szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - warzywa w diecie roczniaka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
behatka
2008-01-09
Email
Cześć, dziewczyny jakie warzywa jedzą Wasze dzieci i w jakiej postaci, np. chodzi mi o warzywa do obiadu, czy dziecku ktore skonczylo rok mozna podawac surowki. Teraz w okresie zimowym chyba ciezko z warzywami, ktore sa bezpieczne? Maly ostatnio ma podkrazone oczy , moze wlasnie za malo warzyw ma w diecie? Jak to wyglada w wazej praktyce?
ciekawa
2008-01-09
09:33:58
Email
A dajesz mu banany?-banan jest bardzo ciezki powoduje obciazenie nerek. U małych dzeci robia sie cienie i worki pod oczami-od babanaów jak za duzo jedza. Co do warzyw to są chyba wszytskie co trzeba, marchewka, ziemniaczki, jabłka, gruszki, seler, pietruszka-no brzuskwiń nie ma za bardzo. A czy w lato są bezpieczniejesze??? jak maja byc pedzone to chyba wszytskie.
katarzyna_j
2008-01-09
16:48:02
Email
Może cienie pod oczami to oznaja anemii. Może żelaza brakuje?
ciekawa
2008-01-09
18:31:18
Email
Właśnie masz racje lepiej dziecko lekarzowi pokazać. Przypomniało mi sie ze syn koleżanki jest taki właśnie blady i ma cienie a on ma lekka anemie.
behatka
2008-01-09
20:04:03
Email
na pewno pokażę, tez myslałam o anemii, ale maly mial 3 miesiace temu robione wyniki i hemoglobina byla powyzej 13 czyli jak na takiego malca to nieźle. Nie wiem dlaczego mialaby tak spasc, staram sie go zdrowo karmic. Stad m.in. moje pytanie o warzywa, bo niby dawac 3 razy dziennie lae jakie? Dostaje ziemniaki, marchew, pietruszke, selera w zupkach, brokuły, kalafiora, fasolke szparagowa, buraczka. Pomidora i ogorka nie bo nie mam zaufania do tych ktore teraz sprzedają. A kapuste kiszoną można takiemu dziecku dawac? A surową? co z papryką? Dajecie? W jkiej postaci? no mam tyle pytań. Pomóżcie! Nie chce czytac artykułow na ten temat,chce info z praktyki. Nie chce wypróbowywac na małym, on i tak ma delikatny brzuszek. Pozdrawiam:))
venuss
2008-01-09
21:32:25
Email
behatka powinnaś właśnie poczytac fachową literaturę, ja zawsze tak robię mimo, że rady mamus na forum sa również bardzo cenne. Jednak wiele dowiaduję się z czasopism, z netu, z książeczek i książek. ....Ciekawa, ale mnie zaskoczyłaś tą szkodliwością bananów, kto by pomyslał...
balbia
2008-01-10
09:34:04
Email
Moja córka zaczeła jeśc banany bardzo wcześnie ok 8 m-ca życia i jada do teraz ,swego czasu jadła sporo bo to bardzo miekki owoc i można było go faj nie skrzybać łyżeczką. Niechciała bym twierdzić ,ze ciekawa nie ma racji tylko zaprzeczyć temu ,że nienależy się obawiać tych owoców bo w naszym przypadku absolutnie nic się nie dzieje -żadne cienie itp. Oprócz tego daje córce jabłka,marcheweczkę,pietruszkę,pomidorka ,ogórka w zupie -raczej nie osmieliłam sie jeszcze do surówek i kapusty. pozdrawiam
Goga66
2008-01-10
09:37:56
Email
Moja Zuzia głównie żyje na bananach. Na początku niczego innego nie jadła. Rozmawiałam z lekarką specjalizującą sie w dziecięcych brzuszkach i uważała, że banan jest b. wartościowy dla dziecka.
ciekawa
2008-01-10
09:51:45
Email
Oczywiscie Nasti je banany od kiedy tylko zaczeła jeść cokolwiek innego ale to nie zmienia faktu ze jak dziecku wyskoczą worki pod oczami to najbardziej podejrzany jest banan-ponoc osoby z chorymi nerkami nawet nie powinny patrzec na babany-info od mojej cioci(ma cos z nerką). Najzdrowsze są banany mało dojrzałe bo maja duzo białka-te zółte maja duzo cukru. Nie mam pojecia ile dziecko powinno zjeśc babnanów aby mu przeciazyły nereczki-ale ja Nasti nie podaje np codziennie całego wielkiego banana choć by zjadła;)Narazie nic si nie dzieje. Poprostu to mi przyszło do głowy jak przeczytałam o tych cieniach pod oczami.
Goga66
2008-01-10
09:57:47
Email
Zuza zaczęła jeść po skończeniu roczku. Jako niemowlę nic nie brała do buzi poza mlekiem
Goga66
2008-01-10
09:59:54
Email
Na dodatek woli właśnie te zielone. Więc mój wpis nie dotyczył dzieci 6-miesięcznych, bo nie wiem, nie interesowałam się
Goga66
2008-01-10
10:11:48
Email
Wklejam to jako ciekawostkę. Banany powinny się też znaleźć w diecie dorosłych
A dla poważnie chorych na nerki pozostaje dieta ziemniaczana. Lubię ziemniaki ale współczuję monotonii

Banan smaczny i zdrowy

Banany mają działanie regenerujące i wzmacniające na błonę śluzową żołądka. Posiadają serotoninę, która pobudza powstawanie śluzu w żołądku oraz jest jednym z przekaźników układu nerwowego i wpływa na dobre samopoczucie.
Regulują poziom cholesterolu i równowagę kwasowo-zasadową płynów ustrojowych, dzięki czemu polecane są w chorobach nerek i artretyzmie.

Banany są cenione za ich wartości odżywcze i smakowe. Zawierają do 20% cukrów (połowa to sacharoza, resztę stanowi - glukoza i fruktoza). W 100 g bananów znajduje się 1,1 g białka, 0,3 grama tłuszczu, 3,4 grama błonnika, 350 mg potasu, 42 mg magnezu (najwięcej wśród owoców), 0,51 mg witaminy B6 (najwięcej wśród owoców), 10 mg witaminy C. Ponad to są źródłem witaminy PP oraz składników mineralnych takich jak: żelazo, miedź, cynk, fosfor, jod i mangan.

Banany spożywane są na surowo, z sałatkami owocowymi, suszone, wędzone, smażone w cieście naleśnikowym lub w głębokim oleju, jako składnik koktajli mlecznych.

Zielone banany, ze względu na zwiększoną zawartość skrobi, są ciężkostrawne, jednak w miarę dojrzewania skrobia zamienia się w glukozę a skórka żółknie. Ponieważ banany spryskiwane są toksycznym środkiem grzybobójczym - tiobenzadolem, trzeba pamiętać, by dokładnie umyć owoc przed spożyciem.
Goga66
2008-01-10
10:14:40
Email
Co ciekawsze w tabelach Nutrici banan wprowadzany jest po 10 miesiącu. W innych źródłach widzę 8 lub 9 miesiąc. Nie wcześniej!
Goga66
2008-01-10
10:19:49
Email
tabela wprowadzania owoców
behatka
2008-01-10
10:33:07
Email
No tak :) A o warzywach dalej mało... Teoretyczna wiedzę mam,duzo na ten temat czytałam, ale teoria bardzo daleka jest od praktyki
ciekawa
2008-01-10
11:43:21
Email
Behatko z tego co piszesz maluch je sporo warzyw:) Na krew powinno sie jescto co czerwone-czyli pomidorki, marchewke, buraczki-obowiazkowo natychmiast polepszaja wyniki krwi.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum