szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Debridat


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
punta
2005-05-15
Email
Jagoda ratunku!! Moja Ola bierze 2ml debridatu 3x dziennie. Od około półtora tygodnia mimo tego popłakuje, zwłaszcza podczas dzienniego jedzenia, wygina się, pruka. Boli ją brzuch. Czy ta dawka jest dobra dla jej wieku 11 tygodni, czy mogę ją zwiększyć, a jeśli tak to o ile?
emka
2005-05-15
18:19:23
Email
Hej Punta A na co dajesz Debridat? Na kolki? Ja dawałam Esputican - 2 razy dziennie. Ale później okazalo się , że nasza maleńka wcale nie ma żadnych kolek tylko płakała bo była zmęczona. Polecam b dobrą książke dla początkujących mam. Nam wręcz uratowąła życie, a dokładnie naszejmaleńkiej - "Język niemowląt" Tracy Hogg. Mam w pdf jakby ktoś chciał. Pozdrawiam
punta
2005-05-15
19:26:26
Email
Niestety to była kolka, bo Ola płakała codziennie od 11 do 14. Ta sytuacja powtarzała się przez tydzień i z tego powodu lekarka zaleciła ten lek. Teraz mam wrażenie, jakby przestawał działać. Czy to możliwe?
emka
2005-05-15
21:45:07
Email
Wiesz, co mysle, ze to nie kolka. Z literatury fachowej wynika, ze kolka powinna byc wieczorem a nie w godz poludniowych. Poza tym tez cos takiego przeszlam (te same pory dnia, co u Ciebie)a ozzniej okazalo sie ze malenka za malo spi. Traz ma tzry spania w ciagu dnia i jest ok, acha i pzred tem karmilam ja na zadanie to znaczy nawet co godzina, a okazalo sie ze co 2,5-3 w zupelnosci wystarczy i te "inne" placze nie oznaczaly ze jest glodna tylko spiaca. Teraz prawie w ogole nie placze, chyba ze ja pzretrzymam i nie uspie o odpowiedniej porze. Polecam Ci na prawde te ksiazke. Jesli podasz mi maila to Ci przesle. Moj to emka79@op.pl. Pozdrawiam
emka
2005-05-15
21:46:02
Email
nie ozzniej tylko później :)
emka
2005-05-15
21:47:09
Email
ale ja okropne literówki robię, wstyd! :)
Agata
2005-05-15
22:28:13
Email
Punta przerabiałam to z moją małą. Też brała debridat. Ale nam pomógł Infacol...mała była po nim spokojniejsza. A i Espiticon też dostawała
Agata
2005-05-15
22:32:09
Email
Emka jeśli możesz to bardzo proszę prześlij mi tę książkę. Z góry dziękuję serdecznie.
Jagoda
2005-05-16
01:07:53
Email
To dobra dawka dla niemowlęcia, prawie maksymalna. Sama jej nie zwiększaj. Masuj jej brzuszek, ciepłe okłady - sama wiesz. Mojej Zuźce pomagało przyginanie nóżek do brzuszka.
Kolka może pojawić się w godzinach okołopołudniowych. Może być wywołana np. przez strach albo zdenerwowanie, zniecierpliwienie. Podobne objawy wywołuje przejedzenie. Czy nie ma innych objawów?
Mała
2005-05-16
11:43:20
Email
ja na kolki napierw podawałm esputican, ale poźniej wszedł espumisan w kroplach.DZiała szybciej.I ma smak bananowy.Polecam.
punta
2005-05-16
12:07:47
Email
Emka jesli możesz prześlij mi tą książkę. Mój mail to punta@poczta.onet.pl Wiesz Jagoda żadnych innych objawów, bądź dolegliwości nie zauważyłam. Jednak może mieć to faktycznie związek z zasypianiem, bo jak wiecie ja mam jeszcze w domu rozbujnika dwulatka, który niestety jest głośnym dzieckiem. Zdarza się, że ją wybudza ze snu, bo zdąży przed kimś do niej dobiec. Czasem zamykam drzwi na klucz, ale boję się bo zdarza się, że się ksztusi (bo zaśnie przy jedzeniu i nie odbije sobie, a po obudzeniu- fontanna). No i boję się żeby się nie udusiła, bo ja nie dolecę, ponieważ nie usłyszę. Oczywiście nie wliczam w stan jej samopoczucia tej paskudnej wysypki (jeszcze ją ma). Pozdrawiam.
Jagoda
2005-05-16
12:18:09
Email
Pewnie, że to może mieć zwiazek z zasypianiem i dodatkowo z hałasem, jaki robi mały. Ola nie potrafi inaczej powiedzieć, że jest jej źle :)
emka
2005-05-16
12:45:11
Email
to u nas mogło być przejedzenie, bo zmiast maleńką kłaść spać myśleliśmy że jest głodna
emka
2005-05-16
12:50:55
Email
i nasza tez regularnie przy cycu zasypiala i w zwiazku z tym nie odbijalo sie jej po jedzeniu, dopiero gdy wprowadzilysmy tzw. latwy plan - czyli jedzenie aktywnosc spanie (w takeij kolejnosci) to wszystko sie unormowalo A ksiazke juz wysylam :) pozdrawiamy wszystkie mamy emka i ania

Agata
2005-05-17
22:55:54
Email
Emka dziękuję za książkę. Pozdrawiam serdecznie
emka
2005-05-18
11:36:43
Email
bardzo proszę :) również pozdrawiam jeśli ktoś jest jeszcze chętny proszę osygnał
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum