szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Temperatura u noworodka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
Anula
2005-04-07
Email
Witam Was ponownie.29 marca o godz.10.35 wreszcie po długim oczekiwaniu i 2 misiącach leżenia w łózku (przedwczesne skurcze)urodziła się moja Nikolka.Ważyła 3250,długość 55 cm.Dostała 10 pkt.Urodziła się w 40 t.c. Mam pytanie dotyczące prawidłowej temperatury noworodka.Nikolka ma 37,2, potem spada do 36,8 i znów rośnie do 37.Wiem że gorączka u noworodka jest b.groźna ale nie chcę też panikować.Dodam że martwię się podwójnie,bo starszy synek przyniósł z przedszkola angine (bierze antybotyk).Staramy się ją izolować ale on bardzo się do niej garnie.Boję się żeby się od niego nie zaraziła.Lekarz mówił żeby ją obserwować i zbijać dopiero pow.38.
Goga66
2006-03-04
17:38:20
Email
Pola - po tej gorączce to raczej ma 3-dniówkę - na koniec jest własnie wysypka i temperatura spada - dziecko jest zmeczone po okresie goraczki ale czuje się dobrze. Przy różyczce są powiększone jeszcze węzły chłonne na potylicy - często cały sznurek i zazwyczaj gorączka
Goga66
2006-03-04
17:39:34
Email
A czy 6-miesięczne dziecko może mieć różyczkę - nie wiem. Trzydniówkę może mieć na pewno.
pola
2006-03-04
21:02:20
Email
węzłów chłonnych powiekszonych niema temperatury też wydaje mi się że to uczulenie na jakieś jedzonko,z tą różyczką to wystraszyła mnie moja teściowa dzieki za porady
Goga66
2006-03-04
23:23:32
Email
trzydniówka charakteryzuje się tym, że przez kilka dni dziecko ma temperaturę a potem wysypkę - przy wysypce już nie ma temperatury. Po jakiś 2-3 dniach wysypka sama znika
Magdalenka
2006-03-05
02:57:16
Email
czesc dziewczyny! moja julia wczoraj miala szczepienie przewidziane na 3 miesiac (polio + dtp). wczoraj nie miala temperatury, ale dzis ma chyba troche podwyzszona - 37.4. czy to jestprawidlowa temperatura u 3mies. dziecka? czy mam ja uznac za pdowyzszona. lekark akazala mi dawac leki dla zbicia temperatury od 38.4. dodam ze ma normalny apetyt, nie jest zanadto grymasna po tym szczepieniu.
pola
2006-03-05
11:55:28
Email
Moim zdaniem i stego co mówiła mi moja lekarz, to 37,4 nie jest jeszcze temperaturą od 38,0 trzeba już obserwowac a od 38,5 zbijać jeszcze jedno jak mierzyłaś i czy odjełaś kreski?
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum