szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PICIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-10-08
Email
Drogie mamusie,zaczelam podawac swojemu skarbkowi (ma prawie 7 miesiecy) inne pokarmy niz tylko moje mleko i zastanawiam sie co z piciem.Co takie dziecko pic powinno i ile dziennie, ile razy i ile w sensie pojemnosci.Slyszalam, ze powinno sie dawac soczki,bo sa w nich wartosciowe skladniki.Co o tym myslicie?
Wikusia
2007-10-08
10:50:57
Email
Joasiu ja mama 12 miesieczna coreczke i od 5 miesiaca dostaje wode do picia niegazowana. Kupuje jej specjalna dla dzieci. Jezeli chodzi o ilosc to ona sobie sama reguluje, jak jej sie chce pic to poprostu lapie za butelke i pije. Jak kupie karton 1,5 lit. to starcza jej to na dwa dni. Soczkow zadnych nie dawalam i nie daje wole zeby pila wode bo naczytalam sie na temat soczkow nieciekawych opini, zreszta kazda mama robi jak chce, ja wole wode i niech juz tak zostanie.
pinkie
2007-10-08
10:51:24
Email
No pewnie, ze soczki (przecierowe), przyzwyczajaj też do mineralnej. Gdzies słyszałam, ze 150 ml dziennie małemu dziecku wystarczy. Czyli że można mniej, ale więcej to za dużo. Żeby się lepiej trawiło, nie nalezy podawać picia podczas posiłku, lecz pół godziny przed lub pół godziny po jedzeniu. Tak jest zdrowiej dla żołądka, sama sie tego nauczyłam
pinkie
2007-10-08
10:52:53
Email
ja tez nie daję soczków, tylko wodę mineralną. Ale soczek od czasu do czasu nie zaszkodzi...
Wikusia
2007-10-08
10:54:49
Email
A zapomnialam dodac ze sama robilam malej soczki roznego rodzaju z warzyw lub owocow, ale jakos jej nie podchodza i nie chce pic. A ty jak bys chciala podawac soczki to moje zdanie jest takie ze lepiej samemu zrobic niz kupowac gotowy.
ania23
2007-10-08
10:55:37
Email
Ja też słyszałam że 150 ml soczku dziennie można dać. Ja swojej małej (ma 8 m-cy) daje codziennie około 100-120 ml soczku albo herabatki właśnie tak około 1-1,5 h po posiłku. Ona wypija ile chce ale przeważnie opróżni całą butelkę.Soczki daje te klarowne, dałam też jej kiedyś taki przecierowy z marchwi i bardzo jej smakował.
Goga66
2007-10-08
10:55:41
Email
Joasiu - jeśli dajesz deserki owocowe czy owoce, to soczki nie są niezbędne - mają sporo cukru a na dodatek kwasy owocowe i na zęby są raczej niewskazane. Dwie lekarki - jedna pediatra, druga rodzinna ale specjalizująca się w małych dzieciach powiedziały mi, że jeśli soczek, to rozcieńczać co najmniej pół na pół z wodą. Najlepsza jest jednak niskosodowa woda mineralna. Herbatki granulowane to świństwo dosładzane cukrem. Można dawać też bardzo słabe napary z ziół ale nie słodzone. W ogóle warto nie przyzwyczajać dzieci do słodkiego picia. I tak maluchy dostają wystarczająco dużo cukrów, jeśli nie za dużo, choćby w rozmaitych deserkach.
Agness
2007-10-08
11:11:15
Email
Dziecko powinno wypijać minimum 100 ml na 1 kg masy ciała na dobę. Wlicza się w to oczywiście też mleko.
Joanna26
2007-10-08
11:35:51
Email
A jaka to jest np. ta niskosodowa woda mineralna? Moje male nie umie pic z butelki, w gre wchodzi tylko niekapek lub lyzeczka, wiec sa z tym piciem ceregiele.Ale wkrotce sie chyba nauczy, ze w pozycji na brzuchu z niekapka nie poleci chocby nie wiem co;)Jak juz bedzie sama siadala,to moze bedzie latwiej.Podsumowujac Wasze wpisy (za ktore bardzo dziekuje - to forum jest niezawodne!): raczej woda, czasami soczek nie zaszkodzi, ale raczej rozcienczony. Zgadza sie?
Goga66
2007-10-08
11:40:47
Email
To woda o niskiej zawartości sodu. Wiele wód mineralnych ma sporo tego pierwiastka. Często na butelkach jest zaznaczone, że woda ma go mało. Wszystkie też wody dopuszczone przez Instytut Matki i Dziecka z ich znaczkiem czy znaczkiem CZD są niskosodowe. Żywiec ze zdjęciem rodzinki to chyba najpopularniejsza z tych wód.
Goga66
2007-10-08
11:41:34
Email
Co do Twojego podsumowania - zgadza się :)
Joanna26
2007-10-08
11:49:00
Email
Ze woda niskosodowa to woda z niska zawartoscia sodu to sie nawet jakos domyslilam;), Goga dzieki za uznanie;)Chodzilo mi raczej o konkretne marki:)), jakie stosujecie.
pinkie
2007-10-08
11:58:19
Email
Primavera, Nestle, żywiec
Goga66
2007-10-08
11:59:46
Email
Żywiec, Primavera, Kropla Beskidu. To te, które akurat pamiętam. Ale stosuję jeszcze inne. Na początku dawałam tylko przegotowaną. Dopiero powyżej roczku surową. Teoretycznie oczywiście można dawać surową ale ja się bałam, zwłaszcza, że w ciągu 24 godzin po otwarciu namnażają się bakterie i wtedy koniecznie należy przegotować.
mayasun
2007-10-08
15:02:32
Email
Tez daję swojej wodę mineralna do picia, Nata, primawera lub inne oczywiście niegazowane i niskosodowe. Na początku nie chciała, nie potrafiła pić z niekapka, bo zawsze była na cycku, ale się nauczyła. Kup sobie niekapek z Aventu z miękkim ustnikiem, a jak są z twardymi, to dokup miękki oddzielnie. Co do ilości, to na początku maluch pewnie zbyt dużej ilości nie będzie chciał, ale z czasem sam zacznie się upominać. Jesli mieszkasz w bloku, gdzie jest suche powietrze, to podawaj mu raz na jakiś czas, będzie chciał to się napije, nie, to pić nie będzie. Sama z czasem wyczujesz jak często mu podawać kubek.
Monik
2007-10-08
15:35:47
Email
Nestle Aquarel jest dopuszczone przez Instytut matki i dziecka,ale nie wiem czy przeczytałyście na etykiecie że można ją podawać od 1 roku życia.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum