szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zakonczenie laktacji


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
kaprysna
2008-03-14
Email
Hejka,mam do Was pytanko. Odkad zaczelam mojej malej wprowadzac stale pokarmy laktacja znacznie sie zmniejszyla. Teraz z obu piersi sciagne okolo 70 ml i to bardzo chudziutkie, to zdecydowanie za malo, zeby jej wystarczylo, a raczej nie przybywa. Dlatego chce przestac karmic calkowicie. Stad pytanko, czy jak przestane karmic laktacja ustapi samoistnie? Czy to co jeszcze w piersiach zostalo ulegnie wchlonieciu? Czy jest jeszcze zagrozenie, ze moze zrobic sie zastoj (:-/)( mala ilosc, ale kto wie?). Czy po prostu popijac miete i wszystko samo wroci do normy? Dzieki za wasze rady. Pozdrawiam
bea1978
2008-04-15
17:44:42
Email
Kasiu tabletki są tylko na receptę. A moje piersi po karmieniu zmniejszyły się dopiero jak schudłam :)
bea1978
2008-04-15
17:46:22
Email
Tzn ja piszę o tabletkach wstrzymujących laktację - o takich hormonalnych, nie o tych z szałwi,a jak sądzę ziołowe powinny być bez recepty dostępne.
nata
2008-04-23
19:55:16
Email
chcialam przestac karmic mojego maluszka i wzielam tabletki na zanik pokarmu ale jednak chce ja karmic ,, co teraz mam zrobic czy pokarm wroci
Wikusia
2008-04-23
23:58:47
Email
Kaprysna ja ci powiem ze jak przestalam mal odstawiac od piers i po pewnym czasie juz wogole jej nie dawalam, to jak czulam, zbiera mi sie pokarm, (to nic nie pilam na zbicie) tylko po prostu stawalam nad zlewem u sciagalam pokarm z tych czesci piersi gdzie czulam ze najwiecej sie zebralo. Nie mialam zadnych guzow zadnych zapalen i nic mnie nie bolalo, a to byl tyl typ od mojej poloznej. Zeby nic nie kupowac ani pic na zbicie tylko samemu wyczuwac i sciagac ale nie laktatorem bo wiadomo tyle ile sciagniesz to sie tyle znnow zbiezre, ja jeszcze czadami robilam tak ze jak czulam ze zebralo mi sie mleko ale mnie nie bolalo to wogole nie sciagalam i powiem ci szczerze samo zaniklo i zadnych powiklan nie mialam. Musiasz po prostu sama sie sprawdzic jak bedzie cos nie tak to moze jakies wspomagacze, ale wiadomo kazda kobieta jest inna wiec nie wiem czy u ciebie tez tak bedzie jak u mnie bez problemow. Podrawiam
Wikusia
2008-04-24
00:04:54
Email
Jak cos chaotycznie napisalam to przepraszam, za bledy rowniesz, ale jestem zmeczona. Mysle, ze i tak mnie zrozumiesz co chcialam ci napisac.
kaprysna
2008-04-24
22:55:50
Email
Dzieki Wikusia za rady. Juz udalo sie opanowac problem kilka tygodni temu. Wciaz jak nacisne brodawke wycieka mala ilosc pokarmu, ale to pewnie zostanie mi ... maz sie smieje, ze do nastepnego dzidziusia :-) Piersi nie wrocily do swojej wielkosci sprzed ciazy niestety, ale ogolnie sporo przytylam w ciazy i polowa z tego mi zostala :-/, wiec pewnie zmniejsza sie dopiero jak schudne. A tak w ogole, to nie bralam zadnych tabletek, staralam rozmasowywac guzki jak powstawaly i samo sie wszystko unormowalo. Pozdrawiam!
katarzyna_j
2008-05-09
12:46:38
Email
Nie wiecie, ile trwa zasuszanie? Kiedy już będą zupełnie puste i nie będą boleć? Ja zasuszyłam piersi przy pomocy szałwi pitej kilka razy dziennie. Bez żadnych tabletek, bo wszystkie na receptę. Jak miałam pełne bardzo, to przystawiałam malucha, ale jak już był najedzony butelką, żeby mało ściągnął. Od dwóch dni w ogóle nie karmię piersią, ale do rozmiaru sprzed ciąży też mi nie wróciły. Mam nadzieję, że jeszcze wrócą.
ciekawa
2008-05-09
13:09:54
Email
Przystawianie do piersi tylko przedłuza laktacje-jak chcesz zasuszyc piersi nie wolno tego robic tylko ewentualnie zciagac laktatorem. Mnie mleko lekko sie wydostawało ok 2 miesiace po odstawieniu
katarzyna_j
2008-05-12
10:38:39
Email
Nie karmię już od pięciu dni, ale dzisiaj jedną pierś mam twardą na górze i boli trochę. Nie wiem czy zignorować czy przystawić Kubę. Laktator niestety pożyczyłam.
ciekawa
2008-05-12
10:45:13
Email
W żadnym przypadku nie przystawiaj-pod ciepły prysznic i wyciśnij mleko ręcznie. Kapusta na bolące miejsce i przejdzie. A pozyczenie laktatora to był bardzo zły pomysł-zwłaszcza teraz. Powinnaś go natychmiast odzyskać. kup sobie tez szałwie w tabletkach i o ile to mozliwe niech ktosinny więcej zajmuje sie dzieckiem-im więcej go przytulasz i nosisz tym wiecej melka produkujesz.
katarzyna_j
2008-05-12
22:33:35
Email
Oj, nie wiedziałam. Oczywiście, że ciągle go przytulam, bo go ostatnio uwielbiam. Zrobił się kumatek. Spędzam z nim całą dobę. Rozgrzałam pierś prysznicem, ale nie umiem ręcznie wyciskać. Nie wiem czy się nie łudzę myśląc, że skoro boli, ale nie jest twarda, to może samo przejdzie.
ciekawa
2008-05-13
08:24:07
Email
Kasiu koniecznie kapusta!! ja Miesiac po odstawieniu miała wileki stan zapalny i tylko kapusta mnie uratowała!
Ulka
2008-05-14
09:03:16
Email
dziewczynki, ja odstawiłam Ule dwa tygodnie temu i na poczatku tylko odciągałam małą ilośc pokarmu ale porobiły mi się grudki, spanikowana(bo moja mama jest po mastektomii piersi) pobiegłam do ginekologa a on przepisał bromocorn i kazał skontaktować sie z położną żeby zabandazowała piersi, tylko problem w tym, ze po bromocornie strasznie zle sie czułam mdliło mnie jak bym była w ciazy i strasznie kręciło mi sie w głowie, dziś połozna zbandazowała piersi, ma to słuzyć temu aby pokarm nie napływał, nalezy piersi uniesc do góry i bandazowac ,
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum