szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - WOZKI...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, następna
Napisano: Treść:
Kajka
2006-05-24
Email
Mam propozycjie, uzywamy roznych wozkow i chciala bym zaproponowac abysmy napisaly zalety i wady wozkow ktore uzywamy- taki test zrobiony przeznas. chodzi mi by przyszlym mama latwiej bylo sie zdecydowac co kupic :)
Kajka
2006-05-24
14:44:05
Email
ALU SPRINT - MIKRUS http://www.mikrus.com.pl/index.htm +: zdecydowanie skretna oś , +: latwy w skladaniu i niewiele miejsca zajmuje po zlozeniu, +: w zestawie gondola na bardzo dobrej wysokosci, spacerowka 5 punktowo zapinana,opcjonalnie fotelik latwo si emontuje do stelaza wozka +:posciel w zestawie oraz torba i folia + pakowny;) +bym zaliczyla jeszcze ze przykrycie wozka ma klapke ktora chroni dziecko przed wiatrem, i mozna 1 lub 2 wysokosci wybrac +wyglad wg mnie oraz duza ilosc kolorystyki + jest jeszcze CENA ZESTAWU teraz -: -jest ze ciezko sie odblokowuje skretna os po jakims czasie uzytkowania - dosyc ciezko zaklada sie folie na wozek -: po pewnym czasie zaczely skrzypac zpiecia od klapy czy jak kto woli daszka glownego wozka
Goga66
2006-05-24
16:31:53
Email
Przekleiłam swój stary opis wózka zmieniłam tylko drobiazgi jak okres użytkowania :)
Mam Oriona Polaka - dwufunkcyjny - spacerowy i głęboki - przez net kosztował mnie 680, w tym roku na allegro widziałam za 699, w Smyku w zeszłym roku kosztował 860 zł. Wadą jest, że jest ciężki 17 kg i przez to niespecjalnie zwrotny (ma nieruchome ośki). Zaletą jest, że po 11 miesiącach użytkowania też w lesie na wertepach, nic nie odpada, nic się nie zniszczyło. Minimalnie trzeszczą części plastikowe, których jest mało (pewnie stąd waga wysoka), co jest normą we wszystkich wózkach z plastikiem. Jest b. ciepły, ma dużą gondolę - nosidełko dla maluszka z oddzielną dopinaną budką o długości 88 (kupując zwróćcie uwagę, by gondola była duża, bo inaczej jeszcze niesiedzące dziecko się przestaje mieścić. Zwróćcie uwagę czy budka bezgłośnie się składa, bo wiele hałasuje i dziecko się budzi. Moja jest cicha. Osłonka na nóżki w wersji spacerowej powinna być wysoka, u mnie sięga ponad piersi 9-miesięcznego dziecka. Orion ma wentylację, okienko w budzie i odpinaną tapicerkę. Ma świetne nieplastikowe pompowane, duże koła. W wersji spacerowej ma dwie tacki - dla matki i dziecka. W wersji głębokiej - jedną. Torbę można zawiesić na rączce lub przypiąć z tyłu budy. Po złożeniu i zdjęciu kółek mieści się w bagażnilku Punto chociaż dość ciasno. Na 10 pkt dałabym mu ok. 7. Wadą jest przede wszytkim jednak waga - wózek nie do noszenia po schodach przez kobietę. Mam na szczęście wózkarnię i sprowadzam go te 8 schodków w dół albo wciągam idąc na dwór. To jest akurat łatwe. Mieszkam na 3 piętrze bez windy. Wadą jest też słaba zwrotność aczkolwiek ja już tego nie zauważam - przyzwyczaiłam się ale słabsze fizycznie panie (ja jestem drobna, niska ale wysportowana) może męczyć. Wózek ma pasy 5-punktowe w wersji spacerowej. Ma głęboki kosz na zakupy. Jest ładny ale to kwestia gustu. Orion ma sporo wersji klorystycznych. Ja mam granatowo-błękitną. Zdjęcia ściągnięte z netu zamieściłam już w czerwcowych mamusiach. Z uwagą kupujcie wózki - ładny, to nie zawsze funkcjonalny. Pamiętajcie, że dziecko w wersji leżącej przynajmniej do końca 7 miesiąca powinno się mieścić - mało które już wtedy samodzielnie siedzi. Buda musi też dobrze przed słońcem i i wiatrem chronić więc powinna być duża! Lepiej też żeby był dość głęboki w wersji do leżenia, żeby dziecko bylo jednak osłonięte i dość szeroki, zeby w ciepłe dni nie przylegało do ścianek. Noworodka zawsze można dookoła obłożyć kocykiem jeżeli gondola jest duża. Dobrze jak ma nosidło dla niemowlaczka - to bardzo dobra rzecz, nawet do usypiania w domu. I to tyle. O resorach nie piszę, bo każdy wie, że ważne. Acha - Orion ma przekładaną rączkę, co jest b. wygodne ale bardzo wysokie osoby muszą sprawdzić, bo nie wiem, czy dla nich nie jest za nisko ta rączka. Mój mąż 176 - chwali sobie wysokość.
Goga66
2006-05-25
12:13:36
Email
no dziewczyny - podzielcie się z nowymi i przyszłymi mamami opiniami o swoich wózkach. Przecież same miałyście problem, jaki kupić...
pinkie
2006-05-25
17:57:48
Email
Dzięki, Kajka za ten wątek. Ja zachorowałam na X-landera XT. Jest dosyć drogi, ale przecież są inne, droższe. Dzisiaj byłam w sklepie i oglądałam wiele wózków. Większość z nich wygląda jak czołgi. Wiele ma mizerne kółeczka, a masywną górę. A im tańszy tym bardziej pstrokaty i wygląda tandetnie. Wiem, ze wygląd nie jest najważniejszy, ale... Ja chyba jestem pedantką. X-lander wydaje mi się bardzo zgrabny i ma bardzo ładne kolory, zwłaszcza zielono-granatowy. Ma też bardzo dobre parametry, jest wygodny i zwrotny. Jestem ciekawa, jak się sprawuje po długim używaniu. Proszę o odzew!

katka
2006-05-25
20:42:56
Email
A ja nie cierpie polaka bo jest zaciężki i w gondoli dzidzia mi zjeżdża, ale kółka ok. zwłaszcza jak sie jeżdzi w terenie
MoNiSiA
2006-05-25
22:41:20
Email
Ja przy zakupie sugerowałam się ceną. Chciałam jakiś tańszy. Zapłaciłam ponad 500zł. W ogóle nie przyszło mi do głowy, że te tańsze - znaczą cięższe. Choć był wielofunkcyjny, szybko zmieniłam go na lepszy model ;-) I powiem szczerze, że jestem zadowolona. Nowy wózeczek, to spacerówka oczywiście. Zgrabny, leciutki, wszędzie się z nim wepcham ;-) Waży ok. 8 kg. Ma fajne dodatki takie jak tacka dla rodziców, dla dziecka, duży pojemny kosz, składanie jedną ręką, rozkładanie oparcia do pozycji leżącej, okrycie na nóżki. Za ten wózeczek dałam 240zł + dokupiłam folię przeciwdeszczową za 20zł. To dość przystępna cena. Pozdr.
MoNiSiA
2006-05-25
22:52:47
Email
Wkleję fotkę nowej spacerówki.

MIchalina
2006-05-26
09:39:07
Email
Wózek gęboki firmy Jędroch (cena 680 zł chyba - dobrze nie pamiętam bo teść płacił ;-))Plusy wózka: duża, głęboka i odpinana gondola, pompowane koła więc łatwo się prowadzi, torba w wyposażeniu, ładna kolorystyka (my mieliśmy granatowo-kremowy), okrycię na nóżki, dobra cena, możliwość przerobienia na spcerówkę po dokupieniu jednej części. Folie przeciwdeszczową dokupilśmy oddzielnie. Minusy wózka: ciężki, płytki kosz na zakupy, nie ma przekładanej rączki (aby uchronic twarz malucha przed słońcem musiałam ciągnąć wózek za sobą zamiast go pchać). Potem kupiliśmy spacerowkę firmy Chicco pick-up. I to była porażka. Wózek owszem, jest ładny, może nawet i wygodny dla dziecka (siedzisko mozna rozłozyc na płasko, ma pokrowiec na nogi)ale beznadziejny jeżeli chodzi o jego prowadzenie. Małe skretne, plastikowe kółeczka nie nadaja sie na nasz polskie chodniki. Wozek trzeszczy i trzęsie się na kazdej nierównosci. Plusem wózka jest jego waga - dość lekki.
Basia.26
2006-05-26
13:33:44
Email
ja kupiłam Graco Quatro Deluxe. jestem bardzo zodowolona, użytkuje go już podad 3 miesiące. wady: stosunkowo mała gondola, Miłosz rośnie bardzo szybko, już urósł 15 cm i ledwo się mieści, takze cieżko byłoby go zapakować np w zimie jakby miał jeszcze kombinezon na sobie. no ale inne dzieci może tak szybko nie rosną;) i jeszcze jeden minus: przednie kółka sa obrotowe (co nie jest minusem:)ale przy zablokowaniu ich zeby jechały tylko prosto, trochę się "trzaskają" bo mają taki "luz konstrukcyjny" zeby koło się nie złamało jak np kamień wpadnie w to blokowanie. a co do plusów to tak: lekki, super składanie, piękna spacerówka jest potem, jak już gondole się wyciągnie, kółka nie za duze, nie za małe, jak to w spacerówkach opisywanych przez Monisię, tacka dla rodziców i dziecka, zegarek, termometr (na początku myślałam, ze to taki zbędny bajer, ale można się od niego uzależnić:), zwrotny, mały w porównaniu do innych wózków tej klasy, cena 950 zł, torbę dostałam gratis:) głęboki kosz na zakupy. a co do nieprzekładanej rączki, to mnie to nie martwi, bo budką za to można jeżdzić w przód i w tył:) do wózka pasuje uniwersalna folia przeciwdeszczowa za 15-20 zł.
polishgirl
2006-05-26
13:56:59
Email
A ja mam Hauck traxx. jest rewelacyjny. Przednie skręcane kola, prowadzi sie go jak samochód. Zdarza sie że musze prowadzic jedna reką, to zaden problem. Poprostu sam jedzie. Koła duże pompowane. Doskonała amortyzacja żaden inny wózek tak nie tłumi nierówności. Super gondola, duża wygodna, odpinana. W zestawie dwie folie przeciwdeszczowe , na gondole i spacerówkę, plecak pod kolor wózka. Minusem jest to, że razem z gondolą jest dosyć cięzki przy wnoszeniu np. na piętro, ale spokojnie mozna odpiąc gondolę i samą znieśc ze schodów. potem spacerówka jest juz duzo dużo lżejsza i prowadzi się rewelacyjnie. Minus tez taki że nie przekłada się rączki i czasem słonko razi dziecko. Plusem i atutem tego wózka jest zastosowanie wachaczy jak w samochodzie, dzięki temu zadne nierówności terenu nie są zmorą. ypróbowaliśmy w lesie i naprawdę zdał relację. Ja kupiłam go na allegro oto link: http://www.allegro.pl/item104586225_nowy_traxx_hauck_merlin_4_deluxe_gondola_torba_new.html Za 1190 zł. Cena może i nie mała ale według mnie warto.

polishgirl
2006-05-26
13:57:29
Email
A spacerówka wygląda tak

Kajka
2006-05-26
17:25:36
Email
mielismy go kupic... ale niestety nie znalismy opini inych osob... wiec nie kupislimy. Mamy piszcze o wozkach, bo to pomaga:)innym mama sie zdecydowac i wam moze w przyszlosci bedzie latwiej
Goga66
2006-05-29
10:27:30
Email
Coś mi jeszcze przyszło do głowy jako rada:Dziewczyny, jak będziecie kupować wózek i nim jeździć po sklepie, to włóżcie do środka torbę 8 kg i zobaczcie, jak z takim obciążeniem wózek się prowadzi. Także z rączką z drugiej strony (jeżeli ma możliwość przekładania). Zdziwicie się, jaka to różnica z obciążeniem i bez!!!
basienka25
2006-05-29
11:13:01
Email
Ja mam wozek Herry 2 firmy Wozkoland.Cena ok 680zl.Zalety: duze pompowane kola, oczywiscie paski,dzieki ktorym mozna bujac,przekladana rączka, ktora mozna tez regulowac na rozna wysokosc,duza gondola wygodne nosidlo.niesstety wozek jak kazdy ma wady.Najbardziej niewygodne jest dla mnie to ze jest on strasznie ciezki.Na szczescie nie musze go wnosic po schodach bo mieszkam w domu jednopietrowym, ale jak zaladuje kosz pod spodemm( źle sie do niego wklada zakupy, chyba ze bedzie zlozony na spacerowke) to ciezko sie prowadzi niestety.Ma rozne dodatki, takie jak pasy bezpieczenstwa, ktore sa pewnie w kazdym wozku, cieply pokrowiec.Budka nie sklada sie calkowicie, co np ja nie uwazam za minus.Po za tym to on jest naprawde fajny, no i cena przystepna, tylko zeby nie byl taki ciezki:((Dlatego zdecydowalam juz ze na nastepny rok kupie spacerowke parasolke.
elza1977
2006-06-01
11:57:34
Email
ja mam wózek TAko - Julia. Jak każdy ma wady i zalety. ZALETY: pompowane koła- super jezdzi po sniegu i nierównosciach, przekladana i regulowana rączka, duża miejsca dla dzidiusia, dobra amortyzacja, torba i folia na wyposażeniu. Wady - jak w wiekszosci waga oraz beznadziejnie pomyslane pasy, które sa zamocowane na stałe i trzeba ( jak juz sie nie używa nosidełka) grubo wyłożyc wózek np kocykami lub kupic materacyk, bo inaczej dziecko upijaja pasy. Jak juz przekazuję rady to nie polecam leżaczka firmy Tako. tez beznadziejnie rozwiazane pasy. Ten który znajduje sie miedzy nózkami jest nieregulowany a umocowany tak nisko, że trudno jest dziecko zapiac a jak sie zsunie to juz 3 miesieczny brzdac ma nózki za lezaczkiem. Do tego dwa pozostałe pasy sa umocowane tak ze obcieraja bużke dziecka
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum