szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Krzywe stopki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
mayasun
2008-02-09
Email
Moja 20 mies. coreczka ma krzywa jedna stopke w kostce. Jak ja stawia, to jakby do srodka, krzywizne widac w kostce. Czy to normalne jeszcze w tym wieku, czy powinnam sie tym powaznie zaniepokoic?
Goga66
2008-02-09
20:35:12
Email
Nie chcę się wymądrzać, bo tak naprawdę nie znam sie na tym, coś tam słyszałam. Wiele rzeczy wyrównuje się z czasem ale zbytnią krzywiznę kostek - to mi mówił ortopeda - koryguje się wkładkami w bucikach. Na angielski chodzi dziewczynka, która bardzo stawia strópki do wewnątrz - teraz już trochę mniej ale nie pytałam jej mamy, czy coś z tym robi - jakoś tak głupio pytać o wady czyjegoś dziecka. Koślawe kolanka (do środka) to fizjologia, jeśli nie są bardzo koślawe - tez powinien to stwierdzić lekarz. U dziewczynek takie kolanka powinny się wyprostować najpóźniej w wieku dojrzewania. Tyle od ortopedy zuzi. Poszłam do niego, kiedy głupia pediatra na bilansie dwulatka wpisała jej koślawość kolan i kostek. NMa dodatek nakrzyczała za to na mnie, jakbym ja była temu winna :) Okazało się, że bzdury gada (tak mi się wydawało ale wolałam sprawdzić. Kostki Zu ma na granicy normy i muszę sprawdzić teraz, w jaką stronę ma tendencję - w razie cze4go dostanie wkładki do bucików. U niej ta koślawość na granicy normy nie jest prawie widoczna dla laika.
Goga66
2008-02-09
20:36:44
Email
Maysun, a byłaś z małą u ortopedy po miesiącu od rozpoczęcia chodzenia? Bo podobno powinno się to robić i sprawdza się wtedy, jak dziecko się porusza. Bo jeśli w ogóle jeszcze nie byłaś, to tak czy owak wybierz się - sprawdzi czy wszystko jest ok - także z kręgosłupem
ciekawa
2008-02-10
09:06:32
Email
mayasam koniecznie sie skonsultuj-syn mojego trenera tak właśnie stawiał stopkę i okazało sie że to końska szpotawa!! Co prawda łagodny przypadek bo wystarczyły dobre buty i troche cwiczen ale jego mama to sie okropnie wystraszyła-sama im polecałam rehabilitanta i dziś jest już wszytko dobrze-najważniejsze to pokazac dziecko ortopedzie-najlepiej poleconemu.
pinkie
2008-02-10
09:52:22
Email
My też dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, musimy się teraz umówić na drugą wizytę. Najpierw miał wygięte łydki, teraz widzę, ze stawia palce bardziej do wewnątrz niż pięty.
venuss
2008-02-10
21:00:43
Email
Wiele wad postawy koryguje się gimnastyką np. tzw "iksy" koryguje się siedzeniem po turecku i gimnastyką. Mój syn mial koslawośc kolan i pięt, Lekarze zalecili zacząć korygowac to dopiero w wieku przedszkolnym. Nosił buciki specjalne do kostki i kapcie też, i trochę ćwiczyliśmy. Potem w przeszkolu i szkole też zawsze jest gimnastyka korekcyjna. Nie wiem czy te "zabiegi" pomogły czy poprostu Kamil wyrósł z drobnych wad:) U niemowląt i maluszków (mówili ortopedzi) nie należy nic robić bo często to się samo koryguje w miarę wzrostu dziecka. Co do wkładek, u nas się od tego odchodzi. Wkładka przesuwa się, nie do każdego buta pasuje, poza tym czesto kupuje się wkładki w sklepie zamiast zrobić dokładnie dopasowane do stopki, a to z kolei traci sens ponieważ stopka szybko rośnie... itd itd... Mogę tylko poradzic jedno, jak coś niepokoi mamusię warto to skonsultować z lekarzem ortopedą (dziecięcym) zamiast martwić się na zapas:) pozdrawiam!
Kasia:)
2008-02-11
12:51:30
Email
Hejka,moja niunia tez stawia krzywo nozki,bylismy 3 mies po tym jak zaczela chodzic na kontroli w bioderkowej i bylo ok,potem u pani doktor od rehabilitacji i tez nic nie widziala ale mam wrazenie ze coraz bardziej nozki w X stawia,boje sie bo u mojego meza w rodzinie sa X.Slyszalam ze to nie genetyczne,ale skoro ma jedna osoba,jej dzieci itd to nie jestem tego pewna....Venuss,znasz dobrego ortopede dzieciecego,bo chcemy sie jeszcze przejsc zeby ja zobaczyl????Moze z tego wyrosnie,moze to nic, ale nie chce zeby potem jak dorosnie miala do nas pretensje ze nic nie zrobilismy i nie dowiedzielismy sie-dla dziewczynki to moze byc wazne no i przyczyna pozniejszych kompleksów...
venuss
2008-02-11
19:42:26
Email
Tak Kasia:) (mama Lenki) myslę, że jest dobry. To lek. med. Janusz Karczewski, specjalista ortopedii i traumotologii narządu ruchu. Poza tym jest przemiły. Mam do niego komórke, ale jak nie chcesz prywatnie (bo i po co) to dam Ci numer niepublicznej przychodni. Trzeba się rejestrować telefonicznie. 533-25-85. Tylko na pierwszą wizytę potrzebujesz skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni ortopedycznej. Przychodnia znajduje się na przeciwko szpitala dzieciego, taki biały budynek. Żołnierska 41A. Polecam, pozdrawiam
Kasia:)
2008-02-12
15:18:20
Email
Venuss,podaj mi jak mozesz komórke do niego i jezeli wiesz gdzie i kiedy przyjmuje pryw,bo wlasnie dzwonilam i pierwszy wolny termin jest na 29 marca,wiec moze wczesniej sie wybierzemy :)dzieki
venuss
2008-02-14
17:51:07
Email
Kasia:) ja nie wiem czy on prywatnie przyjmuje a 29 marca szybko przyjdzie:) czas leci, podaję komórkę: 502157695
a.n.k.a77
2008-12-03
15:54:06
Email
Mam pytanie Mój synek ma 10 miesięcy i powoli zaczyna sam stawać ale staje na palcach .Byłam u ortopedy stwierdził przykurcz mięśni ,kazał robić masaż ale on napina stopy i gilgotki nawet nie pomagają i wtedy nic nam nie wychodzi .Co powinnam zrobić ? Może buty ortopedyczne ?
Ulka
2008-12-03
18:22:19
Email
pomagają butki ortopedyczne , które mają wysoką i sztywna cholewke. trzeba tez cwiczyc nózki, najlepiej podczas , albo po kąpieli bo wtedy mięsnie sa rozgrzane, ja jezdziłam z ulą na cwiczenia ale to niewiele dało, postaraj się zwaracac na to uwagę bo u nas to raczej nawyk chodzenia na palcach bo Ula biegała w chodziku na palcach i tak jej zostało, nam neurolog tez powiedziałaże dzicko ma przykurcz ale pani rehabilitantka nie potwierdziła tego. Zwróc uwagę czy staje przez cały czas na palcach czy tez kładzie całe stopy bo to jest ważne. Jakbys miała pytania to jestem na gg 2631117
a.n.k.a77
2008-12-03
21:35:06
Email
Dzięki Ulka .Ja też tak jak ty wsadzałam Szymona do chodzika jak miał 8miesiecy i on chcąc dosięgnąć podłoża stawał na palcach ale w 9 miesiącu już odstawiłam chodzik a i tak mu to zostało i teraz nie wiem co mam robić ? CZy twoja córeczka zaczyna już stawać na całych stopkach? i ile to trwało? Nie napisze na gg ponieważ nie posiadam.
a.n.k.a77
2008-12-03
21:37:54
Email
czasami potrafi stanąć na całej stopie ale to tylko na mała chwile
Ulka
2008-12-04
08:55:03
Email
Ulka ma dwa lata i do tej pory biega na palcach, ale to jest nawykowe, tak jak juz wczesniej pisalam w chodziku biegala na palcach , a poźniej wkladam ja do kojca, gdzie , żeby cokolwiek zobaczyc musiala stanac na palcach ja na to w porę nie zwróciłam uwagi. Trzeba zmuszac dziecko do stawiania całych stopek, butki ortopedyczne dużo dają. tylko dziwi mnie ze skoro ortopeda stwierdził przykurcz to , ze nie dal Ci skierowania na rehabilitacje im wcześniej się ją rozpocznie tym lepiej, to oczywiście nie bedzie łatwe bo dzieciaczki nie chcą ćwiczyć my się niezłe umęczyliśmy, znaczaca poprawa była tuz po zakonczeniu rehabilitacji, ale przynajmniej wiem że u nas to nawyk . Mysle ze powinnas się udac do innego specjalisty zeby zadecydowal co dalej robic bo jak się zaniedba to poźniej może byc cięzko. Jakbys miala jakies pytania to zadzwon 888 845 777, chętnie pomogę
Ulka
2008-12-04
08:59:46
Email
http://www.zdrowebuty.pl/index.php?m=ass&s=xsepqjvdbpjrxctngu45y9wsdac8z4an&id_ass=65684 my do tej pory kupujemy takie buciki sa naprawdę rewelacyjne, jak bedziesz brala pod uwage sznurówki czy rzepy to bierz rzepy mniej pracy przy zakladaniu bucików i dziecko samo latwo nie zdejmie, a sznurowek nie nadazysz zawiązywac
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum