szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - COŚ MIĘDZY BRWIAMI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
Anula
2005-07-07
Email
Mam pytanie: jak i ile czasu zwalczałyście ciemieniuchę (moja 3 m-czna córeczka ma to na podzie i czubku główki)? Oliwką i wyczesywaniem? I jeszcze jedno-między brwiami ma taką jakby suchą skórę, np. ja ją smaruję kremem, to wszędzie się wchłania, a tam zostaje na skórze i jeszcze bardziej uwidacznia to łuszczące się miejsce (czy to tez ciemieniucha? Jej brat miał w tym miejscu taką aż skorupkę-ale to było od Bebika-skaza białkowa, zaczęłam podawać Nutramigen i minęło).
emka
2005-07-07
01:22:13
Email
Może u Twojej córci jest tak samo jak u synka? A o sposobach na ciemienuchę słyszłam tylko takich jakie stosujesz. pozdrawiam
ela
2005-07-07
13:26:50
Email
anulko jak niuniek się urodził pediatra powiedział że ma ciemieniuchę i ja smarowałam mu główkę i skrobałam tak przez 3 i poł miesiąca a karmiony był piesią tylko , gdy poszłam do koleżanki która urodziła już drugie dziecko i powiedziała mi że to nie ciemieniucha tylko skaza białkowa a ja jadłam dziennie talerz mleka z płatkami na sniadanie i to wystarczyło aby uczuliło dziecko jak odstawiłam mleko w ciągu tygodnia skóra wyła śliczna ty tez tak zrób jak to skaza to niunńkowi sie poprawi pozdrawiam
kyja
2005-07-07
16:16:14
Email
mój mały też miał ciemieniuchę-robiłam tak jak Ty-przed kąpielą nacierałam porządnie oliwką, po kąpieli delikatnie wyczesywałam łuski.Nic nie pomagało, jak skończył 4 m-ce okazało się, że ma azs i jest uczulony na orzechy( których za bardzo nie jadłam, jadłam za to w dużych ilościach jabłka i marchewkę-alergia krzyżowa z leszczyną).Zaczęłam stosować dietę i ciemieniucha szybko zniknęła.A azs tez po czasie zaleczyłam.Anula, piszesz,że Twój synek miał alergię, może malutka też ma alergię?U nas mój mąż jest alergikiem-pyłki,a w dzieciństwie nabiał, Misio chyba po nim odziedziczył skłonność do alergii.
Julia
2005-07-08
09:53:33
Email
Anula ja z Bartkiem miałam tak samo. Początek alergii to była łuszcząca, przesuszona skóra na czole i policzkach. Jak smarowałam kremem, to było tak samo jak u Ciebie. Niestety piłam wtedy dużo mleka i pewnie to też się do tego przyczyniło.
Anula
2005-07-08
23:00:01
Email
Ja mleka nie pję wogóle.Jem za to jogurt,ser biały i zółty, lody. Czy z tego też mam zrezygnować? Nie wytrzymam na kanapkach tylko z szynką i dżemem... Ciemieniuszka wyczesuje sie ładnie a między brwiami smaruję oliwką.Jest jakby odrobinke lepiej.
Julia
2005-07-09
09:12:56
Email
Anula, jeśli Twoja córeczka ma alergię na białko, to niestety z tych rzeczy też będziesz musiała zrezygnować :o( Jest w nich mleko i białko także. Ale myślę, że najpierw powinnaś poobserwować uważnie córkę, a jeśli te zmiany nie znikną, to powinnaś pójść do lekarza. Niech on to oceni. Pozdrowienia i powodzenia!
emka
2005-07-09
23:38:37
Email
Nie chcę Cię martwić, ale sery, jogurty, masełko, wszystko co zwiera choćby odrobine mleka może uczulić (oczywiście jeśli to rzeczywiście skaza białkowa). ja też na poczatku nie dowierzałam, ale niestety potwierdziło się. Jak odstawiłam to wszystko, to skóra niuni od razu się poprawiła. Dodam jeszcze że to czym się normalnie odżywiałam to były właśnie głównie sery. Teraz już od ponad 6 miesięcy jadę na dżemach właśnie i wedlinach (ble)(też trzeba uważać na wołowe i cielęcinę). taaa ciasteczka i inne takie tez tylko cieszą moje oczy a nie żołądek :( Teraz pocieszam się za to owocami :) Acha trzeba bardzo uważać, mleko jest tez np. w pieczywie chrupkim, tak tak w proszku. Też na poczatku to przeoczyłam.pozdrawiam i nikomu nie życzę skazy białkowej :)ps. tzreba też uważać na jajka, bo często dotyczy to równiez biąłka kurzego, ostatnio to mi się jajecznica śniła.. taa
okoń
2005-08-24
23:50:02
Email
Co do ciemieniuchy to najlepiej smarowac maściami cholesterolowymi i broń Boże nie wyczesywać ani drapać bo to pobudza gruczoły łojowe i będziecie leczyc ciemieniuche miesiacami. Mi udało się ją zwalczyć w 2 tygodnie. Pozdrawiam.
gigabyte
2005-10-21
16:58:11
Email
POTWIERDZAM WYPOWIEDZ OKOŃA NIE WOLNO WYCZESYWAC JA MOJA CORCIE SMARUJE 2 RAZY DZIENNIE CLOTRIMAZOLEM I SCHODZI SAMO MIALA CALA BUZIE I NA GLOWIE TROSZKE NA BRWIACH I ZA USZAMI A TERAZ TYLKO NA GLOWIE ZOSTALO I SMARUJE NIE PELNY TYDZIEN JAKBY NIE SCHODZILO PO TEJ MASCI MAM SIE ZGLOSIC DO DERMATOLOGA JESZCZE RAZ A TA MASC PRZEPISAL MI WLASNIE DERM BEZ RECEPTY POZDRAWIAM.
GIGABYTE
2005-10-21
17:01:12
Email
AHA SKAZA NIE WYSTEPUJE NA BRWIACH I NIE JEST STRUPEM TYLKO SKAZA MA LISZAJE A LOJOTOKOWE ZAPALENIE WYSTEPUJE W MIEJSCACH OWLOSIONYCH I W OKOLICA OWLOSIENIA I POWSTAJA STRUP, WIEM BO JA MIALAM LOJOTOKOWE ZAPALENIE I MAM AZS POZDRAWIAM
Anula
2005-10-25
23:19:36
Email
Myslisz że ta "skorupka" między brwiami bardziej wskazuje na łoj.zap.skóry i azs niż na skazę? Wcale bym się nie zdziwiła, tym bardziej że lekarz który mi to oznajmił nie ma najlepszej renomy (tylko że 4 lata temu jeszcze tego nie wiedziałam). Więc może on wcale nie miał takiej alergii i moze wcale nie musiał się męczyć tym paskudztwem-Nutramigenem?
gigabyte
2005-10-27
11:33:18
Email
tak to samo ma moja corcia to lojotokowe zapalenie a nie skaza pierw miala na buzce i przeszlo na glowke cos jak ciemienucha ale to jest lojotok a wes sprubuj powachac glowke dzidzi i zobacz czy czoc takim lojem tak jak by mialo przetluszczone wloski to wtedy juz bankowo jest to lojotok pozdrawiam.
Anula
2005-10-27
21:46:24
Email
Na szczęście Nikoli zniknęło już to dawno, jakos samo. Bo pierwszego posta pisałam juz dość dawno. Teraz tylko zastanawiam się czy warto było "męczyć" synka Nutramigenem, bo on też miał taka żółtawą skorupkę między brwiami. I tez mu jeszcze w niemowlęstwie przeszło. A za czym idzie-może wcale nie był alergikiem i może wcale nie muszę uważać na Nikolę (ze wzgl. na wczesniejsze wystapienie alergii w rodzinie). tak sobie tylko "gdybam" na temat pediatry który postawił wtedy taka diagnozę. Ale dzięki za podpowiedź-zawsze warto wiedzieć na przyszłość.
ewelorka
2006-01-27
16:31:47
Email
Mam podobny problem.Moj synek ma 1,5 miesiaca i pojawila sie u niego ciemieniuszka na czobku glowki,za uszkami,i na brwiach a dodatkowo na czolku(bo tam ma tez niewielkie wloski).Gdy smarowalam olejuszka te miejsca skora przypominala poparzona a na policzkach pojawily sie rumience i chropowata skorka.....czy to moze byc uczulenie na bialko....
megii
2006-01-31
11:35:04
Email
moja pediatra powiedziała ze nie nalezy dziecku smarowac buzi i główki oliwką jedynie przed wyjsciem na dwór, moja mała tez miała między brwiami i na główco , ścieraj jej delikatnie pieluchą tetrowa lub gazikiem nasączonym wodą gotowaną, mojej przeszło po dwoch dniach a po kapiewli nalezy spłukiwac główke dziecka czysta woda
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum