szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - marzec 2006


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna
Napisano: Treść:
karol_ina
2005-12-19
Email
CZY SĄ NA FORUM CIĘZAROWKI Z TERMINEM NA MARZEC 2006? PZDR
Inka
2006-01-21
10:28:24
Email
Na watrobe tez mi uciskal ale musial sie przesunac bo teraz mam spokoj. Jeszcze nie wiem ktory szpital chociaz wiem ze juz powinnam sie na cos zdecydowac. Ale sie dzisiaj strasznie czuje....jakbym miala zaraz zemdlec. A wczoraj az mnie energia roznosila a dzisiaj :( tragedia!!!!
evika
2006-01-21
10:48:02
Email
:)) Inka kończę własnie 34 tydzień.a wachania formy to juz niestety norma, wczoraj zrobiłam dwa ciasta.jedno dla siebie takie mniej drazniące moją zgagę, a drugie dla mężą a dzisiaj przerasta mnie myślo podlaniu kwiatków :) i chyba skuszę się jeszcze na podusię. tak na chwilkę.
Inka
2006-01-21
18:42:15
Email
A ja sie zdrzemnelam po poludniu i teraz czuje sie o WIELE lepiej.Ale zaczely mnie lapac delikatne skurcze wiec na wszelki wypadek ide dlaej lezec....
Inka
2006-01-24
12:03:49
Email
Czesc Dziewczyny! Jak sie macie? Czy to normalne jest wstac rano, zjesc sniadanie a potem od 9 spac do 12??? Bela: wiesz co? te tabletki to chyba jakis kryzys maja w 34 tyg. bo moj brzucholek zamiast sie uspokajac to jeszcze nabiera mocy! A juz nie mowiac o bolu w krzyzach...W tym tygodniu do gin. zobaczymy co powie. Ale juz sobie chyba na wszelki wypadek spakuje torbe do szpitala. Tylko z drugiej strony czy to nie za wczesnie?
evika
2006-01-24
13:08:52
Email
hej kobietki, INka ja gdybym mogła budziłabym sie tylko na posilki i siusiu , jużnie pamietam kiedy spałam całą noc, brzuch jest coraz cięższy a maleństwo potrafi się dopomnieć o swoje prawa i nie zawsze pozwala mi się połozyć na boku a na plecach spać nie potrafię. do tego jeszcze czuję ostatnio jakiś dziwny ból w kroku nie bardzo silny ale czuję go cały czasa in mowi zejest wszystko oki :). byle do wizyty następnej to już będzie 37 tydzień. chyba też już zapakuję torbę i będę czekać.
AgaU
2006-01-25
11:52:42
Email
Dziewczyny tez brałam fenoterol i niestety urodziłam w 37 tyg. ciąży , miałam zorwarcie na trzy od 6-tego miesiąca i leżałam dwa w szpitalu. Pocieszające było tylko to, że urodziłam syna w dwie godziny !!!!!!!!!. trzymajcie sie cieplutko... bo zima
evika
2006-01-31
21:45:19
Email
hej. gdzie siepodziały wszystki marcowe mamuski??
Inka
2006-01-31
21:52:08
Email
Hej!!!! W zasadzie znajdziesz nas wszedzie.....Ja ostanio zainteresowalam sie lutowymi mamusiami bo za ponad tydzien mam odstawic leki wiec chyba dzidzus urodzi sie w lutym. Tak mysle skoro moj brzuch "olewa" Fenoterol i tak mam te skurcze. Wiec co bedzie po odstawieniu leku??A Ty Evika jak sie masz?
evika
2006-01-31
22:03:19
Email
inka:)) ja fenoterol odrzuciłam już w 30 tygodniu, bałam sie ze urodze zaraz po odstawieniu ale jestem już na poczatku 36 tyg skurcze jak mam tak miałam raz bardziej raz mniej silne.tak jak podczas brania fenotrolu, więc po co meczyć tymi paskudnymi lekami siebie i dzidzię.biorętylko magnez, feminatal i i delikatnie rozkurczowa diprophylinę . ehh spakowałam się już, wyprałam wszystki ubranka jeszcze tylko wyprasuję i już. W poniedziałek mam wizytę u gina,to będzie juz 37 tydz, to juz ponoć donoszona ciaża więc niech się dzieję co chce> Wy też się boicie porodu, bo ja im blizej tym więcej mam obaw, boję się czy dam radę, czy nie będę musiała mieć cesarki bo maleństwo chyba nie lezy prawidlowo, mam jakieś paskudne czarne mysli, martwię się czy misiek jest zdrowy,pomimo teo ze na usg niby wszystko jest oki i chciałabym tak naprawdę juz być po przytulić mojego maluszka :)
Inka
2006-01-31
22:13:58
Email
Evika ale gdyby nie Fenoterol to juz bym dawno urodzila :( Mi niestety magnez + jakies tam inne leki nie pomagal (bo tez probowalam) a na Fenoterolu potrafie miec przez 40 min. skurcze co7-8 min A poza tym na Fenoterolu skraca mi sie nadal szyjka. ja mam wizyte w przyszlym tyg. i to bedzie juz 36 tydzien. Ale dostalam takie leki zeby rozwinely sie plucka dziecka gdyby przyszlo mu urodzic sie wczesnie....Wiec ogolnie rzecz biorac jestesmy gotowi. Wyprawka prawie tez no i spakowana juz tez jestem. najbardziej to sie boje ze juz tak sie przyzwyczailam do tych skurczy ze boje sie ze za pozno zorientuje sie ze to te wlasciwe.....
evika
2006-01-31
22:27:43
Email
Wiem Inka,ze to czasami bardzo pomocny lek, ale u mnie odstawiono go tez ze wzlędu na serduchoaco do tego czy poznasz te prawidlowe skurcze :) to ja też mam takie obawy,ale myslę ze będą one nieco silniejsze od tych które mamy teraz,
Inka
2006-02-01
10:41:21
Email
Evika: a mialas ostatnio robione USG ze stwierdzone ze dzidzius nie lezy prawidłowo? mnie tez czasami nachodza czarne mysli ale je szybciutko odpedzam :)Wiesz moze dlaczego pytaja sie o pierwsze ruchy dziecka (domyslam sie ze chodzi o date porodu) ale czy jest to dokladniejsze okreslenie i jak sie wylicza???
bela
2006-02-01
15:20:59
Email
czesc.Chyba data wyliczona jest prawidlowa.A data okreslona po ruchach raczej sie nie sprawdza.dziecko poprostu moze byc ruchliwsze, tak sie ulozyc ze czuje sie te ruchy.Jak chcesz obliczyc sama "date porodu" po ruchcach to dodaj 4,5 miesiaca do dnia kiedy poczulas pierwsze ruchy (ale chodzi o ten dzien po ktorych ruchy byly juz codziennie)
evika
2006-02-01
15:29:39
Email
cześć wszystkim :) tak inka mam usg robione na kazdej wizycie więc ostatnie było robione 2 tyg temu, i maleństwo lezy w poprzek :( w dodatku pokazuje tylko pupę i plecki na usg :)a ponocv od 34 tyg połozenie juz sie nie zmienia. A co do ruchów to nie wiedziałam ze mozna policzyc datę porodu po ruchach dzidzi, ciekawe ja nie bardzo pamietam kiedy miałam ale chyba w 21 tygodniu pierwsze ruchy,ale bardzo delikatne .
Goga66
2006-02-01
15:58:27
Email
to nieprawda, że nie zmienia się położenie płodu po 34 tygodniu. Rzadko ale się zmienia. Nawet potrafi zmienić się w dzień porodu, chociaż to graniczy z cudem a jednak lekarz mi opowiadał, że miał takie 2 przypadki
bela
2006-02-01
15:59:19
Email
dziecko uklada sie ostatecznie w 36 ale i potem robi dziwne psikusy.Nawet te niemozliwe wiec sie nie martw
JOLA-JOLKA
2006-02-01
20:50:29
Email
Podobno sprawdza soię ta metoda z obliczeniem daty porodu.Przynajmniej tak mi mówiła mama.Jeżeli by się sprawdziło, to urodziłabym pod koniec przyszłego tygodnia.Sprawdzę to wam powiem :)
Inka
2006-02-01
21:12:48
Email
Jolka a wiesz na czym to polega? Jak to sie liczy?
JOLA-JOLKA
2006-02-02
09:46:23
Email
Moja mama twierdzi, że pierwszy ruch dziecka to dokładnie połowa ciąży.Natomiast dziewczyny wyżej pisały, że trzeba dodać 4,5 miesiąca.
bela
2006-02-02
10:05:25
Email
Jola przeciez 4,5 miesiaca to połowa ciazy ( 4,5 + 4,5 = 9) :-)))))))))))
JOLA-JOLKA
2006-02-02
10:10:16
Email
Bela ty napisałaś, że do pierwszego większego ruchu trzeba dodać 4,5 miesiąca:)Moja mama ma inną wersję. Mówi, że to właśnie pierwszy ruch jest połową ciąży.I dokładnie o tej godzinie się urodzi.
Bela
2006-02-02
10:14:37
Email
no tak.Dla mnie to samo.Skoro do pierwszego ruchu dodaje 4,5 miesiaca - polowe ciazy wiec chcac nie chcac pierwszy ruch jest polowa :-)
Inka
2006-02-02
17:48:22
Email
Hmmm....to wedlug tego moj termin wypada gdzies na polowe lutego a wdelug okresu na polowe marca. Ale rozbieznosc!!!!!!!!
Strona 6 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum