szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Odmowa picia mleka/zywienie dziecka (ponad)roczneg


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kaprysna
2008-11-04
Email
Witajcie dziewczeta. Otorz mamy problem ... Moja Emilia,16 miesiecy, nie chce pic mleka. Rano wcisne jej ok. 200ml. kaszki i przez caly dzien nic wiecej. Sery wypluwa, jogurtow tez nie lubi,z jajka wyjada bialko, zoltko kiedys b. lubila teraz nie je. Owocow ostatnio tez niewiele. Taki stan trwa juz ponad 2 miesiace, wiec to chyba nie jest przejsciowe :-/. Nie wiem czym moglabym jej to mleko zastapic, ponoc powinna wypijac ok. pol litra. Jak w ogole zywicie swoje pociechy w podobnym wieku, jak rozkladacie posilki. Bede wdzieczna za wpisy.Pozdrawiam
mkkrycha27
2008-11-05
13:03:06
Email
Ja bym sie tym niepiciem mleka nie przejmowala. Sama zastanawiam sie jak przerwac podawanie Nutramigenu synkowi, ale na razie bardzo mu smakuje, wiec poczekam do ukonczenia dwoch lat. Dawaj jej gotowane i surowe warzywa, np. marchew, brokula, kalafior itp., soki ze swierzych warzyw wlasnej roboty, zupki warzywne,miesko, jaja, kasze jaglana i gryczana, cebule, fasole, groszek, kukurydza, ryby, surowki mozesz posypywac zmielonym siemieniem lnianym, slonecznikiem, sezamem (najlepiej mielone zaraz przed podaniem), surowki polewaj oliwa z oliwek z pierwszego tloczenia lub oliwa z pestek winogron. Unikaj produktow wysoko przetworzonych, jak buleczki z bialej maki, maka najlepiej razowa, ryz brazowy. Nie podawaj slodyczy i nie dosladzaj, bo slodycze zmniejszaja apetyt i moga wplynac na zaklocenia w rozwoju dziecka, jakby nie bylo cukier to uzywka. Moj syn tez nie przepada za jajkiem, wiec gotuje kasze jaglana, odlewam wode i dodaje zoltko i wszystko jeszcze chwile mieszam na ogniu do sciecia zoltka, moze byc cale jejko. Nastepnie miksuje jakis owoc i mieszam z kasza, i wychodzi smaczny deser, a dziecko nawet nie wie, ze zjada w nim jajko. Bardzo odzywcze sa tez koktajle owocowe. Mielisz w mlynku od kawy po lyzeczce siemiena lanianego, sezamu, slonecznika, dodajesz do tego jakis pokrojony owoc (bardzo dobre jest z bananem, jakblkiem, gruszka) dolewasz troche wody i wszystko miksujesz blenderem, jest to bardzo pozywny posilek, dostarcza NNKT, witaminy, blonnik, nie trzeba podawac dziecku zadnego probiotyku. Do picia polecam herbate bezkofeinowa Rooibos.
mkkrycha27
2008-11-05
13:04:37
Email
Do posilkow mozesz dodawac dobrej jakosci maselko, takie przynajmniej 82$ tluszczu.
ciekawa
2008-11-05
13:56:01
Email
Nastusia je wszytsko to co my. Nawet zupy ostatnio dla niej gotuje razem-tylko nie na rosołakach ale na ziołach(rózne przyprawy), sole normalnie sola nie wegetą i wychodzą pyszne. Generalnie to przychylam sie do słow Mkkrychy-mlekiem sie nie przejmój to nie jedyne źródło wapnia i zreszta nie najlepsze. sama do niedawna dała bym sie pokroic w plastry za mleko ale zaczynam zmieniać zdanie-ale to na inną rozmowę. Mkrrycha mam prośbe wstaw ze dwa dni przykładowego jadłospisu synka-chce cos posciagac;) Generalnie Nastka je bardzo dobrze zwłaszcza owoce i warzywa, słodyczy zero. mleko i kasze też pije, za to nie pije soków i herbat-tylko wode.
mkkrycha27
2008-11-05
15:40:06
Email
Dzis np. na sniadanie 200ml Nutramigenu z kleikiem kukurydzianym, zaraz po sniadaniu przyszedl do kuchni jak gotowalam mu kasze gryczana, i wolal "am,am", wiec zjadl kilka lyzeczek kaszy gryczanej z maselkiem i podjadl z mojej jajecznicy cebule. Potem do niani daje mu deser z kaszy jaglanej z dodatkiem zoltka i zmiksowanego owocu (jablko, sliwka, gruszka, brzoskwinia), na obiad ma zupe warzywna, np. dzis z marchewki, korzenia pietruszki i natki, kalafiora, brokuly i zielonego groszku z dodatkiem soli, kawalek zabka czosnku, lyzeczki masla i liscia laurowego (moze byc mieszanka ziolowa), do tej zupki dokladam mu ryzu brazowego (moze byc makaron z maki razowej), z miesa dzis pulpety z miesa mielonego wieprzowego z dodatkiem drobno pokrojonej cebuli, szczypty soli i natki pietruszkii troszke maki kukurydzianej. Na podwieczorek zje kasze gryczana z maselkiem i surowke z tartej marchewki i pietruszki z dodatkiem oliwy z oliwek. W miedzyczasie zje jeszcze kawalek banana, jablka. Siada z nami do wieczornego obiadu tak okolo 18.30 i je to co mamy my na talerzu, np. warzywa gotowane na parze z dodatkiem masla, jakies mieso, np. schab pieczony w piekarniku, zeberka, piers z kurczaka, stek z cebula, do tego troche surowki i ziemniaki w skorkach z pary albo z piekarnika. Do picia sok, herbata Rooibos, woda. Wieczorem jak ja robie sobie koktajl blonnikowy to tez kilka lyzeczek zje, a na kolacje 210ml Nutramigenu z kleikiem kukurydzianym. Ogolnie moge powiedziec, ze Filip lubi wszystko. Nie daje mu zadnych przetworow mlecznych, zero cukru i slodyczy. Chwilowo tez stosuje diete bezglutenowa, bo mial wieksze gazy. Ale wczesniej jadl makaron z maki razowej. Z mies to jeszcze skrzydelka, piers z kurczaka, szynka gotowana, raz w tygodniu ryba z piekarnika. Nie sa to moze wymysle potrawy, ale bardzo pozywne i raczej zdrowe.
mkkrycha27
2008-11-05
15:55:37
Email
Mam fajne przepisy, ale niestety brak czasu na ich przygotowanie, moze Wam sie przydadza: 1.Puree z selera z mięskiem. Przygotowanie: Kroimy seler w kostkę o boku ok. 1 cm, stawiamy rondel, wlewamy do niego 5-6 łyżek oliwy z oliwek, lub masła ( z masłem jest dużo lepsze. a następnie dodajemy odrobinę soli . Mieszamy wszystkie składniki i podsmażamy , aż seler się lekko zrumieni. Następnie zmniejszamy ogień i wlewamy wodę lub bulion( warzywny lub miesny). Przykrywamy pokrywką i dusimy do miękkości przez ok. 25 minut. Rozgniatamy łyżką i gotowe. Do takiego danka dobrze by było dodać gotowanego indyczka, cielęcinkę, kurę czy inne mięsko , które maluszek dobrze przyswaja. Mięsko można zmiksować z koperkiem . 2.Jagnięcina z kaszką orkiszową. Składniki: ½ marchewki, różyczka bokuła, 20g mięsa jagnięcego, kawałeczek białej części pora, łyżka groszku zielony świeżego lub mrożonego, ¼ korzenia pietruszki, 2 łyżki kaszy orkiszowej, lub kukurydzianej, łyżeczka oliwy z oliwek lub łyżka masła. Sposób przyrządzenia W garnuszku ugotuj mięso i posiekaj. Warzywa umyj i obierz. Marchewkę i pietruszkę utrzyj na tarce o grubych oczkach. Pora drobno pokrój. Brokuła podziel na malutkie cząsteczki. W garnuszku zagotuj wodę. Wody powinno być dwa razy tyle, co warzyw. Na wrzątek wrzuć przygotowane warzywa . Gdy warzywa będą ugotowane na pół miękko, dodaj kaszę i oliwę. Gotuj aż kasza wchłonie wodę i zmięknie. Zdejmij z ognia owiń kocem i zostaw na ok. 30 min. Do kaszy dodaj posiekane mięso i wymieszaj. 3. Kuleczki mięsne na jeden kęs. Składniki * ½ kg mięska mielonego (indyk, kurczak, cielęcina, wieprzowina, królik) * 1 jajko * kleik kukurydziany * sól * pieprz * zioła prowansalskie * włoszczyzna Sposób przyrządzenia W małej miseczce roztrzep jajko. W misce zmieszaj mięso, przyprawy i kleik kukurydziany. Dodaj jajko i dokładnie połącz składniki. Formuj pulpety wielkości orzecha laskowego ( na jeden kęs) . W garnuszku zagotuj wodę, na wrzątek wrzuć włoszczyznę. Kiedy warzywa zmiękną wyjmij je, wywar zagotuj i wrzuć pulpeciki - tyle ile zje twój maluch . Gotuj aż pulpety wypłyną na powierzchnię ok.15 min. Uwagi Z podanej ilości składników otrzymasz oczywiście więcej pulpetów niż twój maluch zje za jednym razem. Surowe pulpeciki możesz zamrozić owijając każdy w folię spożywczą by się nie skleiły. Zamiast kleiku kukurydzianego mozna dodać ryżowy, kasze manną, płatki gryczane, kaszę orkiszową ...wiadomo co dziecko może. Kukurydza jest wskazana dla dzieci na diecie bezglutenowej. 4. Budyń z kaszy jaglanej Skladniki: 3 szklanki zmielonej na sypko kaszy jaglanej [nie gotowanej] 4 szklanki dowolnego soku 3 szklanki wody 1/2 łyżeczki soli Zmieloną kaszę jaglaną wymieszać z sokiem. Zagotować 3 szklanki wody z solą. Do gotującej się wody dodać kaszę jaglaną z sokiem i gotować na wolnym ogniu przez ok. 20 minut. Można tym budyniem zalewać różne owoce np. banany, ananasy itp. Mam przepisow wiecej, w wolnej chwili wkleje. Dziewczyny, ogolnie chodzi o to, zeby posilki byly jak najmniej przetworzone, bez dodatkow rosolkow, ktore nalezy zastapic ziolami.
ciekawa
2008-11-05
18:38:29
Email
Super muszę sobie to wydrukować. Co do przypraw to ja mam terz na działce wsadzona magi-jest rewelacyjna jak mi sie kończyła suszona to nie umiałam nic ugotować bez tego smaku;) Czekam do wiosny:)
kaprysna
2008-11-06
01:46:43
Email
Dziekuje Wam bardzo! Zawsze myslalam (przed dzieckiem), ze dzieciak sam bedzie wiedzial ile chce zjesc, nie bede zmuszac. Ale teraz to naprawde zaczeam sie niepokoic, bo Emilii wyszla lekka anemia, mimo, ze mieska i warzyw dosc duzo wcinala. Poprobuje podanych przepisow. Dzieki serdeczne, uspokoilyscie mnie (jak zawsze :-))
ciekawa
2008-11-06
08:19:47
Email
Niektóre dzieci nie wazne co jedza zawsze maja lekka anemie-moja siostra tak ma zawsze na pograniczu a jak gorzej je to odrazu widac po morfologii. na anemie najlepsze co moze byc to buraki w każdej postaci-spróbuj moze polubi sok z buraków, barszczyki i buraki tarte z odrobiną cukru i sokiem z cytryny zamiast kwasku. Codziennie troche buraków i wyniki jej podskoczą-sama zobaczysz:)
mkkrycha27
2008-11-06
09:46:58
Email
Mysle, ze ten cukier do buraczkow jest zupelnie niepotrzebny, przeciez buraczki same w sobie sa juz slodkie.
ciekawa
2008-11-06
13:04:34
Email
NO tak racja le gdyby nie chciał to lekko mozna posłodzić to zje -bo tu raczej chodzi o te buraki i podniesienie wyników.
kaprysna
2008-11-07
22:55:58
Email
Ciekawa a jak przyzwyczailas Nastke do picia wody?
donka
2008-11-12
18:52:08
Email
moim zmartwieniem tez jest niejedzenie julitki. ogolnie jest bardzo wybredna. ma swoje ulubione potrawy, samki,a innych nie chce wziac do ust. roziwja sie i rosnie dobrze, nie choruje, wiec mysle, ze nie wplywa to negatywnie na jej zdrowie. jendak jak cczytam, co jedza inne dzieci, to az mnie smutek bierze, ze ona w kolko to samo: rosol, ryzowka, krupnik, zadnych gotowanych warzyw ani surowych(tylko pomidory), czasem ziemniaki do obiadu, ryz i kasze je, makaron uwielbia, na mieso musi "miec dzien", lubi swieze owoce, je kanapki z wedlina i zoltym serem, bo sera bialego nie lubi, czasem zje jogurt(daje te dla doroslych, zeby nie byly bardzo slodkie), slodyczy nie daje, natomiast uwielbia paluszki i flipsy, pije tylko wode, na mleko ostatnio sie obraza i nie je z taka checia jak wczesniej.
mkkrycha27
2008-11-13
10:03:55
Email
Donka, a moze zupy kremy. W takich zupkach mozesz przemycic wszystko, miesko, zoltko, warzywa gotowane, troszke maselka. Jesli nie ma apetytu na posilki, to ja wyeliminowalabym wszystkie przekaski, bo one niepotrzebnie zapychaja brzuszek dziecka i nie jest glodne. A moze za malo solisz albo doprawiasz posilki, dzieckow wieku ponad rok woli jusz zjesc posilek lekko posolony i przyprawiony.
mkkrycha27
2008-11-13
10:07:30
Email
Ja do picia wody nie przyzwyczajalam, od poczatku podawlam czysta wode bez cukru, nie podaje soczkow sklepowych bo sa slodzone, i jak sie Filipowi chce pic to czysta woda jest ok. A nie ma tez co na sile dziecka poijc, przeciez w pokarmie tez jest woda, wiec moze dziecku wiecej wody niz ta z pokarmu nie potrzeba.
donka
2008-11-13
22:53:21
Email
dzis wlasnie zrobilm zupe-krem zmieska, fasolki szparagowej , marchewki i ziemniakow. dodalalam (dla julitki tylko na zachete) makaron i smacznie zjadla. z tym soleniem, to nie sadze, bo my takie jemy i nam smakuje, wiec jej tez powinno. kiedys dalam jej sam makaron, w ogole nie solony i zjadla az milo!! chco jajecznice wolala na boczku, niz na maselku :) meczace jest to pod tym wzgledem, ze martwie sie ze je ciagle to samo. a jak cos wymysle, pokombinuej, to musze sama jesc! wczoraj poczytalm,ze dajesz ryz z jablkami. dzis wiec ugotowalam, spieszylam sie, zeby byl na szas, a julitka bleee, nie zjadla! a byl pyszny, bo ja sie zajadalam! czasem az rece opadaja! nic innego nie pozostaje jak dwac jej jesc co lubi, a czasem sprobowac dac cos innego, moze zalapie. moze z wiekeim sie nauczy jesc ine potrawy?
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum