzywka.I sa tylko w tych miejscach, nogi, pachwiny, ramiona są zupełnie czyste. A zaczelo sie od tego, ze Daniel zabrał go na działkę do znajomych, zeby w te upały pomoczyć się w baseniku. POsmarowaliśmy go dokładnie kremem Eris z Filtrem49, uszy, twarz, nawet trochę głowę, no i całe ciało. Tam biegał na golaska w popołudniowym słońcu... No i teraz ma od kilku dni tę wysypkę, a ja nie wiem od czego. Czy to reakcja na jakeiś jedzonko, czy od słońca, czy od kosmetyku, czy po prostu potówki. Powinnam iść do lekarza, ale przed urlopem nie zdążę.
polishgirl
2007-07-19
12:03:34
Email
Pinkie, ja też zauważyłam u Maksia takie małe krosteczki, inne niż zazwyczaj , bo napewno ma uczulenie na mleko, ale wtedy inaczej skóra wygląda. A teraz nic nie jadł a od kilku dni ma własnie ta wysypkę taka kaszka. Tez bylismy wczoraj i przedwczoraj na basenie i tam chlapał sie i chodzil po słonku. Tez miał posmarowaną skórkę z filtrem. Ja wnioskuje że to faktycznie może od słońca, bo jest ono teraz bardzo mocne. Acha a do tego bardzo sie drapie. W nocy to co chwile sie budził i drapał.
bea1978
2007-07-19
12:13:25
Email
Wiecie co zaraz sie okaże że polowa dzieci z forum ma jakąś dziwną wysypkę :)Mój synek też dostał krostki po wypadzie nad jeziorko, a że wcześniej już bywaliśmy sporo na słonku to wiem, że to nie od jego promieni ta wysypka. Ja stawiam na krem z filtrem albo potówki :))
venuss
2007-07-19
12:22:59
Email
pinkie te czerwone plamki (lekko wypukłe?) to może być jakiś grzybek. potówka ma zazwyczaj jasniejszy czubeczek. idź koniecznie do lekarza. Profilaktycznie lekko wietrz te miejsca, pilnuj zeby były suche. bakterie i grzyby lubia srodowisko ciepłe i wilgotne i uwielbiają odczyn zasadowy czyli mydło! nie zawsze jest ono zdrowe dla skóry.
Przede wsztystkim unikajmy przegrzewania maluszków. Pinkie prosze do lekarza. Pozdrawiam
pinkie
2007-07-19
12:26:11
Email
Venus, przyjrzę się tym plamkom w domu. MOże jeszcze jutro uda mi się skontaktować z lekarką (ale wolałabym nie pokazywac sie w przychodni przed urlopem, bo zaraz coś załapie od chorowitków i urlop będzie przechlapany.)
pinkie
2007-07-19
12:32:33
Email
Niedawno był tu temat o szkarlatynie - Kamila wstawiała zdjecie Kinii. Nie mogę go znaleźć. Pamiętacie?
szamanka005
2008-10-11
16:14:26
Email
Witajcie :)mam klopot i niewiem co mam z tym zrobic mam 1,5 tyg synka ktory ma wysypke na czole i troszke na skoroniach te krostki sa czerwone i szorstkie dodam ze karmia piersia,teraz niewiem czy maluch ma skaze bialkowa czy uczulenie czy tez moze byc to trodzik noworotkowy??
ciekawa
2008-10-11
17:18:01
Email
Szamanko generalnie u tak malusich niemowląt takie krotki, potówki, trądzik to normalna sprawa-skóra jest jeszcze bardzo niedojrzała i nie umie sie bronić przed brudem, potem ,alergenami. Na twoim miejscu nie przejmowała bym się tak a przy najbliższej okazji pokazała krostki położnej. Nastka miała i potówki i trądzik i prosaki wiec wierz mi do wyboru do koloru:) Możesz spróbować obmyc buzię woda z krochmalem jeśli krostki są zaognione-jeśli suche to posmaruj kremikiem do buzi-swoim mlekiem i poczekaj na reakcje.
szamanka005
2008-10-11
17:58:29
Email
dziekuje bardzo ciekawa :)
kaprysna
2008-11-16
12:54:00
Email
No i dolaczamy do grona wysypkowych dzieciakow ... Nasza wysypka zaczela sie od ukaszenia. Wygladalo na komara, ale troche dlugo sie trzymalo. Duzy rumien na policzku, skroni i nozce. Emilia oczywiscie to drapala. Na skroni zniknelo po tygodniu, na policzku przeksztalcilo sie w rumen z drobnymi krostkami wypelnionymi plynem. Po kolejnym tygodniu nie zniknelo a wysypka z czerwonymi plamami pojawila sie na calym czole, a dzis po spacerku na drugim policzku. Generalnie wyglada to jak na zdjeciu zamieszczonym na poczatku watku. Moze to byc skaza bialkowa i to tak nagle i to teraz jak Emi tak malo mleka pije i nabialu jada? Nie drapie tego, wlasciwie jej to nie przeszkadza (procz lydki, wciaz tam swedzi), mnie denerwuje, paskudnie wyglada. Babcia twierdzi, ze to moze uczulenie na psa :-/ ale od lata z nim biega i go glaszcze, wiec tez nagle pojawiloby sie? Poradzcie
ciekawa
2008-11-16
16:21:42
Email
Kaprysna skoro została ukąszona to skad pomysł o uczuleniu na psa? Poza ty dzieci które od urodzenia obcują ze zwierzakami zadko sie na nie uczulają. Moja jest alergiczna a nawet jedzą razem ciastka, ona gryzie go po uszach i śpi w jego posłaniu-nic jej nie jest:)Przemyj to krochmalem bo pewnie swędzi, podaj przez kilka dni wapno a nawet po 10 kropli zyrteku jak masz. Pewnie zakaziła drapiac-pamietaj ukaszenia smaruje się fenistilem-dzieciom też. A nabiał w sytuacji chorobowej pogarsza sprawe-wiec go odstaw na kilka dni zupełnie. Z doświadczenie swojego wiem ze w przypadku reakcji alergicznych nabiał trzeba zupełnie odstawić bo wzmaga objawy. Do tego wszelkie owoce i warzywa podawaj gotowane-żeby uspokoić organizm. Jesli mocno źle to wygląda a nadal sie niepokoisz to lepiej pokaż lekarzowi.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum