szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Szewska klatka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna
Napisano: Treść:
Michalina
2005-04-04
Email
Dzisiaj byłam z małym na szczepieniu i rutynowych badaniach i pediatra zapytała mnie czy ktoś u mnie w rodzinie miał "szewską" klatkę bo u małego jakoś dziwnie klatka persiowa się układa gdy oddycha?! Co to jest ta szewska klatka i skąd się bierze? Przeraziłam się i to bardzo.
KiCuŚ z Kalisza
2006-03-16
18:53:34
Email
Mieszkam w Kaliszu i jestem niestety posiadaczem szewskiej klatki piersowej,zastanawiam się czy isc na operacje,moze nie jest to zbyt mocne wgłębienie,ale ja ma caly czas to na głowie dlatego najprawdopodobniej zdecyduje się na operacje w Poznaniu,jesli chodzi o ćwiczenia to moje zdanie jest takie,we wczesnym wieku odpowiednie ćwiczenia mogą pomóz,ale tylko u niktórych,u mnie dopiero w wieku 16 lat wykryto taka klatke bo wczesniej nie byla ona widoczna,teraz sie zle z tym czuje ,ale lekarza twierdzą ze jest to u mnie kosmetyka,ale ja jestem innego zdania,Uważam ,ze tego typu wady nalezy operowac w mlodosci,mysle ,ze bóle moga wsytepowac po operacje ,ale mozna sie troche pomęczyc ,a potem jest spokój,moj numer GG to 2746574 ,Osoby,które są zainteresowane wymiana kilku zdan na ten temat to zaproaszam ,powodzenia
michal8810
2006-05-20
11:35:40
Email
Mam na imię Michał, ma 18lat i jestem posiadaczem klatki szewskiej. Jestem zainteresowany operacją, aby usunąć tą wadę. Jedni lekarze proponują mi operacje starą metodą a inni nową mówiąc że ,,jest mniej inwazyjna”. Sam nie wiem na którą się zdecydować dlatego proszę aby ktoś wyjaśnił mi obie te metody i podał wady i zalety. Z góry dziękuję, będę bardzo wdzięczny za te informacje!
igor123
2006-06-16
15:10:27
Email
ja od niedawna wiem ze mam szewska klatke piersiową :( od tego czasu nie chodze na basen i na plaze bo sie tego wstydzę mam od niedawna rehabilitacje ale wądpie ze to pomoze
koras
2006-07-31
23:10:47
Email
eloo
koras
2006-07-31
23:22:25
Email
No więc tak. Tak jak wy ja tesh mam szewską klatke piersiową. Czuje sie z tym do dupyyyy!!! Czasem mam ochote sie zabić. Bez kitu. Mam dopiero 16 lat. A moja dziura jest naprawde duża. Czasami mam problem ze złapaiem oddechu. To jest naprawde do bani. A lekarze mówią że to kosmetyka. Ale ja mam inne zdanie. Wstydze sie tego bardzo. Jak by ktoś chciał pogadać o tym to oto mój nr gg-9126131. Prosze o kontakt. Pozdrowka:*
Basia.26
2006-08-01
08:04:34
Email
hej. wiem, że gadanie o takich głupotach jak: są wieksze nieszczęścia na swiecie itd sa do kitu. widziałam kiedyś program, chyba o centrum zdrowia dziecka, i tam chłopaczek w wieku ok 14-15 lat miał operacje szewskiej klatki. nacieli mu klatkę piersiową w poprzek, pod linią piersi, a na mostku to cięcie poszło w górę i znów w dół (hm... jakby to obrazowo napisac.. cięcie miało kształt pełzającego robaczka:) oj, nacierpiał się, biedak nie mógł się wyprostować, bo wiadomo, cholernie to bolało. no ale zlikwidowali mu tą szewską klatkę. blizna po nacieciu wiadomo-zjaśnieje, nie zastosowano szwów zewnetrznych, wiec było to estetyczne, a facetowi to i tak jakies tam włoski wykiełkują na klacie, wiec wszystko zamaskują:) nie wiem jak się starać o taką operacje, nie wiem, gdzie ją wykonują... wiem natomiast jak moze dokuczać człowiekowi jakiś defekt. nie mówię, że posiadanie takiej klatki jest złe, oj na pewno nie jednej pannie się spodobacie:)) informuję was jedynie o istniejącej możliwości. a wiecie, że kobiety tez moga być posiadaczkami takiej klatki/? tylko jeśli jest biuściasta, to jakoś to się wszystko tak w tym dekoldzie poukłada, że praktycznie tego nie widać;)
koras
2006-08-01
15:08:22
Email
Dobra Basia ale może coś wiesz o tych całych ćwiczeniach??
Basia.26
2006-08-01
16:01:47
Email
"basen poprawi twoja wydolnosc, rozbudowana klata poprawi efekt wizualny i tyle, dziura i tak zostanie cwicz klate normalnie raz w tygodniu treningiem masowym, pamietaj zeby nie zaniedbywac innych partii szczegolnie brzucha i plecow, mocne plecy zapobiegna dalszemu poglebianiu sie wady" ... " W obrębie tułowia zaburzenia mogą dotyczyć samej klatki piersiowej: * klatka piersiowa lejkowata (szewska), * klatka piersiowa kurza, * klatka piersiowa krzywicza, * klatka piersiowa po zabiegach chirurgicznych. Nie stanowią one jedynie defektu kosmetycznego lecz są przyczyną upośledzenia mechaniki oddychania. Inne zmiany w obrębie tułowia mogą dotyczyć ustawienia barków i łopatek." ..... takie rzeczy znalazłam na necie. a jeśli chodzi o ćwiczenia to przejdź się do ortopedy i zapytaj o Ośrodek Wczesnej Interwecji w twoim mieście. tam są ćwiczenia korekcyjne dla ludzi w róznym wieku. tam pokażą co i jak ćwiczyć, podpowiedzą coś mądrego, bo często taki zwykły lekarz to ma małe pojęcie o takich ćwiczeniach i wykretnie mówi, ze to "taka uroda".
Basia.26
2006-08-01
17:24:28
Email
zapomnialam napisać, że podstawowe ćwiczenie to dmuchanie balonów. równie dobrze mozesz dmuchać materac plażowy czy piłkę. postaw sobie cel, że np codziennie przynajmniej raz nadmuchasz taki materac:)
koras
2006-08-01
17:44:58
Email
Basiu dzięki Ci bardzo. Spróbuje. Może sie uda. a może byś mogła podać mi swój nr gg wtedy byśmy mogli pogadać??
Basia.26
2006-08-02
06:05:45
Email
spoko, jak coś to pisz, zawsze postaram sie jakos ci odpowiedzieć na twoje pytania:) moje gg 1400871 ;)
K
2006-08-07
22:56:14
Email
mam 17 lat i także posiadam szewską klatke. Stwierdzono u mnie dość poważną wadę- w wieku 9 lat mogłem włożyć swoją pięść. Oczywiście miałem z tego powodu kompleksy- jak każdy chyba z tą chorobą. Ktoś napisał że ćwiczenia nic nie pomagają. Otóż błąd! i to wielki. Te w szpitalu pomagają zastopować rozrost 'dziury'. Mam teraz 17 lat, ćwicze dość często (narzuciłem sam sobie, na początku nie chętnie)pompki i ćwiczenia na kształcenie mięśni brzucha. Ćwiczenie mięśni brzucha pomogły w rozciągnięciu odstającej (dolnej) części klatki, pompki w maskowaniu dziury poprzez mięśnie (że tak powiem) piersiowe. teraz nie widać praktycznie 'wady' a to co widać, doskonalee podkreśla budowe mięśni.
koras
2006-09-04
17:44:06
Email
Dobra ej ludzie ja wam mówie tu że od dzisiaj biore sie za ostre ćwiczenia. Mój poprzednik napisał o ćwiczeniach więc skołuje sobie ławeczke do ćwiczseń i będe pakował jak szalony. Pozdro>;
misiek
2007-06-10
16:33:13
Email
też mam problem z żebrami. mam 17 lat. ostatnie zebra u doło sa bardzo wystające co wpływa barzdo neikorzystnie na cała sylwetke. Można coś z tym zrobic?? pordzcie.. ;(
venuss
2007-06-11
17:55:11
Email
misiek idź do dobrego ortopedy, jest na to mnóstwo cwiczen, a moze lekarz znajdzie inny sposób. pozdro
gabrysia
2007-08-02
09:48:35
Email
Moja 15 letnia córka 29 VI 2007 roku miała operację szewskiej(lejkowatej)klatki piersiowej.Wadę rozpoznano w wieku 8 lat, wiele ćwiczeń, senatorium, basen nic nie pomogło, i teraz już wiem że nic nie pomoże tylko operacja. Był już ucisk na płuca męczyła się szybko podczas biegania, odczuwała duszność, serce rownież się już przesunęło bardziej na lewą stronę wciąż ją bolało, myślałam że to jakieś nerwobóle jak się okazało przyczyną był ucisk mostka.Najlepszy szpital, najbezpieczniejsza metoda operacji bez żadnych elementów metelowych, jakiejś ramy czy jakiejkolwiek plastyki dziecko szybko wraca do zdrowia pobyt w szpitalu od operacji trwa ok.8-10 dni. Rodzice mogą przebywać cały czas razem z dzieckiem( w szpitalu są pokoje dla rodziców).Podaję pełny adres INSTYTUT GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC KLINIKA CHIRURGII KLATKI PIERSIOWEJ W RABCE UL. PROF. JANA RUDNIKA 3B TEL.018-26-76-060 WEW. 259 ORDYNATOR DR N MED.JOACHIM BUCHWALD OPERUJE TEŻ DR MACIASZCZYK najlepsi lekarze w Polsce tylko oni operują tą bezpieczną metodą. Więcej informacji mój numer telefonu 693291766.
Strona 5 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum